مروری بر فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه

مروری بر فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه

بعد از شیوع ویروس کرونا صنعت سریال سازی و سینما در دنیا تلاش کرد دوران جدیدی را تصویر کند و با تولید آثار متفاوت و مخاطب پسند مخاطبانی که در دوران قرنطینه …

11 ژست خفن برای عروس و داماد

11 ژست خفن برای عروس و داماد

11 ژست خفن برای عروس و داماد پرتره عروسی اولین تصویر یک زوج جوان به عنوان یک خانواده جدید است. این خاطره ای است که یک عمر باقی می ماند. ژست‌های عروسی …

فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

فروشگاه اینترنتی چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

امروزه واژه فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه آنلاین به مراتب از جاهای مختلفی شنیده می‌شود و کمتر کسی را می توان یافت با داشتن دسترسی به اینترنت خرید اینترنتی نکرده باشد. در این …

ایده های جدید برای ساخت کاردستی های زیبا

برای این که بتوانید انواع کاردستی های زیبا و خلاقانه را بسازید نیاز به نوآوری جدید و متنوع می باشد و البته با ابتکار و ایده های نو ساخت انواع کاردستی به راحتی انجام می شود. هدف از ساخت کاردستی های خلاقانه برای خلق وسایل جدید استفاده از خلاقیت و ابتکار می باشد. شما باید بتوانید از ذوق و سلیقه خود استفاده کنید و همچنین طرح های جدید و متنوع را به کار ببرید و بهتر است در شروع از وسایل ساده و در دسترس برای ساخت کاردستی استفاده کنید که در این شرایط کاردستی با کارتن و کاردستی با کاغذ جزء رایج ترین نمونه های کاردستی به شمار می روند.

چرا باید به کودکان ساخت کاردستی را آموزش بدهیم؟

کاردستی جز یکی از فعالیت‌های محسوب می‌شود که در آن ترفند و ایده ذهن، چشم و دست با همکاری و هماهنگی می توانند یک وسیله جدید بسازند و دارای دو جنبه مهم آموزشی و پرورشی می باشد. از نظر پرورشی می‌توان گفت که انجام کار دستی های مختلف از جمله کاردستی با کاغذ، کاردستی کاموایی، کاردستی گل، کاردستی با کارتن و… می‌تواند منجر به تقویت قدرت تخیل، بینایی و لامسه در کودکان شود و از نظر آموزشی زمانی که یک کودک برای شروع کاردستی اقدام می کند قطعاً درک بهتری از مفاهیم جدید را به دست خواهد آورد و مفاهیم در ذهن چنین کودکانی با ساخت کاردستی های مختلف ماندگارتر خواهند شد.

کاردستی به دلایل مختلفی برای کودکان مفید می باشد که برخی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین و آنها افزایش دقت و تمرکز در کودکان، تشویق کودکان به داشتن تفکر های تازه و جدیدتر، افزایش میزان مهارت های ارتباطی و حرکتی، ابراز احساسات کودکان با کشیدن نقاشی یا انجام کاردستی، پرورش حواس پنجگانه در کودکان، ایجاد جو عاطفی مناسب در محیط خانواده، به دست آوردن مهارت صحیح فکر کردن در کودکان در وضعیت های بحرانی، افزایش اعتماد به نفس در کودکان، آموزش انعطاف پذیری در کودکان و محکم تر شدن پایه های یادگیری در کودکان می باشد.

فرقی نمی کند که شما کاردستی با کارتن ، کاردستی گل، کاردستی کاغذی یا کاردستی کاموایی را به کودکان یاد می دهد در هر صورت انها می توانند از مزیت های بی نظیر انجام کاردستی بهره مند گردند و تاثیرات مثبت آن را مشاهده کنند.

نتران به عنوان یک رسانه معتبر و شناخته شده می باشد که در حوزه آموزش و فناوری به مخاطبان عزیز انواع کلیپ های به روز را ارائه می کند. شما پس از ورود به وب سایت نتران با دسته بندی های مختلف از جمله آموزش، بررسی، تکنولوژی، علمی، ماشین، ویدیو، تصاویر، محصولات تکنولوژی روبرو می شوید و هر از آنها زیر مجموعه های خاص خود را داشته اند. مثلاً شما می توانید در محصولات تکنولوژی اطلاعات مرتبط با گوشی موبایل، تبلت و ساعت هوشمند را مشاهده کنید یا در خصوص آموزش با آموزش ساخت، آموزش برنامه نویسی، آموزش طراحی وب و گرافیک، الکترونیک، مکانیک، ترفند، خانه داری، باغبانی، هنری و آشپزی آشنا شوید. قطعاً هر کدام از این مطالب می تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد. پس برای مشاهده جدیدترین و بروزترین کلیپ ها می توانید به نتران مراجعه کنید.

اجازه بدهید تا کودکان با آزادی عمل کاردستی مورد علاقه‌شان را درست کنند

اگر کودک شما در حال ساخت کاردستی ساده با کاغذ یا کاردستی کاموایی و… می باشد اجازه بدهید تا با آزادی عمل کاردستی خود را بسازد و سعی کنید در عملکرد آن دخالتی نکنید؛ کودک باید بتواند اشکال را بکشد و آنها را به واسطه قیچی جدا کند و با وصل کردن اجزای مختلف یک کاردستی کامل را برای خود درست کند و هیچگاه نباید کودک را در زمان ساخت کاردستی محدود کرد (به جز مواردی که سلامت را به خطر می اندازد)؛ چراکه انرژی و خالقیت کودک در ساخت کاردستی به عنوان یک عنصر مهم محسوب می شود زیبایی ظاهری کاردستی.

برای شروع می توانید از دو سالگی به کودکان خود آموزش ساخت کاردستی های مختلف را ارائه بدهید که به صورت کلی شامل دو گروه کاردستی های مهارتی و کاردستی های خلاق می‌شوند؛ کاردستی های خلاق به افزایش قدرت خلاقیت کودکان کمک می کنند و کاردستی های مهارتی منجر به افزایش مهارت استفاده از ابزار و مواد در کودکان خواهد شد ولی بهتر است که انجام همه نمونه های کاردستی از جمله کاردستی با کاغذ، کاردستی با کارتن، کاردستی گل ، کاردستی کاموایی و… را به کودکان آموزش بدهیم چرا که تمامی آن ها به نوعی افزایش مهارت در کودکان را به همراه خواهند داشت. فراموش نکنید که یکی از بهترین مهارت های که می تواند سبب شود تا کودکان وارد دنیای ساختن شوند انجام کاردستی های مختلف است.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 10 اردیبهشت 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.