علت و علائم و درمان آنفولانزا خوکی در ایران چیست

علت و علائم و درمان آنفولانزا خوکی در ایران چیست

آنفولانزا خوکی آنفولانزا خوکی ,آنفولانزا خوکی علائم,انفولانزا خوکی درمان,آنفولانزا خوکی چیست,آنفولانزای خوکی در ایران,آنفولانزای خوکی در ساری,آنفولانزای خوکی چیست؟ توضیحاتی در مورد آنفولانزا خوکی بر اساس گزارش نهادهای ملی و بین المللی …

کاهش دردهای قاعدگی با گیاهان

کاهش دردهای قاعدگی با گیاهان

کاهش دردهای قاعدگی با گیاهان خواص گیاهان دارویی,فواید گیاهان دارویی,گیاهان دارویی درمانی,خاصیت گیاهان دارویی,خواص گیاهان دارویی درمانی,خواص گیاهان دارویی برای پوست,خواص گیاهان دارویی برای مو,خواص گیاهان دارویی برای جوانی,خواص گیاهان دارویی برای …

علت و درمان و دلایل درد بیضه سمت راست و شکم نشانه چیست

علت و درمان و دلایل درد بیضه سمت راست و شکم نشانه چیست

درد بیضه سمت راست درد بیضه سمت راست,درد بیضه سمت راست مردان, درد بیضه سمت راست نشانه چیست ,درد بیضه سمت راست و زیر شکم,درد بیضه سمت راست ناشی از چیست,درمان درد …

بیماری پیکا

پیکا,بيماري پیکا,پیکا در بارداري,علائم پیکا,درمان پیکا,درمان پیکا با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان پیکا,پیکا را چگونه درمان کنيم,پیکا در کودکان,پیکا در بزرگسالان,پیکا در نوزادان,پیکا در بهار,پیکا در تابستان,پیکا در پاييز,پیکا در زمستان,آشنايي با پیکا,همه چيز در مورد پیکا,پیکا واگيردار است,پیکا و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان پیکا

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

به گزاش بی اس ام اس پيكا بيماري است كه در اثر ميل شديد داشتن به خوردن غذاها و يا خوردن مواد عجيبي كه اصلا ارزش غذايي ندارند به وجود مي‌آيد.اين بيماري بيشتر در كودكان مخصوصاً سنين 6-1 سال و گاهي هم در خانم‌هاي باردار ايجاد مي‌شود.

پیکا:
پيكا بيماري است كه در اثر ميل شديد داشتن به خوردن غذاها و يا خوردن مواد عجيبي كه اصلا ارزش غذايي ندارند به وجود مي‌آيد.اين بيماري بيشتر در كودكان مخصوصاً سنين 6-1 سال و گاهي هم در خانم‌هاي باردار ايجاد مي‌شود. توجه به اين موضوع داشته باشيد كه اين ببماري شامل نوزادان زير 18 ماه نمي‌شود زيرا آنان به طور طبيعي هر چيزي را داخل دهان خود مي‌گذارند.
علائم بيماري:
علائم اين بيماري با خوردن موادي فاقد ارزش غذايي مانند: (نشاسته‌، خاك‌ رس‌، يخ‌، گچ‌، رنگ‌، مو يا سنگ‌ ريزه‌) خود را نشان مي‌دهد.گاهي هم درد شكم‌ جزئي از علائم اين بيماري است. عوامل‌ رواني‌ خوب‌ شناخته‌ نشده‌ مرتبط‌ با زندگي‌ در مكان‌ نامطلوب‌، درآمد كم‌ يا محروميت‌هاي‌ رواني‌ مي‌تواند باشد. داشتن نياز غريزي‌ براي‌ جبران‌ كمبود مواد معدني‌ در رژيم‌ غذايي‌. اين‌ مطلب‌ به‌ ويژه‌ در مورد خوردن‌ خاك‌ رس‌ براي‌ كمبود آهن‌ صحت‌ دارد.

