تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین

تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین

تأثیر خدمات پستی خصوصی بر رونق کسب‌وکار آنلاین خصوصی‌سازی شرکت‌های پستی تأثیر فوق‌العاده‌ای بر رشد و توسعه اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته داشته است. در کشورهای که دارای اقتصاد قوی هستند دولت‌ها برای استفاده …

سزارین چه نوع جراحی است؟

سزارین چه نوع جراحی است؟

سزارین چه نوع جراحی است؟ به عمل جراحی که به واسطه آن در دیواره شکم و رحم مادر جهت به دنیا آوردن نوزاد بریدگی صورت می‌گیرد، سزارین گفته می‌شود. عمل جراحی سزارین …

گیفت کارت مایکروسافت چیست و چه کاربردی دارد؟

گیفت کارت مایکروسافت چیست و چه کاربردی دارد؟

گیفت کارت مایکروسافت چیست و چه کاربردی دارد؟ با سلام خدمت کاربران عزیز سایت یورکاردز امروز درخصوص گیفت کارت مایکرو سافت در خدمت شما هستیم قبل از آنکه این مقاله را شروع …

درمان واژینسموس به روش زر کلینیک

1

واژینسموس یکی از مشکلاتی می باشد که برخی از خانم ها ممکن است با آن در گیر باشند. واژینسموس مشکلی است که در آن عضلات لگن به صورت غیر ارادی منقبض می شوند. از نشانه های این بیماری می توان به منقبض شدن غیر ارادی واژن و احساس درد و سوزش بیش از حد در هنگام دخول اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این بیماری و همچنین درمان قطعی واژینسموس با بوتاکس زرکلینیک بپردازیم.

واژینسموس چیست؟

3

واژینسموس مشکلی می باشد که در آن عضلات لگن و واژن به صورا غیر ارادی منقبض می شوند. به این دلیل افراد دچار این مشکل، در هنگام رابطه ی جنسی و یا انجام معاینات واژن درد و سوزش بسیار زیادی را در این ناحیه تحمل می کنند. بعضی از خانم ها بعد از ابتلا به این مشکل احساس گناه و یا خجالت می کنند اما باید توجه کنند که این انقباضات به صورت غیر ارادی بوده و خانم ها هیچ دخالتی در آن ندارند.

این مشکل به این صورت می باشد که هر زمان جسمی وارد واژن این افراد می شود، عضلات واژن به صورت ناخود آگاه و غیر ارادی منقبض می شوند و باعث درد و سوزش افراد می شود. این ذهنیت در باره ی این افراد درست نیست که آن ها رابطه ی جنسی را دوست ندارند و به این دلیل است که این انقباض صورت می گیرد. زیرا این انقباض غیر ارادی می باشد و یک واکنش محافظتی بوده که توسط عضلات بدن فرد انجام می شود.

دلیل ابتلا به واژینسموس چیست؟

یکی از عوامل و دلایل ابتلا به واژینسموس، می تواند سابقه ی جنسی دردناک و مشکلات گذشته باشد. تجربه ی رابطه ی جنسی ناخوشایند و درد ناک می تواند در دراز مدت باعث ایجاد این واکنش ها توسط عضلات واژن افراد شود. به طور مثال اگر افراد در سنین پایین توسط پزشک در ناحیه ی واژن معاینه شده باشند و یا اینکه در گذشته یک رابطه ی جنسی دردناک و ناخوشایند را تجربه کرده باشند، بدن آن ها به صورت ناخود آگاه در برابر ورود اجسام به درون واژن محافظت و مقاومت می کند.

یکی دیگر از دلایل محتمل ابتلا به بیماری واژینسموس داشتن تجربه ی تجاوز جنسی در گذشته است. همه ی ما می دانیم که تجاوز جنسی به یک نفر بسیار دردناک می باشد و برای فرد مشکلات روحی و روانی و همچنین جسمی زیادی را به بار می آورد. از جمله ی این مشکلات می توان به واژینسموس اشاره کرد. زیرا افراد که قربانی تجاوز جنسی شده اند از لحاظ روحی با رابطه ی جنسی تعارض پیدا می کنند و هر رابطه ی جنسی ممکن است برای آن ها تداعی کننده ی تجاوز باشد. به همین دلیل ممکن است که بدن آن ها به صورت ناخود آگاه نیز در برابر رابطه ی جنسی مقاومت کند و به بیماری واژینسموس دچار شود.

