ارگ راین

ارگ راین

ارگ راین +تاریخچه و عکس ارگ راین در کجاست،ارگ راین در کرمان،عکس ارگ راین،جشنواره ارگ راین،محل ارگ راین

بازار وکیل شیراز

بازار وکیل شیراز

بازار وکیل شیراز+عکس بازار وکیل شیراز,بازار وکیل شیراز عکس,پلان بازار وکیل شیراز,معماری بازار وکیل شیراز, نقشه بازار وکیل شیراز,آدرس بازار وکیل شیراز,تصاویر بازار وکیل شیراز

منارجنبان

منارجنبان

منارجنبان+عکس و تاریخچه منارجنبان اصفهان،منارجنبان خرانق،منارجنبان شیخ بهایی،منارجنبان ندوشن،منارجنبان چگونه

خانه عباسی ها+عکس و تاریخچه

خانه عباسی ها کاشان،خانه عباسی ها پلان،خانه عباسی ها در کاشان،خانه ی عباسی ها،پلان خانه عباسی ها کاشان

خانه عباسی ها را در بسیاری از سریال های تلویزیونی دیده ایم .جالب است بدانید که وارد خیابان علوی کاشان که می شوید، خانه ای قدیمی و زیبا مقابلتان ظاهر می گردد که زینت این خیابان است. عمارتی که برعکس محوطه کویری منطقه، بسیار سرسبز است. البته گچ بری های زیبا و شیشه کاری های رنگی از مشخصات خانه عباسیان می باشد.بهتر است بدانیدکه خانه ای که تا به حال فیلم ها و سریال های زیادی مثل مسافر ری، ملاصدرا، خانه ای در تاریکی و … در آن ساخته شده و حالا این عمارت اعیانی به خاطر همه خصوصیات منحصر به فردش، نامزد دریافت جایزه زیباترین معماری ایران گشته است.

خانه عباسی‌ها،تاریخچه خانه عباسی‌ها

قابل ذکر است که خانه عباسیان کاشان دارای 5 طبقه و زیربنایی در حدود 7 هزار متر مربع است. در واقع پس از فوت صاحب اول این خانه، عمارت عباسیان به مرور زمان به پنج باب خانه جداگانه تقسیم شده است که تا به امروز چهار خانه آن خریداری شده و بار دیگر به هم متصل شده اند.

خانه عباسی‌ها،تاریخچه خانه عباسی‌ها

بهتر است بدانید که در گذشته حیاط اندرونی خانه عباسیان محل زندگی افراد خانواده بوده است. در واقع این حیاط دارای اتاق های متعدد تودرتو، اتاق شاه نشین، اتاق نیایش، رختشویخانه، مطبخ، چاه آب، سرداب و … می باشد. لازم به ذکر است که حیاط حوضخانه از معماری خاصی برخوردار است چرا که از طریق کانال هایی، آب قنات به خانه منتقل می گردد، کانال هایی که از میان پایه های خشتی حیاط حوضخانه عبور نموده اند.

خانه عباسی‌ها،تاریخچه خانه عباسی‌ها

خانه با حجاب:یکی از ویژگی های عمارت عباسیان در این است که این خانه از قسمت های تابستانی و زمستانی نشین ساخته شده است. به همین خاطر اگر شما در هر فصل از سال پا به این بنای تاریخی بگذارید می توانید با توجه به وضعیت آب و هوایی آن فصل، قسمتی از این خانه رابرای اتراق انتخاب نمایید.

خانه عباسی‌ها،تاریخچه خانه عباسی‌ها

شاید بد نباشد که اگر روزی مسیرتان به شهر کاشان افتاد حتما این بنای زیبای تاریخی را ببینید.

خانه عباسی ها+عکس و تاریخچه

مطالب مرتبط:

خانه طباطبایی ها

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.