آشنایی با نرم افزار CRM و کاربرد آن در کسب و کار

آشنایی با نرم افزار CRM و کاربرد آن در کسب و کار

آشنایی با نرم افزار CRM و کاربرد آن در کسب و کار در این مقاله قصد داریم پیش از هر چیزی پاسخ سوال CRM چیست ؟ را مورد ارزیابی قرار دهیم و سپس …

سخنان مدیرعامل آرکا صنعت آروین در مورد تجهیزات آزمایشگاهی اسپکتروفتومتر و تیتراتور و کاربرد آن ها

سخنان مدیرعامل آرکا صنعت آروین در مورد تجهیزات آزمایشگاهی اسپکتروفتومتر و تیتراتور و کاربرد آن ها با گذر زمان و پیشرفت فناوری، نیاز انسان ها به محصولات پیشرفته تر احساس می شود …

درمان صد در صدی زانو با زانوبند زاپیامکس(Zapiamax)

درمان صد در صدی زانو با زانوبند زاپیامکس(Zapiamax)

زانوبند زاپیامکس(Zapiamax) این روزها مورد توجه بسیاری از کسانی است که به در زانو  مبتلا شده اند. اما چرا؟ زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولاتی است که در رفع زانودرد و تنش …

سنگ های ساختمانی، بدلیل داشتن تنوع و کیفیت بالا، هم برای استفاده در فضای داخلی و هم فضای خارجی بسیار محبوب هستند.هر کدام از این نوع سنگ ها ،باتوجه به ویژگی هایی که دارند، برای محل خاصی مورد استفاده هستند و لازم است قبل از خرید ، در مورد آنها تحقیق کنید.پس از خرید سنگ، مهم ترین نکته ، نحوه نصب و نگهداری سنگ است. هنگام قرار دادن سنگ ها ، در هرکجای ساختمان و برای ثابت ماندن سنگ، چسب مخصوص و یا ملات لازم است. چسب های زیادی برای چسباندن سنگ های طبیعی وجود دارد، اما هر نوع سنگ با توجه به ویژگی ها ، به چسب مخصوصی نیاز دارد تا دچار تغییر یا آسیب نشود.

چسب سنگ ( ویژگی ها  ، مزایا و معایب چسب سنگ خوب و نحوه استفاده از آن)

چسب-سنگ

چسب سنگ مناسب ، باعث می شود سنگ کاری محل، بی عیب و نقص باشد و کاربرد سریعتر و آسان تر را تضمین می کند. با این حال، انتخاب نادرست یک چسب می تواند با تأثیر بر خواص فیزیکی یا ظاهری سنگ منجر به خرابی و نقص شود. بنابراین، انتخاب بهترین چسب برای نوع خاصی از سنگ بسیار مهم است.

نحوه انتخاب چسب برای انواع سنگ های ساختمانی

به کارگیری سنگ های ساختمانی مناسب ، میتواند فضایی ایده آل و زیبا با طول عمر زیاد، برای شما ایجاد کند.برای حفظ ظاهر و کیفیت اولیه سنگ و عدم خرابی آن به مرور زمان ،لازم است پس از خرید سنگ ساختمانی مناسب ،نکاتی را درنظر بگیرید.

یکی از این نکات مهم ،نوع چسبی که قرار است از آن استفاده کنید.از آنجایی که انواع مختلفی از سنگ های ساختمانی وجود دارد، چسب های متنوعی نیز در بازار است ، اما هر چسبی مناسب هر نوع سنگی نیست. هنگام انتخاب بهترین چسب کاشی برای سنگ طبیعی باید به چند سوال مهم پاسخ داد.

1. سطح مورد نظر که قرار است سنگ بر روی آن قرار گیرد ، از چه چیزی ساخته شده است؟

اولین عاملی که در انتخاب چسب برای سنگ ساختمانی باید در نظر گرفت، بستری است که سنگ ها روی آن قرار می گیرند.

  • سطح زیر سنگ از چه متریالی ساخته شده است؟
  • متخلخل است یا جاذب؟
  • آیا می تواند وزن سنگ ها را تحمل کند؟

اینها همه عواملی هستند که تعیین می کنند کدام چسب سنگ برای استفاده مناسب است. جستجو کنید که سطح زیر سنگ ، در مکان مورد نظر شما ، به چه نوع چسبی نیاز دارد!

در این مورد بهتر است توصیه های سازنده چسب را در مورد زیرلایه ها و سنگ های مناسب مطالعه کنید تا از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید.

2. کدام نوع از سنگ های ساختمانی قرار است استفاده شود؟

سنگ های آهکی، غیر آهکی و تخته سنگی سه گروه از سنگ ها هستند ، در ادامه به توضیح مختصر هریک پرداخته ایم:

سنگ آهکی : انواع سنگ هایی که حاوی کربنات کلسیم هستند مانند سنگ آهک، مرمر و برخی از انواع ماسه سنگ ها.

سنگ غیر آهکی : انواع سنگ های طبیعی فاقد کربنات کلسیم شامل گرانیت، ماسه سنگ و بازالت.

تخته سنگ : سنگ دگرگونی که در یک دوره زمانی طولانی تشکیل شده است. نتایج حاصل از ترکیبی از انواع دیگر سنگ ها و مواد معدنی.

در انتخاب چسب ، مهمترین تفاوت سنگ ها، میزان تخلخل آنها است. سنگ های متخلخل مانند سنگ آهک و ماسه سنگ ، به چسبی نیاز دارند که در منافذ سنگ جذب نشود. کاشی های غیر متخلخل مانند سنگ مرمر و گرانیت را می توان با طیف وسیع تری از انواع چسب چسباند. همچنین رنگ سنگ ، به عنوان سنگ روشن یا شفاف (مرمر و سنگ آهک) ، هرگز نباید با چسب رنگی ترکیب شود. لایه چسب می تواند از طریق سنگ ، خود را نشان دهد که بر رنگ سنگ کاری تمام شده ، تأثیر منفی می گذارد.

