همه چیز درباره ارزانترین فروشگاه اینترنتی ایران؛ بیکوپلاس

همه چیز درباره ارزانترین فروشگاه اینترنتی ایران؛ بیکوپلاس

همه چیز درباره ارزانترین فروشگاه اینترنتی ایران؛ بیکوپلاس انتخاب فروشگاه اینترنتی خوب به یکی از دغدغه‌های اساسی ما تبدیل شده است. معیار محبوبیت یک فروشگاه آنلاین، کیفیت محصولات، قیمت و تخفیف‌های مناسب …

تفاوت بین شیلنگ سیلیکونی و شیلنگ PVC

تفاوت بین شیلنگ سیلیکونی و شیلنگ PVC

تفاوت بین شیلنگ سیلیکونی و شیلنگ PVC شیلنگ سیلیکونی و شیلنگ PVC دو نوع پر کاربرد لوله‌های تو خالی در صنایع مختلف بوده که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. …

آیا شامپوی بدون سولفات باعث ریزش مو می‌شود؟

آیا شامپوی بدون سولفات باعث ریزش مو می‌شود؟

آیا شامپوی بدون سولفات باعث ریزش مو می‌شود؟ به ندرت می‌توانید کسی را پیدا کنید که ریزش مو را مرتبط با استفاده از محصولات مراقبتی مو بداند. در عوض، همه تمایل دارند …

آدرس آی پی چیست و نکته مهم IP در سئو سایت

C:\Users\windowa7\Desktop\ipv4-ipv6.jpg

آدرس پروتکل اینترنت، آدرس آی پی “IP” یک آدرس شبکه است که فقط یک بار می تواند به یک دستگاه در شبکه اختصاص داده شود. این امر ضروری است تا بسته های داده به درستی آدرس دهی و تحویل داده شوند.

آدرس IP یک شناسه منحصر به فرد رایانه است که مکان آن را در اینترنت مشخص می کند. نشان می دهد که کدام ارائه دهنده در حال استفاده است. آدرس IP 32 بیتی (که IPv4 نیز نامیده می شود) از چهار مجموعه اعداد از 0 تا 255 تشکیل شده است.

نمونه ای از آدرس آی پی (IP)

192.168.0.1.

یک آدرس IP از دو بخش تشکیل شده است. قسمت جلو، آدرس شبکه، و قسمت پشت، آدرس میزبان. آدرس شبکه در درجه اول برای مسیریابی IP مهم است، در حالی که آدرس میزبان برای روتر مهم است که میزبان در شبکه آن قرار دارد.

انتقال به 128 بیت (IPv6) در شرف انجام است، زیرا فضای آدرس فعلی دیگر برای آینده قابل پیش بینی کافی نیست. این افزونه به دستگاه های بیشتری اجازه می دهد تا به اینترنت متصل شوند. به جای چهار میلیارد شماره کدی که با IPv4 در دسترس است، استاندارد جدید 340، شش میلیارد آدرس را ارائه می دهد که یک عدد تقریبا نامحدود است.

C:\Users\windowa7\Desktop\آی پی آدرس چیست.jpg

انواع آی پی

شما می توانید بین دو نوع آدرس آی پی اصلی تمایز قائل شوید: آدرس IP ثابت (استاتیک) و آدرس IP پویا.

IP استاتیک آی پی است که به طور دائم اختصاص داده می شود. اگر به رایانه ای در حین اتصال به اینترنت، تغییر آدرس IP اختصاص داده شود، به آن آدرس IP پویا می گویند.

آدرس های IP پویا را می توان با ارائه دهندگانی مانند T-Online، Alice یا 1und1 یافت. هنگامی که یک کلاینت به اینترنت متصل می شود، یک آدرس IP استفاده نشده به آن اختصاص داده می شود که پس از قطع اتصال دوباره حذف می شود.

IPV4

آدرس IP به صورت یک بیت کد 32 رقمی یا چهار بایتی در دسترس است. به صورت اختیاری می توان آن را به صورت ترکیبی از اعداد هگزادسیمال یا اعشاری نمایش داد. به طور معمول، آدرس های IPv4 با سیستم اعشاری بیان می شوند. 32 بیت آدرس IPv4 هر کدام به 8 بیت تقسیم شده و با نقطه از هم جدا می شوند.

