تعریف، علائم، علل و درمان اختلال دوقطبی

تعریف، علائم، علل و درمان اختلال دوقطبی

تعریف، علائم، علل و درمان اختلال دوقطبی اختلال دوقطبی چیست؟ به وضعیت مزمن و مکرری که شامل نوسان روحیه بین شیدایی و افسردگی است، اختلال دوقطبی یا شیدایی-افسردگی میگویند. افسردگی با اختلاف …

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط …

خرید هدیه تبلیغاتی برای نمایشگاه

خرید هدیه تبلیغاتی برای نمایشگاه

انتخاب هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی – فروشگاه هدیه تبلیغاتی گیفتو ما می توانیم هدیه تبلیغاتی را در واقع محصولاتی تعریف کنیم که توسط یک برند به صورت رایگان توزیع می شوند تا هویت …

خواص و فواید دعای حرز امام جواد (ع)

بلا و چشم زخم از جمله اتفاقاتی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. مسلمانان با تکیه بر دعاها و روایاتی که از ائمه (ع) شده در تلاشند تا خود را از شر این اتفاقات در امان نگه دارند. یکی از دعاهایی که بسیار سفارش شده و باعث دفع بلا و چشم زخم می شود، دعای حرز امام جواد (ع) است.

در روایات شیعه، احراز مختلفی از ائمه معصومین وجود دارد اما حرز امام جواد (ع) با توجه به معنی و فوایدی که دارد، از معروف ترین احراز برای دفع بلا استفاده می شود. در ادامه بیشتر با دعای حرز امام جواد (ع) و آثار آن آشنا می شویم.

دعای حرز امام جواد (ع)

حرز امام جواد (ع) از معروف ترین احراز برای دفع بلا و از آشنا ترین دعا نزد عالمان دین محسوب می شود. با توجه به فواید زیادی که دارد، توصیه می شود در همه حال از این دعا استفاده کنید و آن را نزد خود نگه دارید. این دعا به دو صورت صغیر و کبیر موجود است که حرز صغیر (کوتاه) را به دعای نور یا برهان می شناسند. متن حرز امام جواد (ع) را می توان در کتاب بحارالانوار نوشته مرحوم مجلسی جلد 91 صفحه 354 پیدا کرد.

متن دعای حرز صغیر بدین شرح است:

«یا نُورُ یا بُرْهانُ، یا مُبینُ یا مُنیرُ، یا رَبِّ اکْفِنی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسأَلُکَ النَّجَاهَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ»

امام جواد (ع) درباره این دعای شریفه می فرمایند:

خود را به این دعا حرز کن که اگر لشکریان ترک و روم تو را ملاقات کنند و همه آن ها به همراه تمام اهل زمین، علیه تو به پا خیزند، بدی از آن ها به تو نخواهد رسید و از همه آن ها در امان هستی.

خواص و فواید دعای حرز امام جواد (ع)

با توجه به معانی این دعا و روایاتی که وجود دارد، می توان فواید و خواص زیر را برای آن در نظر گرفت:

1- این دعا در بین تمام دعاهای دیگری که وجود دارد، برای دفع بلا معروف است. دفع بلا خود شامل چندین مورد می شود مانند:

 • رفع تنگدستی، گرستگی و تشنگی
 • باطل کردن سحر و جادو و طلسم
 • محافظت در برابر آزار و اذیت شیطان
 • جلوگیری از مریضی
 • حفظ آبروی مومن
 • دور شدن از وسوسه های شیطان
 • جلوگیری از فقر و گرسنگی
 • دفع سحر و جادو
 • جلوگیری از غرق شدن در فساد و هلاکت
 • دفع چشم زخم
 • حفظ افراد از آزار و اذیت شیطان و اجنه
 • و …

2- از مهمترین فواید حرز امام جواد (ع)، دفع چشم زخم می باشد. امام صادق (ع) در این باره می‌فرمایند: اگر می توانستید نبش قبر کنید و علت مرگ ها را بفهمید، برایتان آشکار می‌ شد که بیشتر مرگ ها علتی جز چشم زخم ندارند.

3- طلسم و جادو از دیگر بلاهایی است که امکان دارد برای هر شخصی پیش بیاید. که برای دفع طلسم و جادو می توان از دعای حرز امام جواد (ع) استفاده کرد. همانطور که در بخش قبل گفته شد، طبق فرمایشات آیت الله بهجت برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر و جادو باید به حرز امام جواد (ع) پناه برد.

4- از دیگر خواص دعای حرز امام جواد (ع) می توان به شفای بیماران، برآورده شدن حاجات و پیروزی در جنگ ها اشاره کرد. در روایاتی آمده که مامون حرز امام جواد (ع) را در جنگ هایش به همراه داشت و تا زمانی که آن را داشت، نه آسیبی به او می رسید و نه در جنگی شکست می خورد.

