دستگاه ملات پاش چیست؟

دستگاه ملات پاش چیست؟

دستگاه ملات پاش چیست؟ دستگاه سیمان پاش، Machine Cement Spray، یا دستگاه پاشش سیمان از نوع دستگاه­های اسپری معدنی بوده و همچنین به‌عنوان دستگاه شاتکریت نیز شناخته‌شده است. هم‌زمان با پیشرفت علوم و فنّاوری، …

بهترین عسل ایران کدام است؟

بهترین عسل ایران کدام است؟

بهترین عسل ایران کدام است؟ انتخاب بهترین عسل ایران جدا از این‌که می‌تواند یک معیار کاربردی برای خرید عسل و کسب اطمینان از کیفیت عسل باشد، موضوعی جالب توجه و اطلاعی عمومی …

چطور مترجم انگلیسی به فارسی را بسنجیم؟

چطور مترجم انگلیسی به فارسی را بسنجیم؟

چطور مترجم انگلیسی به فارسی را بسنجیم؟ برای ترجمه انگلیسی به فارسی ، می بایست دنبال مترجمان با تجربه و زبده ای باشید که بدون استفاده از نرم افزارهای ترجمه و به …

صفر تا صد مشاوره کسب و کار

اول از همه باید بگیم که مشاور کسب و کار و یا شرکت‌هایی که مشاوره کسب و کار انجام میدهند چه کمکی به امور کاری و تجاری شما میکنند و خدمات آنها چیست ؟ مشاوره کسب و کار شامل تمامی خدماتی هست که باعث افزایش سود و بهره وری برند، سازمان و مجموعه شما میشود.

مشاوره کسب و کار عبارتی که در دنیای امروز سر زبان‌ها افتاده و معمولا هر فردی که اندک تجربه یا اندک دانشی در زمینه مدیریت کسب کرده، خود را مشاوره کسب و کار معرفی می‌کند. این موضوع در بین دانش‌آموختگان دوره‌های MBA تا دلتان بخواهد مرسوم است. تفاوتی هم ندارد که آن فرد از برترین مدرسه کسب و کار دنیا مثل هاروارد و استنفورد و مدرسه اقتصاد لندن دانش آموخته شده باشد یا با گذراندن یک هفته کلاس مجازی مدرک گرفته باشد.

انتخاب مشاور مهمترین قدم در مشاوره کسب و کار

با یک مثال شروع کنیم، شما وقتی خدایی نکرده دچار بیماری قلبی شوید چکار می‌کنید؟ پاسخ واضح است به پزشک مراجعه می‌کنید. وضعیت و علائم خودتان را بیان می‌کنید تا پزشک تصمیم بگیرد و نسخه متناسب تجویز کند. شاید بگوید نیاز به آزمایش و بررسی‌های بیشتر است و … . اما نکته مهم اینجاست شما به کدام پزشک مراجعه می‌کنید؟ آیا پزشک متخصص یا فوق تخصص را با هشتگ در اینستاگرام جستجو می‌کنید؟ یا آن پزشکی که کلیپ‌های قشنگ‌تری دارد؟ قطعا پاسخ منفی است.

در دنیای مشاوره کسب و کار هم باید همینطور باشد. در واقع یک کسب و کاری دچار عارضه شه و برای رسیدن به راه‌حل‌های مناسب به مشاور مراجعه می‌کند. در واقع برای انتخاب مشاور کسب و کار نیز باید مثل انتخاب پزشک رفتار کنیم. از افرادی که تجربه مشابه داشتند و از مشاور کمک گرفتند پرس و جو کنیم. اگر با سرچ در فضای مجازی هم فردی را پیدا کردیم تحقیق کنیم که آن فرد قبلا چه تجاربی در حوزه مشاوره داشته و تا چه حد موفق عمل کرده.

چرا مشاوره کسب و کار اهمیت دارد.

باز هم با سوال شروع کنیم، آیا شما می‌توانید در کسب و کار خود در همه تخصص‌های افراد با تجربه، ماهر و با دانش را استخدام کنید. معمولا اینطور نیست. چرا که هم هزینه زیادی دارد و هم پیدا کردن چنین افرادی امروزه کار بسیار دشواری است.

اگر هم یک برند ثروتمند بتواند چنین کاری کند، یعنی تمامی تخصص‌ها را در بالاترین سطح دوره هم جمع کند، آن افراد بعد از گذشت یکی دو سال در مواجهه با موضوعات دچار خطاهای مرسومی مثل گروه اندیشی، خطاهای شناختی، درگیری در پارادایم‌های موجود و … خواهند شد.

