توکن سوزی چگونه اتفاق می افتد؟

توکن سوزی چگونه اتفاق می افتد؟

توکن سوزی چگونه اتفاق می افتد؟ اگر شما هم از دسته افرادی هستید که اخبار ارزهای دیجیتال را هر روز دنبال می کنید احتمالا نام توکن سوزی را شنیده اید. همانطور که …

چگونه پوست صورت را جوان‌تر کنیم؟

چگونه پوست صورت را جوان‌تر کنیم؟

چگونه پوست صورت را جوان‌تر کنیم؟ چهره شما اغلب یکی از اولین مواردی است، که افراد در مواجه با شما به آن توجه می‌کنند و هر زمان که با دیگران تعامل داشته …

کلاهبرداری بروکر آمارکتس؟ (بررسی اعتبار + خدمات بروکر آمارکتس «AMarkets»)

کلاهبرداری بروکر آمارکتس؟ (بررسی اعتبار + خدمات بروکر آمارکتس «AMarkets»)

آیا بروکر آمارکتس کلاهبردار است؟✔️بررسی اعتبار✔️خدمات بروکر بروکرهایی که در بازار سهام (Stock market) و فارکس (forex) فعالیت می کنند، در واقع به عنوان یک واسطه عمل کرده و بستری را فراهم می کنند که دسترسی کاربران به خرید/فروش دارایی های دیجیتال را تسهیل می کند. از همین روی، انتخاب بروکر مناسب با امنیت بالا، به یکی از چالش های اساسی در این زمینه تبدیل شده است. کاربران فارکس و ارزهای دیجیتال، باید به هنگام انتخاب بروکر ویژگی هایی مانند امنیت، سرعت معاملات، رگوله و … را در اولویت قرار دهند. اخیراً برخی از کاربران با انتشار پست هایی در رسانه های اجتماعی، مدعی “کلاهبرداری آمارکتس” شده و اظهار دارند این بروکر در بسیاری از وب سایت‌ ها، نظرات و رتبه ‌بندی‌ های منفی مشتریان را دریافت کرده است؛ اما آیا کلاهبرداری بروکر آمارکتس صحت دارد؟ با ما در این مقاله همراه شوید تا همه …

اشتغال زایی با صنعت قهوه ؟!

وقتی صحبت از قهوه به میان می آید، سطح هیجان متفاوتی دارم. به این دلیل است که قهوه در آن زمان برایم موضوع جدیدی بود. آموزش، آموزش و صحبت در مورد قهوه در ایران همیشه هیجان انگیز است. ایران مهد انسان های با استعداد است. با کمک آنها، ما مطمئناً می توانیم تقاضای زیادی ایجاد کنیم. در حال حاضر، تعداد انگشت شماری شرکت در ایران داریم که در صنعت قهوه ورود کرده اند.

حدود دو دهه پیش، این مرد فرصتی را دید، بخش بکری که فقط منتظر ورود بود. از آن زمان، شاهد رشد سریعی در بازار قهوه، صنعت قهوه، خدمات و دستگاه های قهوه بوده است. آقای کیایی در حال حاضر مدیر عامل شرکت تولیدی بروفه، یک باریستا و یک مشاور قهوه نیز می باشد. در گفتگو با آقای کیایی در مورد چگونگی ورود به عرصه قهوه ، ماشین‌های قهوه، ملزومات قهوه، رونق فرهنگ کافه‌ها و تاثیر آن بر اشتغال، و مخصوصا اینکه چگونه ایران می‌تواند با ساخت دستگاه‌های قهوه‌ساز درجه یک، درآمد کسب کند و با اشتغال دانش بنیان وارد بازار بزرگ عرضه ملزومات کافی شاپ ها شود، می پردازیم.

مردم ایران از دیرباز به چای خور بودن معروف اند، قبل از ورود به این صنعت تردید نداشتید؟

کیایی : برعکس، من فوق العاده هیجان زده بودم. وقتی صحبت از قهوه به میان می آید، سطح هیجانی متفاوتی دارم. به این دلیل است که در آن زمان قهوه موضوع جدیدی بود و ما می خواستیم ماهیت آن را گسترش دهیم. آموزش، آموزش و صحبت در مورد قهوه در ایران همیشه هیجان انگیز است.

چرا؟

کیایی : قهوه قدرت جذب مردم را دارد و ما می دانستیم که هموطنانمان با پیشینه ای که دارند، برای استقبال از این فرهنگ جدید کاملاً آماده هستند. آنها می خواستند در مورد چگونگی لذت بردن از یک فنجان قهوه خوب بیشتر بدانند. برخی می خواستند کافی شاپ های خود را راه اندازی کنند و برخی دیگر مایل بودند در مورد این هنر بیشتر بیاموزند. در 20 سال گذشته، ما مقدار قابل توجهی از داده ها را جمع آوری کرده ایم. نتیجه حاصل نشان داد که قهوه هنوز در کشور ما در مرحله نوپایی است. از همین رو ما داده‌ها را با این هدف به اشتراک می‌گذاریم که مردم این منحنی را درک کنند و جهش‌ها و مرزها این صنعت را بشناسند.

