راهنمای خرید ساندویچ پانل

راهنمای خرید ساندویچ پانل

راهنمای خرید ساندویچ پانل ساندویچ پانل سیستمی است که سازه ها را در برابر عناصر خارجی محافظت می کند و کاربردی ترین و اقتصادی ترین راه حل را برای موسسات قوی ارائه …

نصب ایزوگام

نصب ایزوگام

نصب ایزوگام برای کلیه خدمات مربوط به خرید، نصب ایزوگام تهران با نصب ایزوگام تماس بگیرید. تیم ما در تمامی مناطق غرب پایتخت مانند شهرک غرب، سعادت آباد، گیشا، ستارخان، شهر زیبا …

تعمیرات مبل در کمترین زمان ممکن

تعمیرات مبل در کمترین زمان ممکن

چکیده : تعمیر مبل گاه برای مشتریانی که عجله دارند ممکن نمی شود. به خصوص اگر تعمیرات مبل استیل و تعویض روکش مبل باشد. چراکه این کار نیاز به تخصص و مهارت داشته و …

نکات مهم و اساسی در مورد محافظت از دیوارهای بیرونی ساختمان

چکیده : چرا دیوار های بیرونی ساختمان دارد فرو میریزد؟ چرا سنگ و آجر در نما شوره می زنند؟

 

چرا دیوارها های بیرونی به درپوش نیاز دارند؟

احتمالاً ساختمان هایی را در شهر دیده اید که لبه بالایی نما دارای لکه های ناشی از باران و یا حتی شوره یا سفیدک است که استفاده نادرست یا نصب نادرست درپوش را بر روی نما نشان می دهد.

آب باران از بالای دیوار و سوراخ های دیوار به راحتی جذب مصالح ساختمانی می شود و نه تنها ظاهر ساختمان را خراب می کند، بلکه به تدریج به دیوار آسیب می رساند. جذب آب و رطوبت به داخل دیوار باعث سستی مصالح به کار رفته در نما و ترک خوردن دیوار می شود. برای جلوگیری از این امر از درپوش بر روی دیوار استفاده می کنند. وظیفه اصلی پوشش جلوگیری از ورود رطوبت به دیوار و هدایت آب باران به بیرون است. در صنعت ساختمان سازی انواع زیادی از این نوع محافظان دیوار در بازار داریم که توضیح خواهیم داد.

 

درپوش سنگی

 

سنگ های طبیعی یا ساختمانی یکی از مهم ترین درپوش ها برای دیوار های بیرونی ساختمان هستند. این مصالح به خاطر ویژگی هایی همچون قیمت مناسب تر نسبت به دیگر مصالح، نصب آسان و فراوانی در بازار بیشترین کاربرد را دارند. سنگ درپوش در ابعاد مختلفی در کارخانه جات سنگبری تولید شده و با توجه به ابعاد دیوار خود شما می توانید سنگ مورد نظر را خریداری کنید. این سنگ ها از جنس های مختلف موجود از سنگ در بازار هستند مثل سنگ های مرمریت، گرانیت و تراروتن که با توجه به آب و هوای منطقه خود شما میتوانید یکی را انتخاب کنید.

از جمله سنگ های درپوش معروف در بازار های مصالح می توان به سنگ های تراورتنی مثل سنگ عباس آباد و طرق اشاره کرد و در سنگ های مرمریت به سنگ آباده و سنگ اداوی، در گرانیت ها نیز سنگ نهبندان و سنگ نطنز جز تولیدات کارخانه جات برای درپوش دیوارساختمان هاست.

در مورد سنگ درپوش باید توجه داشت که یک شیار پایینی در لبه سنگ است که به آن آب چکان می گویند. هدف از این شیار جلوگیری از سرازیر شدن آب باران از سنگ پوششی به دیواره زیرین جهت جلوگیری از لکه دار شدن آب در نما می باشد و در هنگام نصب سنگ پوششی باید توجه داشت که شیار در قسمت بیرونی با اندازه استاندارد باشد تا آب به راحتی سر بخورد و مسیر باران را به درستی هدایت کند.

سنگ های درپوش ویژگی هایی همچون:

قیمت مناسب

نصب سریع

وجود به فراوانی در بزار

را دارند.

درپوش های فلزی

 

برای نصب درپوش فلزی، بلوک های چوبی مخروطی شکل ناتمام را داخل دیوار و در بعضی جاها (هر 50 تا 60 سانتی متر) داخل ملات می کنند تا چوب در بیرون دیده نشود. ضخامت ورق ها 3 میلی متر و عرض آن از 2 تا 3 سانتی متر است، لبه های آنها به صورت منحنی از دیوار بیرون زده، با بست پیچیده و ثابت می شوند.

سپس یک ورق گالوانیزه که برای پوشش دیوارها ساخته شده و لبه ها خم و ابزار می شوند، از هر طرف به لبه های تسمه متصل می شوند. در نصب این نوع کلاه باید از مقاوم بودن آن در برابر بادهای شدید اطمینان حاصل شود.

 

درپوش های سیمانی

 

در بعضی از ساختمان ها به خاطر نظارت نادرست و برای کم کردن هزینه ها از درپوش سیمانی استفاده می کنند. حال یا این درپوش ها از قبل آماده شده اند و یا بنا هنگام دیوار کشی، درپوشی به صخامت 3 سانتیمتر با سیمان بر روی دیوار اجرا می کند. این درپوش های سیمانی قیمت کم و اجرای سریعی دارند ولی جذب آب سیمان بر عکسی پوشیده نیست و در صورت تداوم بارندگی آب از آن نفوذ کرده و به دیوار میرسد.

 

نحوه اجرای استاندارد

نحوه اجرای آن بر روی دیوارپوش، سطح روکش با شیب حدود 3 تا 5 درصد بیرون کشیده می شود، نوک آن به صورت افقی از دیوار جدا می شود و شیاری زیر آن قرار می گیرد. به عنوان لوله. عمق خندق باید به اندازه ای باشد که آب به خوبی جریان داشته باشد و به دیوار برخورد نکند.

سنگ دروش

نتیجه گیری

شما می توانید برای خرید درپوشی مناسب برای ساختمان خود به سایت کالاساخت مراجعه کرده و از این سایت که مستقیم خود تولید کننده سنگ های درپوش می باشد سنگ مناسب برای دیوار خود را تهیه کنید. کالاساخت انواع ورق های گالوانیزه مقاطع فلزی را نیز به فروش میرساند که اگر قصد ایجاد درپوش فلزی برای دیوار خود هستید از آن استفاده کنید.

kalasakht.com

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 23 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.