لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان عمدتا لوله های فولادی به دو صورت داخل بازار خرید و فروش می شوند. که این دونوع لوله های فولادی درز دار و لوله های فولادی بدون درز می باشند. …

معرفی دو نهال گردو پر کشت در ایران

معرفی دو نهال گردو پر کشت در ایران

معرفی دو نهال گردو پر کشت در ایران: کسانی که تجربه ی کاشت نهال های گردو را داشته باشند، می دانند در صورتی که انتخاب مناسبی را نداشته باشند، سرمایه و زمان …

بهترین آموزشگاه های شیراز

بهترین آموزشگاه های شیراز

بهترین آموزشگاه های شیراز آموزشگاه ها نقش تعیین کننده ای در آموزش به هنرجویان خواهند داشت، زیرا افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند در دانشگاه رشته مورد علاقه خود را دنبال …

در جزیره کیش می توان تفریحات بسیار زیادی را تجربه کرد اما یکی از جاهایی که می تواند خاطرات زیبایی از خود در ذهن شما باقی بگذارد، محلی است که در آن دلفین ها به انجام حرکات نمایشی می پردازند. این مجموعه پارک آبی دلفین ها است.

بین تمام حیوانات، دلفین ها از نظر هوش در سطح بالایی قرار دارند و تربیت پذیری آن ها باعث شده است که این حیوان بسیار مورد توجه انسان ها قرار داشته باشد. هوش بالای این حیوانات باعث شده است که تحت تربیت انسان ها بتوانند حرکات نمایشی و زیبایی را از خود نشان دهند.

در جزیره کیش نیز امکان تماشای نمایش و رقص دلفین ها فراهم شده است و برای این منظور شما می توانید زمانی که با تور کیش به این جزیره سفر کرده اید، به دلفیناریوم این جزیره مراجعه کنید و از حرکات زیبا و جذاب دلفین ها نهایت لذت را ببرید. در نوشتار امروز قصد داریم در مورد دلفیناریومی که در این جزیره قرار دارد، با شما صحبت کنیم. پس ادامه متن را از دست ندهید.

 

معرفی دلفیناریوم جزیره کیش

 

معرفی دلفیناریوم جزیره کیش، زیستگاه دلفین های رقاص

دلفیناریوم ها، در واقع استخرهایی بزرگ و وسیع هستند که حیواناتی مثل دلفین ها و برخی حیوانات آبزی می توانند در آن به راحتی زندگی کنند. چیزی که در دلفیناریوم ها بسیار معمول است، آموزش دلفین ها و نمایش این حرکات برای مردمی است که به دلفیناریوم مراجعه می کنند.

سال 1860 برای اولین بار در دنیا در آمریکا اولین دلفیناریوم را ساخته شد. بعدها در اروپا نیز ساخت این مجموعه مشاهده شد. در حال حاضر نیز بیشتر از 200 مجموعه دلفیناریوم در سطح جهان وجود دارد. در آسیا نیز دو کشور چین و ژاپن دارای بیشترین تعداد دلفیناریوم هستند. در ایران نیز اگر بخواهید از دلفیناریوم های موجود سراغی بگیرید، باید به شهرهای تبریز، تهران، نمک آبرود و کیش مراجعه کنید. دلفیناریوم جزیره کیش در پارک آبی دلفین ها قرار دارد و در کنار آن باغ پرندگان، فضاهای سرسبز، باغ گیاه شناسی وجود دارد و شما علاوه بر تماشای دلفین ها می توانید به بازدید از این اماکن نیز بروید.

این مجموعه در سال 1378 به دست مالک هتل داریوش با مساحتی حدود هفتاد هکتار ساخته شده است. این مجموعه تنها محدود به نمایش دلفین ها نیست و شما می توانید قسمت های مختلفی را در آن مشاهده کنید.

علاوه بر دلفین ها که از جمله مهم ترین حیوانات این مجموعه هستند، حیواناتی مانند شیر دریایی، گربه دریایی، گراز دریایی، پنگوئن، شیر دریای جنوب نیز نگهداری را نیز می توان در دلفیناریوم کیش مشاهده کرد. در این مجموعه 21 پستاندار در 21 استخر که حجمی برابر 18000 متر مکعب دارد، زندگی می کنند.

