قاصدک

علل و درمان سردی دست و پا

علل و درمان سردی دست و پا

سردی دست و پا,بيماري سردی دست و پا,سردی دست و پا در بارداري,علائم سردی دست و پا,درمان سردی دست و پا,درمان سردی دست و پا با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان سردی دست و پا,سردی دست و پا را چگونه درمان کنيم,سردی دست و پا در کودکان,سردی دست و پا در بزرگسالان,سردی دست و پا در نوزادان,سردی دست و پا در بهار,سردی دست و پا در تابستان,سردی دست و پا در پاييز,سردی دست و پا در زمستان,آشنايي با سردی دست و پا,همه چيز در مورد سردی دست و پا,سردی دست و پا واگيردار است,سردی دست و پا و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان سردی دست و پا

کلسترول خون , سردی دست و پا , درمان سردی دست و پا

به گزارش بی اس ام اس اگر انگشتان پای شما همیشه سرد است، یکی از دلایل آن عبارت است از: ضعیف بودن جریان خون در پا. ضعیف بودن جریان خون می تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله: کشیدن سیگار، فشارخون بالا و یا بیماری قلبی.آسیب اعصاب پا در اثر عدم کنترل دیابت نیز می تواند یکی از علل سرد شدن انگشتان پا باشد.از علل دیگر می توان به کم کاری تیروئید و کم خونی اشاره کرد.برخی افراد در فصل زمستان یا حتی فصل گرم سال از سرد بودن دست و پای خود گله می کنند. این سردی علت های زیادی دارد؛ از استرس گرفته تا انگل. در علم پزشکی به سرد بودن کف پا، سندروم «رینودز» گفته می شود. دست و پای افراد مبتلا به این سندروم، با کوچک ترین تغییر دما سرد می شود.به علت تنگ شدن رگ های خون، گردش خون در اطراف دست و پا تحت تاثیر قرار می گیرد. انگشتان دست و پا سرد می شود و با جریان پیدا کردن خون، قسمت های مذکور قرمز می شود و احساس سوزش پیدا می کند. توجه نکردن به درمان این بیماری ممکن است باعث آسیب بافت ها شود.

کلسترول خون , سردی دست و پا , درمان سردی دست و پا

علل سردی دست و پا :

حساسیت به موادغذایی یا محیطی که در آن قرار دارید می تواند علت این سردی باشد. داشتن حساسیت باعث کاهش فشارخون و در نتیجه سردی دست و پا می شود.کاندیدا، نوعی قارچ است که تقریبا در بدن تمام انسان ها رشد می کند. این نوع قارچ، اختلالاتیاز جمله سردی کف پا ایجاد می کند. در بدن افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، این قارچ زنده می ماند.انگل ، به محض وارد شدن به بدن، از مواد مغذی که باید وارد سلول ها شود، تغذیه می کند این امر باعث سرد شدن دست و پا می شود.کم خونی یکی از شایع ترین علل سردی دست و پاست.

کلسترول خون , سردی دست و پا , درمان سردی دست و پا

درمان سردی دست و پا :

برای چند ثانیه روی انگشتان بایستید سپس روی پاشنه برگردید، این کار را تکرار کنید تا خون در داخل کف پا جریان پیدا کند و گرم شود.به مدت ۱۵دقیقه پای خود را در یک طشت آب ولرم و نمک خیس کنید.قبل از پوشیدن جوراب، فلفل سیاه یا قرمز در داخل جوراب بریزید.فعالیت جسمی مانند راه رفتن، شنا، دو یا دوچرخه سواری روند گردش خون به کف پا را بهبود می بخشد.رعایت رژیم غذایی متعادل، کاهش میزان چربی و کلسترول باعث بهبود جریان خون در بدن خواهد شد. کاهش مصرف گوشت قرمز، هله هوله، غذاهای آماده و افزایش مصرف میوه و سبزی های تازه، غلات سبوس دار گوشت کم چرب و ماهی های سالم مانند سالمون و تن در رفع این بیماری موثر است.غذای گرم بخورید، زیرا علاوه بر گرم کردن بدن، نسبت به غذای سرد انرژی کمتری برای هضم آن نیاز است.استعمال دخانیات باعث افزایش میزان کلسترول در رگ های خون و در نتیجه سفت شدن دیواره رگ ها و انقباض رگ های خون می شود.
منبع:robabnaz21.persianblog.ir

علل و درمان سردی دست و پا

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.