The best way to buy Telegram members Fast & Cheap!

If you want to buy Telegram members, I think it’s better to know about another Telegram services too. Adsmember services will help your business a lot on Telegram Such as Buying telegram …

۲ سالگی پروژه روانشناسی فاخته؛ برای محتوای غنی مانده‌ایم

۲ سالگی پروژه روانشناسی فاخته؛ برای محتوای غنی مانده‌ایم

۲ سالگی پروژه روانشناسی فاخته؛ برای محتوای غنی مانده‌ایم علیرضا گیتی گهر – شاید برای هر بنیان‌گذار پروژه‌ای، تمایل زیادی وجود داشته باشد که آنچه را که خلق کرده، قدمتش را طولانی‌تر …

آموزش سئو در تبریز

آموزش سئو در تبریز

سئو در تبریز شامل خدمات سئو + مشاوره سئو + آموزش سئو را با (https://eghtesadafarin.com/seo-in-tabriz) در تبریز شروع کنید. می‌خواهید با استفاده از آموزش سئو در تبریز و بهینه سازی سایت درآمد …

سخنان مدیرعامل آرکا صنعت آروین در مورد تجهیزات آزمایشگاهی اسپکتروفتومتر و تیتراتور و کاربرد آن ها

با گذر زمان و پیشرفت فناوری، نیاز انسان ها به محصولات پیشرفته تر احساس می شود و این قضیه منجر به پیچیده تر شدن و سنگین تر شدن فعالیت کارکنان آزمایشگاه ها می شود. با این حال جای نگرانی نیست؛ چرا که طبق گفته های مدیرعامل آرکا صنعت آروین، تجهیزات آزمایشگاهی می توانند تا حد زیادی به آزمایشگران در خلق و توسعه موارد پیشرفته کمک کنند.

آبان ماه سال جاری شاهد برگزاری رویداد بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی بودیم که در آن برخی از مطرح ترین برندهای جهانی فعال در تولید و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی شرکت داشتند. علاوه بر تولیدکنندگان خارجی، چندین شرکت منتخب داخلی نیز به دعوت برگزارکنندگان رویداد در جهت اطلاع مردم و جامعه جهانی از پیشرفت های حاصل شده توسط صنعتگران کشور عزیزمان ایران حضور پیدا کردند و توانستند محصولات پیشرفته خود را که پا به پای محصولات مشهور جهانی خودنمایی می کردند به معرض دید عموم بگذارند. یکی از شرکت های داخلی که توانست در این مراسم خوش بدرخشد و محصولاتش نظر حضار داخلی و خارجی را به خود جلب کرد آرکا صنعت آروین بود. مدیرعامل این مجموعه مهندس حسینی همراه با چند تن از اعضای بالارتبه این شرکت در این مراسم حضور پیدا کردند و حسینی به دعوت برگزارکنندگان مراسم سخنرانی کوتاهی نیز درباره کاربرد انواع تجهیزات آزمایشگاهی علی الخصوص اسپکتروفتومتر و تیتراتور ارائه کرد.

در ابتدا حسینی توضیحاتی کلی در مورد تجهیزات آزمایشگاهی و نقش مهم آن ها ارائه کرد. حسینی عقیده دارد آزمایشگاه ها در دوره های زمانی مشخص، لازم است تا تجهیزات آزمایشگاه خود را بروز کنند؛ وی افزود اگرچه برخی ممکن است گمان کنند تجهیزات جدیدتر تنها به بهانه های مالی تولید و تحت ظاهر مدرن و بروز به فروش برسند اما این گمان نادرست است و برخی تجهیزات آزمایشگاهی جدیدتر آن چنان کار آزمایشگاه ها را سبک و آسان تر می کنند که هزینه های بعضا بالای خود را به راحتی توجیه می کنند. حسینی گفت:

” آزمایشگاه ها روزانه با مواد شیمیایی گوناگون سروکار دارند و از آن ها در ترکیبات مختلفی با یکدیگر استفاده می کنند. تجهیزات آزمایشگاهی مختلف مانند تیتراتور و اسپکتروفتومتر می توانند با خودکارسازی برخی از مراحل آزمایش و پایین آوردن ضریب خطای انسانی، باعث صرفه جویی در منابع و زمان شوند.”

پس از توضیحات مقدماتی، یکی از اعضای تیم مهندس حسینی کاتالوگ محصولات آرکا آروین را میان شرکت کنندگان در مراسم پخش کرد تا اعضا بتوانند تصویرگری حقیقی از آنچه حسینی در موردش صحبت می کند داشته باشند.

