علت و درمان خانگی سردرد همراه با درد چشم چپ در طب سنتی

علت و درمان خانگی سردرد همراه با درد چشم چپ در طب سنتی

درد چشم درد چشم ,درد چشم در جدول,درد چشم در حل جدول,درد چشم راست,درد چشم ناشی از ضربه,درد چشم چپ و سر,درد چشم هنگام حرکت دادن,درد چشم و سردرد,درد چشم در ام …

مضرات و عوارض پروتز باسن طبیعی و دائم در ایران چیست

مضرات و عوارض پروتز باسن طبیعی و دائم در ایران چیست

پروتز باسن پروتز باسن ,پروتز باسن چیست,مضرات پروتز باسن,عوارض پروتز باسن,پروتز زیبایی باسن,پروتز باسن در ایران,جراحی و پروتز باسن,پروتز باسن طبیعی,پروتز باسن دائمی توضیحاتی در مورد پروتز باسن پروتز باسن شاید از …

علایم و تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری درمان خانگی بیماری

علایم و تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری درمان خانگی بیماری

علایم و تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری درمان خانگی بیماری آنفولانزا در بارداری ,آنفولانزا در زمان بارداری,انفولانزا در بارداری,واکسن آنفولانزا در بارداری,درمان آنفولانزا در بارداری,عوارض آنفولانزا در بارداری,علائم آنفولانزا در بارداری,آمپول آنفولانزا …

سفید کننده دندان

خواص سفید کننده دندان,فواید سفید کننده دندان,سفید کننده دندان درمانی,خاصیت سفید کننده دندان,خواص سفید کننده دندان درمانی,خواص سفید کننده دندان برای پوست,خواص سفید کننده دندان برای مو,خواص سفید کننده دندان برای جوانی,خواص سفید کننده دندان برای بارداری,خواص خوردن سفید کننده دندان,فواید سفید کننده دندان خام,فواید سفید کننده دندان پخته

سفید کننده دندان,انواع سفید کننده دندان,سفید کننده های دندان,پودر سفید کننده دندان

استفاده از سفیدکننده‌های دندان در خانه

به گزارش بی اس ام اس : سفید کننده دندان-داروخانه‌ها این روزها انواع محصولات خانگی سفید کننده دندان، مانند چسب‌ها یا ژل‌های سفید کننده دندان را به شما ارائه می‌کنند، ولی آیا شما با خرید این محصولات سفید کننده دندان می‌توانید دندان‌هایتان را سفید کنید و لبخندی زیباتر داشته باشید؟ جواب مثبت است، ولی این محصولات سفید کننده دندان محدودیت‌هایی نیز دارند. اگر شما از داروخانه یک چسب یا نوار یا ژل‌های سفید کننده دندان را خریداری کردید و آن را در منزل برای سفید کردن دندان‌هایتان به کار بردید، ولی در نهایت دندان‌هایتان سفید نشدند، باید با دندانپزشک‌تان مشورت کنید.بهتر است پیش از خرید محصولات خانگی سفید کننده دندان این کار را انجام دهید، چون دندانپزشک پس از معاینه‌ای کوتاه به شما خواهد گفت که تغییر رنگ دندا‌ن‌هایتان چه علتی دارد و شما بهتر است از چه روش و چه محصولاتی برای سفید کردن دندان‌هایتان استفاده کنید. شاید این محصولات خانگی سفید کننده دندان که غلظت و قدرت سفیدکنندگی کمتری دارند، برای شما موثر نباشند،در این صورت فقط وقت و هزینه‌تان را هدر داده‌اید.

1- درد و حساسیت:

تقریبا نیمی‌از افرادی که از محصولات سفید کننده دندان استفاده می‌کنند،درجاتی از حساسیت دندانی و التهاب لثه را پس از آن تجربه می‌کنند.اگر شما هنگام استفاده از محصولات سفید کننده دندان دچار حساسیت دندانی شدید و در اثر نوشیدن مایعات گرم و سرد دندان‌هایتان دچار دردهای گذرایی شد و یا لثه‌هایتان قرمز شد،باید غلظت این محصولات سفید کننده دندان خانگی را کمتر انتخاب کنید.به طور معمول، این عوارض در عرض چند روز از بین می‌روند، اما اگر این درد و التهاب ادامه پیدا کرد حتما با دندانپزشک‌تان تماس بگیرید.

