تعبیر خواب فرش شسته شده

درباره تعبیر خواب فرش چقدر می دانید تعبیر خواب فرشمعني فرِِش با قالي فرق دارد. قالي را در جاي خود نوشته ام. فرش به معني چيزي است که مي گسترانند و بر …

فندق برای ابرو

فندق را بهتر بشناسید فندق درختچه ای است به ارتفاع تقرباً 2 متر که برگ های آن پهن و نوک تیز است.فندق دارای پوششی سبز رنگ بوده که پس از خشک شدن …

تعبیر خواب خرما و حلوا

از تعبیر خواب خرما بخوانید تعبیر خواب خرمااگر بیند خرما بخورد و دانه اش بینداخت، اگر از اهل علم بود، دلیل که احکام شریعت را به جای آورد، تعبیر خواب خرما اگر …

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه. [ ب َ / ب ِ ] (اِ مرکب ) مارگیاه است و آنرا به عربی هلیون گویند. دفع سموم جانواران گزنده و مار و عقرب کندمارچوبه. (برهان ) (از ناظم الاطباء). نام دوائی که به عربی هلیون گویند و در کشف نوشته که گیاهی است دفع زهر مار و کژدم کند و هم گره گره بصورت مار بود. (از غیاث ) (از آنندراج ) (از جهانگیری ). نام دوائی است کهمارچوبه به عربی هلیون نامند و رستنیی است به شکل مار که آنرا پخته بخورند.

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه , خواص مارچوبه , مضرات مارچوبه , فواید مارچوبه

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه(از انجمن آرا). کندی گوید آن بیخ نبات است که به هیأت ستبر بود و منبت او در کوه است از کوههای اصفهان و ظاهر او به زردی مایل بود و میان او سفید بود و طعم او به طعم خشخاش ماند و در آن اندک شیرینی بود.مارچوبه (ترجمه ٔ صیدنه ). اسم فارسی هلیون است . (فهرست مخزن الادویه ). هلیون که به پارسی مارچوبه گویند.

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه , خواص مارچوبه , مضرات مارچوبه , فواید مارچوبه

مارچوبه را بشناسید

مشخصات: مارچوبهگیاهی است چند ساله به ارتفاع 5/1 متر، برگهای آن سبز رنگ و صاف هستند، ساقه ی مارچوبه سبز، صاف، بدون کرک . بدون تیغ و خار است. رویش این گیاه و جوانه زدنش از اوایل بهار است ومارچوبه گلهای سبز یا زرد آن در اوایل تابستان ظاهر می شوند. میوه ی مار چوبه نیز به رنگ قرمز می باشد.

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه , خواص مارچوبه , مضرات مارچوبه , فواید مارچوبه

مارچوبه را بشناسید

مارچوبه را می توان بصورت مختلف مصرف کرد . باید مارچوبه را با کمی آب و حرارات کم در ظرف های ضد زنگ پخت و تقریبا نیمه خام آنرا برداشت . مارچوبهآب مارچوبه را دور نریزید و از آن برای سوپ استفاده کنیدمارچوبه زیرا دارای ویتامین و املاح می باشد . وقتیکه مارچوبه می خرید دقت کنید تازه باشد .
شاخه های مارچوبه تازه راست و نرم بوده و نوک آن نباید باز شده باشد و مارچوبهاگر فلسهای نوک آن باز باشد نشانه این است که گیاه مدت زیادی مانده و کهنه شده است .

مارچوبه

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.