افزایش میل جنسی با روش های طبیعی

افزایش میل جنسی با روش های طبیعی

افزایش میل جنسی با روش های طبیعی خواص روش های طبیعی,فواید روش های طبیعی,روش های طبیعی درمانی,خاصیت روش های طبیعی,خواص روش های طبیعی درمانی,خواص روش های طبیعی برای پوست,خواص روش های طبیعی …

تشخیص آلزایمر با معاینه ساده چشم

تشخیص آلزایمر با معاینه ساده چشم

تشخیص آلزایمر با معاینه ساده چشم آلزایمر,بیماری آلزایمر,آلزایمر در بارداری,علائم آلزایمر,درمان آلزایمر,درمان آلزایمر با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان آلزایمر,آلزایمر را چگونه درمان کنیم,آلزایمر در کودکان,آلزایمر در بزرگسالان,آلزایمر در نوزادان,آلزایمر در …

علت و علائم و درمان انواع سرطان ستون فقرات کمر چیست

علت و علائم و درمان انواع سرطان ستون فقرات کمر چیست

سرطان ستون فقرات سرطان ستون فقرات ,سرطان ستون فقرات چیست؟,علائم سرطان ستون فقرات,سرطان ستون فقرات کمر,سرطان استخوان ستون فقرات,درمان سرطان ستون فقرات,انواع سرطان ستون فقرات توضیحاتی در مورد سرطان ستون فقرات تومورهای …

التهاب کمر

التهاب کمر ،التهاب کمر چیست،التهاب کمر،التهاب مفاصل کمر،التهاب مهره کمر،التهاب نخاع کمر،درمان التهاب کمر،التهاب عصب کمر،التهاب مفصل کمر،علت التهاب کمر،التهاب مهره کمر چیست،التهاب مفاصل کمر چیست،التهاب دیسک کمر،التهاب مفصل کمر،التهاب عضلات کمر،التهاب کمر درد،التهاب مهره کمر،التهاب مهره های کمر،التهاب دیسک کمر چیست،التهاب مفاصل کمر،قرص ضد التهاب کمر،درمان التهاب مفاصل کمر

التهاب کمر

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم به التهاب کمر و علت و درمان آن بپردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

التهاب کمر

ه عقیده متخصصان روماتولوگ، اگر کمرتان درد می کند و این کمردرد بخصوص آخر شب شما را از خواب بیدار می کند، نشان دهنده این است که به احتمال زیاد از کمردرد التهابی رنج می برید. این نوع کمردرد، شب ها درد بیشتری برای فرد ایجاد می کند، در حالیکه کمردرد مکانیکی از نوع لومباگو، سیاتیک و غیره، روزها درد بیشتری به فرد تحمیل می کند.احساس خشکی، ضعف و گرفتگی کمر در حین بیدار شدن از خواب نیز می تواند نشان دهنده کمردردهای التهابی باشد. صبح زمانی که از خواب بیدار می شوید حرکات بدن محدود است. فقط در طول روز و بعد از حداقل نیم ساعت فعالیت است که کمردرد تسکین پیدا کرده و شما می توانید راحت تر حرکت کنید.برخلاف لومبالژی های مکانیکی (کمردردهای مکانیکی) که معمولا با حرکت و فعالیت بدنی شدیدتر می شوند، کمردردهای التهابی با انجام ورزش و تحرک بدنی تسکین پیدا می کنند. در عوض استراحت و بی تحرکی تاثیری در تسکین آن ندارد. فردی که دچار این نوع کمردرد است، در حین نشستن و خوابیدن های طولانی مدت درد بیشتری احساس می کند. به همین دلیل نیز توانبخشی حاصل از فیزیوتراپی و ورزش برای تسکین و درمان این نوع دردها بسیار موثر است

