سفری لذت بخش به جزیره رویایی کیش

سفری لذت بخش به جزیره رویایی کیش

کیش یکی از محبوب ترین نقاط توریستی ایران برای سفر کردن است. خب همه ما سفر را دوست داریم و قطعا یکی از بهترین گزینه های ما برای سفر، اماکن تفریحی مثل …

مدرسه چهارباغ

مدرسه چهارباغ

مدرسه چهار باغ+عکس و تاریخچه مدرسه چهارباغ اصفهان،مدرسه چهارباغ در اصفهان،مدرسه چهارباغ اصفهان بدست کدام ،پلان مدرسه چهارباغ اصفهان

جملات حکیمانه از بزرگان در مورد سفر

جملات حکیمانه از بزرگان در مورد سفر

سفر از بین بردن پیش داوری، تعصب و کوته فکریست. (مارک تواین) سفر و تغییر مکان نیروی جدیدی را به ذهن منتقل می کند. (سنکا)   هیچ سرزمین بیگانه ای در دنیا …

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا,آبشار نیاگارا کجاست,آبشار نیاگارا چقدر طول دارد,آبشار نیاگارا در کدام کشور است,آبشار نیاگارا چگونه است,آبشار نیاگارا طول,ارتفاع آبشار نیاگارا

چقدر درباره آبشار نیاگار می دانید ؟؟

آیا می دانید که آبشار نیاگارا یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای جهان می باشد. نواحی پیرامونی این آبشار، به اندازه ای سرسبز و زیبا هستند که با وجود اجرای چندین پروژه عمرانی در منطقه نیاگارا، باز هم امکان تبدیل به یکی از زیباترین مکان های توریستی دنیا را داردو این منطقه فوق العاده برای توریستها جذاب است.

درباره تورنتو چقدر مبی دانید؟؟

ابتدا جالب است کمی از تورنتو بگویم. تورنتو شهری در آمریکای شمالی در کشور سردسیر کانادا که پایتخت استان انتاریو به شمار می آید. تورنتو بزرگترین شهرکانادا به شمار می رود قابل توجه است که تورنتو به همراه حومه آن حدود 4 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. طولانی ترین خیابان دنیا به نام خیابان یانگ در تورنتو قرار دارد که از کنار دریاچه انتاریو آغاز شده و به سمت شمال ادامه می یابد.شهر تورنتو از جنوب به دریاچه انتاریو محدود است. آبشار عظیم نیاگارا در 150 کیلومتری این شهر قرار دارد و به دریاچه انتاریو می ریزد.آب این دریاچه از طریق یک رودخانه دیگر که از قسمت 1000 جزیره این دریاچه آغاز می شود به اقیانوس اطلس ریخته می شود جالب است بدانید بر خلاف تابستان بسیار زیبا، تورنتو زمستانی سرد و طولانی دارد. بافت جمعیتی تورنتو به گونه ای است که پس از ایتالیاییها، بزرگترین اقلیتی که در این شهر زندگی می کنند، چینی ها هستند. گویا نخستین کانادایی های چینی تبار حدود 120 سال پیش برای ساخت راه آهن به این کشور آمدند. پس از چینی ها هندیها پرجمعیت ترین گروه را در تورنتو تشکیل می دهند. از 5 یا 6 سال گذشته ایرانی ها به پنجمین اقلیت تورنتو تبدیل شده اندکه بیشتر آنها افراد جوان با تحصیلات بالا می باشندو تحصیلات عالیه دارند.

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

عکس های بسیار زیبا از زمانی که آبشار یخ زد

قابل ذکر است بدانید : سرمای هوا در مرز کانادا و آمریکا که به 18 درجه زیر صفر می رسید باعث یخ زدن آبشار نیاگارا شد

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

عمر آبشار نیاگارا بین 10 تا 15 هزار سال تخمین زده شده است

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

چقدر جالب که فاصله از شهر تورنتو تا آبشار نیاگارا حدود یک ساعت و نیم راه است. اگر هوا آفتابی باشد، این آبشار با رنگین کمان های زیبایش جلوه ای دل انگیز را ایجاد می کند. در نزدیکی دریاچه نیاگارا قایق هایی هست که به گردشگران کرایه می دهند تا با تمام وجود بتوانند هیجان و زیبایی آبشار را حسب کنند و می توان سوار آنها شد و نهایت لذت را برد. گویا نخستین کسی که جرات کرده با قایقش به جنگ آب های نیاگارا برود زنی 60ساله بوده که در دهه 1950 این کار را انجام داده و زنده هم مانده است. تا دلتان بخواهد وسیله بازی آنجاست که گردشگران و مسافران در کنار دیدن نیاگارا حوصله شان سر نرود. به ویژه وسیال بازی هوایی که نماهایی زیبا از آبشار را به دیدگان می آورد.و مکان بیار زیبایی برای تفریح است.

