کنکور را دوست خواهید داشت

کنکور را دوست خواهید داشت

کنکور را دوست خواهید داشت امروزه یکی از دغدغه های فکری برای دانش آموزان مسئله کنکور و قبولی در این آزمون است. بسیاری از دانش آموزان برای رسیدن به هدف خود تلاش …

سفارش بج سینه ( نشان سینه )

سفارش بج سینه ( نشان سینه )

سفارش بج سینه ( نشان سینه ) بج سینه چیست ؟ حتما تا حالا واسه شما هم پیش اومده که وارد یه سازمان بزرگ یا یک بانک معروف شدید و یا در …

آشنایی با روش های برش لیزری فلزات

آشنایی با روش های برش لیزری فلزات

در این مقاله می خواهیم یکی از روش های برش لیزری فلزات را برای شما تشریح کنیم: پلاسما یک گاز رسانای الکتریکی می‌باشد که محتوی ذرات باردار مثبت و منفی  و همچنین …

پادکست رایگان

پادکست های فارسی و رایگان زیادی همه روزه منتشر میشوند که میتوانید از اپلیکیشن های مختلفی آنها را بشنوید. یکی از پادکست های رایگان پادکست دادپویان است که پرونده های جنایی و کیفری که در ایران اتفاق میفتد را روایت میکند.

موسسه حقوقی دادپویان به صورت تخصصی وکالت میکند و خدمات حقوقی مختلفی را ارائه میدهد. در نتیجه، پرونده هایی که به دادپویان ارجاع میشوند در قالب پادکست برای مخاطبین پادکست منتشر میشوند که علاوه بر رایگان بودن پادکست، همگی آنها واقعی هستند. پس بدون پرداخت هیچ هزینه ای میتوانید به آنها گوش دهید.

تفاوت پادکست، رادیو و کتاب صوتی

پادکست به زبان ساده، صدایی ضبط‌ شده است که در اینترنت منتشر می‌شود و هرکس می‌تواند این محتوای صوتی را بشنود. پادکست‌ها عموما محتوای آموزشی یا تبلیغاتی دارند و به ندرت از آن‌ها برای خواندن یک قصه کوتاه یا صفحاتی از یک کتاب نیز استفاده می‌شود. همچنین پادکست عموما رسانه‌ای رایگان است. کتاب‌های صوتی در هر دو شکل رایگان و غیر رایگان ارائه می‌شوند و به طور معمول، حق مولفان و ناشران از سوی ناشر کتاب صوتی پرداخت می‌شود.

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از این دو مدیوم ارائه کرد این است که: هر دو این‌ها، فایل‌های صوتی هستند که به منظور شنیدن یک محتوا تولید و منتشر می‌شوند.

با وجود اینکه پادکست و کتاب صوتی شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند اما در بعضی ویژگی‌ها با هم متفاوت هستند.

این موارد اهمیت زیادی در مسیر تولید تا انتشار محتواهای صوتی ندارند حتی ممکن است در بخش‌هایی با یکدیگر هم‌پوشانی هم داشته باشند. اما با این حال به تعریف آسان‌تر آن‌ها کمک زیادی می‌کنند.

پادکست، مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی است. به بیان بهتر یک محتوای صوتی است که در چند قسمت پخش می‌شود. این محتواها به طور معمول در یک روز خاص (که از پیش تعیین شده) منتشر شده و آماده دانلود هستند. اما کتاب صوتی، ضبط حرفه‌ای متن یک کتاب است که در آن یک یا چند نفر به صورت تخصصی داستان کتاب را روایت می‌کنند. در نتیجه کتاب صوتی برخلاف پادکست در چندین مرحله تکمیل نمی‌شود پس می‌توان آن را یک محصول نهایی دانست.

پادکست فارسی رایگان زیادی وجود دارند که میتوانید گوش کنید. یکی از این پادکست ها، پادکست جنایی دادپویان است. پس اگر مشکل قلبی دارید به هیچ عنوان پادکست دادپویان را به شما پیشنهاد نمیکنیم.

محتوای پادکست می‌تواند شامل هر چیزی باشد مثل: مصاحبه بین دو یا چند نفر، بحث‌های میزگردی، خلاصه‌ای از یک داستان، توضیح یک رویداد، آموزش و … .

این در صورتی است که محتوای کتاب صوتی از پیش تعیین شده است و نباید هیچ تغییری در سناریوی آن ایجاد شود. در واقع این نوع محتوا، از پیش تعیین شده نیست و می‌توان آن را هر زمانی که نیاز بود تغییر داد اما محتوای کتاب صوتی باید به صورت کامل شبیه به نسخه اصلی آن باشد.

یک فرق پادکست با رادیو همان فرقی است که نتفلیکس با شبکه‌های تلویزیونی قدیمی دارد، پادکست برای زندگی امروز طراحی شده و هر وقتی که مخاطب بخواهد برایش پخش می‌شود.

بر خلاف رادیو که شما باید برنامه‌‌ روزانه‌ تان را تنظیم کنید تا در ساعت مقرر بتوانید یک بار برنامه‌ی مطلوبتان را بشنوید،‌ پادکست خودش را در احتیار شما می‌گذارد تا هر وقت و هر چند بار که خواستید، بشنویدش.

تفاوت مهم دیگر بین پادکست و برنامه‌ رادیویی این است که هم در فرمت و هم در زبان چهارچوب، پادکست انعطاف‌ پذیرتر از رادیو است.

پادکست فارسی جنایی

جنایات مختلفی همه روزه در سطح شهر و کشور در حال اتفاق است. جنایاتی که حال هر کسی را بد میکند و خاطر هر آدمی را آزده میکند.

پادکست های جنایی از کانال های مختلفی منتشر میشوند که هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی است. یکی از این پادکست ها، پادکست جنایی دادپویان است که هر دو هفته یکبار اقدام به انتشار پادکست جنایی میکند. تمام اپیزودهای پادکست دادپویان واقعی است و پرونده هایی است که در ایران اتفاق میفتد و تعریف میشوند.

تنها پادکستی که به صورت فارسی و واقعی و روایت کننده پرونده های جنایی ایران است، پادکست جنایی دادپویان است. نکته ای که در این پادکست وجود دارد اینست که با گوش دادن به آن، علاوه بر اینکه میتوانید موضوعات پرونده های جنایی ایران را گوش کنید، نکات حقوقی را که ممکن است با آن رو به رو شوید را به شما گوشزد میکند.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 13 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.