آشنایی با خواص به لیمو و زیرفون و طرز تهیه دمنوش به لیمو و زیرفون

آشنایی با خواص به لیمو و زیرفون و طرز تهیه دمنوش به لیمو و زیرفون

آشنایی با خواص به لیمو و زیرفون و طرز تهیه دمنوش به لیمو و زیرفون به لیمو و زیرفون,دمنوش به لیمو و زیرفون,چای به لیمو و زیرفون,خواص به لیمو و زیرفون,به لیمو …

عوارض و موارد مصرف قرص عفونت ادراری زنان و مردان

عوارض و موارد مصرف قرص عفونت ادراری زنان و مردان

قرص عفونت ادراری قرص عفونت ادراری ,قرص عفونت ادراری زنان,قرص عفونت ادراری مردان,قرص عفونت ادراری برای مردان,قرص عفونت ادراری در بارداری,قرص عفونت ادراری چیست در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم …

راه هایی برای کاهش فشار خون

راه هایی برای کاهش فشار خون

راه هایی برای کاهش فشار خون فشار خون,بيماري فشار خون,فشار خون در بارداري,علائم فشار خون,درمان فشار خون,درمان فشار خون با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان فشار خون,فشار خون را چگونه درمان …

نشانه های سلامت از نوع خونی!

خواص سلامت خون,فواید سلامت خون,سلامت خون درمانی,خاصیت سلامت خون,خواص سلامت خون درمانی,خواص سلامت خون برای پوست,خواص سلامت خون برای مو,خواص سلامت خون برای جوانی,خواص سلامت خون برای بارداری,خواص خوردن سلامت خون,فواید سلامت خون خام,فواید سلامت خون پخته

آزمایش‌های خون, سکته قلبی

به گزارش بی اس ام اس خون نقش پستچی بدن را دارد و اکسیژن، مواد غذایی، هورمون‌ها و… را به نقاط مختلف بدن و مواد زائد را هم به کلیه‌ها و کبد می‌رساند تا دفع شوند. برای همین خون شما می‌تواند به‌خوبی نشانگر وضعیت سلامت شما باشد.در میان تمام آزمایش‌های خون، معاینات و سایر عملکردهای کلینیکی و پاراکلینیکی که پزشکان انجام می‌دهند شاید 5 متغیر از همه مهم‌تر باشند. در این مطلب این 5 فاکتور مهم را به شما معرفی می‌کنیم.

اگر می‌خواهید سکته قلبی نکنید
فشارخون
میزان مطلوب و ایده‌آل: تا 120 روی 80 میلی‌متر جیوه

چرا میزان فشارخون مهم است:

اگر فشارخون بالا برود، به طور مزمن می‌تواند به شریان‌هایی که خون را در قسمت‌های مختلف بدن می‌چرخاند، آسیب برساند، اما آسیب افزایش فشارخون صرفا در عروق نیست بلکه افزایش آن می‌تواند به بافت‌ ارگان‌های مهم بدن مثل کلیه‌ها هم صدمه برساند.

چه کاری باید انجام دهید:
حداقل 4 بار در سال توسط یک پزشک یا پرستار باتجربه، فشارخون خود را اندازه‌گیری کنید. دکتر جان کلیتور متخصص قلب در دانشگاه واندربیلت می‌گوید: «شما می‌توانید فشارخون خودتان را اندازه‌گیری کنید و اگر بالا بود حتما به پزشک مراجعه کنید، اگر همیشه فشارخون‌تان طبیعی بود باز هم در سال چند بار به پزشک مراجعه کنید تا فشارخون شما را به طریقه علمی و صحیح اندازه‌گیری کند.»

وقتی چربی‌ها خطرناک می‌شوند
کلسترول
میزان ایده‌آل: میزان LDL (چربی موسوم به چربی بد) باید کمتر از 220 میلی‌گرم بر دسی‌لیتر باشد. میزان HDL (چربی موسوم به چربی خوب) باید بالای 85 میلی‌گرم بر دسی‌لیتر باشد.

