مراحل واردات کالا به ایران

مراحل واردات کالا به ایران

مراحل واردات کالا به ایران مقدمه ورود هر کالایی از خارج به داخل کشور واردات به حساب می آید. تولید همه کالا ها در خود کشور ها به دلایل مختلفی امکان پذیر …

بهترین آموزش کانال سیگنال فیوچرز و سیگنال ارز دیجیتال صرافی ایرانی

بهترین آموزش کانال سیگنال فیوچرز و سیگنال ارز دیجیتال صرافی ایرانی

بهترین آموزش کانال سیگنال فیوچرز و سیگنال ارز دیجیتال صرافی ایرانی در دنیای ارز دیجیتال، کانال سیگنال فیوچرز یکی از ابزارهای مهم برای تحلیل و پیش‌بینی رفتار بازار به شمار می‌روند. این کانال ها …

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند؟

ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند؟

ارز دیجیتال پول دیجیتال غیرمتمرکز بوده که مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین است و امنیت آن به‌وسیله رمزنگاری تأمین می‌شود. برای درک ارز دیجیتال، ابتدا باید این سه اصطلاح را بشناسید:بلاک‌چین،تمرکززدایی و رمزنگاری. …

اصول و روشهای طراحی سالن زیبایی

در نگاه اول طراحی سالن زیبایی تاثیر زیادی بر مراجعه کننده در نگاه اول دارد. بنابراین در سالنی که به زیبایی محیط اطراف اهمیت داده میشود بنابراین به سلیقه مشتری احترام گذاشته میشود و میتوان انتظار کار خوب و با کیفیت و احترام به سلیقه مشتری را در آن انتظار داشت، اگر به عنوان کسی که سالها دارای سالن زیبایی هستید و نیاز به بازسازی دارید و یا تازه به فکر تاسیس سالن زیبایی افتادید و به فکر طراحی سالن زیبایی خود هستید این مقاله میتواند ایده ها و روشهای طراحی و اجرای سالن زیبایی را به شما پیشنهاد دهد.

با توجه به اینکه سالن زیبایی کار اصلی آن خلق ظاهری زیبا برای مشتریان میباشد و کسانی که این تخصص را دارند آرایشگران این سالن میباشند بنابراین داشتن سالنی زیبا با سبکی به روز نباید انتظاری خارج از عرف باشد و حتی شاید سلیقه مدیریت یک سالن در داشتن سالنی زیبا و توجه به طراحی سالن زیبایی نمایشگر سلیقه او در توجه به جزئیات در حرفه اصلی خودش یعنی میکاپ می باشد.

اگر شما وارد سالنی با سبک مدرن شوید باید متوجه باشید که در این سالن با سبکهای روز آشنا هستند و با آن غریبه نیستن و شاید باینگر توجه به زیبایی در خین سادگی باشد. این کار در نگاه اول باعث احساس اعتماد بیشتر به کار مجموعه میشود. همچنین اگر سالن دارای سبک و ویژگی خاصی در طراحی باشد بعد از چند مرحله مراجعه باعث ایجاد حس تعلق به این مکان میشود و این موضوع باعث وفاداری مشتری به مجموعه و ایجاد مشتری دائم میگردد بنابراین بحث طراحی سالن زیبایی موضوعی هست که میتواند به کسب و کار در این زمینه به صورت مستقیم تاثیر گذار باشد.

انتخاب سبک طراحی در طراحی سالن زیبایی

به طور کلی در طراحی سالن زیبایی میتوان به دو سبک طراحی مدرن و طراحی کلاسیک اشاره کرد. در طراحی مدرن سعی میشود از عناصر و جزئیات ساده و خالصتر استفاده کرد و از تزئینات زیاد جلوگیری کرد و در مقابل در طراحی به سبک کلاسیک و یا رومی از عناصر و جزئیات با تزئینات زیاد استفاده میشود.

هردو این سبکها برای فضاهای مختلف قابلیت طراحی و اجرا دارد و بستگی به سلیقه و هزینه مد نظر کار فرما دارد. شاید در سالنهایی با متراژهای بزرگتر برای تنوع در طراحی قسمتهای مختلف از چند سبک مدرن و کلاسیک با تمهای رنگی مختلف بتوان بهره گرفت.

به جز بحث طراحی داخلی در سالن زیبایی طراحی نما نیز در این مورد بسیار مهم و با اهمیت است طراحی نمای رومی و یا طراحی نمای کلاسیک در دیزاین سالن زیبایی مهم می باشد.

