طرز تهیه سوپ سبزیجات با پاستا

طرز تهیه سوپ سبزیجات با پاستا *. آکاایران : پیاز را خرد کرده سوپ سبزیجات با پاستا و در ظرفی ریخته، سپس مرغ را به هم راه سیر و رزماری و نمک و …

تعبیر خواب فیل سیاه

درباره تعبیر خواب فیل از معبران بزرگ بخوانید ابراهيم كرماني گويد: تعبیر خواب فیل اگر بيند ه بر فيل نشسته بود و آن فيل سلاح داشت و نيك مطيع او بود، تعبیر خواب فیل …

تعبیر خواب جوراب مشکی

در مورد تعبیر خواب جوراب چقدر می دانید محمدبن سيرين گويد: تعبیر خواب جورابجوراب درخواب، خادمي است از شمار زنان. اگر بيند جوراب نو از ابريشم يا از ريسمان پوشيده است، تعبیر …

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

دیجی کالا یکی از فروشگاههای اینترنتی بزرگ حال حاضر کشور می باشد که همواره خدمات و محصولات جدیدی را ارائه داده و می دهد

به گزارش آکاایران در ادامه تصاویری را از محل کار و انبار دیجی کالا مشاهده می کنید که در ابتدا توسط دو برادر به نام های حمید و سعید محمدی راه اندازی گردیده.

  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاستدیجی کالا,انبار دیجی کالا,عکس های انبار دیجی کالا,آدرس شرکت دیجی کالا,عکس فروشگاه دیجی کالا,انبارهای دیجی کالا در تهران

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست
همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا
  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست
همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا
  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست
همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا
  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست
همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا
  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست
همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا
  انبار دیجی کالا,انبار دیجی کالا کجاست

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

حدودا ۸ سال پیش این دو برادر ۳۵ ساله، پیشرو ترین استارتاپ ایرانی به نام  دیجی کالا را راه اندازی کردند که در زبان فارسی به معنای کالاهای دیجیتال است.

شفافیت در معاملات، پس گرفتن کالاها و نقدهایی که در مورد محصولات عرضه شده در این وبسایت منتشر می شد برای اغلب خریداران ایرانی بیگانه بود و همین عوامل برادران محمدی را بر آن داشت تا این کسب و کار جدیدی را که حالا ارزشی برابر با ۱۵۰ میلیون دلار دارد، راه اندازی نمایند.

داستان از اینجا شروع می شود که این دو برادر شیفته عکاسی بودند و توانستند با همراهی هم حدودا ۱۰۰۰ دلار را پس انداز نمایند و با آن یک دوربین SLR دیجیتالی بخرند.

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

پس از آنکه پول لازم برای خرید دوربین یاد شده جمع شد، آنها فضای مجازی را برای یافتن نقدهای حرفه ای و حتی آماتور در مورد دوربین ها زیر و رو کردند اما هر چه بیشتر جستجو می کردند کمتر به نتیجه ای می رسیدند و عاقبت تصمیم گرفتند که یک دوربین Nikon D70 را خریداری نمایند.

حمید می گوید: عاقبت آنچه را که می خواستیم پیدا کردیم اما مشکل آنجا بود که آن دوربین تنها در یک فروشگاه موجود بود.

چند ماهی از خریدمان نگذشته بود که لنز دوربین دچار مشکل شد. متأسفانه فروشگاهی که از آن خرید کرده بودند در تهران معروف بود و فروشنده، لنز اورجینال را با یک نمونه ارزان تر آنالوگ عوض کرده بود و در واقع سر آنها را کلاه گذاشته بود.

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

تجربه بسیار بدی بود اما آنطور که حمید می گوید الهام بخش آنها شد تا دیجی کالا را راه اندازی نمایند. او در ادامه می گوید: ما تمام پول خود را صرف خرید آن دوربین کردیم و به همین دلیل ایده راه اندازی دیجی کالا به ذهنمان خطور کرد.

