استوری موشن چیست؟ آشنایی با انواع+مزایای استوری موشن

استوری موشن چیست؟ آشنایی با انواع+مزایای استوری موشن

استوری موشن چیست؟ استوری موشن یکی از جذاب‌ترین و مؤثرترین ابزارها برای ارتقای محتوا و انتقال داستان‌ها است. این نوع محتوا با تلفیق تصاویر، انیمیشن‌ها، متن‌ها و صداها، محتوای ثابت را به …

4 قدم ساده برای خرید شال و روسری زنانه

4 قدم ساده برای خرید شال و روسری زنانه

خرید شال و روسری یک داستان جذاب زنانه است. فقط خود خانم ‌ها از ماجراهای شیرین و گاهاً چالش ‌برانگیز این داستان سریال گونه اطلاع دارند. آنها همیشه برای ست کردن لباس‌ هایشان و …

تولید و فروش لوازم قالب سازی

تولید و فروش لوازم قالب سازی

پران گرمکار دارای فولادهای H10 تا H19 بوده که از کروم برخوردار می باشند.در مواردی از افزودن تنگستن ، مولیبدن ، وانادیوم و کبالت استفاده می گردد. محتوای کربن در این گروه نسبتا …

چکیده : انواع مختلفی از موریانه ها وجود دارد، از جمله موریانه های زیرزمینی، چوب خشک و مرطوب. موریانه های زیرزمینی رایج ترین نوع هستند و به دلیل توانایی خود در ساخت لوله های گلی و علوفه برای غذا در زیر زمین شناخته شده اند. از طرف دیگر موریانه های چوب خشک نیازی به خاک ندارند و می توانند سازه های چوبی خشک مانند مبلمان و کف

 

سمپاشی موریانه در اصفهان و تهران

دشمن اصلی مبلمان و ملافه های چوبی موریانه است که چند سال دیگر ضربه بزرگی به شما وارد می کند. یکی از بزرگترین مشکلات این است که اغلب تشخیص وجود موریانه غیرممکن است. این امر خلاص شدن از شر موریانه ها را دشوار می کند. ما در این مقاله شرکتی به نام سفیران سلامت نقش جهان که انجام خدماتی از جمله سمپاشی موریانه در تهران را بعهده داریم به شما خواهیم گفت که چگونه بعد از اینکه متوجه شدید مبلمان چوبی در خانه شما هجوم آورده است، از شر موریانه خلاص شوید. پس از خواندن این مقاله می توانید با این حشرات مزاحم مبارزه کنید. موریانه نوعی حشره است که از راسته Isoptera است. موریانه ها به دلیل توانایی خود در خوردن و هضم چوب شناخته شده اند و آنها را به یک آفت مخرب در بسیاری از نقاط جهان تبدیل می کند. آنها حشرات اجتماعی هستند که در کلنی زندگی می کنند و هر کلنی از صدها یا هزاران موریانه منفرد تشکیل شده است.

انواع مختلفی از موریانه ها وجود دارد، از جمله موریانه های زیرزمینی، چوب خشک و مرطوب. موریانه های زیرزمینی رایج ترین نوع هستند و به دلیل توانایی خود در ساخت لوله های گلی و علوفه برای غذا در زیر زمین شناخته شده اند. از طرف دیگر موریانه های چوب خشک نیازی به خاک ندارند و می توانند سازه های چوبی خشک مانند مبلمان و کف

چگونگی ورود موریانه به منزل

موریانه ها از سلولز تغذیه می کنند که در چوب و سایر مواد گیاهی مانند کاغذ، مقوا و پنبه یافت می شود. آنها می توانند در صورت وجود ، آسیب قابل توجهی به ساختمان ها و سایر سازه های چوبی  وارد کنند، که اغلب قبل از اینکه حضور آنها مشخص شود، آسیب های زیادی ایجاد می کنند.

کلنی های موریانه معمولا بالغ می شوند و در عرض 3-5 سال شروع به تولید مثل می کنند. بیشتر موریانه ها از اوایل پاییز تا اوایل زمستان و اوایل بهار تا اواسط تابستان شروع به تولید مثل می کنند.

