با دلایل اهمیت طراحی سایت آشنا شوید

با دلایل اهمیت طراحی سایت آشنا شوید

با دلایل اهمیت طراحی سایت آشنا شوید این روزها بیشتر افراد اطلاعات مورد نیاز خود را در دنیای گسترده اینترنت جستجو می کنند. خرید های خود را به صورت غیر حضوری و …

همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد

همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد

همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد شهر یزد بازارهایی دارد که یک زمانی محل محبوب خرید کردن شاهزاده‌های ثروتمند قاجاری بوده است. امروز اما من و شما هم از تمامی این بازارها …

سقف کشسان و آسمان مجازی راسپینا اسکای

سقف کشسان و آسمان مجازی راسپینا اسکای

سقف کشسان و آسمان مجازی راسپینا اسکای انواع سقف کشسان سقف کشسان در شرکت راسپینا اسکای که وارد کننده ی این محصول در ایران است  به سه نوع: چاپی  یا پرینتی لاکی یا …

چگونه استعلام بیمه شخص ثالث آرمان را از بقیه سریعتر و ارزانتر بگیریم؟

بیمه آرمان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فروش انواع بیمه نامه‌های کشور است. این شرکت با ارائه بیمه ثالث و بیمه بدنه آرمان توانسته بیمه‌گزار‌های زیادی را جذب کند و با خدمات ارزنده خود میزان رضایت مشتری‌ها را افزایش دهد. همه ما می‌دانیم که خرید بیمه شخص ثالث یک به عنوان یک بیمه اجباری، الزامی ‌بوده و اگر وسیله نقلیه‌ای این بیمه نامه را تهیه نکرده باشد، با جریمه و توقیف خودرو مواجه خواهد شد. از طرف دیگر هم خرید بیمه بدنه اختیاری بود، اما بیشتر افراد برای جبران هزینه‌های مالی ایجاد شده در حادثه‌های رانندگی از این بیمه نامه استقبال کرده‌اند. از این رو بهتر است که با پوشش‌ها و شرایط کلی بیمه بدنه و بیمه ثالث بیشتر آشنا شوید تا انتخاب مناسب داشته باشید. در ادامه متن درباره پوشش‌های بیمه ثالث و بدنه توضیحات بیشتر ارائه خواهیم کرد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه شخص ثالث آرمان

بیمه شخص ثالث آرمان زیر مجموعه بیمه خودرو است که تمام وسایل نقلیه زمینی باید آن را خریداری کنند. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورتی که استعلام بیمه نامه ثالث خودرویی را دریافت کند و با عدم بیمه نامه مواجه شود، دستور توقیف خودرو را داده و به پارکینگ منتقل خواهد کرد. از جمله مزیت‌های بیمه ثالث آرمان می‌توان به پوشش‌های مالی و جانی آن اشاره کرد همچنین شرکت بیمه آرمان این بیمه نامه را به صورت سالانه، شش ماهه و کوتاه مدت یک ماهه و دو ماه ارائه می‌کند تا با توجه به درخواست بیمه‌گزار بیمه نامه مورد نظر صادر شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث بیمه آرمان

در بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جانی و مالی که برای جبران هزینه‌های ایجاد شده ناشی از حادثه رانندگی ایجاد می‌شود قابل جبران خواهد بود. نکته مهم این است که بدانید بیمه آرمان تنها می‌تواند تا سقف تعهدات خود جبران هزینه کند. پوشش‌های بیمه ثالث آرمان به شرح زیر است:

 • خسارت جانی وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه و تصادف رانندگی: این خسارت با توجه به مبلغ دیه در سال 1401 معادل 800 میلیون تومان در ماه‌های حرام در نظر گرفته شده است.
 • خسارت مالی وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه: حداقل خسارت مالی که بیمه آرمان پرداخت می‌کند در سال 1401 معادل 20 میلیون تومان است و سقف آن 400 میلیون تومان خواهد بود.
 • خسارت جانی وارد شده به راننده یا سرنشینان راننده مقصر در حادثه تصادف: این خسارت با توجه به دیه ماه عادی سال پرداخت خواهد شد.

محاسبه بیمه شخص ثالث در بیمه آرمان

برای اینکه بتوان فرمول محاسبه و استعلام قیمت بیمه شخص ثالث آرمان را بررسی کرد، نیاز است که عوامل و فاکتورهای آن را در نظر گرفت. این عوامل عبارتند از:

 • نوع کاربری خودرو
 • مدت اعتبار بیمه شخص ثالث
 • مقدار جریمه دیرکرد بیمه ثالث
 • سقف تعهدات مالی انتخابی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی
 • نرخ پایه حق بیمه ثالث با توجه به نوع ماشین و تعداد سیلندر

به طور کلی برای اینکه بتوان خسارت‌های جانی و مالی اشخاص ثالث را جبران کنیم باید از بیمه نامه ثالث بهره‌مند شویم و برای جبران هزینه‌های مازاد مالی نیاز است که بیمه بدنه را خریداری کرد.