درمان التهاب کمر

بیماران باید آموزش داده شده، برنامه ورزشی منظمی را دنبال کنند. ترک سیگار الزامی است، و فیزیوتراپی جای مهمی‌ در درمان دارد. مطالعه نشان داده است توضیح اهمیت ورزش برای بیماران، تاثیر بسزایی در کم کردن درد بیماران، و افزایش حرکت ستون مهره‌ای دارد. با این حال، فیزیوتراپی بیش از ورزش در خانه موثر است. پزشک باید برای بیمار توضیح دهد که سیگار کشیدن، التهاب ستون مهره‌ای را بدتر کرده، به چسبیدن مهره‌ها به یکدیگر کمک می‌‌کند.داروهای گروه آسپیرین، مانند ایبوپروفن، پیروکسی کام، و ناپروکسن در خاموش کردن درد موثر هستند. با این حال، چون این داروها برای دوره طولانی‌ مصرف می‌‌شوند، باید سود و زیان آنها را برای بیمار توضیح داد. مطالعه نشان داده است در بیمارانی‌ که افزایش شاخص التهابی نوع “سی‌ ار پی‌” دارند، از پیشرفت تخریب مفصل‌های ستون مهره‌ای می‌‌کاهد. تنها در صورتی‌ می‌‌توان از داروهای مخدّر استفاده کرد که استفاده از داروهای گروه آسپیرینی موثر نباشد. به دلیل عوارض زیاد، استفاده از داروهای استروئیدی (پردنیزولون/کورتون) توصیه نمی‌‌شود. سولفاسالازین هیچ جایی‌ در درمان دردهای ستون مهره‌ای ندارد، اگر چه برای دردهای مفصل‌های محیطی‌ سودمند است.

علت التهاب کمر

به گزارش سایت جسارت چاقی، برداشتن اشیاء سنگین از زمین، نشستن نامناسب روی زمین و صندلی، نامناسب نشستن روی صندلی اتومبیل هنگام رانندگی، ایستادن در حالت نامناسب،جای خواب نامناسب، ورزش نکردن و ضعف ستون اسکلتی، خم شدن و کش آمدن ناصحیح، تصادفات و سقوط ،فعالیت جسمانی زیاد وناجور، ناهنجاری های مادرزادی، حاملگی ،عفونت ها ،سرطان ها ،فشارهای روحی و عصبی، می توانند باعث التهاب دیسک کمر و درد های ناشی از دیسک کمر شوند از آن جا که دیسک های بین مهره ها (۷ مهرۀ گردن، ۱۲ مهرۀ پشت ، ۵ مهرۀ کمر و استخوان خارجی و دنبالچه ) به میزان ۲۵ درصد از ستون فقرات را تشکیل می دهند و تنها در صورتی حرکات ما بین مهره ها امکان پذیر است که دیسک ها سالم و قوی باشند، در نتیجه باید کاری کرد که در طول زندگی به مرور زمان د چار التهاب و آسیب دیدگی دیسک کمر قرار نگیریم.

علائم التهاب کمر

به گزارش سایت جسارت کمردردهایی که منشا التهابی دارند، در اغلب موارد به «اسپوندیل آرتریت» یعنی روماتیسمی که ستون فقرات را درگیر می کند مربوط می شوند. در موارد بسیار نادر امکان دارد که پای تومور یا عفونتی در میان باشد. اما در 80 درصد موارد، نتایج رادیوگرافی نرمال است و هیچ مشکلی در ناحیه ستون فقرات مشاهده نمی شود. گاهی روش ام آر آی می تواند نشان دهنده ی وجود التهاب باشد، اما همیشه جواب مثبت نیست. بنابراین به نظر می رسد که پای یک «بیماری نامرئی» در میان باشد که از بیرون قابل مشاهده نیست. این مسئله مشکلاتی در شناخت و تشخیص بیماری و دردهای آن به وجود می آورد. در این موارد معمولا تشخیص بیماری با سوال و جواب هایی در مورد علائمی بالینی بیمار امکانپذیر است. البته به شرطی که پزشک معالج اطلاعات کافی در خصوص این بیماری داشته باشد.

داروی التهاب کمر

کمر درد کندی که به خوبی به مسکن پاسخ نمی دهد ممکن است به داروی ضد التهابی غیر استروئیدی نیاز داشته باشد. کدئین یا هیدروکودون نیز ممکن است برای دوره های کوتاه مدت تجویز شوند. بعضی داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای، مانند آمی تریپتیلین، نشان داده اند که قادرند علائم کمر درد را کاهش دهند.استفاده از گرما، یخ، اولتراسوند و تحریک الکتریکی، و همچنین برخی از تکنیک های آزاد کردن عضلات کمر و بافت نرم ممکن است به کاهش درد کمک کند. درمانگر فیزیکی در این حالت برخی از تمرینات انعطاف پذیری و قدرتی را برای کمر و عضلات شکم به شما معرفی می کند. تشویق بیمار به انجام این تمرینات به طور منظم حتی پس از تسکین درد موجب جلوگیری از عود کردن بیماری می شود.

