کارت نصابی دوربین مداربسته

کارت نصابی دوربین مداربسته

 کارت نصابی دوربین مداربسته چیست؟ دوربین های مداربسته امروزه با شناختی که در بین مردم پیدا کرده اند به یکی از تجهزات اصلی بمنظور بالا بردن میزان نظارت و امنیت کاربران تبدیل شده …

مجله اتاق فرار– مرجع مطالب، مقالات و اخبار حوزه اتاق فرار

مجله اتاق فرار– مرجع مطالب، مقالات و اخبار حوزه اتاق فرار

مجله اتاق فرار– مرجع مطالب، مقالات و اخبار حوزه اتاق فرار از ورود اسکیپ روم به ایران بیش از 5 سال می گذرد و در این سالها روند گسترش این صنعت با …

درمان صد در صدی زانو با زانوبند زاپیامکس(Zapiamax)

درمان صد در صدی زانو با زانوبند زاپیامکس(Zapiamax)

زانوبند زاپیامکس(Zapiamax) این روزها مورد توجه بسیاری از کسانی است که به در زانو  مبتلا شده اند. اما چرا؟ زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولاتی است که در رفع زانودرد و تنش …

دیزل ژنراتور چیست و انواع ژنراتور

دیزل ژنراتور برای تولید انرژی الکتریکی با استفاده از موتور دیزلی همراه با ژنراتور الکتریکی کاربرد زیادی دارد. فروش ژنراتور می تواند به عنوان منبع تغذیه اضطراری در مواقع قطع برق یا در مکان هایی که هیچ ارتباطی با شبکه برق وجود ندارد استفاده شود.

ژنراتورها در اندازه ها، مدل ها و طرح های مختلف در بازار موجود هستند که توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شوند. قطعی های مکرر و ناگهانی برق ممکن است لوازم خانه ها و مشاغل را خراب کند. آنها می توانند ساعات کاری گرانبها را کاهش دهند.

بدتر از همه این است که قطع برق در طی اقدامات پزشکی ممکن است فاجهه ای را به وجود آورد. اینجاست که ژنراتورهای الکتریکی وارد می شوند. ژنراتورهای الکتریکی اساساً نجات دهنده زندگی هستند. آنها منابع انرژی پشتیبان هستند که منبع سوخت از جمله پروپان، دیزل یا بنزین را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

آنها منابع اصلی تامین برق در هنگام قطع برق هستند. این انرژی در یک مدار خارجی استفاده می شود. برخلاف ژنراتورهای آماده به کار، موارد زیر به طور دائم در یک مکان نصب نمی شوند، بنابراین راه اندازی آنها آسان است. خرید دیزل ژنراتور برای هر خانه ای نیاز و ضروری است.

در ادامه مقالات به تعریف دیزل ژنراتور و انواع آن خواهیم پرداخت.

دیزل ژنراتور چیست؟

ژنراتورهای الکتریکی اساساً نجات دهنده زندگی هستند. آنها منابع انرژی پشتیبان هستند که منبع سوخت آنها معمولاً پروپان، دیزل یا بنزین را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. آنها منابع اصلی تامین برق در هنگام قطع برق هستند. این انرژی در یک مدار خارجی استفاده می شود.

دیزل ژنراتورها معمولا در موتورخانه قرار می گیرند و دقت لازم برای اطمینان از خرابی یک قطعه وجود دارد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که به طور مکرر برق قطع می شود، از ناراحتی و ناراحتی ناشی از قطع برق آگاه هستید. بدون برق، نمی توانید دستگاه های خود را شارژ کنید، غذای شما ممکن است فاسد شود، آب گرم خود را از دست می دهید، سیستم های امنیتی شما ممکن است از کار بیفتند و البته چراغ ها خاموش می شوند. در هر صورت به ژنراتور نیاز پیدا خواهید کرد.

اجاره دیزل ژنراتور

ژنراتورهای خانگی موتورهای ثابتی هستند که در صورت قطع شدن برق از شبکه برق به طور خودکار خانه شما را تغذیه می کنند. آنها ثابت هستند و معمولاً با یک منبع سوخت مانند گازوئیل، گاز طبیعی یا پروپان کار می کنند، اگرچه برخی از آنها با انرژی خورشیدی کار می کنند. ژنراتورهای خانگی آماده به کار با ژنراتورهای قابل حمل متفاوت هستند که با بنزین کار می کنند و در هر قطع برق باید به طور دستی به منبع انرژی خانه شما متصل شوند.

نصب ژنراتور خانگی یک سرمایه گذاری است. ژنراتورهای خانگی اغلب دارای قیمت بالایی هستند که بسیار بالاتر از اکثر ژنراتورهای قابل حمل است. با این حال، برای بسیاری از صاحبان خانه، قدرت ثابت و با کیفیت یک ژنراتور خانگی ارزش هزینه اضافی را دارد. هنگام خرید، باید انرژی مورد نیاز خود را با بودجه خود متعادل کنید.

در اکثر مواقع ممکنه هزینه لازم برای خرید یک ژنراتور موجود نباشه یا استفاده از ژنراتور به صورت مقطعی باشه که خرید آن خیلی مقرون به صرفه نخواهد بود.

در این زمان شما می توانید از شرکت هایی که خدمات اجاره دیزل ژنراتور را ارائه می دهند استفاده بکنید.

