از کجا بهترین شرکت طراحی دکوراسیون را پیدا کنیم؟

از کجا بهترین شرکت طراحی دکوراسیون را پیدا کنیم؟

از کجا بهترین شرکت طراحی دکوراسیون را پیدا کنیم؟ یافتن بهترین شرکت طراحی دکوراسیون در دنیای امروزی با طراحی‌های چشم‌گیر می‌تواند برای شما تا حدودی چالش برانگیز باشد. شرکت‌ها و طراحان دکوراسیون …

خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس

خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس

خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس یکی از پوشش های پرکاربرد برای تزیین دیوار، کاغذ دیواری است. این پوشش در فضاهای مختلفی به کار می رود. به همین علت با طرح های …

بررسی مزایا و معایب سیستم‌های تله مدیسین در ایران

بررسی مزایا و معایب سیستم‌های تله مدیسین در ایران

بررسی مزایا و معایب سیستم‌های تله مدیسین در ایران برای بررسی مزایا و معایب تله مدیسین (Telemedicine) باید در ابتدا با مفهوم آن به خوبی آشنا شویم. پزشکی از راه دور یا …

مقاومت فلزی 50وات

در مدار الکترونیکی یکی از اجزاء مهم به مقاومت ها اختصاص دارد که به واسطه این قطعه مهم یعنی مقاومت فلزی50 وات می توان در یک بخش خاص برای محدود نمودن میزان جریان الکتریکی اقدام کرد یا منجر به ایجاد افت ولتاژ مشخصی شد. مقاومت ها دارای اندازه های متفاوت هستند و در نمونه های مختلف تولید شده اند که هر کدام از مقاومت ها دارای ویژگی های خاصی می باشند.

پس می‌توان اینگونه گفت که مقاومت الکتریکی جزء اساسی‌ترین قطعاتی است که در مدارهای الکترونیکی استفاده می شود و معمولاً برحسب نقشی که دارند از قطعات دیگر بیشتر استفاده می شود. کاربردهای فراوانی در صنعت الکترونیک برای مقاومت ها وجود دارد و حفاظت از مدار را در برابر جریان اضافی برعهده دارند. در یک مقاومت ایده آل میزان مقاومت همیشه ثابت می باشد ولی این امکان وجود دارد که میزان مقاومت ها به صورت واقعی با توجه به میزان جریان عبوری و دما دچار تغییراتی شود و همین موضوع موجب شده تا برای مقاومت های یک المان به اسم توان وجود داشته باشد که با واحد وات اندازه گیری میشود به دنبال آن ما مقاومت هایی را به عنوان مقاومت فلزی ۵۰ وات و… مشاهده می کنیم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که توان نامی همواره باید از حداکثر میزان توان مورد نیاز مقاومت بیشتر تعیین گردد. مقاومت ها با توجه به نوع نصب آنها به دو گروه SMD و DIP تقسیم بندی می گردند.

اگر میخواهید برای خرید انواع مقاومت ها از جمله مقاومت فلزی ۵۰ وات بدنه فلزی و…. اقدام نمایید کافیست که سری به فروشگاه الکترو ام کا بزنید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین مقاومت ها را در اختیار داشته باشید که علاوه بر بهره مندی از استانداردهای موجود بلکه دارای قیمت های منصفانه ای نیز می باشند.

انواع مقاومت الکتریکی

مقاومت ها دارای انواع بسیار متنوعی هستند و برحسب دقت های مختلف و ویژگی های خاص آنها به صورت اشکال مختلفی نیز طراحی و تولید می گردند. از مقاومت ها به دلیل تنوع بالایشان با توجه به میزان ثبات محدوده ولتاژ و جریان مدار ها استفاده های متفاوتی می شود. اصلی ترین پارامترهایی که برای مقاومت ها مطرح می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضریب دمایی
  • ولتاژ و جریان کاری
  • نویز
  • پاسخ فرکانسی و توان

مقاومت فلزی 50وات بدنه فلزی

مقاومت فلزی با عنوان مقاومت فیلم فلزی هم شناخته می شود و از فیلم فلزی به منظور محدود نمودن مقدار جریان الکتریکی در مدار استفاده شده است. معمولاً این لایه ها از جنس نیکل، کروم، کربن، قلع و… هستند و در مقاومت های فیلم فلزی بر روی بخش سرامیکی قرار می گیرند و در زمان عبور دادن جریان الکتریکی و حرارت این لایه های نازک فلزی از خودشان مقاومت نشان می دهند.

به نسبت مقاومت های کربنی پایداری حرارتی بالاتری برای مقاومت های فیلم فلزی وجود دارد؛ این امر موجب شده تا در مقاومت فیلم فلزی نویز با کاهش روبرو گردد و این نوع مقاومت برای فرکانس رادیوی و فرکانسهای بالا کاربرد مناسب تری داشته است.

در مقایسه با مقاومت فیلم فلزی می توان گفت مقاومت های فیلم اکسید فلزی با جریان های بالا سازگاری بهتری دارند و دارای نرخ حرارتی بالاتری هستند. مقاومت فیلم ضخیم نمونه ی دیگری از مقاومت های فیلم فلزی هستند که بر روی بستر آلومینیومی لایه ضخیم تری از خمیر سرامیک و فلز به اسم CERMET دارند. این مقاومت ها با مقاومت فیلم فلزی خصوصیت های مشابهی دارند.

