انجیر مفید برای کم خونی و افزایش اشتها

انجیر مفید برای کم خونی و افزایش اشتها

انجیر کم خونی و افزایش اشتها

اگر می خواهید اشتهایتان زیاد شود،توصیه می کنیم از انجیر نوش جان کنید .

انجیر مفید برای کم خونی و افزایش اشتها

انجیر سرشار از پتاسیم و تأمین كننده سلامت كودكان ضعیف است و برای كم‌خونی و درمانی بی‌اشتهایی مفید است.
«انجیر» میوه‌ای مقوی و شیرین است كه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، كلسیم، فسفر و ویتامین‌های C ،B، A است.
«انجیر» منبع غنی از فیبرغذایی غیرمحلول لیگنین است كه نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد. انجیر دارای طبیعت گرم است، تعرق بدن را زیاد می‌كند، ادرار آور است، حرارت بدن را كاهش می‌دهد، چاق كننده است و برای كسانی‌ كه می‌خواهند وزن اضافه كنند، بسیار مفید است.

انجیر مفید برای کم خونی و افزایش اشتها

«انجیر» سرشار از پتاسیم و تأمین كننده سلامت كودكان ضعیف است، برای كم‌خون و بی‌اشتها مفید است و به علت داشتن پتاسیم در دفع اوره و چربی خون بسیار مؤثر است. شربت «انجیر» نیز تسكین دهنده دردهای گلو و سرفه است.

انجیر کم خونی و افزایش اشتها

34 comments

 1. «انجیر» سرشار از پتاسیم و تأمین كننده سلامت كودكان ضعیف است و برای كم‌خونی و درمانی بی‌اشتهایی مفید است.

 2. «انجیر» میوه‌ای مقوی و شیرین است كه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، كلسیم، فسفر و ویتامین‌های C ،B، A است.

 3. «انجیر» منبع غنی از فیبرغذایی غیرمحلول لیگنین است كه نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد.

 4. انجیر دارای طبیعت گرم است، تعرق بدن را زیاد می‌كند، ادرار آور است، حرارت بدن را كاهش می‌دهد، چاق كننده است و برای كسانی‌ كه می‌خواهند وزن اضافه كنند، بسیار مفید است.

 5. «انجیر» سرشار از پتاسیم و تأمین كننده سلامت كودكان ضعیف است، برای كم‌خون و بی‌اشتها مفید است و به علت داشتن پتاسیم در دفع اوره و چربی خون بسیار مؤثر است.

 6. شربت «انجیر» نیز تسكین دهنده دردهای گلو و سرفه است.

 7. انجير سرشار از پتاسيم و تامين‌كننده سلامت كودكان ضعيف است و براي كم‌خوني و درمان بي‌اشتهايي مفيد است.

 8. انجير ميوه‌اي مقوي و شيرين است كه منبع خوبي از پتاسيم، منيزيم، كلسيم، فسفر و ويتامين‌هاي A، B و C است.

 9. انجير منبع غني از فيبر غذايي غيرمحلول ليگنين است كه نقش عمده‌اي در جلوگيري و رفع يبوست دارد. انجير داراي طبيعت گرم است، تعرق بدن را زياد مي‌كند، ادرارآور است، حرارت بدن را كاهش مي‌دهد، چاق‌كننده است و براي كساني‌ كه مي‌خواهند وزن اضافه كنند، بسيار مفيد است.

 10. مرتضي صفوي متخصص تغذيه گفت: انجير سرشار از پتاسيم و تامين‌كننده سلامت كودكان ضعيف است و براي كم‌خوني و درمان بي‌اشتهايي مفيد است.

  اين متخصص تغذيه افزود: انجير ميوه‌اي مقوي و شيرين است كه منبع خوبي از پتاسيم، منيزيم، كلسيم، فسفر و ويتامين‌هاي A، B و C است.