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

عوارض بيماري:
 مسمومیت‌ با سرب‌ ناشی‌ از رنگ‌ یا گچ‌
 كم‌خونی‌ ،سوءتغذیه‌ ، انسداد روده
 عفونت‌های‌ روده‌ای‌ ناشی‌ از انگل‌های‌ موجود در خاك‌

تشخيص بيماري:
راه‌هاي تشخیصی‌ اين بيماري ممكن‌ است‌ شامل:
 آزمایش‌های‌ خون‌ برای‌ شناسایی‌ كم‌ خونی‌ و اندازه‌گیری‌ مایعات‌ و الكترولیت‌ها باشد.
 رادیوگرافی‌ شكم‌ هم ممكن‌ است‌ توصیه‌ گردد.

راه‌هاي درمان:
درمان افرادی که به هر علتی به پیکا مبتلا هستند، بسیار پیچیده است و در صورت مشاهده‌ی چنین رفتاری باید به پزشک مراجعه شود. برای درمان بیماری از مجموعه ای از عوامل کمک گرفته می شود، از قبیل:
 رفتار درمانی
 ممانعت فیزیکی
 برانگیختن بی زاری در فرد نسبت به مصرف مواد غیر غذایی
 دارو درمانی
 آموزش گسترده به فرد در خصوص عوارض و پیامدهای جانبی استفاده از مواد غیر خوراکی

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

درمان از نظر تغذيه و فعاليت:
در زمان ابتلا به اين بيماري یك‌ رژیم‌ غذایی‌ متعادل‌ مطلوب‌ برای‌ خود برنامه‌ریزی‌ كنید. حتماً از مكمل‌های‌ ویتامین‌ها و مواد معدنی‌ استفاده كنيد. در زمان دوره درمان اين بيماري فعاليت داشتن براي شما هيچ حدوديتي ندارد.

پيشگيري بيماري:
موادی‌ را كه‌ كودك‌ می‌خورد سعي كنيد تا جاي كه امكان دارد از دسترس‌ وی‌ دور كنید. از یك‌ رژیم‌ غذایی‌ متعادل‌ مطلوب‌ برای‌ خود و كودكانتان‌ استفاده‌ كنید.
 یك‌ محیط‌ مطلوب‌ و دارای‌ تمهیدات‌ حمایتی‌ برای‌ كودكان‌ در منزل‌ طراحی‌ كنید. خانه‌هایی‌ را كه‌ دارای‌ رنگ‌ سرب‌دار هستند مجدداً رنگ‌ بزنید. از تختخواب‌های‌ قدیمی‌ با رنگ‌ سرب‌دار برای‌ كودكان‌ استفاده‌ نكنید.

علل بيماري پیکا, درمان بیماری پیکا

درچه شرايطي بايد به پزشك مراجعه نمود؟
 اگر كودك‌ شما داراي‌ علايم‌ پيكا باشد.
 وجود علايم‌ پيكا در بارداري‌
 عدم‌ بهبود پيكا با وجود دو هفته‌ درمان‌
منبع:7sib.ir

بیماری پیکا

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 15 مهر 1395

16 دیدگاه

 • لیلی فوریه 2017 در 13:37

  هرزه‌خواری یا پیکا به خوردن مواد بدون ارزش غذایی همچون خاک، گچ، یخ و رنگ گفته می‌شود که حداقل به مدت یک ماه ادامه داشته باشد

 • باران فوریه 2017 در 13:37

  .این اختلال دلایل مختلفی مانند کم خونی فقر آهن، اختلالات روانی، کمبود روی و… دارد

 • غریبه فوریه 2017 در 13:38

  پیکا کلمه لاتین به معنای زاغ است و از آنجایی که این پرنده به خوردن چیزهای گوناگون مشهور است، این اختلال را به این نام نامگذاری کرده‌اند.

 • فرهاد فوریه 2017 در 13:38

  این عارضه معمولاً کودکان سنین ۶-۱ سال و خانم‌های باردار را گرفتار می‌سازد

 • جاسم فوریه 2017 در 13:38

  .این اصطلاح در مورد شیرخواران زیر ۱۸ ماه که هر چیزی را در داخل دهان خود می‌گذارند به کار نمی‌رود زیرا در این سن این کار طبیعی محسوب می‌شود

 • کرامت فوریه 2017 در 13:38

  پیکا بیشتر در کشورهای با وضعیت اقتصادی-اجتماعی ضعیف و دربین زنان باردار و کودکان وجود دارد.

