راه های جلوگيری از سرماخوردگی

راه های جلوگيری از سرماخوردگی

راه های جلوگيری از سرماخوردگی سرماخوردگی,بیماری سرماخوردگی,سرماخوردگی در بارداری,علائم سرماخوردگی,درمان سرماخوردگی,درمان سرماخوردگی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سرماخوردگی,سرماخوردگی را چگونه درمان کنیم,سرماخوردگی در کودکان,سرماخوردگی در بزرگسالان,سرماخوردگی در نوزادان,سرماخوردگی در بهار,سرماخوردگی …

عوارض و موارد مصرف “کپسول تتراسایکلین” 250 برای جوش

عوارض و موارد مصرف “کپسول تتراسایکلین” 250 برای جوش

کپسول تتراسایکلین کپسول تتراسایکلین ,کپسول تتراسایکلین 250 برای جوش,کپسول تتراسایکلین برای جوش صورت,کپسول تتراسایکلین ۲۵۰,کپسول تتراسایکلین برای چیست,کپسول تتراسایکلین چیست توضیحاتی در مورد کپسول تتراسایکلین کپسول تتراسایکلین ، برای درمان بیماری های …

عوارض و خواص دارویی و درمانی زردچوبه تازه برای کبد

عوارض و خواص دارویی و درمانی زردچوبه تازه برای کبد

عوارض و خواص دارویی و درمانی زردچوبه تازه برای کبد زردچوبه تازه,خوردن زردچوبه تازه,خواص زردچوبه تازه,فروش زردچوبه تازه,عکس زردچوبه تازه,زردچوبه برای سرماخوردگی,خواص زردچوبه برای سرماخوردگی,زردچوبه سرماخوردگی,شیر و زردچوبه برای سرماخوردگی,زردچوبه برای پوست,زردچوبه …

روش های درمان اسهال خونی در سگ و علائم ویروس پاروا در سگ

اسهال خونی در سگ ,اسهال خونی در سگ بالغ,اسهال خونی در سگ,اسهال خونی در سگها,اسهال خونی در سگها,درمان اسهال خونی در سگها,علت اسهال خونی در سگ,درمان اسهال خونی در سگ,اسهال خونی در توله سگ,بیماری اسهال خونی در سگ,دلایل اسهال خونی در سگ,اسهال خونی سگ,اسهال خونی سگها,علت اسهال خونی در سگها,علت اسهال خونی توله سگ,علت اسهال خونی سگ,درمان اسهال خونی سگ,درمان اسهال خونی سگ,دلیل اسهال خونی سگ,درمان اسهال خونی توله سگ,درمان اسهال خونی در سگ ها,درمان اسهال خونی در توله سگ,راه درمان اسهال خونی سگ,اسهال خونی توله سگ,بیماری اسهال خونی سگ

اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگ بالغ , اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگها

در این مطلب از سایت جسارت به روش های درمان اسهال خونی در سگ و علائم ویروس پاروا در سگ می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

  علل مختلفی باعث ایجاد اسهال در سگ می‌شود و تشخیص علت ایجاد کننده در درمان مؤثر و بهبود سریع حیوان بسیار اهمیت دارد. دامپزشک با گرفتن اطلاعات از شما، معاینه حیوان و با انجام آزمایش‌های تشخیصی و سایر روش‌های تشخیصی می‌تواند علت را مشخص کند. عوامل ایجادکننده اسهال شامل موارد زیر می‌باشد. تغییر جیره غذایی – عدم تحمل غذایی و حساسیت غذایی – انگل‌های روده‌ای – مسمومیت – عفونت‌های باکتریایی – عفونت‌های ویروسی – التهاب خون ریزی دهنده روده ایدیوپاتیک – رشد بیش از حد باکتری‌های روده کوچک (SIBO) اسهال مقاومت آنتی بیوتیکی – گشاد شدن عروق لنفاوی (Lymphangiectasis) – تومور – پولیپ های مقعدی – ناکارآمدی بخش برون ریز پانکراس – التهاب روده ایدیوپاتیک – التهاب روده و کلون ناشی از هیستوپلاسما – انسداد روده – سندروم روده تحریک پذیر – التهاب کولون اولسراتیو Histiocytic – اسهال می‌تواند از دو منشأ روده بزرگ و یا از روده کوچک باشد. 

