معرفی چند سایت خوب برای خرید هفت سین مسی

معرفی چند سایت خوب برای خرید هفت سین مسی

معرفی چند سایت خوب برای خرید هفت سین مسی هفت سین های مسی بیشتر به صورت چکشی و عمدتا در شهر زنجان و اصفهان تولید میشوند ، ظرافت و زیبایی هفت سین …

10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید

10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید

10 نکته ضرروی و بهداشتی که قبل از رفتن به استخر باید بدانید خیلی از مشکلات دنیای پر دغدغه امروز با استخر رفتن و شنا کردن کم میشود؛ از جمله انواع و …

پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی چیست؟ جراحی پیکرتراشی روشی است که مورد تایید FDA قرار گرفته است و پیکرتراشی نوعی لیپوساکشن است که درآن چربی اضافی از بدن خارج شده یا به منطقه مورد نظری انتقال …

هات پلیت آزمایشگاهی با جنبه های کاربردی زیاد

هات پلیت آزمایشگاهی یکی از تجهیزات با جنبه های کاربردی زیاد در محیط آزمایشگاه است که معمولا به منظور گرم کردن و حرارت دادن آهسته مایعات و مواد آزمایشگاهی به کار گرفته می شود ؛ امروزه تولید هات پلیت ها به صورت ترکیبی با همزن مغناطیسی است که به نام هات پلیت با همزن مغناطیسی یا هات پلیت مگنت شناخته می شوند و قادر به این هستند که عمل همزدن و حرارت دادن به محلول ها و مواد آزمایشگاهی را در یک زمان انجام دهند .
برخی از هات پلیت هایی که چندین شعله دارند اجازه به تنظیم جداگانه دمای هر شعله می دهند ، در حالی که سایر نمونه ها برای تمامی شعله ها دارای تنظیمات یکسانی هستند ، تا کاربر اجازه این را داشته باشد که محلول های گوناگون را تحت شرایط یکسان محک زند . سه سطح عنصر گرم کننده ی مختلف مزایای گوناگونی را به همراه دارند . یک هات پلیت سرامیک سفید در مقابل اکثر خراش ها و مواد شیمیایی مقاومت از خود نشان می دهد و به سرعت گرم می شود . عناصر گرم کننده ی پوشانده شده با فولاد ضد زنگ که روکش پروسلین دارند خیلی سریع خنک می شوند و نسبت به خوردگی از خود مقاومت نشان می دهند ، در حالی که یک مدل ساخته شده از پودر آلومینیوم در مقابل ورقه شدن مقاوم است و توزیع یک نواخت حرارتی را در سطح عنصر گرم کننده به دست می دهد .
یک هات پلیت آزمایشگاهی در موارد تحقیقاتی ، کلاس درس ، یا مجموعه های پزشکی به منظور گرم کردن مایعات ، جامدات یا شیشه آلات به کار گرفته می شود . هات پلیت ها همانند با یک اجاق رومیزی ، یک یا بیشتر از یک شعله در اختیار دارند که برای حرارت دادن به مایعات یا جامدات به کار گرفته می شود تا اطمینانی برای این باشد که دمای مواد در یک سطح ویژه نگه داشته می شود . اکثر هات پلیت ها یک محدوده دمایی قابل تنظیم و برخی تایمر دارند که منبع حرارتی را پس از سپری شدن میزان زمان مشخصی خاموش می کند . یک هات پلیت استیرر یک آهن ربای موتوری در اختیار دارد که یک میله ی همزن قرار داده شده داخل محلول را می چرخاند . هات پلیت های استیرر برای ممانعت از به وجود آمدن نقطه ی داغ ، بیش از حد گرم کردن ، و جدا سازی محلول هایی به کار گرفته می شوند که پس از گذر مدت زیادی از زمان به آن ها توجهی نمی شود . یک هات پلیت نوع دیجیتالی یا هات پلیت استیرر دیجیتالی یک صفحه ی نمایش دیجیتالی در اختیار دارد تا کاربران بتوانند به شکل دقیقی نسبت به تنظیم دما و سرعت هم زدن کنترل داشته باشند .
مزیت ها
قیمت کم هات پلیت ها ( معمولا کمی از 20 دلار بیشتر برای یک اجاق 1000 واتی ) باعث می شود که استفاده از هات پلیت در این جهان در حال توسعه به وسیله ی افرادی که صرفه جو هستند یا بودجه کمی دارند دیده شود ، بنابراین تا حدی می توان اجاق بشقابی را به عنوان یک تکنولوژی مناسب در نظر گرفت .

