آشنایی با علت و درمان سریع درد چانه و فک در طب سنتی

آشنایی با علت و درمان سریع درد چانه و فک در طب سنتی

درد چانه درد چانه ,درد چانه و فک,درد چانه و گوش,درد شانه از چیست,درد شانه و فک,درد شانه صورت,درد زیر چانه,درد زیر چانه نشانه چیست,علت درد چانه,درد استخوان چانه توضیحاتی در مورد …

چگونه از شر سینوزیت خلاص شوید؟

چگونه از شر سینوزیت خلاص شوید؟

چگونه از شر سینوزیت خلاص شوید؟ سینوزیت,بيماري سینوزیت,سینوزیت در بارداري,علائم سینوزیت,درمان سینوزیت,درمان سینوزیت با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سینوزیت,سینوزیت را چگونه درمان کنيم,سینوزیت در کودکان,سینوزیت در بزرگسالان,سینوزیت در نوزادان,سینوزیت در …

علت و علائم “سرطان سینه” در مردان و زنان

علت و علائم “سرطان سینه” در مردان و زنان

علت و علائم “سرطان سینه” در مردان و زنان سرطان سینه , سرطان پستان , علت سرطان سینه , علائم سرطان سینه , عوارض سرطان سینه , نشانه های سرطان سینه , …

بیماری پیکا

پیکا,بيماري پیکا,پیکا در بارداري,علائم پیکا,درمان پیکا,درمان پیکا با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان پیکا,پیکا را چگونه درمان کنيم,پیکا در کودکان,پیکا در بزرگسالان,پیکا در نوزادان,پیکا در بهار,پیکا در تابستان,پیکا در پاييز,پیکا در زمستان,آشنايي با پیکا,همه چيز در مورد پیکا,پیکا واگيردار است,پیکا و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان پیکا

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

به گزاش بی اس ام اس پيكا بيماري است كه در اثر ميل شديد داشتن به خوردن غذاها و يا خوردن مواد عجيبي كه اصلا ارزش غذايي ندارند به وجود مي‌آيد.اين بيماري بيشتر در كودكان مخصوصاً سنين 6-1 سال و گاهي هم در خانم‌هاي باردار ايجاد مي‌شود.

پیکا:
پيكا بيماري است كه در اثر ميل شديد داشتن به خوردن غذاها و يا خوردن مواد عجيبي كه اصلا ارزش غذايي ندارند به وجود مي‌آيد.اين بيماري بيشتر در كودكان مخصوصاً سنين 6-1 سال و گاهي هم در خانم‌هاي باردار ايجاد مي‌شود. توجه به اين موضوع داشته باشيد كه اين ببماري شامل نوزادان زير 18 ماه نمي‌شود زيرا آنان به طور طبيعي هر چيزي را داخل دهان خود مي‌گذارند.
علائم بيماري:
علائم اين بيماري با خوردن موادي فاقد ارزش غذايي مانند: (نشاسته‌، خاك‌ رس‌، يخ‌، گچ‌، رنگ‌، مو يا سنگ‌ ريزه‌) خود را نشان مي‌دهد.گاهي هم درد شكم‌ جزئي از علائم اين بيماري است. عوامل‌ رواني‌ خوب‌ شناخته‌ نشده‌ مرتبط‌ با زندگي‌ در مكان‌ نامطلوب‌، درآمد كم‌ يا محروميت‌هاي‌ رواني‌ مي‌تواند باشد. داشتن نياز غريزي‌ براي‌ جبران‌ كمبود مواد معدني‌ در رژيم‌ غذايي‌. اين‌ مطلب‌ به‌ ويژه‌ در مورد خوردن‌ خاك‌ رس‌ براي‌ كمبود آهن‌ صحت‌ دارد.

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

عوارض بيماري:
 مسمومیت‌ با سرب‌ ناشی‌ از رنگ‌ یا گچ‌
 كم‌خونی‌ ،سوءتغذیه‌ ، انسداد روده
 عفونت‌های‌ روده‌ای‌ ناشی‌ از انگل‌های‌ موجود در خاك‌

تشخيص بيماري:
راه‌هاي تشخیصی‌ اين بيماري ممكن‌ است‌ شامل:
 آزمایش‌های‌ خون‌ برای‌ شناسایی‌ كم‌ خونی‌ و اندازه‌گیری‌ مایعات‌ و الكترولیت‌ها باشد.
 رادیوگرافی‌ شكم‌ هم ممكن‌ است‌ توصیه‌ گردد.

راه‌هاي درمان:
درمان افرادی که به هر علتی به پیکا مبتلا هستند، بسیار پیچیده است و در صورت مشاهده‌ی چنین رفتاری باید به پزشک مراجعه شود. برای درمان بیماری از مجموعه ای از عوامل کمک گرفته می شود، از قبیل:
 رفتار درمانی
 ممانعت فیزیکی
 برانگیختن بی زاری در فرد نسبت به مصرف مواد غیر غذایی
 دارو درمانی
 آموزش گسترده به فرد در خصوص عوارض و پیامدهای جانبی استفاده از مواد غیر خوراکی

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

درمان از نظر تغذيه و فعاليت:
در زمان ابتلا به اين بيماري یك‌ رژیم‌ غذایی‌ متعادل‌ مطلوب‌ برای‌ خود برنامه‌ریزی‌ كنید. حتماً از مكمل‌های‌ ویتامین‌ها و مواد معدنی‌ استفاده كنيد. در زمان دوره درمان اين بيماري فعاليت داشتن براي شما هيچ حدوديتي ندارد.

پيشگيري بيماري:
موادی‌ را كه‌ كودك‌ می‌خورد سعي كنيد تا جاي كه امكان دارد از دسترس‌ وی‌ دور كنید. از یك‌ رژیم‌ غذایی‌ متعادل‌ مطلوب‌ برای‌ خود و كودكانتان‌ استفاده‌ كنید.
 یك‌ محیط‌ مطلوب‌ و دارای‌ تمهیدات‌ حمایتی‌ برای‌ كودكان‌ در منزل‌ طراحی‌ كنید. خانه‌هایی‌ را كه‌ دارای‌ رنگ‌ سرب‌دار هستند مجدداً رنگ‌ بزنید. از تختخواب‌های‌ قدیمی‌ با رنگ‌ سرب‌دار برای‌ كودكان‌ استفاده‌ نكنید.

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

درچه شرايطي بايد به پزشك مراجعه نمود؟
 اگر كودك‌ شما داراي‌ علايم‌ پيكا باشد.
 وجود علايم‌ پيكا در بارداري‌
 عدم‌ بهبود پيكا با وجود دو هفته‌ درمان‌
منبع:7sib.ir

بیماری پیکا

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 15 مهر 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.