تعبیر خواب خرما خوردن و خرما چیدن از نخل های بلند و پربار

تعبیر خواب خرما خوردن و خرما چیدن از نخل های بلند و پربار تعبیر خواب خرما خوردن و خرما چیدن از نخل های بلند و پربار تعبیر خواب خرما دیدن خرما، مال …

نام علمی گیاه ترشک

درباره ترشک و خواصش بدانید ر درشت (نام علمی: Rumex acetosella) گیاهی است تک جنسی(دو پایه) [۱] که برگ، ریشه و دانه آن برای ترشکدرمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار میگیرد. درباره ترشک …

مجموعه ای از عواملی که باعث سکته مغزی می شوند

مجموعه ای از عواملی که باعث سکته مغزی می شوند مجموعه ای از عواملی که باعث سکته مغزی می شوند سکته مغزی آسیب عصبی حاد ناشی از اختلال خونرسانی به قسمتی از …

آشنایی با مشت و مال از آداب و رسوم قدیمی

مشت و مال» از آداب و رسوم مشت و مال قدیمی است و بزرگ‌ترها عادت داشتند هر بار که به حمام می‌روند، مشت و مال هم ببینند. 13 مهر 1343، روزنامه کیهان در خبری از ممنوع شدن «مشت و مال» خبر داد.

مشت و مال , مشت و مال دادن , آموزش و روش مشت و مال

آشنایی با مشت و مال از آداب و رسوم قدیمی

متن خبر را در ادامه بخوانید:

مقامات بهداشتی مشت و مال تهران اعلام کردند که به گرمابه‌داران دستور داده شده است در حمام‌ها از مشت و مال دادن مشتری‌های خودداری کنند.

آشنایی با مشت و مال از آداب و رسوم قدیمی

علت صدور این دستور ضایعاتی بود که بر اثر مشت و مال‌های غیرطبی و خشن در اعصاب و عروق اشخاص و مهره‌های مفاصل استخوانی بدن آن‌ها وارد می‌شود و گاهی ایجاد ناراحتی‌های مختلف مشت و مال می‌گردید. تاکنون در حمام‌های عمومی معمول بود که دلاک‌ها برای رفع خستگی مشتری آنها را مشت و مال می‌دادند، این عمل در حمام‌ها شمال شهر منسوخ شده و با تذکری که به کلیه گرمابه‌ها داده شد  مشت و مال در گرمابه‌های نقاط دیگر شهر نیز ممنوع گردید.

آشنایی با مشت و مال از آداب و رسوم قدیمی

پزشکان متخصص اعصاب و مشت و مال استخوان در این باره اظهار می‌کنند که اینگونه «ماساژها» جنبه طبی نداشته و چون به وسیله کارگردان حمام با خشونت اعمال می‌شود برای اعصاب، عضلات، عروق بدن مشت و مال و مره‌های استخوان‌ها ضررهای غیرقابل جبرانی ببار می‌آرود و رگ‌های بدن اشخاص گاهی «واریس» پیدا می‌کند.

آشنایی با مشت و مال از آداب و رسوم قدیمی

پزشکان مزبور اعلام کردند که دستگاه‌های مشت و مال مسئول بهداشتی باید به شدت ممنوعیت مشت و مال را کنترل کننند و یا به کارگردان حمام‌ها تذکر دهند که عمل ماساژ عضلات را برای رفع خستگی بجای مشت و مال‌ها سخت انجام دهند و اینکار باید طوری مشت و مال انجام شود که به مهره‌ها و عضلات و عروق بدن زیانی نرساند.

مشت و مال

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 24 مرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.