فروش ژنراتور

قبل از خرید یک ژنراتور، باید نحوه عملکرد آن را بدانید. در اصل، ژنراتور یک موتور احتراق داخلی است، شبیه به موتوری که در زیر کاپوت ماشین شما یافت می شود. انرژی ذخیره شده در سوخت را با چرخش پیستون به انرژی مکانیکی تبدیل می کند.

سپس این انرژی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که می‌تواند دستگاه‌های خانه شما را تغذیه کند. به همین دلیل، ژنراتورهای آماده به کار باید در حین نصب توسط یک برقکار حرفه ای به سیم کشی برق منزل شما متصل شوند.

هنگام خرید یک ژنراتور خانگی، مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید ظرفیت الکتریکی ژنراتور است که معمولاً به عنوان اندازه آن شناخته می شود. یک ژنراتور بزرگتر “یکی با اندازه بزرگتر” می تواند دستگاه های بیشتری را در خانه شما تامین کند.

دیزل ژنراتور کوچک

در حالی که یک ژنراتور کوچکتر ممکن است فقط بتواند چند دستگاه را در خانه شما تامین کند. اگر یک ژنراتور کل خانه یا ژنراتوری می خواهید که بتواند کل خانه شما را تامین کند، باید یک ژنراتور بزرگتر (و گرانتر) خریداری کنید.

بسیاری از صاحبان خانه ها خرید یک ژنراتور نیمه خانگی را انتخاب می کنند که کوچکتر و مقرون به صرفه تر است. ژنراتورهای نیمه خانگی فقط می توانند برق کافی برای تامین برق برخی از دستگاه های شما را تامین کنند. اینکه کدام دستگاه ها را برای اجرا انتخاب می کنید به شما بستگی دارد.

برای مثال، ممکن است بخواهید چراغ‌ ها را روشن نگه دارید و آب گرم را در جریان قرار دهید، اما ممکن است بتوانید بدون ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی خود این کار را انجام دهید.

اجزای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها در مقایسه با سایر محصولات دارای مزایای متعددی هستند. به عنوان مثال، آنها در مقایسه با ژنراتورهای گازسوز کارآمدتر هستند. همچنین، دیزل ژنراتورهای امروزی نسبت به نسل های قبلی خود کم صداتر هستند.

آنها همچنین با هزینه های نگهداری کمتری همراه هستند. حتی در مقایسه با ژنراتورهای گازسوز معادل، ژنراتورهای دیزلی بی صداتر هستند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. برای آشنایی با اجزای معمولی دیزل ژنراتور، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 • موتور دیزل
 • دینام
 • سیستم سوخت
 • تنظیم کننده ولتاژ
 • سیستم خنک کننده و سیستم اگزوز
 • سیستم روغن کاری
 • شارژر باطری
 • صفحه کنترل
 • قاب مونتاژ اصلی یا لغزش

انواع دیزل ژنراتور

انتخاب دیزل ژنراتور مناسب بسیار مهم است. تغییر ولتاژ یک ژنراتور پس از خرید تقریباً غیرممکن است. بر این اساس، شما باید اولین بار ژنراتور مناسب را انتخاب کنید. سه نوع اصلی ژنراتور وجود دارد: قابل حمل، اینورتر و آماده به کار. علی‌رغم تفاوت‌هایشان، همه این ژنراتورها باید تعمیر و نگهداری ژنراتور مشابهی را انجام دهند تا از قابلیت استفاده طولانی‌مدت اطمینان حاصل شود، و اقدامات احتیاطی مشابهی برای کاهش خطرات ناشی از عملکرد آنها باید انجام شود.

ژنراتور قابل حمل

یک ژنراتور قابل حمل با سوخت گاز یا گازوئیل تغذیه می شود و می تواند برق موقت را تامین کند. در ادامه چند ویژگی در مورد این نوع ژنراتورها وجود دارد.

 • از موتور احتراقی برای هدایت الکتریسیته استفاده می کند.
 • می تواند از طریق پریز به وسایل برقی یا ابزار متصل شود.
 • می توان به پنل های فرعی تاسیسات سیم کشی کرد.
 • قابل استفاده در سایت های راه دور

ژنراتور اینورتر

دیزل ژنراتور اینورتر از یک موتور متصل به دینام برای تولید برق متناوب و ثابت استفاده می کند. همچنین برخلاف سایر ژنراتورها در موتور خود از یکسو کننده برای تبدیل برق AC به برق DC به کار می برد.

 • متکی به آهنرباهای با تکنولوژی بالا.
 • وجود مدارهای الکترونیکی پیشرفته در موتور آن.
 • برای تولید برق سه فاز را طی می کند.
 • جریان ثابت به دستگاه را حفظ می کند.

ژنراتور آماده به کار

ژنراتور آماده به کار یک سیستم الکتریکی است که با یک سوئیچ انتقال خودکار کار می کند که به آن فرمان می دهد تا دستگاه را در هنگام قطع برق روشن کند.

 • به صورت خودکار عمل می کند.
 • حفاظت دائمی برق را ارائه می دهد.
 • دارای دو جزء: یک ژنراتور آماده به کار و یک کلید انتقال خودکار.
 • می تواند روی پروپان مایع یا گاز طبیعی کار کند.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 20 اردیبهشت 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.