موریانه ها در روزهای گرم و بارانی که موریانه های کارگر شروع به حرکت در زیر زمین برای جستجوی غذا می کنند، بیشتر فعال هستند. تا حد امکان آثار چوبی موجود در خانه و خانه هایی که مورد حمله قرار گرفته اند باید به طور مرتب بازدید شود، فاصله 10 سانتی متری از بالای دیوار تا سرچشمه های چوب رعایت شود. مانند کمد، مبلمان، بوفه. لازم به ذکر است که موریانه های بالدار شباهت زیادی به مورچه ها دارند.

روش های مقابله با موریانه در منزل

شکاف ها و منافذ را ببندید:

موریانه ها می توانند از طریق شکاف ها و منافذ کوچک در فونداسیون، دیوارها یا سقف شما وارد خانه شما شوند. هر دهانه یا ترک را با درزگیر یا عایق مناسب دیگری ببندید.

آغشته سازی خاک با استفاده از روش تزریق سم:

این روش در مواردی کاربرد دارد که فاصله ای بین ساختمان و دیوار همسایه وجود نداشته باشد. روش کار به این صورت می باشد: – ابتدا با مته هایی به قطر 12، 14، 16 و یا 18 میلی متری سوراخهایی را به فاصله 30 سانتی متر و با عمق 40 تا 60 سانتی متر در طول دیوار و اطراف ساختمان ایجاد می کنند. – سپس سم مخصوص با غلظت مناسب به داخل سوراخها به مقدار لازم ( 2 تا3 و حد اکثر 5 لیتر ) تزریق میشود. – بلا فاصله پس از تزریق سم مدخل سوراخ با ملات سیمان مسدود میگردد. راههای از بین بردن موریانه در منزل

ناودان ها و فاضلاب ها  را برسی کنید:

گرفتگی ناودان ها و فاضلاب  ها می تواند باعث جمع شدن آب در خانه شما شوند و محیطی مرطوب ایجاد کند که موریانه ها عاشق آن هستند. ناودان ها ،فاضلاب ها وسرریزها را تمیز و در شرایط خوب نگه دارید.

فاصله بین سازه چوبی و خاک را حفظ کنید:

موریانه ها می توانند به راحتی به چوب هایی که با خاک در تماس هستند دسترسی پیدا کنند، بنابراین حفظ فاصله بین سازه های چوبی و زمین بسیار مهم است. در صورت امکان از پایه های بتنی یا اجری استفاده کنید و هر سازه چوبی را با استفاده از بلوک های بتنی از سطح زمین بلند کنید.

استفاده از شرکت های سمپاشی:

در صورتی که متوجه شدید این موریانه ها در سازه های چوبی منزل شما وجود دارند برای موریانه زدایی باید از شرکت های سمپاشی معتبر کمک بگیرید . شرکت سمپاشی موریانه در اصفهان سفیران سلامت یکی از تخصصی ترین شرکت ها برای سمپاشی می باشد. برای سم پاشی موریانه زیر دیوره ها با مته های مخصوص مته زده می شود و تزریق سموم، طعمه گذاری و کپسول گذاری انجام می شود. پس از اتمام کار روی سوراخ ها با پودر سنگ و سیمان پوشانده می شود و هیچ اثری از سمپاشی باقی نخواهد ماند. مدت زمان سمپاشی موریانه بسته به متراژ خانه بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد. ساکنین خانه باید 24 ساعت پس از سمپاشی محل را ترک کنند و بعد وارد خانه شوند.

سمپاشی موریانه در اصفهان و تهران

بازرسی های منظم:

بازرسی های منظم توسط یک متخصص کنترل آفات می تواند به شناسایی زودهنگام هجوم موریانه ها کمک کند و از آسیب بیشتر به اموال شما جلوگیری کند.

با رعایت این اقدامات پیشگیرانه می توانید خطر هجوم موریانه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و از اموال خود در برابر این آفات مخرب محافظت کنید.

از بین بردن موریانه با تله مقوایی :

برای دفع موریانه‌ها در این روش به نوارهای پهن مقوایی نیاز دارید. بعد از تهیه مقوا آن‌ها را مرطوب کرده و در محل لانه موریانه‌ها بگذارید. سلولز یکی از مواد‌غذایی محبوب موریانه‌ها است؛ بنابراین آن‌ها به سمت مقواها کشیده می‌شوند. بعد از مدتی می‌توانید مقواها را جمع‌آوری کنید و آتش بزنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب این کار را چند بار تکرار کنید. شاید این بهترین روش از بین بردن موریانه نباشد اما یک روش سریع محسوب می‌شود.

