آموزش قهوه و باریستا + معرفی به کار

آموزش قهوه و باریستا + معرفی به کار

باریستا به کسی گفته می‌شود که پس از شرکت در دوره آموزش قهوه وظیفه دارد تمام نوشیدنی‌های گرم و سرد که بر پایه قهوه می‌باشند را تهیه و سرو کند؛ اما معمولاً …

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی

خرید گواهی SSL ، خدمات مدیریت سرور و سرور مجازی خرید گواهینامه SSL SSL (Secure Sockets Layer) روش هایی برای ایمن سازی و رمزگذاری اطلاعات حساس هستند. از این روش ها برای …

چگونه به یک مشاوره خانواده در تهران دست یابیم؟

چگونه به یک مشاوره خانواده در تهران دست یابیم؟

در مشاوره خانواده بوسیله بهبود تعامل اعضاء با یکدیگر و همچنین ارتقاء الگوهای تعاملی رضایت مندی بیشتری برای تک تک اعضاء ایجا می شود. مشاوره خانواده در تهران توسط روانشناسان و مشاوران …

وظایف پرستار سالمند

سالمندی دوره خاصی از زندگی می ‌باشد که همهی ما باید این دوره از زندگی را بگذرانیم. سالمندان ممکن است به بیماری‌های خاصی مبتلا شوند که نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشند. سالمندان قشری از جامعه به حساب می آیند که بسیار مورد توجه مردم و همچنین خانواده و فرزندان خود هستند. بنابراین نیازهای رفاهی و اجتماعی آن ها باید به طور کامل برطرف شود.

از آنجایی که امروزه زندگی افراد پر از مشغله کاری و همچنین دغدغه ‌های فراوان است، بسیاری از خانوادهها نمی ‌توانند از سالمندان خود مراقبت کنند بنابراین نیاز به فردی دارند تا این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

پرستار سالمند کسی است که می‌تواند از سالمندان به نحو احسن مراقبت کند. پرستار سالمند وظایف و مسئولیتهای بسیار زیادی را بر دوش دارد و مسئول است آن ها را در قبال سالمند انجام دهد. پرستار سالمند باید دارای تخصص باشد و همچنین تجربه کاری بالایی داشته باشد تا بتواند در مراقبت از سالمند موفق شود. زیرا سالمندان و همچنین وابستگانشان انتظار دارند تا پرستار بتواند تمام نیازهای آنها را برآورده کند.

وظایف پرستار سالمند

پرستار سالمند وظایف بسیار زیادی را در قبال سالمند برعهده دارد و باید تلاش کند این وظایف را به خوبی انجام دهد تا سالمند و همچنین خانوادهها بتوانند به او اعتماد بیشتری کنند. از وظایف اصلی پرستار سالمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
رسیدگی به بهداشت سالمند: از آنجایی که ممکن است سالمندان دچار ناتوانی‌های جسمانی باشند، برای رفتن به حمام و سرویس بهداشتی نیاز به همراه دارند. بنابراین پرستار سالمند باید در انجام این امور به سالمند کمک کند و هم چنین برایرفتن به چنین مکان‌هایی با سالمند همراه باشد.
در صورتی که سالمند توانایی نظافت شخصی خود را نداشته باشد، پرستار باید نظافت شخصی سالمند را برعهده بگیرد. چه سالمندان با ویلچر باشند و چه با پای خودشان حرکت کنند پرستار موظف است که آن ها را همراهی کند.
گاهی سالمندان باید پوشک بپوشند که وظیفه عوض کردن پوشک آن ها نیز بر گردن پرستار سالمند می باشد. عوض کردن زمان مناسب پوشک می‌ تواند به سالمند کمک کند تا از بروز بسیاری از بیماری های عفونی در امان بماند. بنابراین پرستار باید زمان تعویض پوشک را نیز در نظر بگیرد. از وظایف دیگر پرستار سالمند که مرتبط با نظافت شخصی سالمند می‌ باشد می ‌توان به مسواک زدن دندان‌ها، شانه زدن موها و کوتاه کردن ناخنها نیز اشاره کرد.
رسیدگی به سلامت جسمانی سالمند: با بالا رفتن سن سالمند، احتمال بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی، عروقی، تنفسی و غیره ممکن است در فرد سالمند بالا میرود. بنابراین پرستار وظیفه دارد که سلامت جسمانی سالمند را تحت نظر داشته باشد. معمولا عدم تحرک در سالمندان باعث بروز و یا تشدید این بیماری ها می شود.
بنابراین پرستار سالمند میبایست برنامه تمرینی و ورزشی را برای فرد سالمند در نظر بگیرد. این برنامه ورزشی باید متناسب با شرایط سلامت سالمند باشد. همچنین در صورتی که پرستار در برنامه ورزشی تخصص داشته باشد می تواند یک برنامه ورزشی را تنظیم کند که به تقویت عضلات سالمند نیز کمک کند.

