از مزیت های سفر با قطار چه می دانید؟؟؟!!!

از مزیت های سفر با قطار چه می دانید؟؟؟!!! همه ما دوست داریم از بهترین امکانات و ارزانترین قیمت بلیط وسیله نقلیه را خریداری کنیم. وقتی صحبت از امکانات، ارزانی و سرعت می …

استعلام قیمت، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث انواع خودرو در روزهای پایانی پاییز 1400

استعلام قیمت، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث انواع خودرو در روزهای پایانی پاییز 1400

استعلام قیمت، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث انواع خودرو در روزهای پایانی پاییز 1400 بیمه شخص ثالث: بیمه اجباری برای جبران خسارت انواع خودروها در تصادفات مدتی است که پلیس راهنمایی …

بهترین هتل های تهران برای صبحانه را بشناسید

بهترین هتل های تهران برای صبحانه را بشناسید

بهترین هتل های تهران برای صبحانه را بشناسید صرف صبحانه در کنار دوستان و همکاران، یکی از کارهایی است که می‌توانید در برنامه‌های تفریحی خود درنظر بگیرید. البته بسیاری از افراد هستند …

کتاب صوتی ملکه مارگو نوشته الکساندر دوما

کتاب صوتی ملکه مارگو نوشته الکساندر دوما ، نویسنده مشهور فرانسوی است که در قالب رمانی جذاب و خواندنی با روایت زندگی خواهر شارل نهم به نام مارگریت دو والوا معروف به ملکه مارگو بخشی از تاریخ فرانسه و ماجراهای کشتار معروف سن بارتلمی را در سال 1572 به تصویر کشیده است

شارل نهم از سال 1560 تا 1572 پادشاه فرانسه بود که در زمان او سرکوب گسترده و خونین پروتستان‌های فرانسوی معروف به کشتار la Saint-Barthélemy انجام شد.

کتاب ملکه مارگو رمانی تاریخی مربوط به یک دوره از تاریخ اروپا و فرانسه است که در آن ایام گروه های مختلف سیاسی و نیز فرقه های گوناگون مسیحی به شدت با یکدیگر مبارزه می کردند و تعصبات سیاسی و مذهبی آنان منجر به چند قتل عام هولناک و از جمله کشتار سن بارتلمی شد.

کاترین دو مدیچی، ملکه فرانسه و مادر شارل نهم کینه ویژه ای به پروتستان ها داشت. او پس از مرگ همسرش، هانری دوم مدتی نایب السلطنه فرانسه بود و حتی پس از به تخت نشستن شارل نهم، به دلیل این که شارل از تعادل روحی و سلامت جسمی برخوردار نبود، کماکان قدرت خود را حفظ کرد.

کاترین دو مدیچی دارای متحد نیرومندی به نام دوک دوگیز، بزرگ خاندان گیز بود که او نیز از دشمنان خونی پروتستان ها محسوب می شد.

در سال 1572، شارل نهم به تحریک مادرش و دوک دوگیز برای کشتار پروتستان‌ها برنامه زیرکانه‌ای پیاده کرد؛ به این شکل که با برگزاری آیین ازدواج خواهرش، مارگریت دو والوا معروف به ملکه مارگو، با فردی به نام هانری دو ناوار که پادشاه سرزمین کوچک ناوار بود (وی نخست، پروتستان بود ولی برای زنده ماندن کاتولیک شده بود) سبب گردآمدن پروتستان‌های هم کیش با داماد در پاریس شد.

شب 24 اوت که مصادف با جشن سن بارتلمی بود، ناقوس کلیسای سن ژرمن لوکسروا در مقابل کاخ “لوور”، اقامتگاه پادشاه فرانسه به صدا درآمد.

صدای ناقوس علامت آغاز قتل عام پروتستان ها بود. حدود 30000 پروتستان در پاریس و در سایر شهرهای فرانسه بدستِ کاتولیک هایی که توسط کاترین دو مدیچی و خانواده گیز تحریک شده بودند، قتل عام شدند.

ماجرای کشتار سن بارتلمی

هانری دو ناوار که بعدها با نام هانری چهارم پادشاه فرانسه و سرسلسله خاندان بوربون شد با اقبال خوش و کمک همسرش، ملکه مارگو توانست از چنگ تعقیب کنندگان فرار کرده و جان سالم به در برد.

مختصری در باره الکساندر دوما نویسنده کتاب:

الکساندر دوما (پدر) Alexandre Dumas نویسنده مشهور فرانسوی که به او لقب سلطان پاریس را داده بودند، در سال 1802 به دنیا آمد و در سال 1870 در سن 68 سالگی از دنیا رفت

دوما به خاطر رمان‌های ماجراجویانه یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به‌شمار می‌رود. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «سه تفنگدار»، «ملکه مارگو» و «گردنبند ملکه» رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند.

فرانسه نویسندگان برجسته زیادی به خود دیده اما گستره خوانندگان هیچ‌یک از آن‌ها به الکساندر دوما نمی‌رسد.

او از پیش‌گامان مکتب رمانتیسیسم بود و گاهی رگه‌هایی از مکتب واقع‌گرایی نیز در نوشته‌هایش یافت می‌شود.

وی بیش از سیصد عنوان کتاب دارد که حاکی از پرکاری این نویسنده بزرگ است.

کتاب‌های او تقریباً به تمام زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم براساس کتاب‌هایش ساخته‌اند.

آثار داستانی الکساندر دوما :

ملکه مارگو ، که با نام مارگاریت دوالوا یا مارگاریت از والوا نیز به چاپ رسیده‌است.

 • تبعیدشدگان
 • توطئه کنندگان
 • دختر نایب السلطنه
 • لوئی چهاردهم و عصرش
 • فندق شکن
 • کنت مونت-کریستو
 • بانوی رنگ پریده
 • لاله سیاه
 • موهیکانی‌های پاریس
 • رهبر گرگها
 • آخرین خریدار یا گرگ خاکستری
 • لاسن فلیس
 • رابین هود، شاهزاده دزدان
 • رابین هود یاغی
 • سه تفنگدار (دانلود کتاب صوتی سه تفنگدار)
 • ژوزف بالسامو

کتاب صوتی ملکه مارگو نوشته الکساندر دوما به مدت 13 ساعت در سایت سلام صدا آماده دانلود است

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 21 مهر 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.