ارائه خدمات اینستاگرام و تلگرام با قیمت ارزان + معرفی سایت برای خرید

ارائه خدمات اینستاگرام و تلگرام با قیمت ارزان + معرفی سایت برای خرید

ارائه خدمات اینستاگرام و تلگرام با قیمت ارزان + معرفی سایت برای خرید امروزه با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی ، بسیاری از افراد میخواهند به درامد میلیونی برسند ، در …

مهم ترین اشتباهات چاپی

مهم ترین اشتباهات چاپی

برای بهترین کیفیت و بالاترین سطح وضوح تصویر موارد زیادی دخیل هستند. اولین و مهمترین آن ماشین چاپ است. دومین مورد تونر و رنگ مورد استفاده در ماشین چاپ است . و …

مزایای طراحی وب سایت با تیم مستر اپلیکیشن

مزایای طراحی وب سایت با تیم مستر اپلیکیشن

۱.کاهش هزینه بهترین راه برای رشد کسب‌وکار شما این است که هزینه­ ها را کاهش دهید و تنها به سمت رشد تمرکز کنید. کاهش هزینه یک مزیت طراحی سایت برای کسب­‌وکارها می …

اگر مایل به تمیز شدن هوای خانه و یا محیط کار خود هستید، دستگاه تصفیه هوا همانی است که به دنبالش هستید؛ زیرا این محصول به گونه‌ای طراحی و تولید‌شده که می‌تواند مواد آلاینده‌ای که وارد محیط شما شده را بزداید و به تنفس بهتر شما کمک نماید. همان‌طور که می‌دانید، امروزه ما با آلاینده‌های متفاوتی از قبیل دود و گرد‌و‌غبار و … در سطح شهر روبه‌رو هستیم که وارد هوای خانه‌های ما نیز می‌شود و نه تنها برای افراد سالم بلکه برای افرادی که دارای بیماری‌های خاصی همچون حساسیت و آسم و .. هستند می‌تواند خطرناک باشد، به همین منظور خرید دستگاه تصفیه هوا تا حد زیادی از ورود این آلاینده‌ها به ریه‌های شما جلوگیری خواهد کرد.

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، دستگاه تصفیه هوا به شکلی تولید‌شده که می‌تواند آلاینده‌های موجود در هوا را بزداید و محیط کار و زندگی شما را برای یک تنفس راحت تمیز نماید. ازآنجاکه مدل‌ های دستگاه تصفیه هوا متفاوت است، قیمت آن نیز گوناگون است؛ به‌عنوان‌مثال، قیمت دستگاه تصفیه هوا را می‌توان از 3 میلیون تومان به بالا تخمین زد که این مورد بسته به نوع برند و کارکرد آن متغیر خواهد بود.

چرا استفاده از دستگاه تصفیه هوا بهتر است؟

همان‌طور که می‌دانید، در فصل بهار و پاییز، حساسیت‌های فصلی بسیار زیاد است و در فصل زمستان نیز وارونگی هوا سبب می‌شود تا آلاینده‌های مختلفی وارد شش‌های ما شود. گاهی این آلاینده‌ها و مواد حساسیت‌زا به اندازه‌ای زیاد می‌شود که زندگی فرد را دچار اختلال خواهد کرد؛ به همین منظور استفاده از بهترین دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار سبب می‌شود تا شما راحتی و سلامتی را برای خود و اعضای خانواده‌تان به ارمغان آورید.

از دیگر ویژگی‌های خرید دستگاه تصفیه هوا می‌توان به تصفیه هوا از گرده‌ها، کپک‌ها، موی حیوانات خانگی و همچنین سایر محرک‌های معمول اشاره کرد.

این دستگاه می‌تواند ذرات مضر و بوهای نامطبوع را از محیط شما حذف کرده و به تنفس بهتر و راحت‌تر شما کمک نماید.

معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا

با توجه به کاربردی که دستگاه تصفیه هوا دارد، در حال حاضر مدل‌های مختلفی از آن به بازار وارد شده است. ما در این راهنما به معرفی نمونه‌های گوناگون آن و کارکردی که دارند اشاره خواهیم کرد تا بتوانید بهترین دستگاه تصفیه هوا را بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید.

  • تصفیه کننده هوا با اشعه ماوراء بنفش

این نوع دستگاه به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که با استفاده از اشعه ماورا بنفش UV می‌تواند به حذف ویروس‌ها، عوامل بیماری‌زا و باکتری‌ها و .. کمک نماید.