یکی دیگر از وظایفی که با سلامت جسمانی سالمند در ارتباط است دادن به موقع داروی سالمند می باشد. پرستار باید به زمان داروی سالمند توجه بسیار زیادی کند. زیرا در صورتی که زمان دارو را فراموش کند می تواند سلامت سالمند را به خظر بیاندازد. تغییراتی که در پوست سالمند به وجود می ‌آید را نیز به پزشک اطلاع دهد زیرا ممکن است نشان‌دهنده بیماری خاصی باشد.

پرستار باید نسبت به بیمارانی که زمین گیر هستند نیز توجه بسیار خاصی کند زیرا در صورتی که به طور مداوم در یک حالت بخوابند ممکن است که مبتلا به زخم بستر شوند. بنابراین پرستار سالمند باید به تغییر حالت خوابیدن و نشستن سالمند نیز توجه کند.

رسیدگی به سلامت روحی و روانی سالمند: پرستار نقش بسیار زیادی در افزایش انگیزه به زندگی سالم و هم چنین شاداب نگه داشتن زندگی سالمند دارد. از آنجایی که سالمندان دچار ناتوانی هایی می شوند ممکن است که انگیزه آن ها برای زندگی کاهش پیدا کند بنابراین پرستار با برنامه‌های سرگرم کننده و همچنین ورزشی که برای سالمند در نظر می‌گیرد می ‌تواند انگیزه او را افزایش دهد و همچنین اعتماد به نفس او را بالا ببرد.

بسیاری از سالمندان زمانی که زمین‌گیر می ‌شوند، دچار بیماری های روحی روانی نیز می ‌شوند. پرستار سالمند وظیفه دارد که از بروز بیماری های روحی و روانی سالمند جلوگیری کند. بنابراین بهتر است که با سالمند به انجام کارهایی مانند پیاده روی بپردازد و بتواند یک رابطه دوستانه و صمیمی با سالمند برقرار کند.

در نظر گرفتن تفریحات و همچنین جشن ها یا مهمانی ها توسط پرستار می تواند از بروز افسردگی در سالمندان جلوگیری کند. به همین دلیل مهم است که پرستار سالمند علاوه بر تخصص در رشته پرستاری به شاخه های روانپزشکی نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند به سلامت روح و روان سالمند نیز رسیدگی کند.

توجه به تغذیه سالم: تغذیه تاثیر بسیار زیادی بر روی روند بهبود سلامت سالمندان دارد. بنابراین پرستار باید یک برنامه غذایی مناسب و سالم را برای سالمند در نظر بگیرد. در شرایطی که فرد سالمند درگیر بیماری خاصی شده باشد، این وظیفهی پرستار سالمند است که برنامه غذایی سالمند را با توجه به شرایط بیماری و در جهت بهبود آن تنظیم کند. همچنین بهتر است که حتماً میوه و سبزی در برنامه غذایی سالمند قرار بگیرد و همچنین آب کافی نیز بنوشند.