اگر سرعت اجرای کار بالاتر و هزینه اجرای کمتر مد نظر کارفرما باشد بهتر است از سبک مدرن استفاده شود. این سبک با توجه به خلوص و سادگی در دوران حاضر طرفداران بیشتری دارد ولی باید توجه شود که المانهای آن باید با دقت و وسواس خوبی انتخاب شود در غیر اینصورت کارایی لازم را ندارد.

در مقابل اگر برای اجرای عجله زیادی ندارید و بابت هزینه های اجرا محدودیت کمتری دارید و از طرفی به شکوه و مجلل بودن فضای سالن زیبایی فکر میکنید میتوانید از سبک کلاسیک در طراحی سالن زیبایی خود استفاده کنید.

انتخاب رنگ در طراحی سالن زیبایی

بعد از گزینش سبک مورد نظر در طراحی بهتر است برای طراحی سالن زیبایی یک تم از رنگهای مورد نظر انتخاب شود. معمولا تم های مورد نظر برای طراحی از مجموع چند رنگ انتخاب میشود که از این رنگها در طراحی دیوارها و مبلمان و رنگهای تجهیزاتی که در سالن زیبایی استفاده میشود بهره میگیریم. استفاده از تم رنگی مشخص بیان کنند برند سالن زیبایی است و میتواند یک هماهنگی زیبایی در طراحی سالن زیبایی به وجود آورد.

طراحی سان زیبایی و توجه به قسمت پذیرش

اولین چیزی که مشتریان در برخورد اول آن را میبینند قسمت پذیرش است. طراحی کانتر منشی و پذیرش در نگاه اول باید بیانگر سبک استفاده شده در طراحی سالن زیبایی باشد. این جزئیات باعث وفاداری مشتری و بازگشت دوباره آن به سالن میشود و محیط و سبک سالن را در ذهن مخاطب ثبت میکند.

نور پردازی در طراحی سالن زیبایی

در طراحی سالن زیبایی اگر امکان استفاده از نور طبیعی مقدور باشد عالی است و میتوان از این نور استفاده کرد بنابراین در چیدمان فضاهای خود سعی کنید این نکته را در طراحی در نظر بگیرید و فضاهایی که میتواند از نور طبیعی در آن استفاده کرد بهره بگیریم ولی همه فضاها دارای نور طبیعی نیستند و اگر هم باشند در تمام طول شبانه روز نور طبیعی وجود ندارد بنابراین استفاده از نورهای مصنوعی در طراحی سالن زیبایی حتما باید توجه شود.

نور پردازی باید طوری باشد که چهره مراجعه کننده به صورت یکنواخت و طبیعی روشن شود و از رنگهایی که به صورت طبیعی فضا را روشن میکند استفاده گردد.

توجه به ابعاد و جانمایی آینه در طراحی سالن زیبایی

شاید آینه را بتوان مهمترین عنصر حاضر در سالن زیبایی نامید، در طراحی سالن زیبایی آینه با توجه به نوع فضا در ابعاد و اندازه و اشکال مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. آینه های قدی و غیر قدی و به صورت گرد و مربع و غیر استفاده میشود.

به غیر از استفاده آینه برای انجام فعالیتهای زیبایی از آینه میتوان در قسمتهای مختلف نیز استفاده کرد. آینه های بزرگ و کوچک و به صورت تکه ایی در قسمتهای مختلف برای بزرگ کردن و بزرگ دیده شده فضا مورد استفاده قرار میگیرد. از آینه های بزرگ و بدون قاب برای دیوارهای خالی نیز میتوان استفاده کرد.

استفاده از گیاه و المانهای سبز

برای سالنهای زیبایی استفاده از گیاهان موجب تنوع در فضای موجود میشود، در انتخاب گیاه و گلدان به تم رنگی طراحی شده توجه شود و در صورت وجود نور طبیعی میتوان از گیاهان طبیعی در مکان مناسب آن استفاده کرد. در صورت عدم وجود نور طبیعی میتوان از گیاهان مصنوعی استفاده کرد.

طراحی پلان سالن زیبایی

قبل از طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی حتما باید طراحی پلان و جانمایی سالن در پیشنهادهای مختلف ترسیم و بررسی شود و ارتباط فضاهای مختلف سالن با یکدیگر سنجیده شود و نقاط قوت و ضعف هر پیشنهاد دیده شود و در نهایت طراحی نمایی انتخاب گردد. ویژگی هر فضایی با یکدیگر متفاوت است اتاق رنگ و ماساژ و قسمت پدیکور و مانیکور و هر قسمتی نیاز به تاسیسات مکانیکی مختص به خود میباشد و باید در طراحی جانمایی مناسب با آن انجام شود و در مکان مناسب قرار بگیرد.

برگرفته از سایت مهراز بنا :https://mehrazbana.com/

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 17 مهر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.