متخصص درد چه بیماری را درمان می کند ؟

متخصص درد چه بیماری را درمان می کند ؟

درد یکی از پیچیده‌ترین و آزار دهنده‌ترین واکنش‌های بدن انسان است که در بیشتر مواقع تک علته نبوده و برای مرتفع شدن نیاز به ریشه‌یابی در سایر بخش‌ها و ارگان‌ها دارد. تقریبا …

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط …

فاینداتور، قوی ترین راهنمای سفر به ترکیه در ایران

فاینداتور، قوی ترین راهنمای سفر به ترکیه در ایران

کشور ترکیه در 10 سال گذشته یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری خارجی برای ایرانیان بوده است. همه ساله هموطنانمان ایرانی بسیاری به صورت زمینی و هوایی به شهرهای مختلف ترکیه سفر می …

تمدید و خرید بیمه بدنه تارا ی ارزان با عیدی 500 هزار تومانی بیمه دات کام (پایان سال 1400)

C:\Users\11\Desktop\تارا (2).jpg

تارا یکی از خودروهایی که کارشناسان، بیمه بدنه را برای آن توصیه می‌کنند.

بیمه بدنه تارا اجباری نیست؛ اما با توجه به اینکه این مدل خودرو بسیار جدید است و هنوز قطعات آن در کشور به راحتی پیدا نمی‌شود و قیمت بالایی هم دارد، از این رو، داشتن بیمه بدنه تارا برای کاهش خسارت‌ها در تصادف و در صورت مقصر بودن، مالک خودرو باید تمامی هزینه‌ها را از جیب خودش بپردازد. در صورتی که بیمه بدنه داشته‌باشد، می‌تواند مخارج مربوط به تعمیرات را بدون دغدغه جبران کند. به این نکته مهم دقت داشته‌باشید که قیمت خودروی تارا حدود 500 میلیون تومان است. وقتی خودرویی چنین قیمتی داشته باشد، پس هزینه خرید و بازسازی قطعات آسیب دیده، بیشتر از بقیه خودروها خواهد بود. به علاوه ، با آمدن روزهای پایانی سال، بسیاری از ما با درگیریها و دغدغه های متفاوتی دست و پنجه نرم میکنیم. که معمولا باعث کمبود وقت و بهم ریختگی برنامه های پایانی سال میشود. در این شرایط است که استفاده بهینه از انرژی و زمان، بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند و بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی برای صرفه جویی هرچه بیشتر در وقت هستند.

موعد تمدید بیمه نامه خودرو در این روزها، از جمله دغدغه هایی است که به لیست کارهای پایان سال اضافه میشود. اما خبر خوب این است که مانند گذشته دیگر نیاز نیست در مسیر پرترافیک دمعید خیابانها را برای تمدید و تحویل بیمهنامه خود طی کنید.

با توسعه اینترنت و روی کار آمدن سایتهای خرید آنلاین مانند بیمه دات کام ، تنها کافیست گوشی خود را به اینترنت متصل کنید و بیمه بدنه خودروی تارای  خود را بصورت آنلاین محاسبه کنید.

بیمه بدنه تارا چیست؟

با اینکه بیمه بدنه برای خودروی تارا اختیاری است؛ اما به دلیل جدید بودن این بیمه در کشور و کمبود و گرانی قطعات ، کنار بیمه شخص ثالث برای خودروها از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این بیمه خودرو، خسارت‌های مالی به بدنه اتومبیل تارا را تا سقف معین در بیمه‌نامه جبران خواهد کرد. مالک خودرو با خرید بیمه بدنه تارا ، بخش اعظم پرداخت خسارات ایجاد شده برای خودرو را به شرکت بیمه محول خواهد کرد.

پوشش های بیمه بدنه تارا

پوشش‌های بیمه بدنه تارا به دو نوع اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. نوع اصلی در بیمه‌نامه اولیه قرار دارند و نوع اضافی را باید خود بیمه‌گزار و با توجه به شرایط خود، آن‌ها را اضافه کند. البته برای اضافه کردن هر یک، باید حق بیمه را پرداخت کند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از تصادف با اجسام ثابت یا متحرک
 • خسارات‌ ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه خودروی تارا
 • خسارت‌های ناشی از سرقت خودرو و آسیب وارد شده به آن در هنگام سرقت (بعد از 60 روز پرداختی خسارت انجام خواهد شد.)
 • خسارات ناشی از نجات یا انتقال خودروی آسیب دیده
 • خسارات وارد شده به باتری و لاستیک (تا 50% قیمت نو)

C:\Users\11\Desktop\f6622838b9b44921b22f41b1d454789e.jpg

کشیده شدن میخ و اجسام تیز از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه تارا شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن موارد شیمیایی، اسیدی و رنگ به بدنه تارا
 • خسارات ناشی از شکستن شیشه خودرو بر اثر حادثه
 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات غیراصلی تارا (به این نوع سرقت درجا می گویند. با توجه به افزایش سرقت وسایل درونی تا خود خودرو، اضافه کردن این بیمه نامه توصیه می شود.)
 • خسارت‌های ناشی از زمان بلااستفاده بودن
 • خسارات ناشی از کشیدن شدن میخ روی سطح بدنه

باید گفت که اضافه کردن این‌ها بر اساس درخواست خود مالک تارا خواهد بود که البته نیاز به پرداخت حق بیمه اضافی است. با توجه به اینکه تارا جزو خودروهای جدید است، از این رو توصیه می‌شود که حتما پوشش های اضافی را به بیمه نامه خود اضافه کند. قیمت هر یک از این پوشش ها متفاوت است و البته تعدادی از آن‌ها را فقط بعضی از شرکت‌های بیمه عرضه می‌کنند.

