7 گیاه مفید برای درمان سوء هاضمه

7 گیاه مفید برای درمان سوء هاضمه

7 گیاه مفید برای درمان سوء هاضمه سوء هاضمه,بیماری سوء هاضمه,سوء هاضمه در بارداری,علائم سوء هاضمه,درمان سوء هاضمه,درمان سوء هاضمه با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سوء هاضمه,سوء هاضمه را چگونه …

گیاه درمانی در بیماری های قلبی – عروقی

گیاه درمانی در بیماری های قلبی – عروقی

گیاه درمانی در بیماری های قلبی – عروقی بیماری های قلبی – عروقی,بیماری بیماری های قلبی – عروقی,بیماری های قلبی – عروقی در بارداری,علائم بیماری های قلبی – عروقی,درمان بیماری های قلبی …

عوارض و موارد مصرف قرص هالوپریدول برای درمان

عوارض و موارد مصرف قرص هالوپریدول برای درمان

قرص هالوپریدول قرص هالوپریدول ,قرص هالوپریدول 0.5,قرص هالوپریدول چیست,قرص هالوپریدول 5,قرص هالوپریدول 5 میلی گرم,قرص هالوپریدول برای چیه,قرص هالوپریدول ویکی پدیا توضیحاتی در مورد قرص هالوپریدول قرص هالوپریدول با نام لاتین Haloperidol …

بادیان

بادیان ،بادیان رومی،بادیان به انگلیسی،بادیان ستاره ای،بادیان چیست،بادیان در بارداری،بادیان برای نوزاد،بادیان و لاغری،بادیان در دوران بارداری،بادیان یا رازیانه،بادیان رومی در جدول مدرن،بادیان رومی و خواص آن،بادیان رومی عکس،بادیان رومی فروش،بادیان رومی در جدول،بادیان رومی در حل جدول،بادیان رومی و چاقی

بادیان ، بادیان رومی ، بادیان چیست ، بادیان در بارداری ، خواص بادیان و لاغری

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد بادیان و خواص و مضرات ان صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.بادیان گیاهی چند ساله بومی کشور مصر و مناطق مدیترانه است که امروزه در سراسر جهان کشت می شود. گل آن کوچک سفید مایل به زرد است و برگ های آن نیز به شکل پر است. میوه این گیاه که سفید متمایل به خاکستری است، خاصیت دارویی زیادی دارد. از جمله باعث افزایش شیر مادران می شود. در قرن هفتم رومی ها از این گیاه برای درمان سرفه و از بین بردن بوی نامطبوع دهان استفاده می کردند.

بادیان رومی

انیسون (نام علمی: Pimpinella anisum) گیاهی با دانه‌های بسیار معطر است که آن را بادیان رومی نیز می‌گویند و بسیار شبیه به رازیانه است. انیسون از تیره چتریان است و با دانه‌هایی سبز رنگ، گلابی شکل و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تیز بوده و پنج خط برجسته (ده شیار) بر روی آن کاملاً مشهود است. انیسون غالباً با دانه‌های هشت شیاری رازیانه اشتباه گرفته می‌شود. انیسون گیاه چند ساله و بلند با برگهایی دارای بریدگیهای زیاد است و بومی مناطق مدیترانه است. میوه آن از دو بخش (فندقه) گلابی شکل تشکیل شده که هر بخش آن دارای قسمت بیرونی سبز و قسمت داخلی کمی تیره‌است و بوئی تند و معطر دارد.

بادیان ستاره ای

بادیان ستاره ای در طب سنتی دارای طبیعت گرم و خشک است. به عنوان طعم دهنده در غذاها، شیرینی ها و مربا ها به کار می رود. از خواص آن : مقوی معده، کمک به هضم غذا، رافع بلغم را می توان نام برد. ضماد بادیان التهابات بین مفاصل را کم کرده و در کنترل دردهای رماتیسمی نقش بسزایی دارد. جوشانده آن به صورت دهان شویه لثه ها را محکم کرده و از لقی دندان ناشی از ضعف لثه جلوگیری می کند.بادیان یک درخت همیشه سبز متوسط بومی شما شرقی ویتنام و جنوب غربی چین است. یک ادویه که اصطلاحاً بادیان رومی، دانه بادیان ستاره ای، بادیان ستاره ای چینی یا بادیان نامیده می شود. در عطر و طعم بسیار شبیه رازیانه است که از پوسته ستاره ای شکل میوه قبل از رسیده شدن کامل برداشت می شود. روغن بادیان ستاره ای روغن بسیار معطری است که در آشپزی، عطرسازی، صابون، خمیردندان، دهان شویه، و کرم های پوست استفاده می گردد. در حدود ۹۰ درصد از محصول بادیان ستاره ای دنیا برای استخراج اسید شیکمیک، یک ماده شیمیایی که در سنتز اوسلتامیویر استفاده می شود کاربرد دارد.