اکنون که شما مدت زیادی در صنعت قهوه بوده اید، می توانید ما را در مورد فرهنگ قهوه و دستگاه قهوه ساز در کشورمان روشن کنید؟

مدیر شرکت بروفه : در دو دهه گذشته، من دیده ام که مردم از انواع قهوه استقبال می کنند، اکثر آنها هنوز قهوه با شیر را ترجیح می دهند، اما بسیاری از آنها به سمت اسپرسو می روند. در آن زمان، ما یک قهوه بسیار تجاری و متوسط ​​داشتیم که در آن بیشتر از یک نوع دستگاه اسپرسو استفاده می کردیم. اما اکنون این بخش به شدت رشد کرده است.

البته متأسفانه همانطور که گفتم کشورمان به معنی واقعی کلمه دستگاه قهوه ساز تولید نمی کند. این موضوع فقط در مورد ایران نیست بلکه در سرتاسر جهان، مردم به دلیل کیفیت ماشین‌ها هنوز به ایتالیا وابسته هستند. زیرا آنها بر این فناوری مسلط شده اند. با این حال، منحنی رشد امروزه شگفت انگیز است. قبلاً فقط چند برند داشتیم، اما اکنون چندین نشان تجاری در صنعت قهوه، ملزومات کافی شاپ، ماشین آلات و آسیاب مشغول هستند.

http://broofe.com/wp-content/uploads/2022/03/maxresdefault.jpg

و شیوه برخورد این برندها با همدیگر؟!

کیایی : البته که رقابت در حال حاضر شدید و تنگاتنگ پیش می رود، و این مورد موجب رشد تساعدی شده است. بدیهی است که کنجکاوی مردم به دلیل ظهور فناوری مربوط می شود. در آن زمان،ما هیچ فناوری برای گرفتن بهترین عصاره از اسپرسو نداشتیم. ولی اکنون، ما تکنولوژی را داریم که به باریستا کمک می کند تا پارامترهایی را که بیشترین اهمیت را دارند، انتخاب کند.

در همین راستا، می‌توانید به ما بگویید که چگونه فرهنگ کافه‌داری حس کسب‌وکار را اصلاح کرده و روحیه اشتغال را در کشور ما تغییر داده است؟

مدیرتولیدی بروفه : در چند سال گذشته، فرهنگ کافه‌ها به‌طور پیوسته در حال رشد بوده است، تا جایی که امروزه کافه های متعددی را در سطح کشور مشاهده می کنیم. کافه‌ها قابل ارزیابی‌ترین مکان‌ها برای وقت گذرانی یا حتی کار هستند. با گذشت زمان، مردم به فرهنگ کافه‌داری نزدیک‌تر می‌شوند و این امر باعث شده تا چندین شعاع امید در زمینه اشتغال ایجاد شود.

و نسبت این موضوع در مقایسه جهانی؟

کیایی : وقتی تصویر جهانی را در نظر بگیریم، باریستا بودن در اروپا تحسین برانگیزترین شغل است. برای ورود به این عرصه به غیر از عشق و علاقه شما به قهوه، هیچ نیاز فنی وجود ندارد. اخیرا چندین مسابقه باریستا برگزار شده است و اشتیاق و استقبال از آن بسیار امیدوار کننده بود. آنها مشتاق و متمرکز هستند و عشق آنها به قهوه به آنها کمک می کند تا امرار معاش خوبی هم از این شغل را نیز به دست بیاورند. این به ما این حس را داده است که صحنه کسب و کار و اشتغال همیشه در حال تکامل است.

آیا بستری برای این همه علاقه وجود دارد؟

مدیریت بروفه : بیش از آن که تصورش را داشته باشید. اصلا جنبه مهم دیگر این است که ایران با توجه به تاریخ کهن مرکز خیلی مهم توریستی است و مردم سراسر جهان از کشور ما بازدید می کنند. چنین فضایی بی شک می تواند بستری باشد برای ارائه خدمات این چنینی. دقیقاً به همین دلیل است بخش مختلف با آغوش باز از قهوه و داشتن کافی شاپ استقبال کرده است.

http://broofe.com/wp-content/uploads/2022/03/00_JAVH-hribar.jpg

نقش چای خانه های سنتی ما در اینجا چه می شود؟

کیایی : آنها نیز با قوت به حضورشان ادامه می دهند. دقت کنید امروزه، هتل‌های مجلل احساس می‌کنند داشتن یک دستگاه قهوه‌ساز ضروری است که در آن مهمانانشان می‌توانند از یک فنجان قهوه عالی لذت ببرند و از باریستاها باید در این بخش استفاده کنند. اتفاقا این نگرش باعث رونق بیشتر چای خانه های دیگر هم می شود. حتی بعضی ها خلاقیت به خرج داده و این دو را باهم ادغام کرده اند. بنابراین بجای تفکیک آنها تلفیق را مورد توجه قرار داده اند.