داروی ضد التهاب کمر

اگر با مصرف داروهای ضدالتهاب، بخصوص ایبوپروفن یا کتوپروفن تسکین زیادی در کمردردتان احساس می کنید، به این معنی است که التهابی در بافت های بدن تان وجود دارد و کمردردتان التهابی است. البته این مسئله در خصوص دردهای مکانیکی از نوع سیاتیک نیز دیده می شود.

التهاب کمر چیست

یکی از علل شایع درد کمر درد در مفصل ساکروایلیاک است. ساکروایلئیت به التهاب مفاصل ساکروایلیاک گفته می شود. مفاصل ساکروایلیاک دو عدد هستند که درمحل اتصال استخوان های لگن به پائین ستون فقرات قرار دارند.ساکروایلئیت یکی از علل ایجاد کننده درد در قسمت باسن(نشیمنگاه) و درد پائین کمر است ودرد آن ممکن است حتی به پاها انتشار پیدا کند.درد ساکروایلئیت اغلب با ایستادن طولانی مدت یا بالا رفتن از پله،دویدن،قرار گرفتن وزن بیشتر روی یک پانسبت به پای دیگر و برداشتن گامهای بلند تشدید می شود. ممکن است تشخیص ساکروایلئیت دشوار باشد زیرا با سایر علل کمردرد ودرد باسن اشتباه می شود.ساکروایلئیت ممکن است در اثر گروهی از بیماریهای ایجاد کننده آرتریت(التهاب مفاصل) ستون فقرات ایجاد شود. درمان ساکروایلئیت ممکن است شامل استراحت،درمان فیزیکی،گرما ویخ، ودارومانند مسکن ها یا سایر داروها باشد.

التهاب دیسک کمر

التهاب دیسک کمر ممکن است موجب بروز کمردرد شود. ضعیف‌ شدن‌ دیسک کمر،ه‌ باعث‌ وارد آمدن‌ فشار به‌ رشته‌های‌ عصبی‌ عبوری‌ از درون‌ کانال‌ ستون‌ فقرات‌ و ورم و التهاب دیسک کمرمی‌شود. این‌ از هم‌ گسیختگی‌ بافت‌ دیسکی‌ و التهاب دیسک کمر در اثر آسیب‌ ناگهانی‌ یا استرس‌ مزمن‌ مثلاً به‌ علت‌ بلندکردن‌ مدام‌ اشیای‌ سنگین‌ یا چاقی‌، به‌ وجود می‌آید. التهاب دیسک یا فضای بین مهره‌های ستون فقرات که اغلب در اثر عفونت ایجاد می‌شود ، می‌تواند باعث گودی کمر شود . التهاب دیسک کمر وپارگی و بیرون زدگی دیسک بین مهره ای می‌تواند باعث درد و بیحسی شدید شود.

التهاب مفاصل کمر

مهمترین علامت التهاب و اشکال در مفصل ساکروایلیاک درد است. این درد میتواند در پایین کمر، در پشت لگن و باسن، در کشاله ران و جلوی لگن و حتی در جلوی ران احساس شود. درد این بیماران با نشستن طولانی مدت بیشتر میشود. وقتی بیمار در حالت خوابیده به روی شانه میخواند شدت درد افزایش پیدا میکند. بیمار در پایین کمر احساس خشکی کرده و این خشکی بخصوص صبح ها بعد از برخاستن از خواب و بعد از اینکه بیمار مدت طولانی نشسته و میخواهد بلند شود احساس میشود. در مواردی که منشا درد لگن و کمر در مفصل ساکروایلیاک است پزشک معالج با انجام معاینات خاصی مفصل را تحت فشار قرار میدهد. با اعمال فشار به مفصل درد بیمار افزایش پیدا میکند و این افزایش درد میتواند نشانه ای باشد از اینکه منشا در مفصل ساکروایلیاک است. همانطور که گفته شد التهاب مفصل ساکروایلیاک علل متفاوتی دارد و تشخیص هر کدام از این علل با آزمایشات و بررسی های تصویربرداری خاصی امکانپذیر است. در مواردی که پزشک معالج در مورد منشا در لگن و کمر مشکوک باشد تست بالینی خاصی را انجام میدهد بدین صورت که مقداری ماده بیحس کننده موضعی را در درون مفصل ساکروایلیاک تزریق میکند. در صورتیکه منشا درد، مفصل ساکروایلیاک باشد درد بیمار موقتا از بین میرود.