جنبه های ایمنی
همواره باید محتاط بود تا این اطمینان به وجود آید که بین محل هات پلیت و مواد قابل احتراق بالای آن یک صافی قرار دارد. علاوه بر این ، یک هات پلیت را نبایستی در محلی قرار داد که در آن جا کنترل گرمای دستگاه در دسترس کودکان و افراد دیگری که با کارکرد آن آشنا نباشند ، باشد.
یک نوع سفالینی ” اجاق بشقابی ” نیز به چشم می خورد که به اسم ” هات پلیت های نگهدارنده ” مشهور است که به مدت نیم ساعت پس از فقط یک دقیقه قبل از حرارت دادن در یک مایکروویو 1200 واتی ، گرم باقی می مانند ولی می توان با امنیت کامل آن ها را با دست خالی با گرفتن لبه ها ( لبه ها گرم نمی شوند ) کنترل و جا به جا کرد .
یک هات پلیت با شوف بالن فرق دارد که در آن توزیع یک نواخت حرارت در سطح شیشه آلات به دست داده می شود ، ولی هات پلیت ها عمل گرمایش از کف را انجام داده و سبب می شوند کاربر به شیوه ی بهتری محتوای آن را مشاهده کند . هات پلیت ها در قالب مدل های نیازمند به منبع برقی 120VAC و 240VAC  به چشم می خورند . خصوصیاتی که در هنگام گزینش یک هات پلیت بایستی در نظر داشت شامل اندازه ی ظرف یا لوله ای که قرار است گرم شود ، طیف و دقت دمایی ، قابلیت هم زدن و دقت آن ، تعداد فضا ها ، و نزدیکی به منبع برق و نوع آن ، می شود .
علت استفاده از هات پلیت ها در تجهیزات آزمایشگاهی دانشجویی به این خاطر است که حمام ها می توانند اگر سر ریز ، بیش از حد گرم یا مشتعل شوند با خطر همراه باشند ، به این علت که اینرسی حرارتی بالایی ( یعنی خنک شدن آن ها زیاد طول می کشد ) دارند و از سمت دیگر شوف بالن ها می توانند بسیار گران قیمت باشند و طراحی آن ها در رابطه با بالن هایی با حجم ویژه باشد  .
جنبه ی ایمنی هات پلیت آزمایشگاهی
هات پلیت های آزمایشگاهی خطرات آشکاری را از خود بروز می دهند ، از جمله خطر بالقوه ی ایجاد سوختگی در افراد یا حتی آتش سوزی . با آن که ساخت هات پلیت های جدید تر به منظور ممانعت از جرقه زدن است ، هات پلیت های قدیمی تر به علت مکان قرارگیری سوییچ ” خاموش – روشن ” بر روی خود دستگاه بیشتر مستعد جرقه زدن و هم چنین به علت وجود ترموستات دو فلزی هستند که امکان زنگ زدن آن وجود دارد .
دو روش جایگزین به منظور حرارت دادن شیشه آلات توسط یک هات پلیت وجود دارد . یک روش آویزان کردن شیشه آلات در بالای سطح پلیت بدون ایجاد تماس مستقیم است . چنین چیزی نه تنها باعث پایین آمدن دمای شیشه می شود ، بلکه هم چنین سبب آهسته کردن سرعت تبادل گرمایی و حتی باعث تقویت عمل گرم کردن می شود . چنین چیزی به ویژه برای آزمایش هایی خوب است که نقطه ی جوش پایینی دارند یا هنگامی که دمای حداقل منبع گرمایی بسیار بالا است . روش دیگر که نصب خیمه ای نامیده می شود ، به علت این که اندکی شبیه به یک خیمه ی مخروطی سرخ پوستان است ، عبارت از آویزان کردن شیشه آلات بالای یک پلیت و در بر گرفتن بالن با یک پوشش به شکل دامن از ورق قلع ( ورق حلب ) است . این پوشش دامن مانند باید از گردن بالن شروع و سطح پلیت را بپوشاند ، ولی با لبه های بالن نبایستی تماس داشته باشد ، بلکه در عوض باید اکثریت سطح پلیت را بپوشاند . این روش برای شیشه آلاتی دیده می شود که گرم شدن آن ها در دما های بالاتر صورت می گیرد به این علت که بالن به شکل غیر مستقیم با هوای داغ جمع شده در زیر دامن گرم می شود و بر خلاف روشی که به سادگی تنها شیشه آلات آویزان می شدند ، در این روش آن ها در برابر جریان های خنک هوا بهتر محافظت می شوند . استفاده از هر دوی این روش ها در یک آزمایشگاه دانشجویی موثر است چون ارزان تر ، کارآمد تر ، امن تر هستند و کاربر نیازی ندارد که پس از استفاده از حمام منتظر خنک شدن آن باشد .

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 مهر 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.