ناگفته نماند که بازار قهوه در سطح جهانی رشد چشمگیری داشته است. در مورد برخی از روندها و چگونگی بهره مندی کشورمان از آنها بگویید؟

مدیریت بروفه : اگرچه این فرهنگ تقریباً نیم قرن پیش آغاز شده است، اما ما به سرعت خود را با این تغییر وفق دادیم. ما احتمالاً در حوزه دستگاه های قهوه ساز بازار بسیار بیشتری نسبت به قبل به دست بیاوریم. بنابراین هرچه زودتر باید این موضوع را ساماندهی کنیم. این موضوع درهای جدیدی از فرصت را برای مردم ما باز می کند. کشور ما ارزش یک دستگاه قهوه خوب و اینکه چگونه می تواند به مردم ما خدمت رسانی کند را می داند. از این رو، آنها در حال سرمایه گذاری در یک دستگاه قهوه خوب هستند که به کارکنان خود آنچه را که به دنبال آن هستند، بدهد.

با امید به دست آوردن بازدهی خوب، بسیاری از کافه‌ها، رستوران‌ها و استراحتگاه‌ها روی یک دستگاه قهوه‌ساز خوب سرمایه‌گذاری می‌کنند. اما نکته اینجاست که چرا دستگاه قهوه ساز اینقدر گران است؟

کیایی : هر چیزی که کیفیت خوبی دارد قیمت خوبی هم دارد. علاوه بر این، اینها دستگاه های قهوه ساز نیستند، اینها در واقع به تعبیری دستگاه های پول ساز هستند. شما وقتی روی یک محصول خوب سرمایه گذاری می کنید، در کمترین زمان بازدهی آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر بخواهم با مثال به شما بگویم، هزینه یک دستگاه اسپرسوساز به اجزا و ویژگی های آن بستگی دارد. ببینید این دستگاه ها در سه نوع نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و دستی تولید می شوند. قطعات داخلی مانند آسیاب، پورتافیلتر، بلوک حرارتی، گروه دم کرده و غیره قیمت بالایی دارند. و همچنین پرداخت کلاسیک دستگاه، فولاد ضد زنگ، چوب بخار، کروم برس خورده و غیره را فراموش نکنید، اینها هزینه ها را افزایش می دهند.

http://broofe.com/wp-content/uploads/2022/03/DSCF9230.jpg

ایران کشوری پر از استعداد است. اگر چنین است، چرا ما وارد ساخت بهترین دستگاه های قهوه سازی نمی شویم؟

مدیریت بروفه : صحنه در حال تغییر است اما با سرعت بسیار پایین. شما باید درک کنید که ما به سختی، تنها چند دهه در این تجارت قدمت داریم. در سطح جهان، در صنایع، میلیون ها دلار را فقط صرف تحقیق و توسعه می کنند و وقتی پایه شما اینقدر قوی است، باید ماشین هایی داشته باشید که توسط همه مورد استفاده قرار بگیرد. این به نوبه خود باعث افزایش درآمد سالانه آنها می شود. باید باور کنیم که کشورمان  در حال حاضر نمی توانند هزینه های زیادی را صرف تحقیق کنند. برای این کار ابتدا باید تقاضا ایجاد کنیم، در نتیجه تولید باید شروع به کار کند و صادرات به رونق کسب و کار ما کمک می کند. و درآمد باید دوباره در تحقیق و توسعه قهوه سرمایه گذاری شود. و تنها در این صورت است که می توانیم با بازار جهانی رقابت کنیم.

این موضوع در مورد تمامی تولیدات صدق می کند.

بقیه کشورها خیلی جلوتر از ما هستند. اما همانطور که اشاره کردید، ایران معدن انسان های با استعداد است. با کمک آنها مطمئناً می توانیم تقاضای زیادی ایجاد کنیم. البته منکر این نمی شوم که در حال حاضر، تعداد انگشت شماری شرکت در ایران داریم که دستگاه های قهوه ساز تولید می کنند. ولی این ماشین ها مطابق استاندارد نیستند، اما شروع خوبی است.

کیایی : دقیقا و این آزمون خطا باید ادامه یابد تا به بهترین شکل ممکن تولیداتمان را ببینیم. این را به خاطر بسپارید ما در هر زمینه ای ورود کرده ایم موفقیتمان را دیده ایم. پس تنها چیزی که نیاز داریم، خواستن خودمان است. زیرا همانطور که باراها در طول گفتگویمان تکرار شد، افراد مستعد جوان و خوشفکر و خلاق داریم.

 

ممنونیم که از پیج اینستاگرام ما حمایت می کنید و عضو می شوید

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.