علت و علائم و نشانه های آفتاب زدگی چشم و صورت چیست

علت و علائم و نشانه های آفتاب زدگی چشم و صورت چیست

آفتاب زدگی آفتاب زدگی ,آفتاب زدگی به انگلیسی,آفتاب زدگی صورت,آفتاب زدگی پوست,آفتاب زدگی چشم,آفتاب زدگی کودکان,آفتاب زدگی چیست,آفتاب زدگی رنگ ماشین,آفتاب زدگی پوست دست توضیحاتی در مورد آفتاب زدگی آفتاب زدگی یا …

10 راه بهبود حس بویایی

10 راه بهبود حس بویایی

10 راه بهبود حس بویایی خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

همه چیز درباره آشنایی با درمان درد قولنج پشت در بارداری

همه چیز درباره آشنایی با درمان درد قولنج پشت در بارداری

قولنج قولنج ,قولنج چیست,قولنج کمر,قولنجان,قولنج کتف,قولنج قفسه سینه,قولنج روده,قولنج معده,قولنج به انگلیسی,قولنج شکستن,قولنج چیست وراه درمان آن,قولنج چیست نوزاد توضیحاتی در مورد قولنج برای درمان خانگی قولنج معده در طب سنتی، مصرف …

دلایل ایجاد بیماری خطرناک زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی که با نام اچ پی وی نیز شناخته می شود، هر دو جنس زن و مرد را درگیر کرده و بر روی پوست ناحیه تناسلی و مقعد ظاهر می شود، در برخی موارد نیز ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد بیماری خطرناک زگیل تناسلی، روابط جنسی نامتعارف و کنترل نشده است و گاهاً ممکن است موجب ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان واژن، سرطان دهانه رحم، سرطان آلت تناسلی مردان، سرطان مقعد و حتی سرطان گلو شود.

پس بسیار مهم است که هنگام مشاهده علائم بیماری اچ پی وی سریعاً به پزشک مراجعه کرده و در صدد درمان برآیید. در این مقاله به بررسی بیماری اچ پی وی و دلایل ایجاد آن خواهیم پرداخت. پس باما همراه شوید.

علائم ابتلا به بیماری زگیل تناسلی

ویروس اچ پی وی ممکن است بعد از ورود به بدن هیچ علامتی نداشته و به صورت نهفته در بدن باقی بماند. همچنین ممکن است علائم آن، ماه ها بعد از ورود به بدن ظاهر شود. به طور کلی علائم بیماری زگیل تناسلی به شرح زیر است:

 • ظهور زائده های سفت، خوشه ای و یا به شکل گل کلم در ناحیه تناسلی و مقعد
 • احساس درد، خارش و سوزش شدید در قسمت مبتلا به ویروس اچ پی وی
 • احتمال خون ریزی در قسمت واژن زنان در صورتی که درگیر ویروس شده باشد
 • احتمال انسداد مجاری ادراری در صورتی که که درگیر ویروس شده باشد
 • ترشحات غیر طبیعی در ناحیه مبتلا

دقت داشته باشید که در صورت برقراری رابطه دهانی، ممکن است ویروس اچ پی وی ناحیه دهان، گلو، لب و زبان را نیز درگیر کرده و زائده های مربوط به این ویروس در این نواحی نیز ظاهر شود.

بیماری زگیل تناسلی به هر شکلی که نمایان شود، ظاهری بسیار نامناسب به پوست داده و می تواند شریک جنسی را نیز درگیر کند. به همین خاطر لازم است تا به محض ظهور علائم این بیماری، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

دلایل ایجاد بیماری خطرناک زگیل تناسلی

علل زیادی ممکن است باعث بروز بیماری اچ پی وی شود. اما مهم ترین آن ها روابط جنسی کنترل نشده است. در زیر به چند مورد از دلایل ایجاد بیماری خطرناک زگیل تناسلی اشاره می کنیم:

 • تنوع طلبی در روابط جنسی: ممکن است برخی افراد تعدادی شریک جنسی داشته باشند. این شرایط باعث می شود فرد بیشتر در معرض ویروس اچ پی وی قرار گیرد. چرا که در صورت ابتلای شریک جنسی به این بیماری به احتمال زیاد فرد نیز مبتلا به این بیماری خواهد شد.
 • سن: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر ابتلا به بیماری زگیل تناسلی، سن است. معمولا جوان ها بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
 • اختلال در سیستم ایمنی: دستگاه ایمنی ضعیف یکی از مهم ترین علل ابتلا به بیماری زگیل تناسلی است. افرادی که مبتلا به بیماری ایدز هستند، بیشتر از سایر افراد ممکن است درگیر این بیماری شوند‌.
 • پوست آسیب دیده: زمانی که پوست آسیب ببیند ویروس اچ پی وی به سرعت به داخل بدن نفوذ کرده و زائده های مربوط به این بیماری را ایجاد خواهد کرد.

