معرفی بهترین شرکت های فروش و اجاره اسپیس فریم نمایشگاهی

معرفی بهترین شرکت های فروش و اجاره اسپیس فریم نمایشگاهی

احتمالاً در بسیاری از نمایشگاه‌ها و مراسمات مختلف، داربست‌های نمایشگاهی یا اسپیس فریم‌ها را (space frame) دیده‌اید؛ اما ممکن است با نام و ویژگی‌های آن‌ها آشنا نباشید. به همین دلیل، با توجه …

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟ انتخاب کیف مردانه یکی از ضروریات خریدهای آقایان است؛ البته اگر دوست داشته باشند استایلشان شیک و متفاوت باشد. در این مقاله با انواع …

آزمایشگاه نساجی پارس لیان اروند

آزمایشگاه نساجی پارس لیان اروند

مهم‌ترین معیار کنترل کیفیت پارچه و اصولاً محصولات ذیل عنوان منسوجات، داده‌های به دست آمده از چرخه‌های تعریف شده برای آنالیز پارچه در آزمایشگاه نساجی است. آزمایش‌های مرتبط به پارچه موارد مختلفی را شامل …

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم | خرید اسباب بازی برای سیسمونی

چکیده : همان‌طور که رشد جسمی و فیزیکی کودک در اولین سال‌های تولد، سریع است، رشد ذهنی و روانی او نیز بسیار پرسرعت می‌باشد. با توجه به حساسیت و لطافت ذهن و روان نوزاد، انتخاب اسباب بازی مناسب برای سیسمونی اهمیت بسیاری دارد!

 

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم | خرید اسباب بازی برای سیسمونی

انتخاب اسباب بازی مناسب برای سیسمونی سؤالی است که بسیاری از مادر ها از  خود می‌پرسند. برای خرید اسباب بازی سیسمونی مناسب برای نوزاد خود، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. امروزه والدین به خوبی درک کرده‌اند که اسباب بازی مناسب چه تأثیری در رشد جسمی و روحی فرزندان دارد. به همین دلیل، مطالعه و تحقیق درباره خرید اسباب بازی باعث می‌شود تا انتخاب هوشمندانه و مؤثری داشته باشید. یکی از نگرانی‌های والدین در زمان تولد فرزندشان تهیه لوازم سیسمونی و خرید اسباب بازی برای سیسمونی است. همانطور که می‌دانید، امروزه با وجود تنوع فراوانی در بازار اسباب بازی نوزادی، خرید این محصول با چالش‌های زیادی همراه است. در این متن از کیدزلند، قصد داریم راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد را با بیان مهمترین نکات و ویژگی‌های این نوع اسباب بازی‌ها به شما ارائه دهیم. همراه ما باشید.

ویژگی‌های اسباب بازی مناسب نوزاد چیست؟

با توجه به اینکه خرید اسباب بازی نوزاد یکی از مسائل مهم  در تدارک سیسمونی است، اگر ویژگی‌های مناسب اسباب بازی نوزاد را بدانید، به راحتی می‌توانید انتخاب صحیح و موفقی داشته باشید. با انتخاب درست در تهیه این محصول، علاوه بر سرگرم کردن کودکتان، تسهیل در شکوفایی استعدادهایش و حمایت از سلامت روانی نوزاد ارائه داده‌اید.

همان‌طور که رشد جسمی و فیزیکی کودک در اولین سال‌های تولد، سریع است، رشد ذهنی و روانی او نیز بسیار پرسرعت می‌باشد. با توجه به حساسیت و لطافت ذهن و روان نوزاد، انتخاب اسباب بازی مناسب برای سیسمونی اهمیت بسیاری دارد!

از مهمترین ویژگی های اسباب بازی مناسب نوزاد، می‌توان موارد زیر را بیان نمود:

در هنگام خرید اسباب بازی برای سیسمونی، سعی کنید تا حد امکان اسباب بازی های متنوعی را انتخاب کنید. اگر بودجه شما به این امر کفاف میدهد،  انواع مختلف اسباب بازی سیسمونی را برای فرزندتان تهیه کنید.

