علت و درمان گواتر مولتی ندولر سمی کم کار و پرکار چیست

علت و درمان گواتر مولتی ندولر سمی کم کار و پرکار چیست

گواتر گواتر ،گواتر مولتی ندولر،گواتر سمی چیست؟،گواتر پرکار،گواتر کم کار،گواتر سمی ویکی پدیا،گواتروژن چیست،گواتر ندولر،گواتر مولتی ندولر چیست،گواتر مولتی ندولر خطرناک است،گواتر مولتی ندولر سرد،گواتر مولتی ندولر توکسیک،گواتر مولتی ندولر پرکار،گواتر مولتی …

9 درمان طبیعی برای برخی بیماریها

9 درمان طبیعی برای برخی بیماریها

9 درمان طبیعی برای برخی بیماریها خواص درمان طبیعی بیماری ها,فوايد درمان طبیعی بیماری ها,درمان طبیعی بیماری ها درماني,خاصيت درمان طبیعی بیماری ها,خواص درمان طبیعی بیماری ها درماني,خواص درمان طبیعی بیماری ها …

اطلاعات جامع در مورد خواص گندم از نظر دارویی و درمانی

اطلاعات جامع در مورد خواص گندم از نظر دارویی و درمانی

اطلاعات جامع در مورد خواص گندم از نظر دارویی و درمانی اطلاعات جامع در مورد خواص گندم از نظر دارویی و درمانی در سایت جسارت خواص گندم ,خواص گندم سیاه,خواص گندم پخته,خواص …

ميخچه را با زگيل اشتباه نگيريد

میخچه,بیماری میخچه,میخچه در بارداری,علائم میخچه,درمان میخچه,درمان میخچه با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان میخچه,میخچه را چگونه درمان کنیم,میخچه در کودکان,میخچه در بزرگسالان,میخچه در نوزادان,میخچه در بهار,میخچه در تابستان,میخچه در پاییز,میخچه در زمستان,آشنایی با میخچه,همه چیز در مورد میخچه,میخچه واگیردار است,میخچه و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان میخچه

ميخچه,زگيل,درمان ميخچه,درمان زگیل,ضايعه‌ های پوست

به گزارش بی اس ام اس : هر روز از صبح تا شب، چندين و چند بار دست‌ها و صورتمان را مي‌شوييم؛ از انواع كرم‌ها و ماسك‌ها براي شادابي پوست دست و صورت استفاده مي‌كنيم و خلاصه به فكرشان هستيم؛ اما دقت كرده‌ايد چقدر پاهايمان را ناديده مي‌گيريم؛ پاهايي كه بايد تمام مدت روز وزن ما را تحمل كند؟خيلي از ما به فكر مراقبت و نگهداري مناسب از پاهايمان نيستيم و تا مشكلي براي اين عضو ايجاد نشود، اهميت آن را درك نمي‌كنيم. اين در حالي است كه ده‌ها بيماري مختلف مي‌تواند سلامت پاها را به خطر بيندازد و البته فقط با قدري دقت و توجه مي‌توان از بروز آنها پيشگيري كرد. ميخچه، زگيل و پينه گروهي از اين مشكلات است كه با شناخت صحيح مي‌توان آنها را در زماني كوتاه درمان كرد.دكتر زهره نيكبخت، متخصص بيماري‌هاي پوست و مو در گفت‌وگو با جام‌جم ميخچه را چنين تعريف مي‌كند: ميخچه به معناي افزايش نسج سطحي و اپيدرم (رويه بيروني پوست) پاست كه به علت فشار ايجاد مي‌شود. البته بايد توجه داشته باشيد ظاهر ميخچه و پينه كاملا با يكديگر تفاوت دارد و نبايد به اشتباه آنها را با هم يكي دانست.