او ادامه می دهد ما می خواستیم وبسایتی را ایجاد کنیم که مملو از اطلاعات و نقدهای مفید برای کالاهای الکترونیکی مصرفی باشد و علاوه بر این موضوع، تجربه بسیار خوبی از خرید را برای کاربران بسازیم.

ایده ساخت این تارنما در واقع از Cnet و آمازون گرفته شده بود. ما معتقد بودیم که باید از هر دو الگوی تجاری یاد شده در دیجی کالا استفاده نماییم چراکه دسترسی به نقد محصولات و یک تجربه خرید خوب موضوعاتی هستند که ایرانی های واقعا با آنها مشکل داشتند.

در آن زمان، مکانی برای دریافت مشاوره، اطلاعات و نقدهای بی طرف در مورد محصولات مصرفی پیشرفته وجود نداشت و علاوه بر این یافتن جای قابل اعتمادی که بتوان از آن خرید کرد هم بسیار دشوار بود.

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

کالاهایی نظیر تلفن های موبایل، از فروشندگانی در بازار خریداری می شدند که صرفا یک پرچسب غیر رسمی از فروشنده را همراه داشتند و خبری از خدمات مشتری و یا امکان مرجوع کردن کالاها نبود.

حرفه ای ها و آماتورها همگی اتفاق نظر داشتند که نیاز به یک وبسایت معتبر برای مقایسه محصولات، تصاویر، کیفیت کالاها، خصوصیات شان و البته با امکان خرید به شدت احساس می شد.

هر دو برادر دارای مدرک MBA هستند و تا آن زمان هیچگاه به خارج از ایران سفر نکرده بودند. بنابراین الگوی کسب و کار دیجی کالا کاملا بر پایه طرحی شکل گرفته بود که آنها در فضای وب مشاهده کرده بودند و اطلاعی از نحوه تجارت واقعی در جوامع دیگر نداشتند.

در ابتدا تمرکز برادران محمدی روی لوازم الکترونیکی بود اما هم اکنون این دو مدیر موفق در حال توسعه کسب و کار خود و بسط آن به دیگر کالاهای مورد استفاده نظیر لوازم خانگی، کتاب، رسانه، وسایل بهداشتی شخصی، اسباب بازی، انواع گجت، عطر و حتی ابزارآلات هستند که به صورت روزانه در زندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

حمید در این رابطه توضیح می دهد: «ما مفهوم دیجی کالا را تغییر دادیم. تا پیش از این نام شرکت ما معادل کالاهای دیجیتالی بود، اما اکنون دیجی کالا به معنی انتخاب محصولات متفاوت و خرید آن ها به صورت دیجیتالی است.»

اکنون این شرکت در حال راه اندازی سرویس «هدیه» خود است. این سرویس بر اساس اطلاعاتی که از کاربران و علایق آن ها به دست می آورد، سعی می کند محصولاتی را به شما پیشنهاد دهد.

حمید معتقد است که اگرچه دیجی کالا هم اکنون بیش از ۸۰٪ سهم بازار فروش آنلاین ایران را در اختیار دارد، اما آن ها همچنان راه زیادی را در پیش دارند تا بتوانند خریداران بیشتری را به مجموعه خود اضافه کنند.

«ما در تلاشیم تا فرهنگ خرید آنلاین را در بین کاربران توسعه دهیم. مخاطب ما نسل جوانی است که هنوز چنین موضوعی را تجربه نکرده است. ما برای ارائه یک تجربه خوب از خرید آنلاین، می خواهیم مطمئن شویم که حتی به شهر های خارج از تهران هم به بهترین نحو سرویس می دهیم.»

در راستای همین هدف، دیجی کالا هم اکنون علاوه بر تهران، بیش از ۳۰ شهر را مورد پوشش خدمات خود قرار می دهد و در نظر دارد تا ۳ ماه آینده، سرویس خود را به ۱۰۰ شهر دیگر نیز ارائه دهد. با این تعداد، تقریبا تمام ایران تحت می توانند از خدمات دیجی کالا استفاده نمایند.