بنابراین تنها راه‌حل منطقی و جذاب بهره‌گیری از مشاور‌های متخصص است تا بتوانند با رویکردی تازه برای کسب و کار ما راه‌حل‌های جذاب طراحی کنند.

موارد مهم در مشاوره کسب و کار

برای موفقیت در مسیر مشاوره کسب و کار همواره باید پارامترهایی را درنظر داشته باشیم و در مواجهه با مشاور آنها را مطالبه کنیم. مهمترین آن حل مسئله است. مشاور باید مسائل شما را به خوبی بشناسد و برای آن راه حل قابل انجام ارائه دهد. به یاد داشته باشید مشاوری که فقط توضیح واضحات را بیان کند و راه حلی برای کسب و کار شما نداشته باشد مشاور خوبی نیست و شما نمی‌توانید روی او حساب کنید.

نیاز به حل مسئله برندها
هر برند شبیه یک موجود زنده است که هویت اجتماعی دارد. بنابراین برای مشکلات مثل سایر موجودات، نیاز به مشاوره و درمان دارد.

بررسی سازمان از دید کلی (بیگ پیکچر) بدون داشتن پیش زمینه
فرد مشاور از بیرون سازمان وارد می‌شود و مشکلات، چالش‌ها و پتانسیل‌های رشد را شناسایی می‌کند و برای آن‌ها راه‌حل ارائه می‌دهد.

شناسایی موانع رشد و توسعه
مشاوره کسب و کار یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین بخش‌های هر کسب و کار موفقی است. این بخش می‌تواند از مشکلات پیش رو جلوگیری کند.

هموار کردن مسیر پیشرفت
مشاوران به دلیل تجربه همکاری با کسب و کارهای زیاد، تجربه و دانش ارزشمندی دارند که می‌توانند مسیر را به شکل درست‌تری ببینند.

رشد و پیشرفت روزافزون تکنولوژی
خطر جا ماندن از دنیای دیجیتال، کسب و کارها را تهدید می‌کند. اگر نتوانید به درستی از بازار و رقبا سبقت بگیرید، به مرور با شکست مواجه می‌شوید.

برای بهره‌مندی از مشاوران کسب و کار چه کار باید کرد؟

فقط کافیست با یک جستجو برای انتخاب مشاوره کسب و کار مناسب به بررسی و پایش عملکرد آنها بپردازید. حتما یک جلسه برای بررسی با ایشان بگذارید و سپس تصمیم بگیرید.

مشاوره کسب و کار امری تخصصی و مهم است و شما قرار است سرنوشت کسب و کار خود را مشخص کنید، پس در انتخاب مشاور کسب و کار نهایت دقت را داشته باشید.

معمولا مدرسین حوزه کسب و کار همگی در بخش مشاوره نیز فعال هستند و می‌توانید از دانش‌پژوهای ایشان پرس و جو کنید. نکته مهم دیگر دستاورد یک مشاور است. یک مشاوره کسب و کار خود باید حداقل یک کسب و کار موفق داشته باشد چرا که مشاوره بدون داشتن تجربه لازم نمی‌تواند نتایج خوبی را حاصل کند.

درباره تیم مشاوره کوپیدو

کوپیدو به معنی عشق است و در اساطیر رومی و یونانی، از کوپیدو به عنوان خدای عشق یاد کردند. کوپیدو نماد زندگی اسرار آمیز پس از مرگ است.
ما اینجا، در کوپیدو، با عشق به کارمان جمع شدیم تا قدرت واقعی مارکتینگ و برندینگ را به شما نشان دهیم و قبل از مرگ کسب و کار شما، پرده از اسرار موفقیت برندتان برداریم. تیم کوپیدو تلاش می‌کند تا عطش رسیدن به اهداف در کسب و کار شما را افزایش دهد و به دنبال ارائه راهکارهای جامع مارکتینگ و برندینگ در فضای دیجیتال و محیط فیزیکی به تمامی کسب و کارهای فعال در کشور است.
تخصص در کار، دلســـوزی در اجــرا، همـدلی و همســـویی با مشتـری، پاسخـگویی و مسئولیت‌پذیری از مهم‌ترین ارزش‌های کوپیدوست.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 23 اسفند 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.