چرا میزان کلسترول خون مهم است:
نتایج تحقیقات گسترده‌ای که در سال 2009 در نشریه پزشکی ملی به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که اگر میزان LDL خون افراد 100 میلی‌گرم بر دسی لیتر بیشتر از حد طبیعی باشد احتمال بروز بیماری‌های قلبی در آنها 50درصد بیشتر و اگر میزان LDL خون افراد 200 میلی‌گرم بر دسی‌لیتر بیشتر از حد طبیعی باشد احتمال بیماری قلبی در آنها 70درصد بیشتر از افراد با میزان LDL طبیعی است.

چه کار باید انجام دهید:
دکتر مارک فن‌درنون، فوق تخصص غدد درون‌ریز در دانشگاه وست‌ایندیانوپولیس، در این‌مورد می‌‌گوید: «بهترین کار این است که هر سال آزمایش خون بدهید و میزان کلسترول و تری‌گلیسرید و میزان LDL و HDL آن را اندازه‌گیری کنید.»

ضربه‌های قلبت را بشمار
ضربان قلب
میزان ایده‌آل: 60 تا 100 ضربه در دقیقه (bpm) البته ضربان قلب در ورزشکاران حرفه‌ای می‌تواند از این هم کمتر باشد.

چرا تعداد ضربان قلب مهم است:
اگر میزان ضربات قلب شما در حالت عادی، در 30 سالگی، 80 ضربه باشد، هر 15 ضربه در دقیقه اضافه شدن به آن 25درصد احتمال بیماری‌های قلبی را در شما بالاتر می‌برد. نتایج مطالعه‌ای که توسط انجمن ملی قلب کانادا صورت گرفته نشان می‌دهد که بالا رفتن میزان ضربان قلب به صورت دائمی (مثلا اگر فردی به طور معمول در زمان استراحت ضربان قلبش بین 75 تا 80 باشد، در حالت استراحت این ضربان همیشه بین 85 تا 90 شود) احتمال بیماری‌های قلبی-عروقی در او بسیار بیشتر خواهد شد.

چه کاری باید انجام دهید:
هرچند روز یک‌بار، پس از بیدار شدن از خواب و قبل از خارج شدن از تختخواب ضربان قلب خود در یک دقیقه را یادداشت کنید. دکتر ووبو بک ویلم از دانشگاه مینه‌سوتا می‌گوید: «اگر متوجه شدید که ضربان قلب شما در زمان استراحت خیلی فرق می‌کند و یک روز 60 و یک روز 80 است یا اگر ضربان قلب شما در زمان استراحت همیشه بالای 90 بود، حتما به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید و از او مشورت بگیرید.»

آزمایش‌های خون, سکته قلبی

نیکوکار باشید
گروه خونی
میزان ایده‌آل: وجود ندارد!
گروه خونی شما یا A است یا B یا O یا AB، این را پروتئین‌هایی به نام آنتی‌ژن مشخص می‌کنند که روی سلول‌های خونی قرار دارند. البته در این میان برخی مردم پروتئین دیگری دارند به نام RH که این گروه را گروه RH مثبت و گروهی که این پروتئین را ندارند گروه RH منفی می‌نامند. افراد باید گروه خونی مشابه گروه خونی خود با وضعیت RH مشابه خود را دریافت کنند.

چه کاری باید انجام دهید:
افرادی که گروه خون O دارند، به خصوص گروه خونی –O اگر نیکوکار هستند و سرنوشت دیگران برایشان مهم است، بهتر است که هرچند وقت یک‌بار خون اهدا کنند، زیرا این گروه خونی کمیاب‌‌ترین گروه خونی است. گروه خونی +AB هم دیگر گروه خونی کمیاب است که افرادی که آن را دارند می‌توانند هرچند وقت یک‌بار با اهدای خون خود جان انسان‌های متعددی را نجات دهند.

