عمارت مسعودیه تهران

عمارت مسعودیه تهران

عمارت مسعودیه تهران عمارت مسعودیه,عمارت مسعودیه ساعت بازدید,عمارت مسعودیه تهران,عمارت مسعودیه آدرس,عمارت مسعودیه کجاست,عمارت مسعودیه صبحانه,عمارت مسعودیه کافه تهران

آتشگاه اصفهان

آتشگاه اصفهان

آتشگاه اصفهان + تاریخچه و عکس آتشگاه اصفهان+تخريب،تاریخچه آتشگاه اصفهان،كوه آتشگاه اصفهان،آدرس آتشگاه اصفهان،قدمت آتشگاه اصفهان

عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب

عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب

عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب عکس طبیعت بسیار زیبا و بکر غروب آفتاب …

خلیج فارس+عکس و تاریخچه

خلیج فارس ابی،خلیج فارس شیراز،خلیج فارس بوشهر،خلیج فارس خندوانه،خلیج فارس رضا یزدانی

خلیج فارس خلیجی که در جنوب ایران واقع شده است. بهتر است بدانید که خلیج فارس از سمت شمال با ایران، از غرب با کویت و عراق و از جنوب با عربستان، بحرین و امارت متحده عربی همسایه است. در واقع وسعت آن 240،000 کیلومتر است و پس از خلیج مکزیکو و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان به شمار می رود.

خلیج فارس،درباره خلیج فارس

لازم به ذکر است که این خلیج توسط تنگه هرمز به دریای عمان و از طریق آن به دریاهای آزاد اطراف مرتبط است و جزایر با اهمیت  آن عبارت‌اند از: خارک، ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، کیش، قشم، و لاوان که تمامی آنها به ایران تعلق دارد. بهتر است بدانید که خلیج فارس و سواحل آن معادن سرشار نفت و گاز دارد و مسیر انتقال نفت کشورهایی چون کویت، عربستان و امارات متحده عربی می باشد.به همین دلیل، منطقه‌ای مهم و استراژیک به شمار می رود.

خلیج فارس،درباره خلیج فارس

در واقع بندرهای مهمی در حاشیه خلیج فارس وجود دارد که از آنها می‌توان بندر شارجه، دوبی، ابوظبی و بندر عباس را نام بردکه مهم تر از بقیه هستند.

خلیج فارس،درباره خلیج فارس

قابل ذکر است که دریانوردی در خلیج فارس سابقه بسیار طولانی دارد ولی اولین مدارک قطعی در این زمینه به قرن چهارم قبل از میلاد مربوط می باشد. در واقع پس از بسته شدن راه تجارت بین شرق و غرب در دوره عثمانی، پرتغالی‌ها متوجه اهمیت این خلیج شدند، به طوری که سراسر قرن شانزدهم میلادی خلیج فارس را در تصرف خود داشتند.

خلیج فارس،درباره خلیج فارس

قابل توجه است که اما پس از آن انگلستان توانست کشورهای رقیب را از آن خارج کند و در شروع  قرن نوزدهم بر آن تسلط یابد. با این حال، در سال‌های بعد هم  کشورهای حاشیه جنوبی آن به تدریج استقلال یافتند و انگلستان پایگاه‌های خود را از دست داد. خلیج فارس همیشه خلیج فارس می ماند.

خلیج فارس+عکس و تاریخچه

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.