انجام امور خانه: گاهی والدین برای استخدام پرستار سالمند پیشنهاد می کنند که برخی از امور خانه را نیز انجام دهد. در این صورت پرستار علاوه بر مراقبت از سالمند وظیفه دارد تا نظافت خانه و آشپزی را نیز انجام دهد. این وظیفه با توجه به نیاز سالمند و والدین قابل انجام می باشد و حتماً قبل از استخدام پرستار باید بیان شود.

مجموعه هوم کا می تواند در انتخاب پرستار سالمند مناسب به شما کمک کند.

اگر به دنبال پرستار سالمند هستید و نمی دانید که به کدام مجموعه ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی مراجعه کنید، ما به شما مجموعه هوم کا را پیشنهاد میکنیم. این مجموعه پرستاران باتجربه و باسابقه ای دارد که میتوانند به شما در مراقبت از سالمند کمک کند. همچنین با مراجعه به این مجموعه میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه هوم کا نیز بهرهمند شوید.
کارشناسان این مجموعه با توجه به تخصص بالا، می توانند با راهنماییهایی که به شما میدهند به شما کمک کنند تا بهترین پرستار سالمند را انتخاب کنید. مجموعه هوم کا در زمینه پرستار بیمار نیز به شما خدمات باکیفیتی ارائه می دهد.

هزینه پرستار سالمند

تعیین هزینه پرستار سالمند نیز مانند هزینه دیگر پرستاران بر اساس عواملی می باشد که یکی از این عوامل تخصص و مهارت پرستار است. هرچه پرستار سالمند دوره‌های تخصص و مهارت بیشتری باشد هزینه آن نیز به همان نسبت بیشتر می ‌شود.

از دیگر عواملی که می ‌تواند هزینه پرستار را تعیین کند مدت زمان مراقبت از سالمند می باشد. برخی از والدین به دلیل وقتی که برای سالمند می گذارند ممکن است که از پرستاران موقتی و ساعتی استفاده کنند اما برخی از والدین دیگر ممکن است که شاغل باشند و وقت برای مراقبت از سالمند نداشته باشند بنابراین از پرستاران شبانه روزی استفاده می کنند که در این صورت هزینه پرستار شبانه روزی بیشتر می باشد.

در صورتی که نگران هزینه پرستار سالمند هستید و فکر می کنید که بودجه کافی را برای پرستار ندارید باید به شما این مژده را بدهیم که مجموعه هوم کا پرستاران سالمند ارزانی را در اختیار والدین قرار می دهد تا همه ی والدین با هر بودجه مالی که دارند بتوانند از پرستار سالمند بهره مند شوند.

ارزان بودن به این معنا نیست که خدمات بی کیفیتی را در اختیار شما قرار می دهد بلکه ارزان بودن به این معناست که مجموعه هوم کا می خواهد با قیمت های مناسب خدمات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهد تا بتواند رضایت آن ها را از خدمات جلب کند. هدف اول مجموعه هوم کا این است که سالمندان و همچنین والدین از خدمات ارائه شده توسط پرستاران رضایت کافی داشته باشند.

باید به این نکته اشاره کرد که پرستار باید توانایی برقراری ارتباط با سالمند را داشته باشد. زمانی که بین سالمند و پرستار ارتباط عمیق و دوستانه برقرار شود این می ‌تواند باعث شود تا زندگی و همچنین روند بهبود برای سالمند بسیار لذت ‌بخش شود.

زیرا سالمندان به دلیل کهولت سن و همچنین ناتوانی هایی که دارند ممکن است که روحیه آن ها بسیار حساس شود، بنابراین نیاز دارند تا کسی به طور مداوم با آن ها محبت کند و توجه خاصی را به آن ها ابراز کند پرستار می تواند این نیازهای سالمندان را برطرف کند.

بطور کلی می توان گفت که برطرف کردن هر نوع نیاز سالمند وظیفه پرستار سالمند می باشد و باید سعی کند که نیازهای سالمند را برآورده کند.

