ترش کردن معده یک زنگ خطر است

ترش کردن معده یک زنگ خطر است

ترش کردن معده,بیماری ترش کردن معده,ترش کردن معده در بارداری,علائم ترش کردن معده,درمان ترش کردن معده,درمان ترش کردن معده با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان ترش کردن معده,ترش کردن معده را چگونه درمان کنیم,ترش کردن معده در کودکان,ترش کردن معده در بزرگسالان,ترش کردن معده در نوزادان,ترش کردن معده در بهار,ترش کردن معده در تابستان,ترش کردن معده در پاییز,ترش کردن معده در زمستان,آشنایی با ترش کردن معده,همه چیز در مورد ترش کردن معده,ترش کردن معده واگیردار است,ترش کردن معده و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان ترش کردن معده

ترش کردن معده یک زنگ خطر است

به گزارش بی اس ام اس : ترش کردن، سوزش گلو از علایم مشهود رفلکس اسید معده است و می‌تواند زنگ خطری برای سایر بیماری‌ها باشد. غذا خوردن، خواب و بوی مواد غذایی باعث ایجاد حرکات دودی شکل و ترشح اسید در معده شده و دریچه‌ای که حدفاصل معده و مری قرار دارد مانع برگشت و رفلکس اسید به مری می‌شود. این دریچه به صورت فیزیولوژیک در طول شبانه روز چندین مرتبه باز و مجدد محکم بسته می‌شود و درصورتیکه دریچه حایل به دلایلی پایداری خود را از دست دهد اسید به مری باز می‌گردد. با رفلکس اسید معده به مری، ترشحات بزاق به منظور کاهش و خنثی کردن خاصیت اسید افزایش می‌یابد. همچنین حرکات دودی مری، اسید را به معده باز می گرداند تا به بافت مری آسیب نرسد. ترش کردن، سوزش گلو از علایم مشهود رفلاکس اسید معده است، بیماری‌های آلرژی، سینوزیت، گلودرد،سرفه مزمن، تنگی نفس و حتی آسم می‌تواند بر اثر رفلاکس اسید معده باشد که در مرحله اول باید این بیمار درمان شود تا بدن به داروها جواب دهد.

ترش کردن معده,درمان ترش کردن معده

در صورت عدم درمان این بیماری، مری ملتهب ومتورم می شود و لقمه غذا در گلو گیر می‌کند و سلامت شخص را به خطر می اندازد. کاهش وزن، خوردن غذاهای کم حجم، اجتناب از غذاهای چرب، فست فودها، قهوه، از جمله عوامل پیشگیرانه رفلکس اسید معده است.

منبع:salamatnews.com

ترش کردن معده یک زنگ خطر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.