نکات مهم در مورد سئو که باید بدانید

نکات مهم در مورد سئو که باید بدانید

در دنیای بهینه سازی سایت و موتور جست‌وجو تغییرات زیادی اتفاق افتاده است. با این حال، برخی از اصول اساسی همچنلن بدون تغییر باقی مانده است. به عنوان مثال، هدف قرار دادن …

بدلیجات دودووم، خرید انواع تاج مجلسی و پرنسسی دخترانه

بدلیجات دودووم، خرید انواع تاج مجلسی و پرنسسی دخترانه

برای چه مراسمی به دنبال خرید تاج سر هستید؟ اگر می‌خواهید در هر مجلسی شیک و خوش استایل به نظر برسید، می‌بایست در انتخاب ریزترین لوازم مورد استفاده در استایل خود دقت کنید. تاج …

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟ روزانه در سراسر دنیا خانواده های بسیاری هستند که درخواست خودشان را برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل در شرکتهای معتبر ثبت …

انواع اورینگ در صنعت قطعات لاستیکی

اورینگ چیست

این محصول یک سطحمقطع O شکل دارد و به عنوان یک واشر مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده های داینامیک و استاتیک از مورد استفاده های این اورینگ ها می باشد. استفاده اورینگ ها در شفت های دوار پمپ و پیستون های هیدرولیک سیلندر از موارد استفاده این محصول به صورت دینامیکی می باشد.

اورینگ یکی به دلیل اینکه ارزان هستند، بسیار ساده هستند، مطمئن هستند و نصب آسانی نیز دارند ، یکی از رایج ترین قطعات لاستیکی مورد استفاده در موتور خودرو ها می باشند. فشار مورد تحمل اورینگ ها می تواند تا حدود 10 ها مگا پاسکال برود.

روش های مختلفی برای ساخت اورینگ وجود دارد که از این موارد می توان به اکستروژن، قالب گیری تزریقی، قالب گیری فشار یا قالب بندی انتقالی اشاره کرد.

تشخیص جنس اورینگ

یکی از آسان ترین راه هایی که از طریق آن می توانیم دریابیم که آیا اورینگ مورد نظرمان از متریال های اصل ساخته شده یا فیک می باشد این است که اورینگ را اندکی بکشیم . اگر بعد از این کشش اورینگ به حالت اولیه خود بازگشت ، پس اورینگ اصل است. اما اگر اورینگ به حالت اولیه اش بازنگشت و خلل ها و سوراخ هایی پس از کشش بر روی آن ایجاد شد ، پس اورینگ مورد نظر فیک می باشد. اُرینگ های با کیفیت درحالی که می توانند داثما در برخورد و شرایط کاری با مایعات و گازوئیل و روغنش باشند ، هیچ گاه حالت کشسانی اولیه خود را از دست نمی دهند و همیشه وظیفه خود را به شکلی کامل انجام می دهند. اما اورینگ ها بی کیفیتی به زودی پس از مدتی کارکردن خشک می شوند.

انواع اورینگ های شرکت کار و صنعت

اورینگ وایتون (Viton O-ring)

اورینگ وایتون در متریال مولکولی خود داری تراکم مولکولی بسیار پایینی می باشد. در صنایعی همچون صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ها ، صنایع هوایی و… . اورینگ وایتون استفاده بسیار بالایی دارد. مهمترین ویژگی این اورینگ تحمل درجه حرارت بالای این اروینگ می باشد .اما اگر صرفا این ویژگی را برای این اورینگ ها بیان کنیم ، راهنمایی ناقصی به شما خوانندگان عزیز داده ایم. این اورینگ ها دارای مقاتومت کششی و سایشی بالایی نیز هستند.

خرید اورینگ وایتون در بازار اندگی سرگیجه کننده می باشد زیرا در بازار ممکن است این محصول را با نام های FKM , FPM , Fluoroelastomer نیز بشناسند. این در صورتی است که متریال تشکیل دهنده همه آن ها فلو کربن می باشد.اورینگ وایتون نیز همچون بقیه اورینگ دارای در یک قسمت دو طرفه که یک سمت آن استاتیک و سمت دیگر دینامیک است کار خود را انجام می دهد. اما عموما در صنعت فقط این موضوع دارای اهمیت است که اورینگ مورد نظر بتواند عمل آببندی را به خوبی انجام دهد .

اورینگ NBR و کاربرد آن : ( NBR Oring )

بین اتصالات در حین عمل مونتاژ ، مکانی است که اورینگ ها در آنجا قرار می گیرند. هنگامی که بین این دو اتصال فشار شدید ایجاد می شود ، اورینگ به مقدار کافی فشرده می شود، عمل آببندی را تثبیت می کند. در حالت های مختلف دینامیکی و استایتکی کاربرد اورینگ های NBR متفاوت می باشد. نیتریل موجود در متریال لاستیکی ای اورینگ باعث می شود که حالت کشسانی خود را دائما حفظ نماید و از آن مهم تر سطحی روغنی داشته باشد که باعث می شود هیچگاه خشک نشود.

نیتریل که ماده تشکیل دهنده اورینگ ها می باشد ، تقریبا مهم ترین جزء متریال های اورینگ های NBR می باشد. میزانی که براید ساخت محصول مذکور از NBR و نیتریل استفاده می شود تقریبا نسبتی مساوی می باشد . یعنی در ساخت اورینگ های فوق الذکر 50 در صد NBR و 50 درصد نیتریل استفادده شده است. نیتریل موجود در اورینگ های NBR باعث می شود خاصیت کشسانی این اورینگ ها دو چند برابر بشود.

اورینگ متری در حوزه دینامیکی و استاتیکی

این نوع اورینگ در شرکت کار و صنعت می تواند در هر قسمتی مورد استفاده قرار بگیرد زیرا اندازه مشخصی ندارد. در صورتی که مشتریال عزیز ، دستگاهی داشته باشند که از سایز شفت های استاندارد برخوردار نبود ، می توانند از این اورینگ ها استفاده کنند . اما اورینگ های متری از نظر طراحی پیشنهاد نمی شوند.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.