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در نزدیکی شهر تورنتوی کانادا و شهر بوفالوی آمریکاست اما برای دیدن زیبایی های آبشار نیاگارا باید از کانادا آن را تماشا کرد. تورنتو شهری در کشور سردسیر کاناداست که پایتخت استان انتاریو به حساب می آید. این شهر بزرگ ترین شهر کانادا است که به همراه حومه آن حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد. قابل توجه است که :طولانی ترین خیابان دنیا به نام خیابان یانگ در تورنتو قرار دارد که از کنار دریاچه انتاریو آغاز شده و به سمت شمال ادامه می یابد.

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

حرکت به سمت آبشار

بهتر است بدانیداز تورنتو تا آبشار حدود یک ساعت و نیم راه بود. آن روز هوا دلچسب و آفتابی بود و آبشار نیاگارا با رنگین کمانهای زیبایش جلوه ای دل انگیز را ایجاد کرده بود. قایق هایی آنجا است که به گردشگران کرایه می دهند تا با تمام وجود بتوانند هیجان و زیبایی آبشار را حس کنند.. سوار این قایق های نیاگارایی شدیم. گویا اولین کسی که جرات کرده با قایقش به جنگ آبهای نیاگارا برود زنی 60 ساله بوده که در دهه 1950 این کار را انجام داده و زنده هم مانده است. تا دلتان بخواهد وسیله بازی آنجا است تا گردشگران و مسافران در کنار دیدن نیاگارا حوصله شان سر نرود. به ویژه وسایل بازی هوایی که نماهایی زیبا از آبشار را به دیدگان می آورد.چقدر جالب است که جمعیت برای دیدن زیباترین آبشار دنیا هجوم آورده و مشغول عکس گرفتن هستند. در اینجا هرچه دلتان بخواهد، امکان برای تفریح و لذت بردن از طبیعت وجود دارد.بخشی از آبشار نیاگارا در خاک امریکا است و بخشی دیگر از آن در خاک کانادا و اگر روبه روی آبشار کانادا بایستی، آبشار امریکا و خاک آنجا را می توانی ببینی. البته آبشار امریکا آنقدر کوچک است که توجه کسی را جلب نمی کند و بیشتر امریکایی ها نیز برای دیدن آبشار نیاگارا به کانادا می آیند.

bridge دو کشور را به هم متصل می کند.

بهتر است بدانید آبشار نیاگارا عظمتی فوق العاده دارد. می توان ساعت ها به آن خیره ماند و خسته نشد و حتی گذر زمان را هم نفهمید. آنجا معمولا هوا برای گردشگران خوب است و می توان سنگهای عظیمی را که آب از رویشان به پایین می ریزد دید اما ذرات آب کمتر اجازه می دهد.که طرف کانادایی آبشار را از خاک امریکاکه در واقع زیباتر هم است، مشاهده نمود. نیاگارا یکی از مناظر طبیعی دنیا است که اسم و رسمش برای بسیاری از گردشگران حرفه ای می باشد.و بسیاری از گردشگران می توانند در آن به تفریح بپردازند.

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

ویژگی های طبیعی آبشار

آبشار نیاگارا از فرو ریختن رودخانه ای که از شمال ایالت نیویورک آمریکا به طرف جنوب ایالت اونتاریو در کانادا در جریان است پدید می آید.حجم آب رودخانه و عرض آن با رودخانه کارون در ایران تقریبا قابل مقایسه است. رودخانه در واقع مرز میان امریکا و کانادا می باشد.بهتر است بدانید : آبشار از سه قسمت تشکیل شده است. یک قسمت کوچکتر که حدود 500 متر با قسمت اصلی فاصله دارد. درقسمت اصلی، رودخانه دو شاخه می شود و جزیره زیبایی به نام Goat island در میان آن دیده می شود. سر انجام، دو آبشار متصل به هم با زاویه تقریبی 90 درجه پدید می آید. ارتفاع آبشار در این قسمت 55 متر است.چقدر جالب که بیشتر آبهایی که از این ارتفاع فرو می ریزند به صورت پودر درآمده و دوباره به هوا باز می گردند. آنچه این آبشار را منحصر به فرد کرده حجم آبی است که از این ارتفاع فرو می ریزد. در هر دو طرف رودخانه ساختمانهای بلند و ساحل زیبایی برای تماشای آبشار ساخته اند و گردشگران زیادی در کنار این ساحل با دوربین و بدون دوربین به تماشای آبشار نشسته اند. در کنار تماشای آبشار از ساحل، دو محل نیز در زیر ابشار برای دیدن آن وجود دارد که یک محل مربوط به کانادا و دیگری مربوط به امریکا است و برای ورود به آن ها باید بلیت تهیه نمود تا بتوانی از دیدن آن لذت ببرید.

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

در نزدیکی آبشار در ایالت اونتاریو شهری به نام Niagara on the lake وجود دارد که در قرن نوزدهم تفرجگاه ییلاقی اشراف بوده است و امروزه این شهر مورد توجه گردشگران زیادی قرار دارد. فروشگاههای این منطقه محلی برای حضور دایمی گردشگران می باشد. با پهنای ۳۲۳ متر و ارتفاع ۵۷ متر، هر ثانیه حدود شصت هزار لیتر آب از این آبشار به پایین سرازیر می شود. علاوه بر زیبایی شگفت انگیز، این جریان آب، یکی از اصلی ترین منابع تولید برق منطقه نیز به شمار می آید.