دیجی کالا در زمینه قیمت محصولات نیز رقابت را بسیار جدی گرفته است؛ حمید در این رابطه اینچنین توضیح می دهد:

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

«ما می خواهیم از لحاظ قیمتی، بهترین گزینه ای باشیم که کاربر پیش روی خود می بیند؛ بر همین اساس محصولات را با ضمانت بهترین قیمت به فروش می رسانیم و شرط ۷ روز بازگشت کالا را نیز به مشتری ارائه می دهیم. در ایران این موضوع تا حدی غیر معمول است، اما کاربران آن را دوست دارند. جالب است بدانید که نرخ بازگشت محصولات ما کمتر از ۲ درصد است.»

تا سه سال پیش دیجی کالا بدون راه اندازی هیچ نوع کمپین یا ایجاد روند تبلیغاتی خاصی کاملاً روزهای موفقی را پشت سر می گذاشت. حمید می گوید انتقال یافتن کیفیت یک سرویس در ایران از طریق اطلاع رسانی خود کاربران به یکدیگر، بسیار موثرتر از هر روش تبلیغاتی دیگری است.

“برای مثال اگر تعداد بررسی ها و نظراتی که کاربران در زیر تلفن هوشمند گلکسی S5 سامسونگ درج کرده اند را ببینید مشاهده خواهید کرد که بیش از ۲۰ هزار نفر در رابطه با این محصول دیدگاه و یا تجربه شان را بیان کرده اند. نکته در اینجاست چنانچه به سراغ آمازون بروید نظرات کاربران به نصف این رقم برای محصول مشابه خواهد رسید. ایرانی ها به شدت علاقه مند هستند تا تفکرات و صد البته تجربه ی کاربریشان را با هم به اشتراک بگذارند.”

“کاربران این کشور به وسائل الکترونیکی و گجت ها نیز اشتیاق فزاینده ای را نشان می دهند و همه ی این مسائل باعث می شود تا کسانی که به دیجی کالا رجوع می نمایند هدفشان تنها خرید نباشد و بخواهند این نقدهای کاربری را نیز مطالعه و آگاهی بیشتری کسب نمایند.”

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار بی نظیر دیجی کالا

این دو برادر استارت آپ خود را با رقمی در حدود ۱۰۰۰۰ دلار که حاصل پس انداز شخصیشان بوده است آغاز نموده اند و تنها پس از دو ماه توانسته اند به سود دهی برسند. دیجی کالا در زمینه ی بازدیدهای کاربران، در آمد و سفارشات دریافتی، طی سال های گذشته رشدی بیش از ۲۰۰ درصد را تجربه نموده است.

تعداد کارمندان این مجموعه نیز به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده اند. اما تغییر فرهنگ سازمانی هنوز بخشی است که الزام در موردش وجود دارد. بسیاری از افرادی که به استخدام دیجی کالا در می آیند در بازه ی سنی ۲۶ الی ۲۷ سال قرار دارند و لذا در حال تجربه کردن اولین فرصت شغلیشان هستند، این امر سبب می شود تا شرکت مورد بحث برای ارائه نمودن خدمات پشتیبانی قوی به مشتریان خود نیازمند تیم منابع انسانی بسیار قوی باشد که اعضای بخش مرتبط را به شکلی صحیح آموزش دهند. ایجاد ساختارهای تیمی مناسب، ایجاد انگیزه در این تیم ها و تعیین برنامه های مشخص جهت رقابت با یکدیگر و در نهایت پیشرفت مجموعه نیز از دیگر چالش های موجود هستند.

برادران محمدی در حال حاضر از پلتفرم خودشان برای جهت و هدف دادن به استارتاپ های نوپا استفاده می نمایند. این دو معتقدند بیش از راهنمایی و هدایت کردن استارتاپهای تازه شکل گرفته در تهران این کسب و کارهای جوان نیازمند شنیدن داستان های موفقی همانند حکایت دیجی کالا هستند.

همه چیز در مورد دیجی کالا و انبار دیجی کالا

آخرین بروز رسانی در : جمعه 10 اردیبهشت 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.