آشنایی با مناطق تفریحی و جاذبه های گردشگری یونان و گرجستان

آشنایی با مناطق تفریحی و جاذبه های گردشگری یونان و گرجستان

کشورهای زیادی برای تفریح در دنیا وجود دارند که از نظر جاذبه های گردشگری در سطح بالایی قرار دارند، امروزه کشورهای دنیا متوجه شده اند که ارائه خدمات به مسافران و گردشگران …

بازار زنجان

بازار زنجان

بازار زنجان+عکس و تاریخچه قدمت بازار زنجان،بازارهای زنجان،بازار کار زنجان،بازار املاک زنجان،بازار کامپیوتر زنجان

عکس های قلعه بابک

عکس های قلعه بابک

عکس های قلعه بابک

حمام فین کاشان+عکس و تاریخچه

قدمت حمام فین کاشان،آدرس حمام فین،عکس حمام فین،حمام فین در کاشان

یکی از مناطق تاریخی و گردشگری در ایران عزیز حمام فین کاشان است. جالب است بدانید که حمام فین با قدمت دوره قاجاریه، در مجموعه باغ فین کاشان قرار گرفته است و از جمله آثار دیدنی این شهر محسوب می شود.لازم به ذکر است که در مجموعه‌ باغ فین کاشان ۲ حمام کوچک و بزرگ وجود دارد که هر یک داراى خزینه و حوض‌هاى متعدد آب می باشند.

حمام فین کاشان،تاریخچه حمام فین کاشان

بهتر است بدانید که حمام کوچک آن از حیث معمارى چندان با اهمیت  نیست؛ اما حمام بزرگ آن با ستون‌هاى مرمرى و سقف نقاشى شده، بسیار جالب توجه می باشد.لازم به ذکر است که در حمام کوچک باغ فین کاشان واقعه قتل امیرکبیر (قهرمان مبارزه با استعمار در دوره قاجار) رخ داده است. و از این حیث، ارزش و اعتبار تاریخى دارد.بدنیست بدانید که در قسمت جنوبی باغ فین دو حمام وجود دارد که به حمام کوچک و بزرگ معروف است،

حمام فین کاشان،تاریخچه حمام فین کاشان

در واقع حمام کوچک از آثار دوره صفویه و همراه با بنای اولیه باغ فین بنا شده‌ است. لازم به ذکر است که حمام بزرگ در دوران قاجاریه به وسیله فتحعلی شاه ساخته شده‌ است.البته حمام بزرگ مخصوص امرا و حمام کوچک مخصوص استفاده خدام داشته‌ است. بدنیست بدانید که در هر یک از حمام‌ ها قسمت‌هایی شامل ورودی، گرمخانه، آبنما، خزینه، محل نظافت و سربینه (رختکن)مشاهده می شود.

حمام فین کاشان،تاریخچه حمام فین کاشان

خوب است بدانید که حمام های تاریخی کاشان، از جمله آثار باشکوهی هستند که در دوران صفوی مورد ستایش جهانگردان داخلی و خارجی گردیده، به طوری که شاردن فرانسوی می‌گوید : «گرمابه های کاشان فوق العاده عالی ، خوب و تمیز هستند». لازم به ذکر است که این حمام ها با معماری عالی ویژگی‌های خاص یکی از پنج عنصر اصلی شهر (مسجد، بازار، خانه، حمام، آب انبار) محسوب می شود.لازم به ذکر است که مجموعه باغ فین کاشان در سال ۱۳۸۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

حمام فین کاشان،تاریخچه حمام فین کاشان

این حمام تاریخی را در سفرهای گردشگری خود حتما ببینید.

حمام فین کاشان+عکس و تاریخچه

مطالب مرتبط:

حمام وکیل

حمام گلشن

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.