هند بهشت سایکو بازها

هند بهشت سایکو بازها

هند بهشت سایکو بازها اول از هر چیزی سایکو چیست؟ و چرا به هند بهشت سایکو بازها میگویند؟ سایکو به معنی فکر یا ذهن است و کلمه دلیک که بعد از سایکو …

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟

ثبت نام ویزای کانادا چقدر هزینه دارد؟ کشور کانادا یکی از کشورهایی است که افراد زیادی متقاضی حضور در خاک آن برای زندگی، تحصیل، کار و … هستند. زیرا این کشور دارای …

قطعات الکترونیکی چیست؟

قطعات الکترونیکی چیست؟

قطعات الکترونیکی چیست؟ قطعات الکترونیکی در مدار ها مورد استفاده قرار میگیرند و شامل تعداد زیادی هستند. در واقع از کنار هم قرار گرفتن قطعات در مدار می توان یک عملکرد صحیح …

خصوصیات بهترین جراح بینی تهران چیست ؟

پیش کدوم دکتر بینیمو عمل کنم؟ کدوم دکتر تو تهران برای جراحی بینی گوشتی خوبه؟ بهترین جراح بینی تهران کیه؟ قیمت جراحی بینی تو تهران چقدره؟ کدوم جراح پلاستیک بینی رو قشنگ عمل می­ کنه؟ جراحی بینی درد داره؟ یه جراح بینی خوب تو تهران چه ویژگی هایی داره؟ این ها نمونه ای از سوالات رایج در مورد عمل بینی است که بسیاری از بیماران پیش از انجام جراحی می پرسند. می توان گفت که تقریباً همه افراد از اهمیت بالای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب آگاهی دارند. اگر نظرات افرادی را بشنویم که عمل بینی انجام داده اند، قطعاً در مورد اهمیت این موضوع خواهیم شنید.

اما یافتن یک پزشک ماهر در عمل می تواند کار دشواری باشد. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی کامل سوالات پیش از عمل بینی بپردازیم و با بهترین دکتر عمل بینی تهران آشنا شویم.

عمل رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که به نام جراحی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) نیز شناخته می شود، یکی از جراحی های زیبایی صورت است که توسط فوق تخصص پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود.

این جراحی یکی از رایج­ترین جراحی­های ایران و جهان است. این عمل زیبایی تا حدی در ایران رواج دارد که کشورمان مهد جراحی بینی جهان شناخته شده است. هدف از این جراحی رفع عیوب بینی از جمله قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی یا پهن و گوشتی بودن آن برای زیباتر جلوه دادن آن است.

چه کسانی جراحی بینی انجام می دهند؟

عمل بینی در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این عمل شایع در ایران هم زنان و هم مردان را به خود جذب کرده است. افرادی که به صورت مادرزادی با مشکلات ظاهری بینی مواجهند و یا افرادی که بر اثر حادثه و اتفاق دچار شکستگی بینی شده اند، برای بهبود ظاهر بینی با مراجعه به بهترین جراح بینی این عمل را انجام می­دهند. این عمل زیبایی برای رفع موارد زیر کاربرد دارد:

 • رفع قوز بینی
 • رفع کجی بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • کوچک کردن بینی
 • شکل دادن به بینی
 • رفع پهن بودن نوک بینی

آیا عمل بینی جنبه درمانی هم دارد؟

گاهی بیمارانی که به مطب بهترین جراح بینی تهران مراجعه می­ کنند، از مشکل تنفس نامناسب و کیپ بودن بینی یا خرخر کردن در هنگام خواب نیز شکایت دارند. پزشک با معاینه این افراد، گاه متوجه وجود انحراف بینی می شود و برای این افراد عمل همزمان جراحی زیبایی و انحراف بینی را پیشنهاد می کند.

آن بخشی از عمل که مرتبط به رفع انحراف تیغه بینی می شود، جنبه درمانی دارد و جراح به درمان همزمان مشکل انحراف و مشکلات تنفسی می پردازد. بخشی از عمل که پزشک در آن به رفع عیوب ظاهری بینی می­پردازد، جنبه زیبایی دارد. امکان انجام هر دو عمل به صورت همزمان وجود دارد و دکتر جراح بینی هر دو عمل را می تواند به راحتی و همزمان انجام دهد.

انواع جراحی بینی

به طور کلی، جراحی بینی با توجه به تشخیص پزشک و روشی که او انتخاب می­کند، به دو نوع جراحی باز و جراحی بسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این دو شیوه می پردازیم:

عمل بینی به روش باز

در این روش، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر محمدی مفرد برشی در قسمت کلوملا (تیغه ای از جنس غضروف و پوست که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند) ایجاد می کند. به کمک این برش، پره های بینی را به بالا می برد و به این ترتیب به نوک بینی و پشت آن دسترسی پیدا می کند و به راحتی تغییرات لازم را در ساختمان بینی ایجاد می کند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • جراح دسترسی کامل و راحتی به ساختمان بینی دارد؛
 •  به دلیل دید بیشتر جراح، احتمال عدم قرینگی به شدت کاهش می یابد؛
 • جراح راحت تر می تواند پروتز و غضروف لازم را در بینی استفاده کند؛
 •  فضای کار بیشتری برای جراح فراهم است؛
 • در بینی های دچار انحراف و کجی، این روش نتیجه بهتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که جراحی ترمیمی بینی باید به روش باز انجام شود.

عمل بینی به روش بسته

در این روش، جراح بدون ایجاد برش بر روی ناحیه کلوملا، به کمک ابزاری پوست بینی را به مقدار بسیار کمی بالا نگه می دارد و سپس تغییرات لازم را اعمال می کند.

مزایای جراحی به روش بسته

 • عدم ایجاد برش و بخیه در ناحیه کلوملا
 •  کاهش مدت زمان عمل
 • کم بودن تورم در ناحیه نوک بینی بعد از عمل

جراحی باز بهتر است یا بسته؟

در یک دهه اخیر عمدتا تمایل بهترین جراحان بینی در سراسر دنیا انجام جراحی به روش  باز است زیرا با دید مستقیم جراح، امکان انجام تغییرات پیچیده تر از نظر تکنیکی امکانپذیرتر است و نتایج عمل مطلوبتر و پایدارتر خواهد بود. در روش بسته زمان عمل کوتاهتر است، تورم نوک بینی پس از جراحی کمتر است ولی میزان تغییرات بخصوص در ناحیه نوک بینی کمتر امکان پذیر است و در نتیجه جراحی نتیجه ایده آل نخواهد داشت.

به طور کلی انتخاب روش جراحی، براساس تشخیص و تجربه خود جراح است.

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ( www.drmofradclinic.com ) بهترین جراح عمل بینی تهران می باشد ، برای دیدن نمونه کارهای بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید .

منبع : ورود به سایت دکتر امیرحسین محمدی مفرد

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 21 مهر 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.