تجربه سفر ارزان به استانبول

تجربه سفر ارزان به استانبول

تجربه سفر ارزان به استانبول استانبول پایتخت توریستی، تجاری و فرهنگی ترکیه است. این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی آسیا محسوب می‌شود. همچنین به‌دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای که دارد، پل ارتباطی  …

خدمات مدرن پوست، مو و زیبایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

خدمات مدرن پوست، مو و زیبایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

خدمات مدرن پوست، مو و زیبایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت امروزه بسیاری از افراد به دلایل گوناگونی مانند استرس‌های روزمره، مشکلات مادر‌زادی، مصرف مواد غذایی ناسالم و غیره دچار …

خرید بیمه ثالث و بدنه در روزهای پایانی سال

خرید بیمه ثالث و بدنه در روزهای پایانی سال

خرید بیمه ثالث و بدنه در روزهای پایانی سال با آمدن روزهای پایانی سال، بسیاری از ما با درگیریها و دغدغه های متفاوتی دست و پنجه نرم میکنیم. که معمولا باعث کمبود …

به طور کلی روش‌های بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، اما آموزش زبان به کودکان باید با خلاقیت‌های بیشتری همراه باشد تا بتوان از آن انتظار نتیجه بهتری داشت. اگر در آموزش زبان به کودکتان همیشه سخت گیرانه رفتار می‌کنید و یا در این زمینه به بن بست رسیده اید، تا پایان این مطلب با همراه بمانید تا با آشنایی چند روش آموزش خلاقانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد پیشرفت فرزندتان در این مسیر باشید…

آموزش زبان به کوکان با روش‌های خلاقانه

چرا آموزش به کودکان باید خلاقانه باشد؟

بیایید تصور کنید خودتان کودک هستید و قرار است در کلاس، زبان انگلیسی را آموزش ببنید، آیا یک روش تدریس بدون سرگرمی و محیط خشک می‌تواند شما را به خود جلب کند؟ قاعدتا خیر! چرا که ذهن کودکان آمادگی این شرایط را ندارد؛ اما بالعکس اگر آموزش‌ها همراه با شادی و سرگرمی باشد شوق اشتیاق آن‌ها بیشتر خواهد بود و تنها راه داشتن چنین آموزشی به کارگیری خلاقیت در تدریس می‌باشد. اگر به فکر آموزش زبان انگلیسی به کودکان‌تان هستید، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید:

۱-استفاده از موزیک و ویدئو:

آموزش به همراه فعالیت‌های صوتی و بصری در زمینه زبان انگلیسی می‌تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد و در یادگیری آن‌ها بسیار موثر عمل کند. برای مثال هنگام آموزش حروف الفبا انگلیسی به کودکان با صوت و موسیقی، امکان اینکه این حروف به ترتیب در ذهن آن‌ها ماندگار شود بسیار زیاد است و دلیل اصلی آن ریتم آموزش و تثبیت آن در ذهن کودک می‌باشد. اگر آموزش بتواند به صورت دسته جمعی باشد جذاب‌تر نیز می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم قدرت انیمیشن ها، موسیقی و برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان را دست کم نگیرید. برخی از موارد قابل استفاده در این زمینه عبارت‌اند از:

  • آموزش زبان استیو و مگی
  • آموزش زبان بن و هالی
  • مجموعه آموزشی sing sing

و بسیاری از موارد دیگر که شما می‌توانید با توجه به سن کودک و سطح دانش او از زبان انگلیسی از آن برای آموزش استفاده کنید. فیلم و موسیقی با درگیر کردن ذهن کودک از نظر بصری و صوتی در یادگیری بسیار تاثیر گذار‌تر باشد.

مطالعه کنید: آموزش حروف صدادار انگلیسی

۲-آموزش به روش پروژه‌های هنری:

هنر و بازی‌های هنری یک شیوه بسیار عالی برای تقویت مهارت نوشتاری و تقویت واژگان برای کودکان است. شما برای این که بتوانید از این روش استفاده کنید می‌توانید به کودکتان بگویید یک نقاشی بکشد و بعد از تمام کار یک داستان (به زبان مادری) در رابطه با نقاشی بسازید و در همین حین با توجه به دانش زبانی کودک از او سوالات انگلیسی همچون در رابطه با رنگ‌ها بپرسید و یا می‌توانید با وسایل کاردستی و فلش کارت درست کنید و از این طریق لغت‌ها را آهسته آهسته به کودک بیاموزید و تمرین کنید.

۳-آموزش زبان انگلیسی به کودکان به روش بازی:

خب قطعا بازی یکی از مورد علاقه‌ترین تفریحات کودکان است پس چقدر خوب است که از این علاقه بتوانید جهت آموزش نیز استفاده کنید! بنابراین ایده و نکته اصلی این شیوه این است که از روشی استفاده کنید که کودک به انجام آن علاقه‌مند است می‌توانید از بازی‌های آموزشی استفاده کنید و یا در خلال بازی از او سوالات انگلیسی بپرسید. فقط توجه کنید که در حین بازی زیاده روی نکنید و یا اینکه همیشه بازی‌های تکراری انجام ندهید.

برای مثال هنگام شروع بازی بجای گفتن جملات فارسی از عبارت‌هایی همچون Lets Play یا Can I Play استفاده کنید و رنگ اسباب بازی‌ها را از او بپرسید. خیلی جالب است اکثر کودکان متوجه منظور شما می‌شوند بدون اینکه از قبل آموزش خاصی دیده باشند. پس توصیه می‌کنیم زیاد سخت گیری نکنید و پله پله پیش بروید.

۴-آموزش زبان به روش برچسب زنی:

یک روش خلاقانه دیگر برای آموزش به کودکان است که علاوه بر سرگرمی می‌تواند کمک به افزایش دایره لغات کودکان نماید.

در این روش زمانی که می‌خواهید به کودک یک کلمه جدید را بیاموزید، از او درخواست کنید که بعد از آموزش کلمه را روی کاغذ به صورت برچسب درست کنند و در نتیجه با زیاد شدن تعداد برچسب‌ها از آن‌ها در بازی‌هایی همچون کیسه گنج، جفت یابی، حافظه و. . استفاده کنید! حتی می‌توانید با برچسب‌ها یک کتاب آموزشی نیز درست نمایید که نویسنده آن کودک خود شما خواهد بود.

جمع‌بندی و کلام پایانی:

در این مطلب ۴ روش خلاقانه که می‌توانید از آن‌ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید را بررسی کرده ایم. به یاد داشته باشید این متدها تنها می‌توانند یک شیوه کمکی برای تقویت و تمرین باشند و حتما باید از یک پکیج آموزش زبان انگلیسی کودکان نیز استفاده کنید؛ اما به یاد داشته باشید که آموزش به همراه بازی و شعر کودکانه می‌تواند مراحل یادگیری را به مراتب آسان‌تر نماید. امیدواریم که مطالب ارائه شده برایتان مفید واقع شده باشد.

منبع: www.ravaan.co

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 28 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.