التهاب مهره کمر

باسلام حدود ۶ ماهه که بخاطر التهاب مهره های t9, t10 (مهره های سینه ها درستون فقرات) دچار درد و محدویت حرکت شدم ،۲۰ روز پیش خدمت حاج آقا رسیدم، ایشان سویق جو، نخود و داروی ابن مسعود را تجویزکردند همچنین توصیه به گذاشتن ناخنها روی محل درد هم شد که انجام دادم، درحال حاضر درد کمی تسکین پیداکرده و دامنه حرکاتم نیز بیشتر شده ولی درمان کامل نشده سویقها هم تمام شدند آیا همین درمان را ادامه بدم یا خیر؟ اگرخیر چه درمان دیگه ای هست؟ بله دوباره یک دوره مصرف کنید. اگر ادامه پیدا کرد نیاز به حجامت مخصوص هم هست.

التهاب نخاع کمر

میلیت عرضی (میلیت عرضی حاد) یک سندرم بالینی است که به علت التهاب طناب نخاعی ایجاد می شود. در این سندرم میلین فیبرهای عصبی تخریب می گردد. به علت آسیب و تخریب میلین فیبرهای عصبی، اختلالات حسی-حرکتی و مشکلات عملکردی مثانه و روده ایجاد می شود. میلیت عرضی معمولا باعث درگیری اندام در هر دو سمت می گردد.

التهاب عصب کمر

درد سیاتیک به درد و ضعفی گفته می شود که درعصب سیاتیک بدن ایجاد میشود ومعمولا علائم درد سیاتیک دریک طرف بدن بروز می کند. در هر کدام از ساق پاها یک عصب سیاتیک وجود دارد این عصب یکی از بلندترین عصب ها در بدن است هرعصبی از چندین ریشه عصبی که در نخاع قرار دارد خارج می شود و سپس از روزنه های ساکرام عبورمی کند و به یکدیگر متصل می شوند و درد عصب سیاتیک بوجود می آید.عصب سیاتیک از بین لایه های عمیق ماهیچه های باسن عبور می کند و به سمت ماهیچه ها ی عمیق پشت ران گسترش میبابد و سپس به سمت پایین یعنی در ناحیه خارجی لبه ساق پا قرار می گیرد. در افراد سالخورده سیاتیک معمولا ناشی از فرسوده شدن ستون مهره ها مانند استنوزیس ستون مهره ها (تنگی کانال نخاعی ) است. این ناحیه قسمتی است که عصب سیاتیک از آن عبور کرده است و این عارضه باعث آسیب رساندن و فشرده شدن عصب سیاتیک می شود. عصب سیاتیک یکی از بزرگترین و طولانی ترین عصب ها در بدن است که از ناحیه تحتانی ستون مهره ها شروع می شود و به سمت استخوان پلویس و باسن امتداد دارد. درد در پشت ساق پا به دو قسمت تقسیم می شود، دردعصب زمانیکه آسیب دیدگی یا فشار بروی عصب سیاتیک ایجاد شود رخ میدهد.و شایع ترین نوع آن کمردردسیاتیک می باشد.