هنگام خرید، اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که در سنین بالاتر نیز برای کودک قابل استفاده باشند.

در صورتی که اسباب بازی کودک را وادار به حرکت کند، به بهبود مهارت های حرکتی او کمک خواهد کرد.

در صورتی که اسباب بازی شبیه به اشیاء و وسایل واقعی باشد، کودک بیشتر به آن علاقه خواهد داشت.

اسباب بازی را به گونه ای انتخاب کنید که افراد بزرگتر هم بتوانند در بازی با کودک شریک شوند. این موضوع باعث ارتقاء مهارت های اجتماعی کودک می شود.

برای کمک به توانایی های ذهنی و رشد هوش کودک، اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که او را به اکتشاف و حل مسئله ترغیب کنند.

نکات ایمنی و احتیاطی برای خرید اسباب بازی سیسمونی

همانطور که می‌دانید اسباب بازی‌ها همواره یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز کودکان هستند. بنابراین در انتخاب آن‌ها، به موارد ایمنی و احتیاطی توجه کنید. از مهمترین نکات ایمنی که باید در خرید اسباب بازی سیسمونی در نظر بگیرید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

باید قابلیت بلعیده شدن نداشته باشد.

باید دارای استحکام زیاد و نشکن باشد.

باید از مواد و رنگ‌های سمی  تولید نشده باشد.

باید برای نوزاد حساسیت زا نباشد.

باید لبه‌های تیز و برنده نداشته باشد.

اگر اسباب بازی باتری‌خور است، حتماً محفظه باتری با پیچ به خوبی بسته و سفت شود تا نوزاد نتواند آن را باز کند.

برای سیسمونی نوزاد، اسباب بازی دخترانه بخرم یا پسرانه؟

گزارش شده است  که والدین برای تهیه سیسمونی یا خرید اسباب بازی برای کودکان خود، از لیست اسباب بازی پسرانه یا دخترانه استفاده می‌کنند. اما باید توجه داشت که جنسیت فقط یک معیار برای انتخاب اسباب بازی نیست.

دیده‌ایم که بسیاری از والدین برای دخترانشان عروسک یا وسایل آشپزخانه و برای پسرانشان شمشیر و تفنگ تهیه می‌کنند. امروزه با پیشرفت صنعت اسباب بازی کودکان، بسیاری از اسباب بازی‌ها به طور همزمان مناسب برای دختران و پسران می‌باشند و تفاوت جنسیتی ندارند.

پیشنهاد می‌شود به جای اینکه تنها به خرید اسباب بازی دخترانه یا پسرانه متمرکز شوید، لیست اسباب بازی برای سیسمونی پسرانه و دخترانه را به صورت کامل تهیه کنید و سپس اسباب بازی‌های مناسب را بر اساس سن، جنسیت و توانایی‌های حرکتی کودکتان انتخاب کنید.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم | خرید اسباب بازی برای سیسمونی

اسباب بازی نوزاد برای ۱ الی ۳ ماه

در روزهای ابتدایی پس از تولد، نوزاد به طور چشمگیری رشد نمی‌کند و قادر به گرفتن اشیاء نیست. اما پس از یک ماه، تدریجاً دید او بهتر می‌شود و قادر به مشاهده اطراف خود و جلب توجه به آنها می‌شود. همچنین حواس او نیز در این مرحله رشد می‌کند، به ویژه حواس بینایی و شنوایی بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بنابراین، خرید اسباب بازی‌هایی که این دو حس را تحریک می‌کنند، برای رشد و توسعه نوزاد بسیار مفید است. اسباب بازی‌هایی که دارای موزیک و صداهای نرم و آرامش‌بخش هستند و همچنین دارای رنگ‌های شاد و جذاب می‌باشند، از بهترین گزینه‌ها برای این منظور محسوب می‌شوند.

به عنوان مثال، برخی از اسباب بازی‌های مناسب برای نوزادان به مدت ۱ تا ۳ ماه شامل موارد زیر می‌شوند:

عروسک‌های پنبه‌ای که برای پوست حساس نوزاد مناسب هستند.