مشاوره رایگان و خرید سنگ با کیفیت با فرآوری های خاص در فروشگاه سنگبری پارس ( www.parsstone-co.com )

3. سنگ ها در چه محیطی و برای چه کاربردی ، مورد استفاده قرار می گیرند؟

همه ما اغلب سنگ را بر روی دیوار ها ، نما و یا کف ساختمان ، کانتر یا روف گاردن دیده ایم. از طرفی اینکه سنگ در داخل ساختمان یا بیرون از آن به کار میرود نیز اهمیت دارد. سنگ دیوارها به صورت عمودی کار میشوند ، پس لازم است چسب به کاربرده شده، به اندازه کافی قوی باشد تا سنگ ها را در جای خود نگه دارد و مانع از افتادن سنگ شود (حتی زمانی که تازه چسبانده شده است).همچنین وزن سنگ به کارگرفته شده در نما و دیوار بر انتخاب چسب تاثیر می گذارد ، هرچقدر وزن سنگ بیشتر باشد، طبیعتا به چسب قوی تری نیاز دارد. هنگام کارگذاشتن سنگ ساختمانی در کف ساختمان، هوای چسب نیز باید در نظر گرفته شود. بیشتر چسب‌های سنگ، برای عمل‌آوری ، به هوا نیاز دارند.کف سازی لازم قبل از استفاده چسب نیز از نکات قابل توجه و مهم است.

همانطور که بیان شد، انتخاب چسب تحت تأثیر محل قرار گرفتن سنگ، در داخل یا خارج از ساختمان است. سنگ کاری بیرون ساختمان ، با توجه به تغییرات آب و هوایی و سایر شرایط، نیاز به توجه بیشتری دارد. در این شرایط ، نه تنها کاربرد آن مهم است، بلکه باید دوام مورد نیاز برای چسب را نیز در نظر گرفت.

سنگ های بیرونی در معرض عناصر و همچنین تغییرات شدید دما و نوسانات شدید هستند که این امر ، مستلزم استحکام و انعطاف پذیری بالای چسب این سنگ ها می باشد.

در سنگکاری داخلی درصورتی که تغییرات دمایی زیادی ایجاد نشود و همچنین سنگ در معرض عناصر قرار نگیرد ، نیازی به دقت زیاد در انتخاب چسب ، نیست . اما زمانی که سنگ روی قسمت های گرمایش کف گذاشته می شود، باید توجه ویژه به انتخاب چسب مناسب داشت.

4. نحوه تمیز کردن سنگ ساختمانی که با چسب چسبانده شده ، چگونه است؟

صرف نظر از نوع سنگ یا چسب آن، سنگ های ساختمانی هر از گاهی نیاز به تمیز کردن، محافظت و مراقبت دارند. هنگامی که تمیز کردن سنگ طبیعی به درستی انجام شود، به حفظ زیبایی ساختمان کمک می کند و تضمین می کند که برای سال های طولانی، باهمان ظاهر اولیه، قابل استفاده است. درحالی که، سنگ ساختمانی بادوام است ، روش‌های تمیز کردن نادرست می‌تواند آسیب قابل توجهی را ، بلافاصله و در طول فرآیند تمیز کردن یا مدتی پس از آن ایجاد کند.

در این مقاله بخوانید : انواع روش های تمیزکردن سنگ،سرامیک،کاشی یا سایر مصالح ساختمانی

Best Glue for Stone - Detailed Guide and Tutorial for Stone Adhesives

انواع چسب سنگ ساختمانی

چسب‌های سنگ ، متعدد هستند و در صورت استفاده صحیح، همگی می‌توانند سنگکاری سریع و کارآمد، بادوام و خیره‌کننده داشته باشند. در اینجا می توانید سه نوع چسب رایج برای سنگ طبیعی را بیابید.

  • چسب های سنگ پایه سیمانی: چسب های سیمانی که به نام ملات نیز شناخته می شوند.
  • چسب اپوکسی ساختمانی: اپوکسی یکی از قوی ترین چسب های امروزی است. در فرمول مناسب،چسب اپوکسی ساختمانی، با استحکام بالا را می توان برای سنگ ساختمانی نیز استفاده کرد. اپوکسی معمولاً انعطاف‌پذیر است، که این موضوع چسب را برای کاشی‌کاری بیرونی ایده‌آل می‌کند.این چسب به احتمال زیاد تحت تأثیر نوسانات دما یا شدید نیست.
  • چسب های پلیمری سفارشی: از آنجایی که چسب های پلیمری همه کاره هستند و به راحتی تغییر می کنند، سنگ ساختمانی نیز مناسب هستند. فرمول چسب را می توان به راحتی سفارشی کرد تا کاملاً با هدف مطابقت داشته باشد.

همچنین چسب های سنگ مختلف دیگری همچون چسب پلی استر ، چسب با پایه آب و چسب با خواص ویژه مانند مقاومت در برابر حرارت، در صورت گرمایش از کف، عایق صدا برای چسب های کف و دیوار و همچنین چسب های مخصوص برای مناطق مرطوب مانند دوش و رختکن وجود دارد .

برچسب ها : چسب سنگ – چسب سرامیک – چسب سنگ ساختمانی – چسباندن سنگ و سرامیک و … – خرید سنگ ساختمانی

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 10 آبان 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.