کاکائو و یبوست | رابطه بین کاکائو و یبوست چیست

کاکائو و یبوست

کاکائو و یبوست ، کاکائو تلخ و یبوست ، کاکائو برای یبوست ، کاکائو باعث یبوست میشود

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد کاکائو و یبوست صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

توضیحاتی در مورد بیماری یبوست

خشکی مزاج که به یبوست معروف است یکی از بیماری های معروف دستگاه گوارشی است که به خاطر آن موادی که باید دفع شوند و در روده بزرگ قرار دارند سفت می شوند و دفع مواد دفعی به سختی انجام می شود و ممکن است همراه با درد باشد.

اگر این بیماری به حالت حاد برسد ممکن است نیاز به جراحی وجود داشته باشد ، این بیماری می تواند به علت های مختلفی در بیمار ایجاد شود که مهمترین آنها رژیم غذایی نامناسب ، عدم تعادل هورمونی ، اثر جانبی داروهای مصرفی است.

توضیحاتی در مورد کاکائو

کاکائو از درخت کاکائو گرفته می شود و از تیره پنیرکیان است. میوه این درخت زرد رنگ و به اندازه خیار است و درای 25 تا 45 دانه است.نکته جالب این است که میوه های کاکائو را می چینند و  انبار می کنند تا بپوسد و بعد از آن دانه ها را جمع می کند و پودر کاکائو را تولید می کنند.

کاکائو خواص بسیار فراوانی دارد و برای پوست و مو مفید است و خواص ان برای کودکان و زنان باردار ثابت شده است.

رابطه بین مصرف کاکائو و یبوست

یکی از دلایل ایجاد بیماری یبوست مصرف چای و قهوه و کاکائو فراوان است.بنابراین نباید زیاد کاکائو خورد و در زمان ابتلا به یبوست باید از خوردن کاکائو پرهیز کرد تا به سلامتی کامل برگردد.

توجه داشته باشید که در زمان ابتلا به این بیماری باید سبزیجات و میوه های فراوان ، آب فراوان ، خیس کرده آلو بخارا و انجیر خشک و توت خشک مصرف نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.