التهاب کمر در طب سنتی

ریشه زنجبیل که برای درمان استفراغ استفاده می‌شود را می‌تواند برای درمان کمردرد نیز استفاده کرد. ترکیبات ضد التهابی موجود در زنجبیل موجب تسکین کمر درد می‌گردد.زردچوبه با ترکیب فعال آن یعنی کورکومین به عنوان یک ضد التهاب طبیعی موثر عمل کرده و موجب تسکین درد عضلانی می‌گردد. این ماده به صورت مکمل موجود است و یا می‌توانید مقداری از آن را به غذای خود اضافه کنید.برگ‌های ریحان نیز می‌توانند در هنگام کمردرد موثر باشند.یک فنجان چای بابونه داغ به تسکین گرفتگی بافت‌های عضلانی که می‌تواند علت کمردرد یا یکی از علائم آن باشد، کمک خواهد کرد. شما می‌توانید یک چای بابونه بسته‌بندی شده را بخرید یا خودتان تهیه کنید.پوست درخت بید که گاهی اوقات تحت عنوان آسپرین طبیعی شناخته می‌شود حاوی ترکیباتی به نام سالیسیلات است که آسپرین از آن گرفته می‌شود. یک پژوهش نشان داده است که این روش از آسپرین و سایر ضد التهاب‌های غیر استروئیدی برای درمان طولانی مدت درد پایین کمر موثرتر است.در طب سنتی ترکیبات بسیار متعددی از نعنای طبیعی وجود دارد. اگر مادرتان در هنگام کودکی مقداری پماد ویکس را بر روی سینه‌ی شما مالیده باشد، با احساس گرما و بخار منتول و کافور که دو ماده‌ی طبیعی موجود در نعنا هستند، آشنا می‌باشید. روغن نعناع هنگامی که بصورت موضعی بر روی کمر استفاده شود می‌تواند موجب تسکین درد گردد.ناتوانی در شل کردن عضلات به دلیل وجود تنش می‌تواند باعث سفت‌تر و دردناک‌تر شدن عضلات شود. سنبل الطیب به عنوان یک آرام بخش عمل می‌کند که حساسیت عصبی را کاهش می‌دهد. برخلاف سایر چای‌های گیاهی، سنبل الطیب به عنوان یک نوشیدنی طعم خوبی ندارد، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که شکل کپسول آن را مصرف کنند.فلفل قرمز یکی دیگر از ادویه‌جاتی است که برای کاهش درد مفید است. ماده‌ی فعال آن کپسایسین است که یک ماده شیمیایی طبیعی و قوی برای تسکین درد است. این فلفل بصورت کرم ضد درد موضعی موجود می‌باشد. هرچند می‌توانید عصاره‌ی فلفل قرمز را بطور مستقیم بر روی پوست خود بمالید. این کار باعث کاهش موقت ماده شیمیایی که در التهاب نقش دارد می‌گردد. کاهش درد معمولاً بعد از چند روز پس از استفاده از کرم کپسایسین بر روی پوست آغاز می‌شود.

تشخیص التهاب کمر

تشخیص کمردردهای التهابی دشوار است، به همین دلیل امکان دارد که بیمار از یک پزشک به پزشکی دیگر مراجعه کند و به نوعی دچار سرگردانی درمانی شود. در مواردی حدود هفت سال و گاهی بیشتر طول می کشد که بیمار متوجه شود از کمردرد التهابی رنج می برد. به همین دلیل همیشه مهم است که بدانیم دردهایمان ناشی از چه هستند. کمردرد التهابی در اغلب مواقع با فیبرومیالژی اشتباه گرفته می شود. در طول مدت تشخیص بیماری، دردها و نتایج آن که با مشکلاتی مانند استرس، خستگی، افسردگی و غیره همراه است، تشدید می شود. اما زمانی که مشکل تشخیص داده شد، درمان مناسب با انتخاب داروهای ضدالتهابی با دوز مناسب (هر چه کمتر بهتر) و با کاهش تدریجی دوز داروها در پیش گرفته می شود. در موارد نادری نیز امکان دارد پزشک متخصص از تزریق های زیرجلدی ضد TNF استفاده کند. بنابراین توصیه می کنیم اگر کمردردتان بیش از سه ماه به طول انجامیده باشد، به جای خوددرمانی به پزشک عمومی یا روماتولوگ مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : درمان کمر دردرابطه کمر درد و عفونت رحمکمر درد صبحگاهی در بارداریعلت کمر درد و حالت تهوعدیسک کمر چیست  ♥

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 6 خرداد 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.