همچنین برخی از عمل های جراحی در اطراف اندام جنسی که در آیند در هنگام رابطه ی جنسی ممکن است درد آور باشند نیز می توانند یکی از دلایل ابتلا به واژینسموس باشند. از جمله این عوامل می توان به جراحی ناحیه تناسلی، زخم و پارگی در دهانه واژن، عفونت های تناسلی، ابتلا به بیماری های آمیزشی و … اشاره کرد که باعث می شوند در هنگام رابطه ی جنسی افراد درد و سوزش بیش از حدی را تحمل کنند.

 

انواع واژینسموس

به طور کلی دو نوع بیماری واژینسموس وجود دارد که بر اساس زمان ایجاد تقسیم بندی شده ند.

  • واژینسموس اولیه

این واژینسموس جزو ویژگی های ذاتی فرد می باشد و عوامل محیطی در ایجاد آن تأثیر نداشته اند و فرد از ابتدا این مشکل را داشته است. خانم هایی که مبتلا به واژینسموس اولیه هستند معمولا در اولین تجربه ی رابطه جنسی خود متوجه این بیماری می شوند. در این موارد فرد مقابل قادر به وارد کردن آلت تناسلی خود به واژن نمی باشد. در این شرایط خانم ها درد و سوزش بسیاری را ممکن است تحمل کنند که به دلیل انقباض عضلات لگن و واژن فرد می باشد.

  • واژینسموس ثانویه

این نوع از بیماری واژینسموس بر اثر عوامل محیطی ایجاد می شود. همان طور که گفتیم عوامل مختلفی در ایجاد این بیماری می توانند نقش داشته باشند. به طور مثال این بیماری می تواند در اثر تجربه های جنسی دردناک گذشته ایجاد شود. از دیگر عواملی که احتمال ابتلا به واژینسموس را بالا می برند می توان به عفونت، تجاوز جنسی، ابتلا به بیماری های جنسی مانند زگیل ها و … اشاره کرد.

درمان واژینسموس

2

 

درمان واژینسموس دارای روش های متفاوتی می باشد. بسته به اینکه بیماری واژینسموس فرد از چه نوعی باشد و دلیل احتمالی ابتلا به این بیماری چه باشد، پزشک می تواند نسخه های متفاوتی را برای درمان واژینسموس ارائه دهد.

به منظور تشخیص و معاینه ی افراد پزشک ممکن است در باره ی سوابق درد در ناحیه ی واژن و یا بیماری های مربوط سوالاتی را بپرسند و به معاینه ی لگن با تجهیزات مناسب بپردازد. باید توجه داشته باشید که برای درمان واژینسموس ابتدا باید همه ی بیماری هایی را که زمینه ساز واژینسموس هستند را درمان کرد. به طور مثال برخی از عفونت ها و یا بیماری های تناسلی و … .

در درمان واژینسموس هدف پزشک متخصص این است که انقباضات غیر ارادی عضلات را کاهش دهد و همچنین ترس های مقابله با ربطه ی جنسی را در این افراد کاهش دهند.

اولین قدم برای درمان واژینسموس مراجعه به پزشک متخصص زنان و معاینه شدن توسط او است. پزشک متخصص زنان باید بیماران را از لحاظ ابتلا به همه ی بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی معاینه کند. در صورت تشخیص دقیق علت پزشک متخصص برای فرد ممکن است دارو هایی را تجویز کند. دوره های مصرف این دارو ها برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. در موارد بسیار نادری درمان واژینسموس نیاز به جراحی دارد. بیشتر پزشکان سعی می کنند که با استفاده از دارو در یک دوره ی چند ماهه این بیماری را درمان کنند.

در صورتی که افراد تجربه تجاوز جنسی را داشته اند و خاطرات دردناک آن واقعه، آن ها را آزار می دهد بهتر است ه به یک روانشناس و یا روان پزشک مراجعه کنند. هیپنوتیزم نیز می تواند برای این دسته از افراد موثر باشد.

یکی از راه های درمان واژینسموس کاهش حساسیت با تمرین روزانه می باشد. در این روش به افراد توصیه می شود تا هر روز واژن خود را لمس کنند و به مرور زمان به دهانه نزدیک تر شوند. قدم بعدی وارد کردن انگشت درون واژن می باشد. پس از عادی شدن این عمل می توانید از آلت به جای انگشت استفاده کنید. البته باید طرف مقابل توجه داشته باشد که این کار را به آرامی و با احتیاط انجام دهد.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 آذر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.