مقاومت سرمت در مقابل جریانهای لحظه‌ای بالا ضعیف می باشد ولی از نرخ ولتاژی و پایداری حرارتی بالا و نویز پایین برخوردارند. برای نمایش مقاومت های فیلم فلزی از علامت MFR استفاده می شود.

خرید مقاومت فلزی 50وات

مقاومت های فیلم فلزی دارای مزیت های متفاوتی هستند و به همین جهت از نمونه های آن نظیر مقاومت فیلم فلزی ۵۰ وات در شرایط مختلفی استفاده می شود. این مقاومت ها در دماهای بسیار بالا قادرند بدون وجود مشکل کار کنند و به همین جهت توجه ویژه ای از طریق سایت های صنعتی به این نوع مقاومت ها شده است.

عملکرد مناسبی در خصوص انواع مقاومت از جمله مقاومت فیلم فلزی ۵۰ وات وجود دارد و به جای کربن از فلزات دیگر استفاده شده و همین موضوع به کاهش قیمت نهایی این محصول کمک کرده است به دنبال آن بیشتر مقاومت هایی که در بازار وجود دارند از این نمونه هستند. برای خرید مقاومت فلزی ۵۰ وات یا نمونه های دیگر آن می توانید از طریق فروشگاه الکترو ام کا اقدام کنید و به انواع مقاومت دسترسی داشته باشید و از تنوع بی نظیر در کنار برخورداری از استانداردها و کیفیت بالای مقاومت استفاده کنید.

مقاومت طلایی 50وات

در یک جمع بندی کلی می توان اینگونه گفت که مقاومت ها قطعاتی می باشند که منجر به ایجاد مقاومت الکتریکی مورد نیاز می شود و برای تقسیم ولتاژ، کاهش جریان، تنظیم سطح سیگنال ها و… استفاده می گردند و کاربردهای بسیار متنوعی دارند.

زمانی که از یک مقاومت جریان الکتریکی عبور میکند بین پایه های آن بر اساس قانون اهم اختلاف ولتاژی ایجاد می شود که با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند. مقدار اسمی یک مقاومت در طراحی الکترونیکی به مقداری اختصاص دارد که بر حسب تلرانس ساخت و اهم آن تعیین شده است.

مقاومت ها شامل دو گروه اصلی صنعتی و غیر صنعتی می شوند و از لحاظ ساختاری به مقاومت ثابت و مقاومت متغیر تقسیم بندی می گردند.

حالا همین مقاومت های ثابت شامل مقاومت های کربنی، مقاومت های فلزی، مقاومت گچی و مقاومت لوله ای میشود.

به دلیل ظاهر و شکل مقاومت های فلزی آنها جز مقاومت های صنعتی محسوب می‌شوند و از فاکتورهای ویژه آن میتوان به طرح هیتسینک آنها اشاره کرد که منجر به بالا بردن راندمان کاری و کم کردن حرارت می شود. زمانی که از مقاومت طلایی ۵۰ وات و مقاومت فیلم فلزی ۵۰ وات صحبت شوند یعنی با توان قابل تحمل ۵۰ وات هستند. اگر از این نوع مقاومت ها استفاده می شود باید به گونه ای محل قرار استقرار انتخاب کنید که محدودیت حرارتی در آن وجود نداشته باشد.

به منظور استعلام دقیق قیمت مقاومت فلزی 50وات از فروشگاه الکترو ام کا استفاده کنید.

مقاومت هیستینگی 50وات

مقاومت فلزی هیستینگ هتن و هیستینگ یک نوع خنک کننده را داشته است که در انواع متفاوتی نظیر مقاومت فلزی 50 وات، مقاومت فلزی 100 وات و… در دسترس برای استفاده قرار میگیرد. این مقاومت ها در گروه مقاومت های قرار می گیرند که بر روی شاسی نصب می شوند و از پوشش آلومنیومی برخودارند؛ مقاومت هیستینگی همان مقاومت های فلزی می باشد.

  • مقاومت های فلزی ثابت از نمونه مقاومت هایی هستند که مقدار ثابتی دارند و زمانی از آنها استفاده می شود که نیاز به مقاومتی با میزان اهم ثابت وجود داشته باشد.
  • مقاومت های قابل تنظیم با مقاومت های متغیر تفاوت هایی دارند و به این صورت هستند که قبل از طراحی مدار بر روی آنها مقدار حجم مورد نیاز تنظیم می شود و سپس در مدار قرار می گیرند و امکان تغییر مقدار مقاومت پس از آن در چنین مقاومت هایی وجود ندارد پس با مقاومت ثابت شباهت های دارند.
  • مقاومت های فلزی متغیر به نوعی هستند که مقدار مقاومتشان به آسانی تنظیم میشود.
  • مقاومت های زبانه دار به گونه ای می باشند که از دو سر بیشتر دارند و در زمان استفاده از آنها با توجه به اینکه در مدار از کدام یک از سرها استفاده میشود، قادرند بین ۲ تا ۴ مقدار مقاومت متفاوت را ارائه دهند.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 21 شهریور 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.