 

دلفین های دلفیناریوم کیش

 

دلفین های دلفیناریوم کیش

در دلفیناریوم جزیره کیش، 5 دلفین در حال زندگی هستند که سن آنها از 18 تا 25 سال است. در نگهداری و فراهم کردن شرایط مناسب برای زندگی این جانداران آبزی، تلاش فراوانی به کار گرفته می شود تا بتوانند در بهترین شرایط زندگی کنند.

این حیوانات بسیار حساس هستند و باید شرایط موجود در محیط و سلامتی جسمانی آن ها به طور مداوم تحت نظر باشد. برای بررسی دقیق شرایط این حیوان، آندوسکوپی سرپایی از دلفین ها گرفته می شود تا به خوبی بتوان از سلامت آن ها مطمئن شد. انجام این روش آندوسکوپی در جهان کم نظیر است.

مربیانی که در حال کار و تربیت دلفین ها هستند، بسیار خبره و با تجربه بوده و کشورهای دیگری مربیان خود را به جزیره کیش فرستاده تا بتوانند از تجربیات آن ها در دلفیناریوم های خود استفاده نمایند.

حجم مواد غذایی که این جاندار دریافت می کند باید روزانه بررسی شود. این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که هنگامی که دلفین ها به سن رشد، یعنی چهار سالگی می رسند، باید میزان مواد غذایی که دریافت می کنند، بیشتر شود. دلفین هایی که وزن بالاترین دارند نیز دریافتی کالری بیشتری نیاز خواهند داشت.

هر سه ماه یک بار و به طور مرتب عملیات خونگیری، نحوه شیر خوردن، بررسی بیماری ها، انجام سونوگرافی و آموزش این حیوانات انجام می شود. در دلفیناریوم، به ماهی نحوه غذا خوردن آموزش داده می شود و همچنین آن ها یاد می گیرند که از ماهی تازه کمتر استفاده کرده و ماهی یخ زده بیشتر مصرف کنند. دلفین مادر تا دو سالگی به فرزند خود شیر می دهد اما اگر زمانی به دلیل شرایط مختلف این امکان فراهم نباشد، باید به فکر غذاهای جایگزین برای نوزاد دلفین بود.

 

بازدید از دلفیناریوم کیش

اطلاعات بازدید و قیمت بلیط دلفیناریوم کیش

از آنجایی که این پارک وسعت زیادی دارد و افراد تمایل دارند که تمام این پارک را از نظر بگذرانند، یک اتوبوس قطاری در پارک دلفین آبی تدارک دیده شده است تا گردشگران بتوانند به ترتیب از همه جای پارک بازدید کنند. در ابتدای ورود به پارک، شما ابتدا به دیدن باغ گیاه شناسی، باغ پرندگان و لیزر شو خواهید رفت. بعد از این دو محل به دیدن دلفین ها در دلفیناریوم می روید.

در دلفیناریوم نیز ابتدا شیر دریایی به انجام حرکات نمایشی می پردازد. بعد از آن، دلفین ها وارد صحنه شده و به همراه مربیان خود نمایش را آغاز می کنند. مدت نمایش حدودا دو ساعت به طول خواهد انجامید.

در طول نمایش از حضور شیرهای دریایی، پنگوئن ها و گربه های دریایی که در این دلفیناریوم زندگی می کنند، نیز استفاده می شود. در پایان نمایش هزینه جداگانه از کسانی که دوست دارند با دلفین ها عکس بگیرند گرفته می شود.

یکی از کارهایی که در نمایش دلفین ها انجام می شود، کشیدن نقاشی توسط آنها است که در انتهای مراسم، نقاشی ها برای کمک به خیریه فروخته می شود.

چنانچه تمایل داشته باشید که از دلفیناریوم جزیره کیش دیدن کنید، باید هزینه ای معادل 150 هزار تومان برای بزرگسالان و شصت هزار تومان نیز برای کودکان بپردازید. شما با هزینه ای که می پردازید می توانید به بازدید از باغ پرندگان نیز بروید.

کودکان زیر دو سال می توانند با ارائه کارت شناسایی، از خدماتی که در مجموعه ارائه می شود، به صورت رایگان استفاده کنند. برای دیدن دلفیناریوم جزیره کیش می بایست به جنوب شرقی این جزیره، جاده جهان مراجعه کنید.

ممنونیم که از پیج اینستاگرام ما حمایت می کنید و عضو می شوید

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.