بعضی خسارت ها تحت پوشش بیمه بدنه تارا نیستند و بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت خسارت به بیمه گزار را نخواهد داشت. شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارات وارد شده از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌های وارد شده عمدی به بدنه وانت
 • خسارات ناشی از گریز از مأموران نیروی انتظامی (جز سرقت خودرو)
 • خسارات ناشی مصرف مواد یا مست بودن توسط راننده
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن
 • خسارات ناشی از اتصال وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی به بدنه وانت
 • خسارات ناشی از حمل بار غیرمجاز

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

خسارت وارد به بدنه خودرو می‌تواند کلی یا جزئی باشد. اگر خودرو خسارت غیرقابل جبرانی را متحمل شود، مثلا خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه‌نامه کسر شده و هزینه متعارف نجات و حمل خودرو به آن اضافه می‌شود. البته به شرطی که از کل سرمایه بیمه شده بیشتر نباشد. بیمه‌گر ارزش بازیافتی خودرو را تعیین می‌کند. در صورت عدم پذیرش بیمه‌گذار، بیمه گر با کسر فرانشیز بیمه و سایر کسورات معین و افزودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل خودرو ، مالک آن شناخته می‌شود. شرکت بیمه باقی مانده مبلغ را به بیمه‌گذار مسترد می‌نماید. قرارداد بیمه‌نامه بدنه مربوطه ملغی اعلام خواهم شد. باقی حق بیمه باقی مانده تا سررسید به بیمه‌گذار پرداخت می شود.

C:\Users\11\Desktop\عکس بیمه بدنه و ثالث\00 collision.jpg

نوع و کاربری خودرو از عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه است.

عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه تارا

مؤلفه‌هایی متفاوتی بر قیمت بیمه بدنه تارا تاثیرگذار هستند. هر یک از این مؤلفه‌ها می‌تواند درافزایش یا کاهش قیمت بیمه بدنه تارا اثر خاصی داشته باشند. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 • نوع و مدل خودروی تارا یکی از عواملی است که باعث تغییر قیمت بیمه بدنه آن خواهد شد.
 • سال ساخت دیگر عامل مهمی است که می تواند تاثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه تارا باشد. البته از آنجا که خودروی تارا جدید و مدل 1400 است، بیمه گزار از این رو تخفیف بیشتری می توان از این مورد دریافت کند.
 • تخفیف عدم دریافت خسارت (اگر بیمه گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود تصادف نکند و همچنین خسارتی را از شرکت بیمه گر دریافت نکند، برای او تخفیف بیمه بدنه در نظر گرفته خواهد شد. فقط به دلیل اجباری نبودن این بیمه، جریمه دیرکرد وجود ندارد.)
 • خودروی تارا صفر است؛ اما اگر بیمه گزار تا سه ماه بعد از تاریخ ترخیص، اقدام به خرید بیمه بدنه کند، برای او تخفیف خودروی صفر در نظر گرفته خواهد شد.
 • هر یک از پوشش های اضافی که بیمه گزار انتخاب کند، مبلغی به تناسب به بیمه بدنه اضافه خواهد شد.
 • تعداد سیلندر
 • تخفیف پرداخت نقدی
 • شرایط شرکت بیمه‌گر در خصوص فروش بیمه‌نامه
 • ارزش روز خودرو

اگر هر خودرویی دارید، می توانید از فرصت استثنایی تخفیفات بیمه دات کام استفاده کرده و از لینک زیر ارزان ترین بیمه بدنه ماشین خود را خریداری نمایید:
https://bimeh.com/carbody/

C:\Users\11\Desktop\عکس محاسبه و خرید آنلاین\web_pic_2018_12_25_15_44_59.jpg

بیمه بدنه را از بیمه دات کام آنلاین بخرید.

خرید بیمه بدنه تارا از بیمه دات کام

پس تا الاَن دیگر باید متوجه اهمیت بیمه بدنه تارا شده باشید. با داشتن این بیمه‌نامه، دیگر نگران هزینه تعمیر بدنه و آسیب‌های وارد شده نخواهید بود. شما می‌توانید همین حالا و در کمترین زمان بیمه بدنه تارا از سایت https://bimeh.com/ خریداری کنید. بیمه دات کام، سامانه آنلاین فروش انواع بیمه به ویژه بیمه‌های خودرو و بدنه است. با انتخاب و پرداخت آنلاین حق بیمه، بیمه نامه شما در سریع‌ترین زمان صادر شده و جهت هماهنگی بازدید، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس خواهند گرفت. بیمه دات کام، سامانه استعلام و خرید بیمه، برای رفاه حال خریداران در روزهای پایانی سال در نظر دارد تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، برای خرید انواع بیمه خودرو از جمله بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث به خریداران بیمه، تخفیف دهد. کافیست هنگام خرید کد bimeh500 را وارد نمایید تا از این هدیه و عیدی bimeh.com، بهره‌مند شوید. همچنین اگر سوالی هم داشتید می توانید با شماره شرکت تماس بگیرید.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 19 اسفند 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.