بیماریهای کبد

بیماریهای کبد

بیماریهای کبد بیماری کبد,بيماري بیماری کبد,بیماری کبد در بارداري,علائم بیماری کبد,درمان بیماری کبد,درمان بیماری کبد با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان بیماری کبد,بیماری کبد را چگونه درمان کنيم,بیماری کبد در کودکان,بیماری …

همه چیز درباره عوارض و علائم و درمان بیماری مننژیت در کودکان

همه چیز درباره عوارض و علائم و درمان بیماری مننژیت در کودکان

مننژیت مننژیت ,مننژیت باکتریایی,مننژیت چیست,مننژیت در کودکان,مننژیت ویروسی,مننژیت در نوزادان,مننژیت به انگلیسی,مننژیت در بزرگسالان,مننژیت مننگوکوکی,مننژیت کودکان توضیحاتی در مورد مننژیت سردرد از علائم مننژیت است. بیماری مننژیت زمانی است که غشاهای اطراف …

همه چیز درباره پیشگیری و درمان کبد چرب

همه چیز درباره پیشگیری و درمان کبد چرب

همه چیز درباره پیشگیری و درمان کبد چرب همه چیز درباره پیشگیری و درمان کبد چرب “کبد چرب” مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از …

طريقه بانداژ دست و پا

طريقه بانداژ,بيماري طريقه بانداژ,طريقه بانداژ در بارداري,علائم طريقه بانداژ,درمان طريقه بانداژ,درمان طريقه بانداژ با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان طريقه بانداژ,طريقه بانداژ را چگونه درمان کنيم,طريقه بانداژ در کودکان,طريقه بانداژ در بزرگسالان,طريقه بانداژ در نوزادان,طريقه بانداژ در بهار,طريقه بانداژ در تابستان,طريقه بانداژ در پاييز,طريقه بانداژ در زمستان,آشنايي با طريقه بانداژ,همه چيز در مورد طريقه بانداژ,طريقه بانداژ واگيردار است,طريقه بانداژ و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان طريقه بانداژ

طريقه بانداژ دست و پا

 به گزارش بی اس ام اس آیا تا به حال هنگام بانداژ یك زخم ،دچار مشكل شده‌اید؟ آیا می‌دانید نحوه باندپیچی هر عضو متفاوت بوده و برای جلوگیری از باز شدن بانداژ نیاز به آموزش و مهارت لازم دارید؟

بانداژ ساعد

از یك باند كناربافت 5‌/‌7 سانتی‌متری استفاده كنید. ابتدای باند را روی مچ دست قرار داده و 2 بار دور مچ بچرخانید تا سر باند ثابت بماند. باند را از پایین به بالا به طرف آرنج به صورت اریب به طوری كه هر دور باند دوسوم از دور قبلی را بپوشاند، ببندید. در انتها باند را در بالای ساعد با چسب یا سنجاق ثابت كنید. بانداژ ساق پا نیز به همین روش است.

توجه

بانداژ باید به صورت اریب بسته شود. پیچش حلقوی باند به دور عضو می‌تواند عروق خونی را مسدود كند. اگر باند را از بالا به پایین عضو ببندید بانداژ شل و پانسمان در معرض عوامل میكروبی قرار خواهد گرفت، بنابراین همیشه باند پیچی را از قسمت باریك‌تر عضو شروع كنید.

بانداژ آرنج

از یك باند كنار بافت 7.5 سانتی‌متري استفاده كنید. آرنج را خم نموده و در وضعیت مناسب حال خود قرار دهید. ابتدای باند را روی آرنج قرار داده و 2 بار دور آرنج بچرخانيد تا سر باند ثابت بماند. ادامه باند را یك دور به صورت اریب به دور بازو بپیچانید. سپس باند را از روی آرنج رد كرده و یك دور اریب به دور ساعد بپیچانید. این روش را تا زمانی كه سطح پانسمان پوشیده شود ادامه دهید. در آخر انتهای باند را بالای بازو ثابت كنید. بانداژ زانو نیز به همین روش بسته می‌شود با این تفاوت كه سایز باند زانو باید 10 یا 15 سانتی متري‌ باشد.

طريقه بانداژ دست و پا

بانداژ كف دست

از یك باند كنار بافت 5 سانتی‌متري استفاده كنید. ابتدا سر باند را زیر یا روی مچ دست قرار دهید و 2 بار دور مچ بچرخانید تا سر باند ثابت بماند. ادامه باند را از روی دست به طرف انگشت كوچك و سپس زیر انگشتان برده و از بین 2 انگشت شست و سبابه رد كنید. بعد آن را از روی دست به صورت اریب به بالا برده و دور مچ دست بچرخانید. به این كار ادامه دهید تا پانسمان به خوبی پوشانده شود. در آخر انتهای باند را روی مچ ثابت كنید. بانداژ كف پا نیز به همین روش است.

بانداژ جداگانه انگشتان دست

از یك باند كنار بافت 2.5 سانتی‌متري استفاده كنید. ابتدا سر باند را زیر مچ قرار داده و 2 بار دور مچ بچرخانيد تا سر باند ثابت بماند. ادامه باند را از روی دست عبور داده و به سمت نوك انگشت مورد نظر حركت دهید. باند را از نوك انگشت به سمت پایین انگشت به صورت اریب بانداژ كرده و در ادامه باند را مجدد از روی دست عبور دهيد و در قسمت مچ ثابت كنید. بانداژ انگشتان پا نیز به همین روش است.

طريقه بانداژ دست و پا

مطالب مرتبط :

نقش باندهای کشی در کاهش درد

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 27 دی 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.