اسباب بازی‌های موزیکال با چراغ‌ها، صداهای نرم و رنگ‌های شاد و نورهای جذاب و نرم.

کتاب‌های مخصوص نوزادان که دارای رنگ‌ها و تصاویر براق و جذابیت می‌باشند و توجه نوزاد را به خود جلب می‌کنند.

آویزهای قرارداده شده بر روی تخت.

اسباب بازی‌های متحرک که به افزایش توجه و تمرکز نوزاد کمک می‌کنند.

اسباب بازی نوزاد ۳ تا ۶ ماهه

در این مرحله، نوزاد به طور مشهودی رشد کرده است و قادر به نگه داشتن اشیاء در دست خود می‌باشد. با این حال، اغلب تمایل دارد هرچیزی را که در اطراف خود می‌بیند، در دهانش بگذارد زیرا شناخت اصلی کودک از محیط اطراف از طریق حس و حالت ذهنی خود است. به همین دلیل، اسباب بازی‌هایی را برای این سن انتخاب کنید که از نظر ایمنی برای نوزاد ایمن باشند و ضربه‌ای به او وارد نکنند، در عین حال حس کنجکاوی او را تحریک کنند. جغجغه‌هایی که دارای آینه هستند و نوزاد می‌تواند تصویر خود را در آن ببیند، یکی از نمونه‌های اسباب بازی‌های مناسب برای نوزادان ۵ ماهه می‌باشد.

در ادامه، اسباب بازی‌های مناسب برای نوزادان ۳ تا ۶ ماهه را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

جغجغه‌های سبک با صداهای ملایم و رنگ‌های براق و جذاب که نوزاد را سرگرم و تحریک می‌کنند.

آویزهای موزیکال که قابل استفاده در تخت، کالسکه و صندلی نوزاد می‌باشند و برای این سن نیز مناسب هستند.

عروسک‌های پنبه‌ای با بافت نرم و ضد حساسیت برای پوست حساس کودک.

دندانگیرها، زیرا در این سن رشد دندان‌ها و خارش لثه‌ها شروع می‌شود و دندانگیرها یکی از بهترین اسباب بازی‌های سیسمونی به شمار می‌روند.

اسباب بازی برای سیسمونی چی بخرم | خرید اسباب بازی برای سیسمونی

اسباب بازی مناسب برای نوزاد ۶ الی ۹ ماه

در این مرحله، نوزاد توانایی‌های بیشتری نسبت به قبل را از  خود نشان میدهد. هم از نظر جسمی و فیزیکی رشد کرده است و هم به لحاظ ذهنی و فکری پیشرفت کرده است. قدرت تحرک او بیشتر شده است و قادر به نگه‌داشتن و تکان دادن اسباب‌بازی‌ها در دست خود می‌باشد. او ممکن است این اسباب‌بازی‌ها را حرکت دهد، به هم بزند یا پرتاب کند. بنابراین، حتماً باید اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که محکم و شکننده نباشند. در این سن، کودکان از نظر ذهنی و حافظه نیز پیشرفت قابل توجهی داشته و توانایی نگه‌داری اسباب‌بازی‌ها را در حافظه خود دارند.

برخی از اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان ۶ تا ۹ ماهه عبارتند از:

کتاب: کتاب‌های مخصوص کودکان ۶ تا ۹ ماهه بسیار موثر و مفید هستند. والدین می‌توانند داستان‌های کتاب را برای کودکان خود بخوانند. این باعث افزایش دایره لغات کودک می‌شود و بهبود تمرکز و توجه او را به حس شنوایی و بینایی تسهیل می‌کند.

عروسک: عروسک‌ها در این رده سنی نیز یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های نوزادی هستند. اغلب مشاهده می‌شود که نوزادان در این سن به یک عروسک خاص علاقه زیادی دارند و آن را به همراه خود همه جا می‌برند. روانشناسان این رفتار را به عنوان شروعی برای ارتباطات و تعاملات اجتماعی نوزاد می‌دانند و توصیه می‌کنند که مانع انجام این کار برای کودکان نشویم.

