مزایای استفاده و خواص حنا برای مو و شوره سر

مزایای استفاده و خواص حنا برای مو و شوره سر

مزایای استفاده و خواص حنا برای مو و شوره سر مزایای استفاده و خواص حنا برای مو و شوره سر در سایت جسارت حنا یکی از گیاهانی است که از دیر باز …

خطرات جراحی و علائم و درمان گیاهی تومور هیپوفیز پرولاکتین مغز و بارداری خوش خیم چیست

خطرات جراحی و علائم و درمان گیاهی تومور هیپوفیز پرولاکتین مغز و بارداری خوش خیم چیست

تومور هیپوفیز تومور هیپوفیز ,تومور هیپوفیز پرولاکتین,تومور هیپوفیز مغز,تومور هیپوفیز و بارداری,تومور هیپوفیزی,تومور هیپوفیز خوش خیم,تومور هیپوفیز علائم توضیحاتی در مورد تومور هیپوفیز تومور هیپوفیز همانطور که از نامش پیداست مربوط به …

عرق اسطو خودوس جهت انواع سردرد

عرق اسطو خودوس جهت انواع سردرد

عرق اسطو خودوس جهت انواع سردرد خواص عرق اسطو خودوس,فواید عرق اسطو خودوس,عرق اسطو خودوس درمانی,خاصیت عرق اسطو خودوس,خواص عرق اسطو خودوس درمانی,خواص عرق اسطو خودوس برای پوست,خواص عرق اسطو خودوس برای …

چرا من زیاد تبخال می زنم

تب خال عبارت است از یك عفونت ویروسی مسری و شایع (ویروس هرپس سیمپلكس یا HSV-1 ). تبخال گاهی با زرد زخم اشتباه گرفته میشود. در این بیماری، معمولاً لبها، لثه ها و ناحیه دهان، ندرتاً قرنیه، و گاهی ناحیه تناسلی گرفتار میشوند.

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب


علایم: پیدایش تاولهای بسیار كوچك و دردناك معمولاً در اطراف دهان، و گاهی روی ناحیه تناسلی. این تاولها گروهی ظاهر میشوند و در اطراف هر كدام یك حلقه قرمز وجود دارد. داخل این تاولها مایع وجود دارد اما پس از مدتی تاولها خشك شده و ناپدید میشوند. اگر چشم نیز دچار عفونت شود، علایمی چون درد و قرمزی چشم، احساس این كه در چشم چیزی وجود دارد، حساسیت به نور، و اشك ریزش بروز میكنند
علل: عفونت با ویروس هرپس كه به پوست تهاجم میكند و غالباً پیش از ایجاد عفونت فعال، تا ماه ها یا سالها در آنجا باقی میماند. اغلب افراد پادتن هایی را بر علیه ویروس تولید میكنند كه موجب كنترل ویروس میشوند مگر این كه عوامل خطر وجود داشته باشند. ویروس از طریق تماس فرد تماس فرد به فرد یا تماس با ترشحات بزاقی، چشمی، ادرار یا مدفوع انتقال مییابد. تاولها و زخمهای تبخال تا زمانی كه بهبود نیافته باشند مسری هستند، چه در موقع اولین بروز تبخال و چه در شعله ور شدن های مجدد آن

