ترخون در بارداری

درباره ترخون و خواصش بدانید ترخوندشمن سرسخت بیمارى هاى عفونى ، بخصوص وبا هستم . جویدن من ، میکرب طاعون را نیز از شخص مى راند. ترخوناشتهاآورم و رطوبت هاى بدن را …

تعبیر خواب طلاق ابن سیرین

درباره تعبیر خواب طلاق بدانید محمدبن سيرين گويد: تعبیر خواب طلاقاگر بيند كسي زنش را طلاق داد و او يك زن بيش نبود، دليل شرف و بزرگي بود. اگر او را زني …

تعبیر خواب حمله اسب

درباره تعبیر خواب اسب چقدر می دانید محمد بن سیرین درباره تعبیر خواب اسب می گوید : تعبیر خواب اسباگر ببیند بر اسب برهنه نشسته بود ، دلیل که مصیبت و معصیت …

درباره زیتون بدانید

زیتون درختچه ای است به ارتفاع تقریبا سه متر ولی هنگامیکه در شرایط مساعد پرورش می یابد ارتفاع آن حدود 1مترو قطر تنه اش به 3 متر میرسد. چوب درخت زیتون بسیار سخت و مقاوم است . زیتونرنگ آن زرد است که خطوطی قهوه ای رنگ در آن وجود دارد .

از چوب زیتون برای تهیه اشیاء چوبی ظریف استفاده می شود . زیتونبرگهای آن سبز رنگ ، بیضوی و دراز و بوضع متقابل یکدیگر بر روی ساقه قرار گرفته اند .
 
زیتون , خواص زیتون , خواص زیتون پروده , انواع زیتون

 

درباره زیتون بدانید

زیتونمنشاء درخت زیتون احتمالا منطقه مدیترانه بوده و از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است
زیتون معمولا در اوائل تابستان شروع به گل دادن می کند و میوه آن کم کم ظاهر می شود . در اواخر تابستان میوه آن به ثمر می رسد .

درباره زیتون بدانید

در این هنگام زیتونسبز است و بتدریج تبدیل به بنفش و قهوه ای و سپس سیاه می شود بطوریکه در اواخر پائیز که موقع برداشت میوه است رنگ آن بکلی تیره است.

درباره زیتون بدانید

زیتون , خواص زیتون , خواص زیتون پروده , انواع زیتون

درباره زیتون بدانید

روغن زیتون علاوه بر کاهش کلسترول بد خون و پیشگیری از بروز مشکلات عروقی، مانع از رسوب کردن کلسترول بر دیواره عروق و سرخرگ‌ها و تنگ شدن آن‌ها می‌شود. این گیاه و روغن آن میزان قند خون را تنظیم می‌کنند و خاصیت ضد سرطان و ضد التهابی دارد تا جایی که ممکن است از التهاب روده نیز پیشگیری ‌کنند. زیتونخاصیت زیتون برای پیشگیری و درمان آسم و آرتروز نیز شناخته شده است.

زیتون , خواص زیتون , خواص زیتون پروده , انواع زیتون

درباره زیتون بدانید

زیتونبنابراین گزارش، زیتون خواص درمانی دیگری نیز دارد از جمله اینکه زیتون سنگ‌های صفراوی را دفع و یبوست‌های مزمن را درمان می‌کند و تسکین دهنده قولنج‌های ناشی از ورم کلیه است. همچنین این میوه بسیار مفید در تسکین درد و سوزش سوختگی‌ها، درمان آفتاب زدگی و سرمازدگی، گزش حشرات، مار و عقرب نقش قابل توجهی دارد.زیتونمطالعات روی بیماران دیابتی نشان داده است، غذای سالمی که حاوی روغن زیتون باشد آثار خوبی در کنترل قندخون دارد.

درباره زیتون بدانید

زیتوناضافه کردن روغن زیتون به رژیم غذایی افراد دیابتی نه تنها موجب کاهش قندخون آنها می شود بلکه سطح تری گلیسیریدشان را هم کم می کند چرا که این ماده معمولا در خون افراد دیابتی بالا است و از عوامل ایجادکننده مشکلات قلبی است.زیتون همچنین، محققان می گویند مصرف روغن زیتون حساسیت بدن را نسبت به انسولین بیشتر کرده و قندخون تنظیم می شود، به علاوه می تواند از تجمع چربی ها در اطراف شکم جلوگیری کند.

زیتون

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 31 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.