  وي گفت: انجير منبع غني از فيبر غذايي غيرمحلول ليگنين است كه نقش عمده‌اي در جلوگيري و رفع يبوست دارد. انجير داراي طبيعت گرم است، تعرق بدن را زياد مي‌كند، ادرارآور است، حرارت بدن را كاهش مي‌دهد، چاق‌كننده است و براي كساني‌ كه مي‌خواهند وزن اضافه كنند، بسيار مفيد است.

  صفوي اضافه كرد: «انجير» سرشار از پتاسيم و تامين‌كننده سلامت كودكان ضعيف است، براي كم‌خوني و بي‌اشتهايي مفيد است و به علت داشتن پتاسيم در دفع اوره و چربي خون بسيار موثر است. شربت «انجير» نيز تسكين‌دهنده دردهاي گلو و سرفه است.

 11. کم خونی وضعیتی است که درآن ، تعداد یا اندازه گلبول های قرمز یا مقدار هموگلوبین موجود درخون کاهش یافته و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن بین خون و سلول ها دچار اختلال می شود . از علل ایجاد کننده کم خونی می توان کمبودهای
  تغذیه ای ، خون ریزی ، ناهنجاری های ژنتیکی ، بیماریهای مزمن یا مسمومیت های دارویی را نام برد . منظور از کم
  خونی های تغذیه ای ، کم خونی هایی است که در اثر دریافت کم مواد مغذی ایجاد می شوند .

 12. فقرآهن یکی از شایع ترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و مهمترین نوع کم خونی تغذیه ای در کودکان و زنان ، در سنین باروری است که با ایجاد گلبول های قرمز کوچک و کاهش میزان هموگلوبین مشخص می شود . اگر چه پیامدهای اقتصادی و اجتماعی کم خونی فقرآهن به صورت کمّی محاسبه نشده ولی لازم است به این نکته توجه شود که این بیماری سبب اتلاف منابع و مراقبت های بهداشتی ، کاهش بهره وری در اثرافزایش میزان مرگ و میر ، ابتلا به بیماری در مادران و کودکان و بالاخره کاهش ظرفیت جسمی و روانی در بخش بزرگی از جامعه می شود .

 13. میزان نیاز به آهن براساس سن ، جنس و وضعیت فیزیولوژیکی افراد متفاوت است . مثلاً زنان باردار به علت افزایش حجم خون ، رشد جنین و جفت ، و سایر بافتها به آهن بیشتری نیاز دارند . به همین دلیل بیش از سایرین در معرض خطر کم خونی قرار دارند . در شیر خواران – در صورت سلامت مادر- ، میزان آهن موجود در شیر مادر برای 4- 6 ماه اول زندگی کافی است ولی در مورد نوزادانی که با وزن کم متولد می شوند ذخایرآهن کم بوده و باید بعد از 3 ماهگی آهن اضافی به صورت قطره خوراکی خورانده شود . همچنین بستن پیش از موقع بند ناف نیز به دلیل اینکه نوزاد را از یک سوم کل خونش محروم می کند خطر فقر آهن را افزایش می دهد .

 14. دلایل گوناگونی برای فقر آهن وجود دارد که از آن جمله می توان به علل زیر اشاره کرد :

  1 – دریافت نا کافی آهنبه دلیل رژیم غذایی مورد استفادهای که در آن آهن کمی وجود دارد ، مانند بعضی از رژیم های گیاه خواری .

  2 – جذب ناکافی آهن در اثر اسهال ، کاهش ترشح اسید معده ، مشکلات گوارشی یا تداخلات داروئی ( داروهایی مثل کلستیدامین ، سایمتیدین ، پانکراتین ، رانیتیدین و تتراسایکلین. )

  3 – افزایش نیاز به آهن برای افزایش حجم خون در دوران نوزادی ، نوجوانی ، بارداری و شیر دهی .

  4 – خون ریزی زیاد در دوران عادت ماهانه ، در اثر جراحات و ناشی از هموروئید ، بیماری های بدخیم یا انگل ها .

  کمبود آهن در مردان بزرگسال معمولاً در اثر از دست دادن خون است .