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

چرا من زیاد تبخال می زنم

ـ عوامل افزایش دهنده خطر:
۱. در نوزادان: در كودكانی كه اگزما دارند.
۲. استرس فیزیكی یا عاطفی
۳. زیاد قرار گرفتن در معرض آفتاب
۴. دوره خونریزی قاعدگی
۵. مصرف داروهای سركوبكنده ایمنی
۶ .مراجعه به دندانپزشكی كه معمولاً دهان حین انجام كار بیش از حد معمول باز میشود.
۷. وجود یك بیماری كه مقاومت بدن را كاهش داده باشد، حتی سرماخوردگی، ناراحتی خفیف گوارشی، یا تب به هر علت
پیشگیری:
از تماس فیزیكی با افرادی كه ضایعات فعال دارند خودداری كنید. به هنگام تبخال، برای جلوگیری از انتقال ویروس، دستان خود را مرتب بشویید. با مالیدن روزانه داروی آسیكلوویر شاید بتوان جلوی بروز آن را گرفت.
بهبود خود به خودی در عرض چند روز تا یك هفته و گاهی بیشتر. عود تبخال امری معمول است. ویروس برای تمام عمر در بدن باقی میماند اما معمولاً در حالت خفته قرار دارد. هماكنون تحقیقات در زمینه تولید واكسن آن ادامه دارد.
عوارض احتمالی:
۱. عفونت شدید و گسترش در بیماران اگزمایی
۲. اختلال دایمی بینایی، در صورتی كه عفونت چشمی هرپس درمان نشود.
۳. ندرتاً مننژیت (عفونت یا التهاب پردههای مغز) یا آنسفالیت (عفونت یا التهاب خود مغز)

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

چرا من زیاد تبخال می زنم

درمان:
۱. ظاهر ضایعات پوستی معمولاً برای تشخیص كافی است، اما در عین حال میتوان مایع موجود در تاول را برای تأیید تشخیص مورد آزمایش قرار داد.
۲. مایعات خنك بنوشید یا بستنی یخی بجوید تا ناراحتی كمتر شود.
۳. در 24 ساعت اول پس ظاهر شدن ضایعات پوستی، یك تكه یخ را تا حدود یك ساعت روی محل قرار دهید. این كار ممكن است باعث تسریع بهبودی شود.
۴. به هیچ وجه چشم دچار عفونت هرپسی را نمالید یا نخارانید.
۵. برای پیشگیری از شعلهور شدن مجدد بیماری، زمانی كه قرار است مدت زیادی را در بیرون از خانه بگذارنید، روی لبهای خود پماد اكسید روی یا كرم ضدآفتاب بمالید.
اگر ضایعات دستكاری نشود با توجه به اینكه در لایه های سطحی پوست قرار دارد بدون اینكه جای آن باقی بماند از بین می رود . بناباین بهترین كار دستكاری نكردن ضایعات است . اگر جای ضایعات قدیمی به صورت لكه بر روی پوست باقی مانده است با استفاده از تركیبات مناسب می توان آنها را از بین برد . برای درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه نمایید .

تبخال , تبخال لب , تب خال دهنی , درمان تبخال , درمان سریع تب خال لب

چرا من زیاد تبخال می زنم

داروها:
۱. استامینوفن برای درد خفیف. از آسپیرین استفاده نكنید، به خصوص در كودكان و نوجوانان. مصرف آسپیرین در بعضی از بیماریهای ویروسی میتواند موجب نشانگان رای شود كه نوعی التهاب مغز است.
۲. سعی نكنید چشم دچار عفونت با ویروس هرپس را خود درمانی كنید، به خصوص با پماد یا قطره كورتیزونی. تركیبات كورتیزونی باعث رشد بیشتر ویروس هرپس در قرنیه میشوند.
۳. امكان دارد داروی موضعی یا خوراكی ضدویروس، و در مواردی كه عفونت باكتریایی ثانویه ایجاد شده باشد، پماد آنتی بیوتیكی تجویز شود.
۴. امكان دارد مصرف مداوم داروهای خوراكی برای پیشگیری از عود مكرر بیماری توصیه شود.
در این شرایط به پزشك مراجعه نمائید:
۱. ظاهر شدن ضایعاتی روی پوست ناحیه تناسلی، شبیه آنچه در اطراف دهان زده است.
۲. اگر دچارعلایم جدید و بدون توجیه. داروهای مورد استفاده در درمان ممكن است عوارض جانبی به همراه داشته باشند.
۳. اگر یكی از موارد زیر همراه با تبخال رخ دهد: علایم عفونت باكتریایی ثانویه، مثل تب، وجود چرك به جای مایع روشن در داخل تاولها، سردرد، و درد عضلانی.
موفق باشید

چرا من زیاد تبخال می زنم

آخرین بروز رسانی در : جمعه 10 دی 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.