اين ميخچه است يا پينه؟

وقتي ضايعه‌اي غيرطبيعي روي پوست به وجود مي‌آيد، خيلي‌ها آن را بدرستي نمي‌شناسند و به همين دليل در اغلب موارد، ضايعات پوستي با يكديگر اشتباه گرفته مي‌شود. ميخچه و پينه پا كه به گفته دكتر نيكبخت ظاهر‌شان با يكديگر تفاوت دارد، ممكن است گاهي به دليل ناآشنايي فرد اشتباه گرفته شود.به گفته اين متخصص پوست و مو، پينه در مقايسه با ميخچه سطح وسيع‌تري از پوست را درگير مي‌كند، ولي اصلا به قسمت داخل پوست نفوذ نمي‌كند. پينه در بخش‌هايي از پوست ايجاد مي‌شود كه تحت فشار قرار گرفته باشد؛ به عنوان مثال پاشنه يا كف پا و نواحي‌اي كه مدام با زمين، فرش يا سطوح سخت در تماس است، مي‌تواند در معرض اين مشكل باشد.همچنين بعضي از ورزشكاران و افرادي كه ورزشي را به صورت دائم انجام مي‌دهند و حتي بچه‌هايي كه خيلي از بارفيكس استفاده مي‌كنند نيز ممكن است دچار اين مشكل شوند.وي مي‌افزايد: با توجه به تفاوت پينه و ميخچه، درمان اين دو ضايعه پوستي هم متفاوت خواهد بود و چون پينه سطحي‌تر است، درمان ساده‌تري هم دارد.دكتر نيكبخت درباره ظاهر ميخچه نيز چنين توضيح مي‌دهد: ميخچه برخلاف پينه خيلي محدود است، ولي ضخامت بيشتري دارد. معمولا ميخچه را در يك نقطه خاص مي‌بينيم، مگر در شرايطي كه زمان زيادي از ايجاد آن گذشته و بزرگ‌تر شده باشد. همچنين سطح آن نيز صاف و براق است، در حالي كه در قسمت مركزي آن يك فرورفتگي وجود دارد كه نشان‌دهنده نفوذ ميخچه تا عمق پوست است.به گفته وي، اگر به كمك يك تيغ يا هر جسم ديگري ميخچه را برش دهيد، لايه شاخي برداشته خواهد شد، ولي قسمت مركزي همچنان تا عمق پوست نفوذ پيدا كرده است. بنابراين حتي گاهي كه ميخچه به اعصاب برسد، دردناك هم خواهد شد و شخص هنگام راه رفتن ناچار به تحمل درد است.

زگيل‌ها را با ميخچه اشتباه نگيريد

گاهي افراد بدرستي نمي‌توانند زگيل و ميخچه را تشخيص دهند و چون ظاهر‌شان به نسبت شبيه يكديگر است، به اشتباه براي زگيل به فكر درمان ميخچه مي‌افتند. دكتر نيكبخت در اين زمينه چنين توضيح مي‌دهد: مردم عادت دارند ميخچه‌ها را سنگ‌پا مي‌كشند؛ ولي زماني كه چنين كاري با زگيل انجام شود، باعث تشديد مشكل شده و درمان سخت‌تري هم به دنبال خواهد داشت.به گفته وي، استفاده از سنگ‌پا موجب نرم شدن ميخچه مي‌شود؛ ولي فراموش نكنيد حتما بايد عامل ايجادكننده ميخچه كه همان فشار است نيز برطرف شود.اين متخصص پوست و مو مي‌افزايد: عامل ايجاد زگيل‌، ويروس است و به همين دليل توصيه مي‌شود فقط از كفش شخصي خودتان استفاده كنيد و در محيط‌هاي آلوده بدون كفش راه نرويد. همچنين افرادي كه از مشكل‌ زگيل پاهايشان آگاه هستند حتما بايد تا زمان بهبود كامل، از راه رفتن در مكان‌هاي عمومي اجتناب كنند.