برای استفاده از حرز امام جواد (ع) نکات زیر را رعایت کنید

 1. با استفاده از حرز امام جواد (ع) شما تحت حفاظت خداوند قرار خواهید گرفت. بنابراین هنگام استفاده از آن از چیزهایی مانند شانس، اقبال و مهارت خود دوری کنید. زیرا این موارد وسوسه شیطان است.
 2. هیچ کسی و هیچ چیزی را در کار خود و سود زیان موجود در آن موثر ندانید. غیر از خدای متعال. چراکه تمام اتفاقات در ید قدرت اوست. و خداوند است که بهترین نگهدارنده و ارحم الراحمین است.
 3. این حرز بهترین راه برای در امان ماندن از بلاها، خطرات، چشم زخم و سحر و جادو است. هنگام استفاده از آن، از گناه و معصیت دوری کنید.
 4. ممکن است هنگام استفاده از حرز امام جواد (ع)، اتفاقی برایتان رخ دهد. پس از اتفاق از این دعا نا امید نشوید، چرا که قرار بود اتفاقی بزرگ تر و دردناک تر برایتان رخ دهد. وجود این دعا باعث شد که شما از آن حادثه عظیم در امان باشید.
 5. از داشتن روابط نامشروع، زنا، گران فروشی،‌کم فروشی، ظلم و ستم به دیگران، خوردن مال یتیم، قطع رحم، نفرین و عاق والدین،‌ گذشتن از دین برای استفاده از دنیا،‌ تمسخر دیگران، دروغ و نیرنگ و … دوری کنید تا از خواص حرز امام جواد (ع) بهره ببرید.
 6. در این دعا اسماء متبرکه زیادی وجود دارد. شایسته است که هنگام تماس با آن، وضو داشته باشید. همچنین بهتر است از انگشتر، گردنبد و یا بازوبند چرمی استفاده کنید تا از تماس مستقیم با پوست شما جلوگیری شود.
 7. هنگام رفتن به دستشویی، همراه داشتن حرز امام جواد (ع) مشکلی ندارد.
 8. برای دفع چشم زخم، حتما این دعا را به بازوی سمت راست خود متصل کنید.
 9. نخستین بار برای استفاده از حرز امام جواد (ع) دقت کنید که قمر در عقرب نباشد.

حرز امام جواد (ع) روی کدام دست باید بسته شود؟

حدیثی از امام جواد (ع) وجود دارد که ایشان می فرمایند: اگر کسی قصد دارد این دعا را به صورت بازوبند استفاده کند،‌ شایسته است که آن را روی بازوی سمت راست خود ببندد. همچنین نوشتن حرز امام جواد (ع) روی نقره و استفاده از آن نیز توصیه شده است.

آیت الله بهجت نیز می فرمایند برای باطل کردن سحر و جادو حتما باید حرز امام جواد (ع) روی بازوی سمت راست بسته شود.

خرید حرز امام جواد (ع)

خرید حرز امام جواد (ع) یک روش عالی برای بهره‌مند شدن از خواص این دعا محسوب می شود. خواص فراوان این دعا باعث شده افراد به خرید حرز امام جواد (ع) و استفاده از آن روی بیاورند. شما می توانید حرز امام جواد (ع) را به صورت اینترنتی از برند خواستنی خریداری کنید

این دعا معمولا به صورت انگشتر، گردنبند و بازوبند وجود دارد. این ملزومات با سایر وسایل مشابه خود تفاوت ظاهری چندانی ندارند. اما تفاوت آن ها در دعای حرز امام جواد (ع) است که روی آن نوشته شده است. معمولا دعای حرز امام جواد (ع) را در زیر انگشتر حک می کنند و با این کار، انگشتر از خواص حرز امام جواد (ع) بهره‌مند می شود.

شما می توانید برای تهیه حرز امام جواد (ع) از محصولات برند خواستنی استفاده کنید. خرید حرز امام جواد (ع) از برند خواستنی مزایایی دارد. از جمله اینکه محصولی باکیفیت و ساخته دست هنرمندان ایرانی با طرح و رنگ زیبا نصیبتان می شود. همچنین قیمت محصولات برند خواستنی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

جمع بندی

دعای حرز امام جواد (ع) دارای خواص بسیار عالی است و در روایات توصیه های فراوانی به آن شده است. برای در امان ماندن از بالاها و رفع چشم زخم از این دعا استفاده کنید. شما می توانید دعای حرز امام جواد (ع) را از برند خواستنی بصورت کامل و با قیمتی مناسب تهیه کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 16 مرداد 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.