بیماری مارفان را بشناسیم

بیماری مارفان را بشناسیم

بیماری مارفان را بشناسیم مارفان,بيماري مارفان,مارفان در بارداري,علائم مارفان,درمان مارفان,درمان مارفان با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان مارفان,مارفان را چگونه درمان کنيم,مارفان در کودکان,مارفان در بزرگسالان,مارفان در نوزادان,مارفان در بهار,مارفان در …

دست‌هایتان در مورد سلامتی‌تان چه می‌گوید؟

دست‌هایتان در مورد سلامتی‌تان چه می‌گوید؟

دست‌هایتان در مورد سلامتی‌تان چه می‌گوید؟ سلامتی دستها,بيماري سلامتی دستها,سلامتی دستها در بارداري,علائم سلامتی دستها,درمان سلامتی دستها,درمان سلامتی دستها با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سلامتی دستها,سلامتی دستها را چگونه درمان …

کالبدشکافی سرطان «زبان»

کالبدشکافی سرطان «زبان»

کالبدشکافی سرطان «زبان» سرطان زبان,بيماري سرطان زبان,سرطان زبان در بارداري,علائم سرطان زبان,درمان سرطان زبان,درمان سرطان زبان با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سرطان زبان,سرطان زبان را چگونه درمان کنيم,سرطان زبان در …

چطور هواپیما زده نشویم

هواپیما زدگی,بیماری هواپیما زدگی,هواپیما زدگی در بارداری,علائم هواپیما زدگی,درمان هواپیما زدگی,درمان هواپیما زدگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان هواپیما زدگی,هواپیما زدگی را چگونه درمان کنیم,هواپیما زدگی در کودکان,هواپیما زدگی در بزرگسالان,هواپیما زدگی در نوزادان,هواپیما زدگی در بهار,هواپیما زدگی در تابستان,هواپیما زدگی در پاییز,هواپیما زدگی در زمستان,آشنایی با هواپیما زدگی,همه چیز در مورد هواپیما زدگی,هواپیما زدگی واگیردار است,هواپیما زدگی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان هواپیما زدگی

سقوط هواپیما, سقوط, هواپیمایی , توصیه های پزشکی

به گزارش بی اس ام اس : تمام کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند از خلبان ها گرفته تا مسافران همواره در معرض خستگی های ناشی از مسافرت قرار دارند. این خستگی ها، ریتم معمول بدن را مختلف کرده و ساعت بدن که ساعات بیداری و خواب با آن تنظیم می شوند را تغییر می دهد.علاوه بر آن تاثیراتی نیز بر عملکردهای روحی و جسمی افراد گذاشته و حالاتی همچون خستگی، بی خوابی، کسالت، سردرد، سنگینی سر و بسیاری دیگر از این علائم را به انسان تحمیل می کند. پژوهش های پزشکی همچنین ثابت کرده اند که خستگی های ناشی از مسافرت های طولانی، مسافران را به بیماری هایی همچون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و حتی بیماری های گوارشی مبتلا کرده است.باوجود اتمام این علایم، نوع عوارض بسته به مسیر مسافرت های هوایی تفاوت دارد. به عنوان نمونه مسافرت از غرب به شرق از آنجایی که بدن برای تنظیم زمان از دست رفته با مشکلات فراوانی رو به رو است، سخت تر از مسافرت شرق به غرب است زیرا در این مسیر بدن زمان به دست می آورد. اما راهکارهای نسبتا مشترکی برای رفع آن وجود دارد که در زیر به نمونه هایی از آن اشاره می شود:

۱ – الگوی خواب خود را چند روز پیش از مسافرت تغییر داده و آن را با زمان مقصد خود هماهنگ کنید. تنظیم زمان خوب تا یک ساعت در روز آثار ناشی از خستگی های مسافرتی را کاهش خواهد داد.

۲ – پیش از مسافرت به قدر کافی استراحت کنید. بسیاری از افراد پیش از مسافرت احساس خستگی می کنند که در حقیقت آثار کسالت های مسافرتی را به صورت اغراق آمیزی افزایش خواهد داد.

۳ – در لحظات اولیه پرواز ساعت خود را با ساعت مقصد تنظیم کنید.

۴ – در زمان پرواز و حتی پس از آن مایعات زیاد بنوشید. فضای خشک داخل هواپیما باعث از دست رفتن آب بدن می شود که این امر خستگی ناشی از مسافرت های طولانی را بیشتر می کند.

۵ – اگر زمان مقصدتان شب هنگام بود، در هواپیما بخوابید و متعاقبا در صورتی که زمان مقصد موردنظر شما در هنگام روز بود، بیدار بمانید.

۶ – در زمان پرواز و در مواقعی که بیدار هستید، ورزش کنید. ورزش های کششی برای دست و پا و قدم زدن در طول هواپیما تاثیر خستگی های پروازی را کاهش می دهد.

سقوط هواپیما, سقوط, هواپیمایی , توصیه های پزشکی

۷ – از تجربه های گذشته خود استفاده کرده و بهترین روش را در هنگام سفر برای رفع خستگی برگزینید.

۸ – از قرص های خواب آور در هنگام مسافرت خودداری کنید زیرا آثار خستگی های مسافرتی را بیشتر می کند.

۹ – در هنگام ورود، از خوابیدن یا استراحت کردن خودداری کنید زیرا خوابیدن، ساعت بدن را همچنان در حالت قبلی نگه خواهد داشت.

۱۰ – در برخی موارد، مسافران در زمان خروج از سکونتگاه خود خسته نمی شوند بلکه این خستگی بیشتر در مسافرت های برگشت رخ می دهد. در این صورت تمام دستورالعمل های ذکرشده باید به همان روش به کار گرفته شوند.

منبع:7sobh.com

چطور هواپیما زده نشویم

آخرین بروز رسانی در : شنبه 3 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.