بیمه بدنه آرمان

بیمه بدنه یک بیمه نامه اختیاری است که با توجه به فرهنگسازی ایجاد شده، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. در حقیقت بیمه بدنه آرمان می‌تواند مکمل بیمه شخص ثالث باشد تا جبران هزینه‌های مالی بیشتری برای بیمه‌گزار در نظر گرفته شود. همانطور که اشاره شد بیمه ثالث خسارت‌های مالی وارد شده به راننده مقصر را پرداخت نمی‌کند از این رو با خرید بیمه بدنه می‌توان این هزینه‌ها را به بیمه‌گر منتقل کرد. همچنین در بیمه نامه بدنه سقف تعهدات مشخص خواهد بود. البته که می‌توان با پرداخت حق بیمه بیشتر علاوه بر خرید پوشش‌های اضافی از سقف تعهدات بیشتر هم برخوردار بود.

پوشش‌های بیمه بدنه آرمان

انتخاب پوشش‌های بیمه بدنه بر قیمت و نرخ بیمه نامه تاثیر خواهند گذاشت. این بیمه نامه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد که با درخواست بیمه‌گزار انتخاب شده و جبران خسارت انجام می‌شود البته که پوشش‌های اصلی بیمه بدنه جزو موارد لاینکف بیمه نامه بوده و با پرداخت حق بیمه پایه قابل خریداری است.

سرقت تحت پوشش بیمه بدنه است

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه عبارتند از:

 • اگر خودرو به دلیل واژگونی، آتش سوزی، سقوط یا انفجار دچار حادثه شود، خسارت‌های وارد شده تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خواهد بود و شرکت بیمه‌ موظف به پرداخت خسارت است.
 • اگر پس از حادثه و هنگام انتقال خودرو به تعمیرگاه یا پارکینگ، خسارتی به بدنه خودرو وارد شود، تحت پوشش اصلی این بیمه نامه خواهید بود.
 • اگر خودروی مورد نظر با جسمی‌‌ثابت یا متحرک برخورد کرده باشد و دچار خسارت شود، تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو خواهد بود.
 • در صورت سرقت کلی خودرو یا سرقت تجهیزات جانبی، خسارت وارد شده به خودرو، تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار می‌گیرد.
 • پرداخت خسارت نجات خودرو در حین انتقال تا 50 درصد جبران خسارت می‌شود.
 • خسارت وارد شده به لاستیک‌ها و باتری تا میزان 50 درصد قیمت نو است.
 • هزینه‌های متعارف برای نجات یا انتقال خودرو به تعمیرگاه تا میزان 20 درصد خواهد بود.

داشتن بیمه برای همه ضروری است

 

در حقیقت می‌توان سه خطر آتش سوزی، حادثه و سرقت کلی را جزو پوشش‌های اصلی بیمه نامه بدنه در نظر گرفت.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو عبارتند از:

هزینه رفت و آمدهنگامی‌‌که خودرو در دسترس نیست یا در تعمیرگاه است، هزینه رفت و امد برای بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.
پاشیدن رنگ و اسیدپرداخت خسارت‌ بر اثر پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی بر بدنه خودرو جبران می‌شود.
نوسانات قیمت خودروافزایش یا کاهش قیمت خودرو با توجه به ارزش روز خودرو جبران خسارت می‌شود.
سرقت جزئیسرقت لوازم یدکی و قطعات خودرو بدون سرقت کلی در این پوشش جبران خواهد شد. (لاستیک و قطعات خودرو)
بلایای طبیعیبلایای طبیعی خارج از قصد و اراده انسان مانند: زلزله، سیل، طوفان و تگرگ تحت پوشش بیمه نامه خواهد بود.
شکست شیشهشکست شیشه خودرو بر اثر تراکم هوای داخل خودرو و آسیب به آن قابل جبران است.

 

به طور کلی شرکت بیمه آرمان برای خرید بیمه ثالث و بیمه بدنه پوشش‌های متنوعی را با توجه به سقف تعهدات در نظر گرفته است که نگرانی برای جبران هزینه‌های ایجاد شده ناشی از حادثه برای بیمه‌گزار‌ها ایجاد نشود.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 24 بهمن 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.