بادیان ، بادیان رومی ، بادیان چیست ، بادیان در بارداری ، خواص بادیان و لاغری

بادیان در بارداری

توصیه می شود مادران بارداری که سابقه سقط جنین داشته اند یا احتمال سقط جنین در آن ها زیاد است از مصرف رازیانه خودداری نمایند. توصیه می گردد از مصرف رازیانه در ماه های اول بارداری مخصوصا سه ماهه اول بارداری و نیز در اواخر بارداری خودداری گردد. چنانچه در طی مصرف رازیانه در دوران بارداری متوجه خونریزی رحمی شدید ، مصرف رازیانه را بلافاصله قطع نمایید. رازیانه را فقط یک وعده در روز و آن هم ترجیحا صبح ها (زمان قبل از ظهر که فاصله بین پس از صبحانه و قبل از نهار می باشد بهتر است) مصرف نمایید. بین مصرف دو وعده رازیانه ، چند روز فاصله دهید ؛ مثلا یک وعده در هفته یا نهایتا دو وعده در یک هفته ، رازیانه مصرف نمایید. رازیانه را در حول و حوش زمان های قاعدگی یا عادت ماهانه خود مصرف نکنید. منظور از زمان های قاعدگی یا عادت ماهانه در اینجا ، زمان هائی است که اگر شما باردار نمی شدید در این زمان ها عادت ماهانه پیدا می کردید. مثلا فرض کنیم اگر باردار نبودید در حول و حوش بیست و پنجم ماه، عادت ماهیانه داشتید و حال که باردارید این عادت ماهیانه را ندارید. این همان زمانی است که توصیه می شود از مصرف رازیانه در آن مدت خودداری نمایید. با توجه به اینکه مصرف رازیانه در دوران بارداری ، احتمال سقط جنین را افزایش می دهد ، پس سعی کنید کمی قبل از مصرف رازیانه ، میوه به یا مشابه آن که باعث جلوگیری از سقط جنین می شود مصرف نمایید. در هر وعده ، مقدار کمی مثلا یک دوم یا یک سوم یک استکان کوچک از رازیانه مصرف نمایید. رازیانه را می توانید به صورت دم کرده یا عرق رازیانه مصرف کنید. با توجه به راحتی کار ، مصرف عرق رازیانه توصیه می گردد.

بادیان و لاغری

برای لاغری با رازیانه، بهتر است با مصرف روزی یک تا ۲ لیوان دمنوش یا عرق رازیانه شروع کنید؛ لازم است ابتدا میزان مصرف کم باشد و سپس افزایش دهید، همچنین ذکر این نکته ضروری است که اگرچه دم‌نوش رازیانه طبیعی است اما باید مراقب بود که به آن حساسیت نداشته باشید، همچنین زنان باردار نباید آن را مصرف کنند. برای تهیه دمنوش رازیانه پس از جوش آمدن آب، دانه‌های گیاه رازیانه را به آن اضافه کنید و زیر آن را خاموش کنید و بگذارید دم بکشد و پس از خنک شدن در یخچال قرار دهید. برای یک لیتر آب از 2 قاشق غذاخوری رازیانه استفاده شود. همچنین می‌توان برای داشتن نتیجه بهتر دانه‌های رازیانه را یک شب خیساند و یا دانه‌ها را تفت دهید تا خوشبو شود. میزان مورد استفاده برای لاغری با رازیانه، به طور متوسط روزانه حداکثر 5 گرم یا یک تا سه استکان عرق رازیانه است. قابل توجه اینکه اگرچه رازیانه و لاغری مرتبط بوده و مصرف آن در کاهش وزن موثر است، اما خوردن زیاد آن باعث تسریع روند کاهش وزن نخواهد شد و مانند همه چیز باید در مصرف آن تعادل رعایت شود، همچنین رازیانه دارای طبعی بسیار گرم می باشد به همین دلیل نباید به صورت روزانه در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

بادیان همان رازیانه است

بله رازیانه همان بادیان است و نام دیگر هم هستند و تفاوتی با هم ندارند

خواص بادیان

در هند و چین از بادیان ستاره ای به عنوان مقوی معده و بادشکن و محرک و ضد انگل استفاده می کنند و برای معالجه ی کولیت و تهوع و رفع سیاه سرفه و خناق و فتق و یبوست و تسکین قی کردن و لومباگو و تب از آن استفاده می کنند. بادبان ستاره ای و عرق آن طبق نظر حکمای طب سنتی نسبتا گرم و خشک است، مقوی معده و هاضمه می باشد و برای رفع باد های جمع شده در معده و هضم غذای سنگین اثر مفید دارد در عین حال مدر نیز می باشد. بادیه ستاره ای برای تسکین دندان درد موضعی و هم چنین در برخی انواع ناراحتی ها و التهابات جلدی روی پوست مالیده می شود، مهمترین علایم مسمومیت با این گیاه قی و درد پشت و کمر و اغما و فلج ریه ای می باشد این گیاه را زیر نظر پزشک مصرف کنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

بیشتر بخوانید : زیره سیاه برای لاغری ♥ هل در بارداری ♥ دارچین و پسوریازیس ♥ جعفری در بارداری

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 13 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.