زیادی شیرین نباشید
قندخون
میزان ایده‌آل: قند خون ناشتای زیر 100 میلی‌گرم دسی‌لیتر میزان مطلوب، ارزیابی می‌شود.
چرا میزان قندخون مهم است: میزان قند خون ناشتا و قند خون بعد از غذا، بهترین نشانه‌ها برای میزان احتمال فرد به بیماری‌ دیابت هستند.

چه کاری باید انجام دهید:
از پزشک خودتان بخواهید که حداقل سالی یک‌‌بار میزان قند خون ناشتای شما را چک کند. اگر میزان قند خون ناشتای شما بیش از 110 بود، یک بار دیگر آزمایش را تکرار کنید و اگر این بار هم بالا بود آزمایش قند خون 2 ساعت پس از غذا را انجام دهید و  زیر نظر پزشک متخصص غدد قرار بگیرید. اگر میزان قند خون ناشتای شما بین 90 تا 110 بود هرچند ماه یک‌بار آزمایش خود را تکرار کنید.اگر فشارخون شما بالاست بهتر است سراغ این مواد غذایی بروید
1- کرفس
این اعتقاد وجود دارد که کرفس اصلا کالری ندارد و می‌تواند شما را لاغر کند. صحت این ادعا ثابت نشده است اما پژوهشگران دانشگاه شیکاگو نشان داده‌اند که کرفس غنی از فتالید است که می‌تواند کاته کولامین‌ها (هورمون‌های موسوم به هورمون استرس که باعث تنگی عروق و بالا رفتن فشارخون می‌شوند) را مهار کند. بهترین کار این است که آب 7 ساقه کرفس را با آب یک پرتقال مخلوط کنید و بنوشید.

2-خوشمزه و مفید
دکتر مالکوم وان دربرگ، متخصص فارماکولوژی می‌گوید: «کاهش سدیم و  افزایش پتاسیم می‌تواند باعث کاهش فشارخون شود» کلیه‌های انسان که مسئول تنظیم سطح مایعات بدن و در نتیجه میزان فشارخون بدن هستند نیازمند نسبت 3 به 2 پتاسیم به سدیم هستند. برای این کار موز گزینه مناسبی است.بهترین کار این است که روزی 2 موز بخورید تا سطح سدیم و پتاسیم خون‌تان را به سطح مناسب برسانید.چرا روغن زیتون و سیر تازه را باید با هم خورد؟
3- روغن زیتون
دکتر وست راتربون، مسئول تحقیقات دانشگاه ایلی نویز می‌گوید: «خوردن روزانه یک‌ یا 2 قاشق بزرگ روغن زیتون می‌تواند فشارخون ماکسیمم انسان را کاهش دهد. این میزان کاهش پس از یک تا 2 سال استفاده حدود 3 تا 5 درصد است.» در ضمن روغن زیتون که دارای اولئیک اسید تک‌اشباع است میزان کلسترول خون را هم کاهش می‌دهد.اگر می‌خواهید بیشترین سود را ببرید، روغن زیتون را به همراه سیر تازه نوش‌جان کنید تا از چسبیدن کلسترول به دیواره عروق و انسداد در جریان خون و ایجاد لخته هم جلوگیری کنید.

4- هندوانه
هندوانه را به شوخی «بازکننده جریان خون» می‌دانند، زیرا آمینواسیدهای هندوانه در بدن انسان به آرژنین بدل می‌شوند که باعث تنظیم میزان مناسب عروق بدن می‌شود و در نتیجه فشارخون انسان را در حد طبیعی و مناسب تنظیم می‌کند.روزانه یک لیوان بزرگ آب هندوانه یا یک برش نیم کیلویی هندوانه تازه بخورید.
منبع:salamatnews.com

نشانه های سلامت از نوع خونی!

آخرین بروز رسانی در : جمعه 16 مهر 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.