 15. بعضی از علائم کم خونی آهن عبارتند از :

  1 – رنگ پریدگی زبان و مخاط داخل لب و پلک چشم

  2 – خستگی زود رس

  3 – بی تفاوتی

  4 – سرگیجه و سردرد

  5 – خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دست ها و پاها

  6 – حالت تهوع

  7 – در کم خونی های شدید گود شدن روی ناخن

 16. برای درمان کم خونی چند روش وجود دارد که بهترین و کم خطرترین آنها استفاده می شود ؛ بهترین و کم خطرترین راه استفاده از مکمل های خوراکی است . درمان با نمک های ساده آهن ، چون سولفات فرو خوراکی ، کاملاً موثر بوده و به شکل قرص ، کپسول یا مایع است که مصرف آن ها باید تا چند ماه ادامه یابد .

 17. اسید مالیک و اسید تارتاریک که در هویج ، سیب زمینی، چغندر، کدو تنبل ، گوجه فرنگی، کلم پیچ و شلغم موجود است ، سبب افزایش جذب آهن می شود.

 18. سیب زمینی استانبولی را در آب جوش بپزید و سعی کنید در موقع پوست کردن آن را یک اندازه و یک شکل در آورید. وقتی سیب زمینی را آب پز کردید بگذارید تا خنک شود.

 19. شاهی آبی یا اسفناج را پاک نموده و بشویید . وقتی خشک شد آنها را مانند کاهو خرد کنید و کنار بگذارید.

 20. سپس در ظرفی جداگانه ، شاهی آبی یا اسفناج را با گوجه فرنگی ، سیب زمینی، لوبیای قرمزپخته ، مغز تخمه و کنجد بود داده با هم مخلوط کنید.

 21. منم کم خونم چ کار کنم

 22. کم خونی بد مصرف دارو غذاهای آهن دار چند طول میکشه خوب شه

 23. سلام.داروهایی گ باعث کم خون شدن میشه یا خوراکیایی ک غیرچای و قهوه ک باعث کم خون شدن میشه.چی چیزاییه؟؟؟؟

 24. ایا کم خونی کاملا خوب میشود یا عوارضی دارد

 25. کبودی لثه ها ناشی از فقر اهن است?

 26. سلام برای جلو گیری باید چکار کرد

 27. سلام منم کم خونم.ولی زیادنیست

 28. من كم خونی ام ٨ هست تزریق خون لازم دارم ؟

 29. سلام کم خونی میتونه باعث تپش قلب و عرق کردن کف دستها و پا ها بشود ؟

 30. انجیر میوه‌ای مقوی و شیرین است که منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و ویتامین‌های A، B و C است.

 31. انجیر منبع غنی از فیبر غذایی غیرمحلول لیگنین است که نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد. انجیر دارای طبیعت گرم است، تعرق بدن را زیاد می‌کند، ادرارآور است، حرارت بدن را کاهش می‌دهد، چاق‌کننده است و برای کسانی‌ که می‌خواهند وزن اضافه کنند، بسیار مفید است.

 32. انجیر» سرشار از پتاسیم و تامین‌کننده سلامت کودکان ضعیف است، برای کم‌خونی و بی‌اشتهایی مفید است و به علت داشتن پتاسیم در دفع اوره و چربی خون بسیار موثر است. شربت «انجیر» نیز تسکین‌دهنده دردهای گلو و سرفه است.

 33. انجیر منبع غنی از فیبر غذایی غیرمحلول لیگنین است که نقش عمده‌ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد. انجیر دارای طبیعت گرم است، تعرق بدن را زیاد می‌کند، ادرارآور است، حرارت بدن را کاهش می‌دهد، چاق‌کننده است و برای کسانی‌ که می‌خواهند وزن اضافه کنند، بسیار مفید است.

 34. انجیر» سرشار از پتاسیم و تامین‌کننده سلامت کودکان ضعیف است، برای کم‌خونی و بی‌اشتهایی مفید است و به علت داشتن پتاسیم در دفع اوره و چربی خون بسیار موثر است. شربت «انجیر» نیز تسکین‌دهنده دردهای گلو و سرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.