 • احمدعلی فوریه 2017 در 13:39

  این مشکل در افرادی هم که دچار بیماریهای خاص مثل صرع، عقب ماندگی ذهنی، اوتیسم (در خود ماندگی) یا بیماریهای روانی هستند اتفاق می‌افتد

 • یاور فوریه 2017 در 13:39

  البته در بعضی کشورها مثل اوگاندا که خاک مخصوص خوردن به فروش می‌رسد این مسئله یک فرهنگ قابل قبول است.

 • رویا فوریه 2017 در 13:39

  هرزه‌خواری به سه دسته تقسیم می‌شود:

  خاک خواری (Geophagia)

  مواد مضری که فاقد مواد مغذی می‌باشند (Pagophagia) مانند یخ

  خوردن مواد قندی و نشاسته‌ای (Amylophagia)

 • ایمان فوریه 2017 در 13:39

  بررسی‌های تشخیصی ممکن است شامل آزمایش‌های خون برای شناسایی کم خونی و اندازه گیری مایعات و الکترولیت‌ها باشد. تست میزان آهن و روی خون از جمله روش‌های تشخیص پیکا می‌باشد. رادیوگرافی شکم ممکن است توصیه گردد.درمان افرادی که به هر علتی به پیکا مبتلا هستند، بسیار پیچیده‌است و برای درمان بیماری از مجموعه‌ای از عوامل کمک گرفته می‌شود مانند:

  رفتار درمانی
  ممانعت فیزیکی
  برانگیختن بیزاری در فرد نسبت به مصرف مواد غیر غذایی
  دارودرمانی
  آموزش گسترده به فرد در خصوص عوارض و پیامدهای جانبی استفاده از مواد غیر خوراکی

  در بیشتر موارد، بیمار به درمان پاسخ مثبت داده و با افزایش سن یا اتمام بارداری، بیماری پایان می‌پذیرد.

 • زهرا فوریه 2017 در 13:39

  موادی را که کودک می‌خورد از دسترس وی دور کنید. خانه‌هایی را که دارای رنگ سرب‌دار هستند مجدداً رنگ بزنید. از تختخواب‌های قدیمی با رنگ سرب‌دار برای کودکان استفاده نکنید. از یک رژیم غذایی متعادل مطلوب برای خود و کودکانتان استفاده کنید. یک محیط مطلوب و دارای تمهیدات حمایتی برای کودکان در منزل طراحی کنید.

 • مهرو فوریه 2017 در 13:40

  کلمه ی پیکا (PICA) در لاتین به معنی پرنده ای است که غذای فراوان و مختلفی می خورد و در واقع تمایل به خوردن مواد درهم برهم دارد.

 • ایمان فوریه 2017 در 13:40

  به طور کلی، پیکا به معنی اشتیاق و تمایل به خوردن مواد غیرعادی و غیرطبیعی می باشد، که دارای مواد مغذای کم یا فاقد مواد مغذی هستند.

 • سونیا فوریه 2017 در 13:40

  در صورتی که مصرف مواد غیر خوراکی در فردی که سن وی بیش از 24- 6 ماه است، به مدت یک ماه یا بیشتر مشاهده شود، فرد مبتلا به پیکا می باشد.

 • نرگس فوریه 2017 در 13:40

  مردمی که خوردن بعضی از مواد غیرطبیعی ریشه در فرهنگ و اعتقادات آن ها دارد، از این تعریف مجزا می باشند.

 • بنغشه فوریه 2017 در 13:41

  نشاسته، خاک، گِل رس، خاکستر، گچ، مهر نماز، پودر لباس شویی، مو، صابون، خمیردندان، قهوه، پلاستیک، خاکستر سیگار، سکه، ذغال، سر کبریت سوخته، ته سیگار، کاغذ و … .

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.