اسهال خونی در سگ

 شناسایی این ویروس : پاروا ویروس ، ویروسی است کاملاً سرسخت ، بادوام ، مقاوم و پایدار. این ویروس می تواند برای مدتهای طولانی بر روی زمین ، غذا و سایر لوازم زنده بماند. فرش و قالیچه ها جهت ضدعفونی کردن بسیار دشوارند. حتی این ویروس می تواند از طریق حشرات و جانواران موذی مانند سوسکها منتقل شود. این ویروس حتی در مقابل اسید فنیک و حرارت مقاوم است. تنها می توان با وایتکس مخلوط با آب ( به نسبت 1 به 20) این ویروس را غیر فعال کرد ، نور مستقیم آفتاب نیز موجب کشتن این ویروس می شود. اگرچه حدود یک تا دو هفته طول می کشد تا علائم بیماری در حیوان ظاهر شود ، علائم این ویروس از روز سوم در مدفوع قابل مشاهده است. این بدان معناست که حتی سگی با ظاهری کاملاً سالم می تواند ناقل این ویروس به منزل شما باشد.

اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگ بالغ , اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگها

درر بیشتر موارد اسهال، دامپزشک شما آزمایش مدفوع برای حیوان انجام خواهد داد. تست مدفوع برای وجود بیماری‌های انگلی و ژیاردیا انجام می‌گیرد. اگر مشکوک به بیماری‌های باکتریایی باشد در این صورت کشت مدفوع  و آزمایش حساسیت آنتی بیوتیک انجام خواهد گرفت. در مورد برخی بیماری‌های ویروسی مثل پارو ویروس ممکن است آزمایش‌های دیگری بر روی مدفوع انجام شود.

اسهال خونی در سگ بالغ

 علائم ویروس پاروا : جالب توجه است که این ویروس می تواند کاملاً مخفی باشد و یا با علائم کشنده همراه باشد که این نشانه ها به چها عامل بستگی دارد : سن سگ مبتلا – جثه حیوان – وجود پادتن در بدن حیوان – نژاد حیوان درگیر . راه تشخیص : شما می توانید تنها از طریق کیت های مخصوص این ویروس به بیماری پی ببرید. 

بیشتر بخوانید :

خواص جوانه گندم برای پوست

مضرات جوز هندی

زالزالک و لاغری

خواص کاکائو برای پوست

اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگ بالغ , اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگها

درمان اسهال سگ بسته به نوع عامل ایجاد کننده متفاوت خواهد بود. در بیشتر موارد، به مدت ۲۴ ساعت حیوان منع غذا می‌شود (off feed) و با مقدار کمی آب به‌صورت متناوب و در مدت‌های زمان‌های مشخ به حیوان خورانده می‌شود. بعدازآن از غذاهای له شده مثل گوشت آبپز و برنج در مقدار کم استفاده می‌شود. اگر اسهال قطع شد، می‌توان به آرامی و به‌تدریج غذای همیشگی حیوان را در اختیار او قرار داد .

اسهال خونی در سگ

 معمولاً توله سگها پادتن را توسط شیر مادر (آغوز) دریافت می کنند و حتی اگر در محیط آلوده قرار گیرند به ندرت تا 14-20 هفتگی درگیر می شوند اما به محض اینکه مدت پادتن آنها به انتها برسد مبتلا می شوند. معمولاً توله های بالای 6 ماه به این بیماری مقاومند و تنها به یک اسهال زود گذر مبتلا می شوند و معمولاً بعد از سن 2-1 سالگی آنقدر این بیماری کمرنگ و زود گذر می شود که حتی صاحب حیوان متوجه نخواهد شد. بدون هیچ دلیل علمی معمولاً نژادهای دوبرمن (Doberman) ، رتوایلر (Rottweiler) و پیت بول تریرآمریکایی (American Pit Bull Terrier) بیشتر درگیر این بیماری می شوند. معمول ترین فرم این ویروس التهاب و عفونت روده کوچک است که با ناراحتی ، افسردگی ، استفراق و کم شدن آب بدن حیوان همراه است. برخی توله ها به محض بروز اسهال می میرند و برخی دیگر بین 6-4 روز مقاومت می کنند. آنهایی که تا 8 روز دوام بیاورند معمولاً زنده می مانند. از بین رفتن سلولهای خونی و زخم شدن روده حیوان باعث بوجود آمدن عفونت های باکتریایی ثانوی می شود. باید توجه داشت که بسیاری دیگر از باکتریها و ویروسها می توانند موجب اسهال خونی شوند و حتماً هر اسهال خونی مبنی بر ویروس پاروا نمی باشد.

اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگ بالغ , اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگها

در برخی موارد اسهال، غذای حیوان باید به‌طور دائم تغییر کند، برخی از غذاها را می‌توان به حیوان داد و برخی را نباید داد؛ باید به غذای حیوان فیبر افزود، چربی غذا را کاهش داد و قابلیت هضم غذا را کاهش داد. اگر انگل‌های روده‌ای موجب اسهال شده باشند، ضدانگل مناسب باید تجویز شود. تعداد کمی از ضد انگل بر روی تمام انگل‌های روده‌ای اثر کشندگی دارد، به همین دلیل باید ضد انگل مناسبی انتخاب شود. در بیشتر موارد نیاز به تکرار ضد انگل به‌صورت یک بار و یا بیشتر در طول چند هفته و حتی ماه‌ها می‌باشد. بسیار مهم است که تخم انگل‌های موجود در محیط نیز پاک‌سازی و از بین برده شوند. در تست مدفوع تخم‌های انگل مشاهده می‌شوند و اگر تخم انگل حضور نداشته باشد آزمایش مدفوع منفی خواهد بود، درصورتی‌که انگل بالغ در روده وجود دارد. به همین دلیل اگر حتی تست مدفوع منفی باشد، ضد انگل باید تجویز شود.

اسهال خونی در سگها

 درمان این ویروس می تواند با جبران آب از دست رفته از رگها که به دلیل اسهال صورت گرفته انجام پذیرد ( استفاده از سرم رینگر بهمراه بی کربنات). در روز اول 40-10 میلی لیتر برای هر 454 گرم وزن بدن که در روزهای بعد مقدار آن کمتر می شود. به محض جبران کمبود آب می توان از سرم های غذایی زیر پوست حیوان تزریق نمود. ما همچنین از دارو برای آرام نمودن التهاب روده حیوان استفاده می کنیم مانند مترو کلروپرامید (2.5-1 میلی گرم 4-3 بار در روز). معمولاً در ابتدا در سگهای بالغ یک تب زود گذر اتفاق می افتد که این امر در توله ها برعکس می باشد و حرارت بدنشان کم می شود و این توله ها به گرمای محیطی بیشتری احتیاج دارند. به محض اینکه سگ بتواند مایعات مصرف کند می توان به او داروی pyrantel pamoate خوراند. برخی از دامپزشکان نیز برای کاهش درد حیوان از butorphanol tartrate استفاده می کنند. اگر توله بصورت ثابت شروع به خوردن غذا به میزان کم کند و یا دم خود را تکان دهد نشانه بهبودی است. با وجود این بسیاری از توله ها جان سالم به در نمی برند.

اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگ بالغ , اسهال خونی در سگ , اسهال خونی در سگها

اگر حیوان به دلیل اسهال دچار کم آبی شده است، باید مایع درمانی به‌صورت تزریق وریدی و یا زیر جلدی انجام شود. تجویز خوراکی مایعات به دلیل آنکه به سرعت از دستگاه گوارش عبور می‌کنند و فرصت برای جذب آنها کم می‌باشد، برای درمان اسهال سگ مؤثر نخواهند بود. درمان آنتی بیوتیکی نیز در موارد اسهال باکتریایی انجام می‌شود. همچنین در مواقعی که زخم روده وجود داشته باشد (وجود خون در مدفوع) و احتمال نفوذ باکتری‌ها به جریان خون و ایجاد بیماری‌های شدید وجود دارد، باید آنتی بیوتیک تجویز شود.

اسهال خونی در سگها

 مصونیت از این ویروس : امروزه انواع مختلفی از واکسن ها که ویروس زنده و ضعیف شده پاروا را شامل می شوند در بازار موجود است. اکثراً واکسنهایی که قبل از اتمام پادتن در بدن حیوان تزریق میشوند اثر نمیکنند . معمولاً واکسنها در دو مرحله 14-12 هفتگی و 18 هفتگی تکرار میشود .

اسهال خونی در سگ

بیشتر بخوانید :

به لیمو و لاغری

سیاه دانه و عسل برای لاغری

درمان خانگی یبوست

درمان اضطراب

آخرین بروز رسانی در : جمعه 7 اردیبهشت 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.