در ابتدا، حسینی در مورد دستگاه تیتراتور و انواع آن صحبت کرد. در ادامه گزیده ای از سخنان وی را که مهم ترین بخش های آن را در بر می گیرد با هم می خوانیم:

” یکی از خواص محلول ها که قبل از آزمایش باید از آن اطلاع داشت غلظت آن هاست؛ با این حال همیشه غلظت محلول ها برای آزمایش کنندگان مشخص نیست و باید با انجام آزمایشاتی خاص از غلظت محلول آگاهی پیدا کنند. با انجام فرایند تیتراسیون، می توان غلظت ناشناخته یک محلول را تعیین کرد. تیتراسیون را می توان به صورت دستی و یا با دستگاه تیتراتور انجام داد که در صورت انجام دادن این فرایند با دستگاه تیتراتور، بسیاری از مراحل به صورت خودکار توسط دستگاه تیتراتور انجام شده و به آن تیتراسیون خودکار می گویند. دستگاه تیتراتور می تواند به صورت خودکار غلظت محلول ناشناخته را به کمک غلظت محلول شناخته شده تعیین کند. در تیتراسیون خودکار، زمانی فرایند پایان یافته که قطب سنجی الکتریکی تغییر کرده باشد. تیتراتورها در مدل های مختلفی تولید می شوند که برخی از آن ها ساده تر بوده و مدل های پیچیده تر آن می توانند چندین تیتراسیون را به طور همزمان انجام دهند.. تیتراتور فراورده های نفتی TAN و تیتراتور TBN از انواع تیتراتور هستند که ممکن است به کمک دستگاه تیتراتور تک حالته یا دوحالته انجام شوند.”

در ادامه، حسینی شروع به ارائه توضیحاتی در مورد دستگاه اسپکتروفتومتر و کاربرد آن کرد. طبق سخنان حسینی اسپکتروفتومتر یا طیف سنج دستگاهی است که از آن برای بررسی و محاسبه برهم کنش نور با مواد استفاده می شود. طی فرایند اسپکتروفتومتری که با استفاده از دستگاه اسپکتروفتومتر انجام می شود، مشخص می شود چه میزان ماده شیمیایی نور را جذب کرده است. اسپکتروفتومترها در مدل های مختلفی نظیر اسپکتروفتومتر تک پرتو، اسپکتروفتومتر دو پرتو، اسپکتروفتومتر مرئی فرابنفش، اسپکتروفتومتر Hach و … تولید می شوند. کاربردهای فراوان دستگاه اسپکتروفتومتر مانند تعیین غلظت ترکیبات، تجزیه و تحلیل کیفی ساختار ترکیبات آلی و تشخیص ناخالصی های ماده باعث می شوند این دستگاه به یکی از ضروری ترین تجهیزات آزمایشگاهی تبدیل شود. طرز کار دستگاه اسپکتروفتومتر به این صورت است که با اندازه گیری شدت نور به صورت تابعی از طول موج، موارد مورد نظر آزمایش کننده را فراهم می کنند. اسپکتروفتومتر مایعات و جامدات را تحت واحد اندازه گیری ppm اندازه گیری می کند. اسپکتروفتومتر پرتابل یا قابل حمل نوعی اسپکتروفتومتر است که وزن پایینی داشته و می توان آن را با خود حمل کرد.

در انتها و در جمع بندی سخنانش، مهندس حسینی در مورد مجموعه آرکا صنعت آروین و محصولات و خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند نیز توضیحاتی ارائه کرد. در انتهای گزارش از شما عزیزان دعوت می کنم اطلاعات آرکا صنعت آروین را نیز مطالعه کنید. امیدوارم از خواندن این گزارش لذت برده باشید.

” مجموعه آرکا صنعت آروین ( ارائه کننده اسپکتروفتومتر و تیتراتور ) با هدف بهبود سطح کیفی تجهیزات آزمایشگاهی موجود در بازار فعالیت خود را آغاز کرد و ظرف مدتی کوتاه توانست خود را به عنوان یکی از برندهای قابل اعتماد و صاحب نام در حیطه فعالیت خود مطرح کند. بخش بازرگانی آرکا صنعت آروین با داشتن نمایندگی برندهای اروپایی و آمریکایی تجهیزات آزمایشگاهی، سعی در بالا بردن سطح آزمایشگاه های سرتاسر این مرز و بوم دوست داشتنی دارد.

بخش خدمات آرکا صنعت آروین مفتخر است اعلام بدارد که علاوه بر تعمیر محصولات فروخته شده توسط آرکا صنعت آروین، محصولات فروخته شده توسط برندهای دیگر را نیز تعمیر می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات آرکا صنعت آروین می توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.”

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 18 دی 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.