استفاده از نمک برای دفع موریانه:

احتمالا خیلی از افراد با خاصیت گندزدایی نمک آشنا هستند. علاوه‌بر خاصیت گندزدایی، نمک یک ماده موثر و راه از بین بردن موریانه به‌صورت طبیعی محسوب می‌شود. در این روش برای از بین بردن موریانه چکار کنیم؟ کافی است که یک محلول نمک و آب گرم آماده کنید. توصیه می‌شود محلول تقریبا از نمک اشباع شده باشد. سپس یک سرنگ بردارید و آن را با آب شور پر کنید. بعد از تزریق محلول به مناطقی که آسیب دیده‌اند، موریانه‌ها آب بدنشان را از دست می‌دهند و می‌میرند.

کاهش رطوبت:

موریانه ها در محیط های مرطوب زندگی می کنند، بنابراین خشک نگه داشتن زیرزمین و محیط های حساس  ضروری است. هر گونه نشتی یا مشکلات رطوبتی را به سرعت برطرف کنید و در صورت لزوم از عایق رطوبت گیر استفاده کنید.

هیزم را دور از خانه خود نگهداری کنید:

موریانه ها جذب چوب می شوند، بنابراین نگهداری هیزم در خانه می تواند مسیر خوبی برای ورود موریانه ها به خانه  ایجاد کند. هیزم را دور از خانه و روی زمین نگهداری کنید

موریانه‌های چوب مرطوب:

این موریانه‌ها به چوب‌هایی که رطوبت بالایی دارند و معمولاً در چوب‌های مرطوب یا پوسیده زندگی می‌کنند هجوم می‌آورند. آنها معمولا در خانه ها یا ساختمان ها یافت نمی شوند اما می توانند به سازه های چوبی در فضای باز مانند نرده ها  آسیب وارد کنند.

موریانه های مخروطی:

این موریانه ها گونه های جدیدتری هستند که اخیراً در فلوریدا یافت شده اند. آنها تهاجمی هستند و می توانند آسیب قابل توجهی به خانه ها و ساختمان ها وارد کنند. آنها لوله‌های گلی سنتی نمی‌سازند، بلکه در درختان لانه می‌سازند و در اطراف آنها لوله‌های سرپناه می‌سازند.

علائم وجود موریانه در خانه :

از خاک، بزاق و مواد مدفوع تشکیل شده‌اند و موریانه‌ها از آن برای حفظ محیطی کنترل‌شده برای سفر و محافظت از خود در برابر شکارچیان، نور خورشید و هوا استفاده می‌کنند.

لوله های گلی معمولاً به اندازه عرض یک مداد هستند و می توانند چندین فوت از کلنی تا منبع غذا امتداد داشته باشند. آنها اغلب در امتداد پایه یک خانه، در فضاهای خزنده یا روی دیوارهای بیرونی یافت می شوند.

برای ایجاد لوله های گلی، موریانه ها با ساختن یک تونل کوچک از خاک به چوب شروع می کنند. سپس آنها خاک، بزاق و مواد مدفوع بیشتری را به تونل اضافه می کنند تا یک لوله محافظ ایجاد کنند. با گذشت زمان، با ادامه ساختن و تقویت آن توسط موریانه ها، لوله بزرگتر و پیچیده تر می شود.

سمپاشی موریانه در اصفهان و تهران

سخن آخر :

روش‌های خانگی و طبیعی مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. از جمله از بین بردن موریانه با نفت و گازوئیل؛ اما بهترین راه از بین بردن موریانه مراجعه به یک شرکت متخصص و استفاده از روش‌های نوین سمپاشی است. علاوه بر این، توصیه می‌شود که ویژگی‌های ضمانت و هرگونه محدودیت یا استثنایی که ممکن است اعمال شود را درک کنید. یک شرکت حرفه ای کنترل آفات قادر خواهد بود به هر سوالی که دارید پاسخ دهد و اطلاعاتی در مورد سیاست ضمانت خود ارائه دهد.شرکت سفیران سلامت در زمینه انواع آفات و سموم آماده ارائه مشاوره به شما میباشد .

منبع :  www.safiranservice.comًَ

تولید محتوا و توسعه : سئو سایت در اصفهان کارینووب

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 فروردین 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.