وظیفه پرستار سالمند برای بررسی وضعیت جسمانی سالمند

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم پرستار سالمند وظیفه دارد تا به سلامت جسمانی سالمندان رسیدگی کند اما کارهایی که باید در سلامت جسمانی انجام دهد عبارت است از:
ارزیابی توانمندی سالمند با استفاده از فعالیت ها و یا برنامه‌های در نظر گرفته توسط سالمند
بررسی و کنترل درد و در نظر گرفتن راهکارهایی برای کاهش درد سالمند
جلوگیری از بروز علائمی مانند زخم بستر از عدم تحرک
تقویت قدرت دفاعی بدن سالمند منظور از حفظ و ارتقاء ایمنی سالمند
آموزش برنامه های خاصی به سالمند برای برطرف کردن نیازهای جسمانی و همچنین مراقبت از خود
آموزش توانمندی های مددجویانه به سالمند به منظور برطرف کردن نیازهای جسمی او
کنترل وضعیت خواب سالمند و تنظیم برنامه خواب درست و مناسب
تشویق سالمند برای انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی و یا نرمش های صبحگاهی
تشویق خانواده سالمند به ایجاد محیط آرام و همچنین با امنیت برای سالمند
آموزش به سالمند برای استفاده از وسایل کمک حرکتی مانند ویلچر و یا واکر

وظیفه پرستار سالمند در رسیدگی به وضعیت روانی سالمند

رسیدگی به وضعیت روحی و روانی سالمندان نیز از دیگر وظایف پرستار سالمند به حساب می ‌آید که باید به آن توجه بسیار زیادی شود. کارهایی که پرستار در رسیدگی به وضعیت روانی سالمندان در نظر می گیرد عبارت است از:
بررسی و کنترل نیازهای عاطفی سالمند
حل کردن و بررسی بحران های روحی و روانی سالمند
برقراری ارتباط عمیق و دوستانه با سالمند
آموزش و یا استفاده از برنامه های سرگرم کننده و یا شعر درمانی
کمک گرفتن از خانواده برای شناسایی کارهای مورد علاقه سالمند
تشویق سالمند به انجام دادن کارهای مورد علاقه برای تقویت روحیه سالمند
حضور و مشارکت در جمع های خانوادگی و دوستانه برای افزایش اعتماد به نفس و جلوگیری از مشکلات روحی و روانی

وظیفه پرستار سالمند برای بررسی وضعیت اجتماعی سالمند

وضعیت اجتماعی سالمند نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که پرستار باید به آن توجه ویژه‌ای کند. بسیاری از سالمندان به دلیل از دست دادن کار و یا نداشتن ارتباط با دوستان دچار مشکلات بسیار زیادی می شوند که پرستار باید با بررسی و ارزیابی وضعیت اجتماعی سالمند آن ها را کنترل کند. از کارهایی که پرستار سالمند برای رسیدگی به وضعیت اجتماعی سالمند انجام می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد
تشویق به سالمند برای تعاملات اجتماعی با خانواده و دوستان
کمک به سالمند برای برقراری ارتباط اجتماعی قوی
کمک به سالمند برای سازگار شدن با وضعیت جدید
مشاوره دادن به سالمند برای حل مشکلات اجتماعی او


تمام وظایفی که در بالا به آن ها اشاره کردیم جزء وظایف مهم پرستار سالمند به حساب می آید. پرستار باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا این وظایف را به خوبی انجام دهد و همچنین خانوادهها نیز باید مجموعه ای را برای استخدام پرستار سالمند انتخاب کنند که دارای پرستاران با مسئولیت و دلسوز باشد.
مجموعه هوم کا می‌تواند پرستاران مسئولیت‌پذیری را در اختیار شما قرار دهد تا شما با خیال راحت سالمندانتان را به پرستاران این مجموعه بسپارید. پرستاران متخصص و با تجربه مجموعه هوم کا در مراقبت از سالمندان، انجام وظایف به بهترین نحو را هدف قرار داده‌اند.
شما می توانید به صورت شبانه روزی با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان متخصص این مجموعه با صبر و شکیبایی بالا تمام سوالات شما را پاسخ می دهند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.