پاییزی بدون زکام

پاییزی بدون زکام

زکام,بيماري زکام,زکام در بارداري,علائم زکام,درمان زکام,درمان زکام با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان زکام,زکام را چگونه درمان کنيم,زکام در کودکان,زکام در بزرگسالان,زکام در نوزادان,زکام در بهار,زکام در تابستان,زکام در پاييز,زکام در زمستان,آشنايي با زکام,همه چيز در مورد زکام,زکام واگيردار است,زکام و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان زکام

درمان ابریزش بینی, انتی اکسیدان چیست, علت ابریزش بینی

به گزارش بی اس ام اس زکام به آبریزش بینی به طرف خارج حلق و سینه گفته می شود و می تواند در نتیجه سرماخوردگی ساده ایجاد شود و یا دنباله یک بیماری مهم تر مانند سرخک و آنفلوآنزا باشد. این بیماری در فصل پاییز بسیار متداول است ولی می توان با رعایت نکات خاص از این بیماری پیشگیری کرد.برای کاهش احتمال سرماخوردگی از تماس دست ها با بینی و صورت خود، حتی المقدور پرهیز کنید و به طور مداوم دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید. این کار بویژه پس از قرار گرفتن در اماکن عمومی مثل فروشگاه ها، ایستگاه های اتوبوس و مترو، مدرسه و اداره، ضروری است.

درمان ابریزش بینی, انتی اکسیدان چیست, علت ابریزش بینی

با مشورت پزشک، واکسن آنفلوآنزای فصلی را در زمان مناسب تزریق کنید. اما اگر پس از واکسن دچار علائم آنفلوآنزا شدید، با پزشک مشورت کرده و از داروی مناسب برای کاهش علائم استفاده کنید.همچنین توصیه می شود که احتمال ابتلا به آلرژی های فصلی را با محدود کردن تماس خود با مواد آلرژی زا و پرهیز از قرار گرفتن در معرض هوای حساسیت زا کاهش دهید. برای این منظور، درها و پنجره ها را در طول ساعات صبح و قبل از ظهر ببندید چون در این ساعات میزان گرده های آلرژی زا در هوا به بالاترین حد می رسد.این روزها ممکن است با بالا و پایین شدن دمای هوا بدن شما عرق کند و در مواقع خنک شدن آن احتمال سرماخوردگی بسیار بالا خواهد رفت. همیشه به اندازه ای لباس بپوشید که از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری شود.مصرف ویتامین های A و C که در انواع میوه ها و سبزیجات به وفور یافت می شوند و از جمله آنتی اکسیدان ها به شمار می آیند، می تواند برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مؤثر باشد. میوه های ترش مزه مانند لیموترش و کیوی سرشار از ویتامین C هستند و برای درمان سرماخوردگی توصیه می شوند.از سونای استخرها استفاده کنید چرا که وقتی به سونا می روید هوایی که استنشاق می کنید بالاتر از ۸۰درجه است و این درجه حرارت باعث از بین رفتن ویروس های سرماخوردگی می شود.
منبع:kayhannews.ir

پاییزی بدون زکام

<

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.