2- سرطان:

بعضی‌ها تصور می‌کنند ماده “پراکسید” که در سفید کننده‌های دندان خانگی وجود دارد موجب سرطان مخاط دهان می‌شود، ولی این نگرانی بی دلیل است.مقدار پراکسیدی که هر فرد در روز هنگام استفاده از سفیدکننده‌های دندان خانگی دریافت می‌کند، 10 درصد مقداری از این ماده است که هر روز در بدن تولید می‌شود.در عین حال، بزاق دهان این ماده را بی‌اثر و خنثی می‌کند. پس خیالتان آسوده باشد که سفید کننده دندان موجب سرطان نمی‌شوند.

سفید کننده دندان,انواع سفید کننده دندان,سفید کننده های دندان,پودر سفید کننده دندان

3- در بارداری ممنوع:

اگر شما باردار هستید، باید سفید کردن دندان‌هایتان را به بعد از زایمان موکول کنید،چون  مواد سفید کننده دندان می‌توانند بلعیده شوند و برای جنین خطرآفرین باشند.به هر حال شما باید تلاش کنید، جنین را در این 9 ماه از مواد شیمیایی مصون نگه دارید.

4- ترمیم‌ها را سفید نمی‌کند:

بعضی‌ها دندان‌هایشان را از پیش با مواد ترمیمی هم ‌رنگ دندان ترمیم کرده‌اند،ولی به مرور زمان این ترمیم‌ها بد رنگ شده‌اند و یا حاشیه‌های آن رنگ گرفته‌اند.اگر شما هم چنین مشکلی دارید، باید به شما توصیه کنیم که خیال سفید کردن دندان‌هایتان را از سر بیرون کنید. مواد سفیدکننده دندان روی این ترمیم‌ها اثر چندانی ندارند و بد رنگی آنها را برطرف نمی‌کنند. بهتر است این ترمیم‌ها را تعویض کنید.

5- اگر پوسیدگی و یا لکه‌های سفید روی دندان‌هایتان دارید:

بعضی‌ها وقتی مقابل آیینه می‌خندند، لکه‌های سفیدی روی دندان‌هایشان به چشم می‌آید. فراموش نکنید این لکه‌ها با سفید کننده دندان محو نمی‌شوند. از طرف دیگر، پوسیدگی و عفونت‌های لثه هم از مواردی هستند که شما را از سفید کردن دندان‌هایتان باز می دارند. ابتدا باید پوسیدگی‌های دندان‌هایتان ترمیم شود، بیماری‌های لثه‌ای بهبود یابند و پس از آن به سراغ سفید کردن دندا‌ن‌هایتان بروید.

6- بی‌اثر سفید کننده دندان روی روکش‌ها:

ممکن است دندانتان را روکش کرده باشید، ولی این روکش رنگش زردتر از دندان‌های طبیعی شما باشد.در این صورت نباید انتظار داشته باشید،استفاده از محصولات سفید کننده خانگی دندان، دندانتان را سفیدتر کند.اگر دوست دارید رنگ روکش شما سفید شود و با رنگ بقیه دندان‌هایتان هماهنگ باشد،باید روکش دندانتان را عوض کنید و از دندانپزشک بخواهید روکشی با رنگ روشن تر برای دندان شما به کار ببرد.

7- دندان‌های زرد بهتر از خاکستری:

فراموش نکنید که دندان‌های با ته ‌رنگ خاکستری دشوارتر از دندان‌های با ته ‌رنگ زرد با سفیدکننده‌های خانگی سفید می‌شوند.

منبع: هفته نامه سلامت

سفید کننده دندان

آخرین بروز رسانی در : جمعه 8 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.