آبشار چه زمانی به وجود آمد

این آبشار در پایان آخرین دوره یخبندان، ذوب تدریجی و سرریز شدن یک دریاچه منجمد باستانی روی معبر سنگی که میان این دریاچه و دریاچه انتاریوی کنونی وجود داشته، پا به عرصه وجود گذاشته است. در طی هزاره ها، دریاچه پشت آبشار کوچک و کوچکتر شده و جای خود را به دریاچه Erie کنونی داده است. چقدر عجیب است که فرسایش طبیعی بر اثر فشار آب چندین کیلومتر محل آبشار را به عقب برده و به جای کنونی اش رسانده است. این مجموعه آبشار در سال 1604 توسط گروه اکتشافی فرانسوی به رهبری Samuel de Champlain (جغرافی دان، طراح و مکتشف فرانسوی که بنیانگزار کبک(Quebec) نیز نامیده می شود)، کشف و ثبت شد. پیش از آن سرخپوستان منطقه قرن ها به وجود این آبشار آگاه بوده و آن را مکانی مقدس می دانستند. صدای مهیب رعد آسای آبشار در آن زمان موجب شده بود سرخپوستان آن را محل زندگی خدای رعد بدانند و مراسمی برای بزرگداشت این خدا در این مکان برپا کنند.
آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

این مکان بسیار زیبا و دوست داشتنی و فوق العاده است و گردشگران با دیدنش متحیر می شوند.

عکس های شگفت انگیز از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا
رنگین کمان بی نظیر در آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

تصاویر بکر از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

زیباترین صحنه ها از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در یک روز تابستانی

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در یک روز مه الود

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

تصویر از بالا آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

عکس ماهواره ای از آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

رنگین کمان در آبشار نیاگارا
آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا
عکس عالی از آبشار نیاگارا
آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا
آبشار نیاگارا در شب

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا از نمای بالا

آبشار نیاگارا،تاریخچه آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

مطالب مرتبط:

عکس های زیبا از یخ زدگی آبشار نیاگارا

آخرین بروز رسانی در : شنبه 3 بهمن 1394

19 دیدگاه

 • شیر خمین آوریل 2016 در 10:30

  خيلي نازه و عالیه دمتون گرم

 • محمود آوریل 2016 در 10:30

  واقعا شگفت اوره ممنون از مطلب بی نظیرتون

 • محمود اسدی آوریل 2016 در 10:30

  انشاله قسمت شه همگی باهم بریم یه بار آبشار نیاگارا

 • اردشیر میربخش آوریل 2016 در 10:31

  واقعا معركة بودن خيليييييي لذت بردم از این آبشار

 • حسن داودی آوریل 2016 در 10:31

  بنازم امریکا رو.واقعا از همه نظر بیسته آبشار نیاگار خیلی زیباست

 • داودی مقدم آوریل 2016 در 10:32

  سلام… ما كه ارزوي رفتن داريم ، و مشكلات مالي وقتي ، تحصيلي و… پيش مياد و خب نميشه ولي هميشه از شما متشكر خواهم بود كه با نوشتن از سفرهاتون ميشه گفت به شخصه احساس ميكنم در لحظه در همان جايي بوده ام كه شما از ان نوشته ايد..آبشار نیاگارا جزیی از بهشت

 • حدیث آوریل 2016 در 10:33

  عالی بود ممنون با خوندن مطلب شما درباره آبشار نیاگارا خیلی حس خوبی داشتم .

 • منصور سرلک آوریل 2016 در 10:34

  به به چه آبشار زیبایی.با آبشار آب سفید الیگودرز قابل مقایسه است

 • امیر جولای 2016 در 18:47

  دمتون گرم الان نزدیک افطاره و منم روزه و تشنه ام حسابی.
  حال اومدم از این همه نشاط و زیبایی. حیف نیست این همه خدا زیبایی آفریده و ما نبینیم

 • امید جولای 2016 در 18:48

  آخش حال اومدم حسابی

  • ناشناس دسامبر 2016 در 11:17

   خخخخخخخخخ حال اومدي

 • سمیه جولای 2016 در 12:28

  وای میخوام برم کی میاد

 • ساناز آگوست 2016 در 01:09

  عالیییییییییی بود دمتون گرم

  • ناشناس ژانویه 2017 در 04:49

   من میام ولی اول بیا بریم عقد کنیم

 • مینا آگوست 2016 در 12:03

  عالی بود مرسی از اطلاعات خوبتون

 • p30a سپتامبر 2016 در 02:55

  خیلی زیباست ممنون

 • ململ نوامبر 2016 در 17:34

  عالی

 • ململ نوامبر 2016 در 17:35

  خیلی‌خوب‌بود

 • مرضیه جولای 2017 در 06:17

  من عاشق نیاگارا شده ام هرروز پخش زنده شو نگاه میکنم

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.