چرا خرید لباس از عمده فروشی لباس زنانه گزینه خوبی است؟

چرا خرید لباس از عمده فروشی لباس زنانه گزینه خوبی است؟

خرید لباس و پوشاک مسئله‌ای است که از زمان‌های بسیار دور تا به امروز مورد توجه بوده است و افراد همواره در تلاش هستند، بهترین لباس و پوشاک را خریداری کنند. بهتر …

برترین سرویس دهنده سرور مجازی ویندوز

برترین سرویس دهنده سرور مجازی ویندوز

مقاله قصد داریم برترین سرویس دهنده سرور مجازی ویندوز را در بهمن 1400 معرفی کنیم و ویژگی های مهم آن را برشمریم. امروزه خیلی از کسب و کارها برای اینکه بتوانند از قابلیت‌ های …

باحمایت های دولت و مجلس از زعفرانکاران /قیمت آتی زعفرانِ دی ماه در بورس کالا از 52 میلیون تومان گذشت

باحمایت های دولت و مجلس از زعفرانکاران /قیمت آتی زعفرانِ دی ماه در بورس کالا از 52 میلیون تومان گذشت

زعفرانکاران، فروشندگان و صادرکنندگان واقعی زعفران تصمیم گرفته اند با اتحاد و همدلی و حمایت های دولت و مجلس ، تعیین کننده قیمت جهانی زعفران باشند .   بر اساس این گزارش؛ …

دریافت کد اقتصادی 1401

کد اقتصادی یک کد 12 رقمی می‌باشد که بعد از ایجاد پرونده و تشخیص زمینه کاری از سوی سازمان امور مالیاتی و اقتصادی کشور به افراد حقیقی و حقوقی متعلق خواهد بود.

بر اساس قانون تجارت کلیۀ موسسات تا 2 ماه بعد از ثبت شرکت  مکلف به دریافت کد اقتصادی و انجام امور مالیاتی مرتبط با آن هستند.

اهمیت اینتاکد چیست

کاربردهای کد اقتصادی

 1. دریافت کارت بازرگانی
 2. دریافت گواهی ارزش افزوده
 3. حضور در مناقصه‌ها
 4. بستن قرارداد با افراد حقیقی و حقوقی و دولتی
 5. تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد سالانه و ارزش افزوده

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد مالیاتی 1401

دریافت درگاه بدون کد مالیاتی

 1. گرفتن دفترچه و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی)
 2. نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
 3. کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس (در صورت موجود بودن)
 4. کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیأت مدیره
 5. پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی
 6. اخذ فرم‌های مرتبط و کامل کردن آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
 7. کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات مربوط
 8. کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی (2 نسخه)
 9. یک نسخه کپی اساسنامه شرکت
 10. کپی اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی)
 11. کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.

کد اقتصادی جدید و کد مالیاتی قدیم

در اطلاعیۀ سازمان امور مالیاتی اینگونه بیان شده است که برای گسترش خدمات الکترونیکی و برای اجرای طرح جامع مالیاتی و گمرک، برای تشویق و گسترش خوداظهاری نسبت به ثبت نام الکترونیکی و دریافت کد مالیاتی با هدف آسانی در انجام امورات مالیاتی و استفاده از تسهیلات مالیاتی نسبت به ثبت نام جامع الکترونیکی اقدام نماییم.

ثبت‌نام جهت دریافت شماره اقتصادی جدید؛ برای کلیه مؤدیان حقوقی اجباری است، چرا که این کد ” کد اقتصادی جدید ” بجای شماره قبلی در نظام قوانین مالیاتی، گمرکی و اقتصادی کشور گردد.

این کد با کد 12 رقمی که هم اکنون طی ایجاد پرونده و تعیین زمینه کاری از سوی اداره امور مالیاتی صادر می شود؛ متفاوت است.

برای اخذ کد اقتصادی جدید؛ باید تشکیل پرونده در دارایی صورت گیرد. پس از آن بوسیلۀ ثبت نام سیستمی طی 3 مرحله باید نسبت به دریافت کد جدید اقدام نماییم.

تفاوت کداقتصادی قدیم وجدید

چه کد اقتصادی جدید و چه کد اقتصادی قدیم، 12رقمی بوده و از سوی اداره امور مالیاتی ابلاغ می‌شود. در حقیقت با کد اقتصادی قدیم؛ ایجاد پرونده دارایی و تعیین حوزه مالیاتی صورت می‌گیرد. کد اقتصادی جدید متناسب و بر اساس سیستم جامع مالیاتی جدید مطرح می‌شود ولی در حال حاضر کدی صادر نگردیده و تنها ثبت نام انجام گرفته و کد پیگیری ثبت نام ارائه خواهد شد.

کاربرد کد اقتصادی جدید

 • پیشنیار ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • دریافت کارت بازرگانی
 • گرفتن گواهی ارزش افزوده

با در نظر گرفتن اظهارنامه پرداخت کنندگان مالیاتی لزوماً بصورت الکترونیکی قابل ارایه بوده، پرداخت کنندگان برای رجوع به سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی به کد اقتصادی جدید احتیاج خواهند داشت؛ چنانچه اخذ کد اقتصادی جدید صورت نگیرد، اطلاعات اظهارنامه از سوی سیستم مورد قوبل وافع نخواهد شد و بعلاوه امکان پرداخت مالیات بشکل الکترونیکی از سوی مودیان وجود ندارد.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تمامی فعالان اقتصادی که در تجارت خارجی با گمرک جمهوری اسلامی ایران مرتبط باشند (صاحبان کالا، حق‌العمل‌کاران گمرکی و…) بایستی شماره اقتصادی جدید را بهمراه کد اقتصادی قدیم اخذ کنند.

آموزش ثبت نام کد اقتصادی در سال 1401 - مراحل ثبت نام کد اقتصادی - ثبت شرکت

مراحل دریافت کد اقتصادی جدید :

 1. ثبت نام اولیه
 2. دریافت نام کاربری و پسورد
 3. ثبت نام نهایی

در کلیۀ مراحل برای پیشگیری از رخ دادن مشکل باید کلیۀ اطلاعات صحیح باشد.

توجه داشته باشید که فرآیند اخذ کد اقتصادی و تمامی امور مالیاتی بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور رایگان می باشد و هیچ کسی ( فرد حقیقی و حقوقی ) نباید برای ثبت نام و گرفتن کد اقتصادی از شما وجهی دریافت کند.

اما در نظر داشته باشید که فرآیند دریافت کد اقتصادی برای مجموعه‌ها، مثل سایر امور اداری در کشور بسیار زمان بر ، طاقت فرسا و تا حدودی تخصصی است، بنا بر این در صورتی که می‌خواهید قرآیند ثبت نام و پیگیری پرونده کد اقتصادی شما از سوی وکلای متخصص و متبحر این مجموعه صورت گیرد. با ما تماس حاصل کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.