درمان ویروس اچ پی وی

زمانی که ویروس اچ پی وی به بدن نفوذ کند، به احتمال زیاد باعث ایجاد عوارضی خواهد شد. یکی از این عوارض بیماری زگیل تناسلی است که تا کنون هیچ درمان قطعی برای آن ارائه نشده است. راه های درمان متفاوتی برای بیماری زگیل تناسلی وجود دارد که عبارتند از؛

 • درمان دارویی: معمولا برای درمان بیماری زگیل تناسلی از داروهایی مانند ایمیکیمود، پودوفیلوکس، تری کلرواستیک اسید و … استفاده می شود. موارد ذکر شده به صورت موضعی مورد مصرف قرار می گیرند. اما بهترین قرص برای زگیل تناسلی، قرص ahcc است. قرص های زگیل تناسلی اصل و خارجی را با خیال راحت از سایت فراز طب خریداری کنید. Ahcc مخفف Active Hexose Correlated است و با تقویت دستگاه ایمنی و کاهش احتمال ابتلا به ویروس اچ پی وی، از بروز بیماری زگیل تناسلی جلوگیری می کند.
 • حذف زگیل تناسلی با استفاده از جراحی: برای درمان زگیل تناسلی با استفاده از جراحی، متخصص با بی حس کردن محل مورد نظر زائده ها را جدا کرده و با استفاده از بخیه از بروز خونریزی و عفونت جلوگیری می کند.
 • حذف زگیل تناسلی با استفاده از کرایوتراپی: یکی از بهترین روش های درمان بیماری زگیل تناسلی کرایوتراپی یا سرما درمانی است. در این روش متخصص با استفاده از نیتروژن با دمای منفی ۱۹۶ درجه سانتی گراد یا دی اکسید کربن زائده ها را از بین می برد.
 • حذف زگیل تناسلی با استفاده از لیزر: یکی دیگر از روش های حذف زگیل تناسلی، جراحی با لیزر است. در این روش برای حذف زائده های موجود، به جای چاقو از لیزر استفاده می شود. این روش به مراتب بهتر و کاربردی تر از روش جراحی است.
 • حذف زگیل تناسلی با استفاده از کوتر الکتریکی: در این روش برای حذف زائده های موجود آن ها را با استفاده از جریان الکتریکی می سوزانند.

راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

طبیعتا راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد. داشتن آگاهی در مورد چگونگی ابتلا و رعایت بهداشت فردی می تواند بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری اچ پی وی باشد.

علاوه بر آن، روش های دیگری نیز برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد که عبارتند از؛

 • رابطه جنسی کنترل شده و سالم: همان طور که گفتیم روابط جنسی نامتعارف مهم ترین علت ابتلا به بیماری زگیل تناسلی است. برای داشتن جسم و روحی سالم سعی کنید تا جای ممکن از برقراری رابطه جنسی خارج از چهارچوپ خودداری کنید.

علاوه بر آن، استفاده از کاندوم هنگام برقراری رابطه جنسی می تواند از بروز بسیاری از بیماری های مقاربتی جلوگیری کند. چرا که بسیاری از این بیماری ها مسری بوده و روابط نامتعارف تا حد زیادی زمینه را برای انتقال این بیماری ها محیا می کند.

 • تزریق واکسن: برای برقراری یک رابطه جنسی سالم بهتر است هم خود و هم شریک جنسی تان واکسینه شوید. یکی از بهترین واکسن ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی، واکسن گارداسیل است. با تزریق این واکسن در سنین ۱۱ تا ۱۲ سالگی می توانید از ابتلا به ویروس اچ پی وی جلوگیری کنید.
 • انجام آزمایش های مرتبط: برای جلوگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی می توانید از آزمایش های غربالگری و تست های مربوطه بهره مند شوید. مهم ترین و معروف ترین آزمایشی که در زمینه ویروس اچ پی وی انجام می گیرد، تست پاپ اسمیر است. با استفاده از این تست می توانید بیماری زگیل تناسلی و تمام بیماری های مقاربتی را مورد آزمایش قرار دهید.
 • تقویت سیستم ایمنی: با تقویت سیستم ایمنی می توانید علاوه بر جلوگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی، از ابتلا به سایر بیماری ها نیز جلوگیری کرده و بدنی سالم و تندرست داشته باشند.

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 20 خرداد 1403

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.