  • تصفیه کننده هوا HEPA

این نوع دستگاه‌ها قابلیتی دارند که قادرند 99.7 درصد ذرات و آلاینده‌ها، یعنی ذراتی بزرگ‌تر از 0.2 میکرون را با استفاده از یک فیلتر هوای پیشرفته و قوی از محیط شما بزدایند؛ بنابراین اگر نگران وجود آلاینده‌هایی همچون گرده، شوره، کپک و گرد و غبار در محیط خود هستید و نیاز به از بین بردن آن دارید، این نوع دستگاه تصفیه هوا برای شما بسیار کارآمد خواهد بود.

  • دستگاه تصفیه هوا با استفاده از کربن فعال

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که میزان آلاینده‌هایی مانند دود و گازهای مضر زیاد است، تصفیه‌کننده‌های کربن فعال می‌تواند یک انتخاب خوب برای خرید دستگاه تصفیه هوا به شمار آید؛ چراکه این دستگاه به بوی غذا و یا بوهایی مانند دود یا گاز طبیعی حساس بوده و می‌تواند در کمترین زمان آن را از بین ببرد.

  • تصفیه‌کننده مرکزی

نوع دیگری از دستگاه تصفیه هوا نیز موجود است که به تصفیه‌کننده مرکزی معروف است. عملکرد این دستگاه به‌گونه‌ای است که به سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی متصل شده و هوای کل محیط را پاکسازی و تمیز می‌کند؛ به این ترتیب مواد و عوامل بیماری‌زا و تشدید کننده آلرژی و آسم کمتر شده و سلامت شما تامین خواهد شد.

برای خرید دستگاه تصفیه هوا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید این دستگاه بسته به اینکه در چه مکانی قرار دارید و میزان آلودگی اطراف شما چقدر است، می‌توانید دست به انتخاب بزنید و دستگاهی مناسب را خریداری کنید. در ادامه ما به نکاتی که در این خصوص باید به آن توجه داشته باشید، خواهیم پرداخت:

  • پوشش دادن محیط:

دستگاهی که خریداری می‌کنید از نظر ابعاد و کارکرد باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند محیط شما را پوشش دهد؛ به‌عنوان‌مثال، اگر متراژ خانه شما 200 متر است باید دستگاه تصفیه هوایی را خریداری کند که قادر به تصفیه هوای این متراژ باشد. ظرفیت پوشش این محصول بر حسب متر مکعب محاسبه می‌شود؛ بنابراین حتما متراژ و ابعاد محیط موردنظر خود را با کارشناسان فروش متخصص در این حوزه در میان بگذارید.

  • توجه به عملکرد دستگاه:

دستگاه‌های تصفیه هوا را با توجه به دو نکته می‌توان ارزیابی کرد:

1. نرخ تحویل CADR که نشان می‌دهد دستگاه قادر به تحویل چه میزان هوای تمیز شده است.

2. تهویه در ساعت یا ACH که نشان می‌دهد دستگاه فوق در هر ساعت تا چند مرتبه می‌تواند هوای محیط را تمیز نماید؛ به همین منظور چنانچه در محیطی حضور دارید که آلودگی‌های بیشتری دارد، بهتر است این مورد را حتما به خاطر داشته باشید.

  • نوع فناوری دستگاه:

فناوری خاصی که در طراحی و ساخت دستگاه تصفیه هوا به‌کاررفته می‌تواند بر کارکرد آن تاثیر داشته باشد. این نوع محصولات دارای دو نوع ساختار اکتیو و پسیو می‌باشد. اگر تفاوت این دو فناوری را بدانید، هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا انتخاب بهتری خواهید داش؛. زیرا دستگاه‌های اکتیو می‌توانند آلاینده‌های موجود در هوا را یونیزه کنند. این نوع تصفیه هوا اگر از نوع Ozone-safe نباشند، بهتر است برای خانه مورداستفاده قرار نگیرند؛ زیرا با انتشار اوزون می‌توانند به ریه‌ها آسیب برسانند.

درمقابل، دستگاه‌هایی که دارای فناوری پسیو هستند قادر به جذب آلاینده‌ها بوده و گاز اوزون آزاد نمی‌کنند؛ بنابراین برای استفاده در خانه گزینه بهتری به شمار می‌آیند.

جمع‌بندی

در پایان لازم است باز به این نکته اشاره شود که برای خرید دستگاه تصفیه هوا مناسب بهتر است حتما از کارشناسان متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا دستگاهی که از کیفیت و قابلیت بالایی برخوردار است به شما معرفی شود تا بتواند به از بین بردن آلودگی‌های محیط شما در کمترین زمان کمک نماید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 15 شهریور 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.