IPV6

برخلاف IPV4، نوع IPV6 از آدرس های 128 بیتی استفاده می کند. آدرس در گروه های هگزادسیمال 16 بیتی نمایش داده می شود. 64 بیت آخر آدرس میزبان را مشخص می کند. یک آدرس IPv6 مانند نمونه زیر خواهد بود:

1234:5678:90BC:DEFG:0000:0000:0000:2345

محدوده IP

محدوده IP نشان دهنده یک منطقه آدرس در بخش میزبان آدرس آی پی است. در این محدوده، دستگاه های مختلف دیگری را می توان در یک شبکه محلی یا در وب متصل کرد. تمام آدرس های IP در یک محدوده مستقیماً از یکدیگر پیروی می کنند. اندازه یک محدوده توسط زیر شبکه ماسک تعیین می شود.

شروع محدوده IP با آدرس واقعی شبکه محدود می شود. انتهای محدوده آی پی آدرس پخش است که برای همه دستگاه های متصل به یک شبکه قابل استفاده است.

نمونه ای از محدوده IP

آدرس آی پی 198.168.10.1 است. در ماسک زیر شبکه استاندارد، آدرس های IP اضافی تا 192.168.10.254 را می توان در محدوده اختصاص داد. در نتیجه، هرچه محدوده IP بالاتر باشد، دستگاه های بیشتری را می توان در آن شبکه استفاده کرد.

آدرس آی پی چگونه قرار می گیرد؟

بر اساس آدرس آی پی می توان تعیین کرد که کاربر اینترنتی مربوطه، در کجا قرار دارد. محدوده های مختلفی از آدرس های IP به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی اختصاص داده شده است. به این ترتیب، به مشتریان “دویچه تلکام” می‌توان یک آدرس IP با شماره‌های 79، 95 یا 234 اختصاص داد. بسته به فاصله هر گره شماره‌گیری از اینترنت، دقت موقعیت مکانی افزایش یا کاهش می‌یابد. در مناطق شهری، معمولاً فاصله تا گره بعدی نسبتاً کوتاه است. اما در مناطق روستایی معمولاً مسافت چند کیلومتر است و تعیین دقیق ممکن نیست.

ناشناس بودن آی پی

آدرس IP نقش مهمی در مورد حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن در اینترنت دارد. اگر می خواهید به صورت ناشناس وب را مرور کنید، می توانید از یک ناشناس استفاده کنید که استفاده ناشناس از اینترنت را تضمین می کند. برنامه‌هایی مانند Tor یا JAP می‌توانند مسیرهای شما را در وب پوشش دهند، با این حال هنگام مرور با آن سرعت کاهش می‌یابد. با توجه به قوانین فعلی، ارائه دهندگان اینترنت موظف هستند پس از پایان جلسه، تمام جریان داده ها را حذف کنند. آدرس های IP اختصاص داده شده به مشتریان باید حداکثر ظرف مدت هفت روز حذف شوند.

نکته مهم IP در سئو سایت

اصطلاح لینک بیلدینگ اقدامات خاصی را برای افزایش عتبار دامنه (DA) و محبوبیت یک وب سایت تعریف می کند. به هر دامنه یک آدرس IP اختصاص داده شده است. این آدرس آی پی به نوبه خود دارای کلاس های مختلفی است (مثلاً 127.1.1.0 و 127.1.2.0). کلاس های C متفاوتی وجود دارد. اگر یک وب سایت از محبوبیت کلاس C بالایی برخوردار باشد، به این معنی است که به طور طبیعی بک لینک هایی از وب سایت های مختلف ایجاد کرده است، که همه آنها توسط افراد یا شرکت های مختلف اداره می شوند. و هر کدام وب سرور مخصوص به خود را دارند که به نوبه خود سرورهایی را با آدرس های IP مختلف اجرا می کند.

از طرف دیگر، یک وب سایت با بک لینک از محدوده IP یکسان کاملاً غیر طبیعی به نظر می رسد. این زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی چندین وب‌سایت را در یک حساب با یک هاست داشته باشد و بک لینک‌ها را از همه وب‌سایت‌ها به یک صفحه فرود خاص اجرا کند.

در نتیجه نکته مهم آدرس IP در سئو این است که در زمان ایجاد بک لینک از سایت هایی که تحت تملک شخص واحد قرار دارد، به آدرس آی پی آنان دقت داشته باشید تا در عملکرد سئو سایت تاثیر منفی نگذارید و از ایجاد بک لینک هایی با آدرس IP مشابه خودداری نمایید.

منبع: نسخه اصلی

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 17 دی 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.