ميخچه,زگيل,درمان ميخچه,درمان زگیل,ضايعه‌ های پوست

درمان ميخچه ساده است

زماني‌كه با ضايعات پوستي مختلف روبه‌رو مي‌شويد، بهترين كار اين است كه با مراجعه به پزشك متخصص و پس از مشورت با او به فكر درمان باشيد.دكتر نيكبخت با اشاره به اين‌كه ميخچه‌‌ها به دو دسته تقسيم مي‌شود، چنين توضيح مي‌دهد: بعضي از انواع ميخچه‌ روي سطوح صاف مانند كف يا پاشنه پا و روي انگشت‌ها ايجاد مي‌شود كه به آن‌ ميخچه‌هاي سخت مي‌گويند. نوع ديگر هم ميخچه‌هاي نرم است كه كمي براق‌تر و نرم‌تر بوده و به علل متفاوتي مانند فشار كفش يا استفاده از كفش تنگ و نامناسب لابه‌لاي انگشت‌هاي پا به وجود مي‌آيد.
به گفته وي، درمان اين موارد به كمك پانسمان بسته انجام مي‌شود؛ به اين معنا كه پزشك متخصص بايد با توجه به نوع ضايعه، دارو و درصد مورد نياز آن را تعيين كند. پس از آن، دارو را از داروخانه تهيه كرده و بايد يا در مركز ميخچه يا روي سطح پينه گذاشته و پلاستيك كوچكي روي آن بگذاريد و دورش را چسب ‌بزنيد تا پانسمان بسته ايجاد شود.
به گفته وي، پس از گذشت چند روز، ضايعه لايه لايه برداشته مي‌شود و درمان خواهد شد.

خوددرماني نكنيد

فكر مي‌كنيد خوددرماني فقط به مصرف خودسرانه داروها اطلاق مي‌شود؟ اگر شما هم چنين طرز فكري داريد، بايد بدانيد فكرتان اشتباه است؛ چراكه خيلي‌ها حتي متخصص درمان پينه و ميخچه هم هستند و به محض مشاهده چنين ضايعاتي دست به كار مي‌شوند و با استفاده از قيچي، ناخن‌گير يا ساير اجسام تيز و برنده، به فكر درمان مي‌افتند.دكتر نيكبخت با تاكيد بر اشتباه بودن چنين رفتاري خاطرنشان مي‌كند: با چنين كاري، روند افزايش نسج شاخي همچنان ادامه دارد بنابراين فراموش نكنيد كه با كندن يا بريدن ضايعه از سطح پوست به هيچ وجه امكان بهبود قطعي وجود ندارد.وي مي‌افزايد: شايد با اين كار احساس راحتي نسبي و موقتي براي فرد ايجاد شود؛ ولي اين دستكاري‌ها حتي ممكن است موجب بروز عفونت هم شده و مشكلات بيشتري را ايجاد كند.

چسب‌هاي ميخچه؛ بخريم يا نه؟

اين روزها در داروخانه‌ها چسب‌هاي مخصوص ميخچه به فروش مي‌رسد و خيلي‌ها تصميم مي‌گيرند بدون مشورت با پزشك از اين چسب‌ها استفاده كنند تا مشكل‌شان هرچه زودتر حل شود، اما آيا واقعا چسب‌هاي ميخچه خوب است و مي‌تواند براي حل مشكل به ما كمك كند؟ دكتر نيكبخت با اشاره به اين ‌كه ابتدا بايد نوع ضايعه پوستي مشخص شود، مي‌گويد: حتما قبل از خريد اين چسب‌ها بايد پينه يا ميخچه و نوع آن را تشخيص دهيد. پس از تشخيص هم بايد بدانيد اين چسب‌ها تا حدي موجب راحتي بيشتر شما مي‌شود و درد را تسكين مي‌بخشد، ولي صددرصد موجب بهبود نخواهد شد.دكتر نيكبخت توصيه مي‌كند: همان طور كه به پوست دست و صورت رسيدگي مي‌كنيد و به فكر حفظ سلامت و زيبايي آنها هستيد، حتما بايد از پاها هم مراقبت كنيد؛ بنابراين حداقل هفته‌اي يك بار پاها را در آب ولرم ماساژ دهيد و كمي نمك داخل آب بريزيد و پاها را بشوييد. همچنين با استفاده از كرم مناسب بايد هر روز پاها را چرب كنيد. با اين كار، علاوه بر مراقبت از پا در صورتي كه مشكلي ايجاد شده باشد نيز بلافاصله متوجه آن شده و مي‌توانيد در مراحل اوليه درمان را شروع كنيد.

منبع:konjkav.com

ميخچه را با زگيل اشتباه نگيريد

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 5 بهمن 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.