اسباب‌بازی‌های ساختنی: لگوها با قطعات بزرگ و پازل‌های ساده، از بهترین نمونه‌های اسباب‌بازی‌های ساختنی برای این سن محسوب می‌شوند. حتماً به خاطر داشته باشید که قطعات آن‌ها بزرگ باشد.

لوازم کار و آشپزخانه: کودکان در این سن علاقه زیادی به تقلید از بزرگترها و انجام کارهایی مشابه آن‌ها دارند. اسباب‌بازی‌هایی مثل یخچال، جعبه ابزار، برش میوه و برش پیتزا از جمله این اسباب‌بازی‌ها هستند.

اسباب‌بازی‌های هل‌دادنی: این نوع از اسباب‌بازی‌ها علاوه بر سرگرم‌کردن کودک، به مهارت‌های حرکتی او از جمله راه رفتن نیز کمک می‌کنند.

اسباب بازی مناسب برای سنین ۹ الی ۱۲ ماه

کودک در این مرحله رشد فیزیکی و ذهنی خوبی را تجربه می‌کند. او به راحتی می‌تواند دست و پا را حرکت دهد و گاهاً حتی قدرت راه رفتن را دارد. او توانایی گرفتن اجسام را در دست خود دارد و از آن‌ها استفاده می‌کند. کودکان در این سن به بازی‌های دسته جمعی و تعاملی علاقه نشان می‌دهند. قدرت ذهنی آن‌ها به حدی است که مسائل ساده را به راحتی حل می‌کنند.

از جمله اسباب‌بازی‌های مناسب برای سن ۹ تا ۱۲ ماهه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسباب‌بازی‌های هل‌دادنی: این نوع اسباب‌بازی‌ها به راه رفتن کودک و تقویت عضلات دست و پا کمک می‌کنند.

پازل و جورچین‌های ساده: پازل‌ها و جورچین‌های ساده بر رشد فکری کودکان در این سن تأثیر بسیار زیادی دارند و به عنوان اسباب‌بازی‌های مفید شناخته می‌شوند.

لگو و خانه‌سازی: مانند پازل‌ها، لگو و خانه‌سازی نیز به فکر و ذهن کودکان درگیر کرده و قدرت حل مسئله آن‌ها را ارتقا می‌دهند.

اسباب‌بازی‌های حمام: اسباب‌بازی‌های جذاب و سرگرم‌کننده مخصوص حمام نیز برای کودکان این سن مناسب هستند.

اسباب بازی مناسب برای سنین ۱۲ به بالا

در سن ۱۲ ماهگی، نوزاد به خوبی در حال رشد است. جسم و فیزیک او بزرگتر شده است. در این سن، توجه به رشد ذهنی و روانی کودک بسیار مهم است. می‌توانید به تدریج اسباب‌بازی‌های پیچیده‌تری را برای او تهیه کنید تا قدرت ذهنی کودک را تحریک کنید.

اسباب‌بازی‌های حرکتی مانند اسباب‌بازی‌های فشاری، کوکی، با تولید صداهای کوبشی و یا اسباب‌بازی‌های حیوانات و غیره برای این رده سنی بسیار مفید هستند.

در مقاله “اسباب‌بازی برای سیسمونی، چی بخرم؟” سعی کردیم برخی از نکات مهم را گردآوری کنیم. اگر شما هم نکته یا ایده‌ای برای تهیه و خرید اسباب‌بازی مناسب سیسمونی نوزادان دارید، در بخش نظرات و دیدگاه‌ها به ما ارسال کنید.

فروشگاه اینترنتی “کیدزلند” مجموعه‌ای از بهترین اسباب‌بازی‌های موجود در بازار را برای شما عزیزان گردآوری کرده است. تمامی اسباب‌بازی‌های ما اصلی، اورجینال و با کیفیت هستند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 2 شهریور 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.